Malý dizajn izby +75 príkladov fotografických interiérov

Vnútorná miestnosť - skutočná tvár domu. Tam hostitelia vítajú hostí, trávia večery a rodinné oslavy. Moderný dizajn malej miestnosti je vytvorený na základe funkcií, ktoré sú priradené k tejto miestnosti. A tam môže byť veľa z nich: v malých apartmánoch, hala je jedáleň, obývacia izba, kancelária a všetko, čo majiteľ chce robiť.

Určite štýl alebo tematické zameranie

Dizajn malej miestnosti netoleruje excesy. Ríša, barok, secesia, palác klasicizmu alebo chebbi chic premenia malú oblasť na priestor preplnený detailmi.
Riešením problému malého priestoru budú tieto vnútorné priestory:

 • Klasický štýl;
 • Provence;
 • Stredomorský štýl;
 • Škandinávsky štýl;
 • loft;
 • etnika;
 • Minimalizmus.


    

Keď je zvolený smer návrhu, môžete pristúpiť k jeho skutočnej implementácii.

V každom prijateľnom štýle pre malú sálu v byte najlepšie vyhovuje svetlé farby. Vizuálne rozšíria priestor.

Ale voľba ľahkej tapety nie je všetko, čo je potrebné pre úspešnú realizáciu projektu. Je tiež dôležité vziať do úvahy paletu všetkých ostatných farieb a odtieňov.

Akú farebnú paletu je lepšie používať

Súlad jednoduchej obývačky je postavený na princípe hry kontrastov. Kontrast nie je obmedzený na kombináciu svetla a tmy.

Nezabudnite na teplé a studené odtiene. Napríklad jednoizbová hala v Chruščove, ktorá má niekoľko metrov štvorcových, je zdobená modrou farbou v súlade so stredomorským štýlom. Na zriedenie studených odtieňov tu môžete použiť niekoľko položiek interiéru farby mokrého piesku. Potom teplý tón zmäkne efekt chladného a celkový vzhľad miestnosti bude vyzerať najviac harmonicky.


    

Dom s vysokými stropmi, ale malou obývacou izbou, možno mierne zatemniť vhodnou tapetou. Potom by pohovka, šatníková skriňa a ďalší nábytok mali mať svetlý odtieň. Čo iného možno urobiť na 18-20 m2? Štvorcová sála môže byť zdobená viac ozdobeným a svetlejším štýlom ako obdĺžnikový. Etnikum s explóziou farieb a Provence - ideálne pre námestie. Ale klasický štýl v triezvych farbách je lepšie opustiť obdĺžnikovú miestnosť.

Tipy na dokončenie

Skvelý spôsob, ako zvýšiť plochu, je prepojenie haly s balkónom. Parapet, v tomto prípade sa zmení na barový pult. Samotný balkón sa zahrieva a zdobí v jedinom súbore so spoločenskou miestnosťou.

Jedna stena tehál v štýle loft "nebude jesť" veľa priestoru, ak ste správne zvážiť perspektívu. V predĺženej miestnosti je táto stena umiestnená oproti oknu tak, aby bola maximálne osvetlená prirodzeným spôsobom.

V malých halách nepoužívajte masívne štuky. Materiály pre konečnú úpravu zvoľte jednoduchú. Farba, dekoratívne omietky a obyčajné tapety pomôže vytvoriť "vzdušný" vzhľad pre všetky oblasti.


    

Zrkadlá zabudované do šatníkov a stien pomôžu čo najviac rozšíriť hranice miestnosti. Počas opravy je nutné sa vyhýbať inštalácii drevených priečok a stĺpov, skryť priestor, čím sa miestnosť zmenší.

Paul

Laminát, parkety a linoleum bez veľkej tlače - to je to, čo robí dizajn malej miestnosti jednotnejšou.

Mozaika a dlaždice, rovnako ako farebné koberce, vizuálne znížiť už skromné ​​miestnosti.

Tóny linoleum alebo laminát, musíte si vybrať prírodné. Tento dekor môže byť svetlý, a jeho rámovanie by mal skromne vyraziť dekorácie a nábytok.

Aj keď v rohových apartmánoch, kde je viac ako jedno okno, je povolené používať farebnú alebo tmavú podlahu. S nástupom večera by táto miestnosť mala byť osvetlená čo najjasnejšie, aby sa takáto podlaha objavila v interiéri z tej najlepšej strany.


    

strop

Pri nízkych stropoch platí pravidlo, že všetky zložité štruktúry sú zakázané. Je tu však možné použiť strešný strop s krásnym bodovým osvetlením.
Vysoké stropy, stredne vysoké stropy sú zdobené projekciami, "hviezdnou oblohou", rôznymi grafickými efektmi. Ale základný tón stropu by mal byť ľahký.

Ak urobíte obdĺžnikové vybranie v strede a potom začnete LED pásik okolo okrajov, akýkoľvek dizajn malej haly bude hrať s jemnými a sviežimi odtieňmi.


    

Malé miestnosti - miniatúrne lampy. Táto dekoračná axióma funguje bezchybne. Masívny luster v malej obývacej izbe sa nepozerá vôbec, rozrezáva priestor, zbavuje ho integrity.

steny

Klasická verzia stien v kompaktnej miestnosti sa vzťahuje na jednu farebnú schému. Prítomnosť malého ohniska je povolená. Okolo krbu by malo byť všetko čo najľahšie.

Dekoratívne zásteny, sklenené priečky a masívne rímsy sa považujú za nežiaduce.
Steny v nude farbách umožnia použiť oveľa viac interiérových doplnkov ako steny pokryté tapetou s tmavým a ťažkým vzorom.


    

Drevené a kožené malé miestnosti nie sú ozdobené. Príliš ťažké pozrieť sa na tieto materiály vo výzdobe stien.

Výber nábytku

Nábytok v panelovom dome, najčastejšie používaný štandard. Rustikálny štýl v jednoizbovom byte je nezmysel. Ale pre dom s malými miestnosťami, drevený nábytok dokonale zapadá.

Pri výbere nábytku pre apartmán môžete venovať pozornosť nasledujúcim tipom:

vhodnýNesedí
Sklenený konferenčný stolíkStôl pre časopisy s mohutnými nohami a množstvom výzdoby
Laconic pohovka z prírodných odtieňovObrovská kožená pohovka s veľkými prvkami
Vstavané regályCelostenná knižnica
Posuvná skriňa so zrkadlovými dveramiSkriňa z jedného typu materiálu

Tak, vybavenie malé miestnosti, musíte opustiť objemné veci. Takýto nábytok môže byť nahradený malými náprotivkami príjemnej farby. Použitie nábytku, ktorý sa nazýva "transformátor" je vítaný. Výškovo prestavovacie stoly, kreslá a podobné veci šetria veľa miesta.


    

osvetlenie

Bodové osvetlenie je najvhodnejšou voľbou pre takúto halu. Nástenné svietidlá by tiež mali byť kompaktné a nízko-kľúče, aby sa neodvádzala pozornosť od celkového obrazu.

V malom priestore sú vítané stropy, police a televízor. Pri výbere svietidiel môžete uprednostniť sklenené gule, odtiene vo forme tulipánov a ruží, lampy so zrkadlovou základňou.


    

Lustre s množstvom závesných detailov pre malú halu nie sú vhodné. Dokonca aj malé lampy vítajú stručnosť a jednoduchosť.

Výber záclon a iných textílií

Ak sa apartmán nachádza na horných poschodiach, nie je v ňom potrebné používať žalúzie. Na oknách stačí zavesiť priesvitný tyl a záclony z tenkého priesvitného materiálu.

V prípade, že je potrebné zatvoriť okná čo najviac večer, môžete venovať pozornosť obyčajným verziám závesov vyhradených a nahých odtieňov bez výtlačkov a vzorov. Dokonale zapadajú do interiéru kompaktných žalúzií. Pri ich aplikácii je možné zvoliť materiál svetlých farieb so zaujímavým vzorom.


    

Textílie na stoličkách, vankúše, gauči by mali zodpovedať zvolenému štýlu. Velvet a velúr vizuálne váži priestor, zatiaľ čo hodváb, satén, satén a bavlna ho robia priestrannejším.

Významné sú tu aj odporúčané odporúčania o svetlých farbách v interiéri malej sály. Aj keď existujú výnimky z pravidla. Keď si urobíte izbu v štýle etniky, môžete v interiéri použiť imitáciu kožušiny, svetlé látky, ako aj perie.


    

Neštandardný tvar izby

Neformátovaná izba je miestnosť so šikmým stropom alebo asymetrickými stenami. Návrh tejto možnosti je komplikovaný a vyžaduje zapojenie profesionála. Ďalšie neštandardné izby majú príliš úzke priestory.

K dispozícii je však niekoľko jednoduchých tipov:

 • V úzkej miestnosti sú konce svetlé, aby sa zosúladili proporcie oblasti;
 • Nízky a šikmý strop je vyrobený z prírodných materiálov na začlenenie do celkového zloženia;
 • Zaoblené alebo extra rohy sú uzavreté obrazovkami a nábytkom, aby priestor mal jasné hranice;
 • Všetky svetlé akcenty dekoru sú umiestnené v opačných oblastiach problému.


    

Tieto jednoduché pravidlá vám pomôžu vyhnúť sa hrubým interiérovým chybám pri zdobení neštandardnej izby. Mimochodom, falošné okná a záclony v neformálnom interiéri sú tiež účinnou metódou dekorácie.

Niekedy v neformátovanej miestnosti musíte prijať drastické opatrenia. Koniec koncov, s pomocou dokončenia stien a ich dokončenie, môže byť miestnosť proporcionálne. Iba priestor v ňom bude ešte menší, ako aj nové vnútorné úlohy, ktoré bude potrebné vyriešiť.


    

záver

Všeobecne platí, že funkčný interiér malej obývačky je možné vytvoriť celkom jednoducho, ak nepreťažujete obytný priestor zbytočnými a zbytočnými dekoratívnymi detailmi. Tyrkysové, levandulové, béžové, fialové a bledoružové farby sa stanú víťazným pozadím malej sály, ako aj vytvoria priestor pre manévrovanie, aby vyhoveli všetkému, čo potrebujete v takejto miestnosti. Malá izba, zdobená správne, zvyčajne vyzerá celkom atraktívne.

Zanechajte Svoj Komentár