Farba piesku v interiéri +50 fotografií

Použitie teplých a studených pastelových farieb v dizajne puzdra umožňuje zahrnúť akékoľvek ďalšie farby. Krásnu farbu piesku v interiéri možno riediť mrkvou, žltou alebo bordovou. Modrá, fialová, modrá bude ideálne kombinovaná s ním. Farebná schéma sa môže líšiť alebo môže byť doplnená v závislosti od priestorov, ktoré majú byť vybavené. Pre sálu budú vhodné napríklad tmavé škvrny. A pre stolovanie je lepšie dávať prednosť farebnejším farbám.

Správna kombinácia povrchových úprav, nábytku, textilu a dekoru pomôže vytvoriť originálny štýl. Môže to byť buď ultramoderný alebo klasický dizajn. Vzhľadom k rôznorodosti farieb, ktoré sa skladajú zo zmesi zlatá, hnedá, sivá alebo ružová, môžete ľahko vybrať vhodný rozsah pre vizuálne zväčšenie priestoru a vytvoriť maximálny komfort, sofistikovanosť v dome.

Odtiene odtieňa piesku

S prídavkom pomocného piesočnatého Kolerov sa môže stať aj teplý a studený. Napríklad pri zmiešaní so sivými, hlbokými, ale nie svetlými tónmi. Pridanie žltej umožňuje získať jasné a sýte farby. Jas farebnej schémy sa tiež líši. Väčšina z nich sú pastelovo svetlé farby. Ale keď sa zmieša s hnedou alebo ružovou, je možné získať nasýtené farby, ktoré vyniknú, keď sú zabudované v dizajne priestorov.

Pri kombinácii sa získajú nasledujúce odtiene mäkkej farby:

S oranžovouČokoláda, meď, bronz, koňak
ŽltáMaslo, vanilka, okr, karamel
S bielymKrém, mlieko, šampanské
SiváJačmenné zrno, rašelina, káva s mliekom, bobor, béžová
S ružovouStarožitná mosadz, pálená huba
S hnedouBourbon, sépia, škorica, hnedé sedlo, karamel

Vlastnosti farby

Teplá piesková farba symbolizuje pokoj a mierku, pohodlie. Jeho hojnosť v dome prispieva k vytváraniu harmónie vo vzťahoch medzi domácnosťami. Ideálne pre dekoráciu priestranných izieb: vytvára osobitný komfort bývania. V malých miestnostiach eliminuje "tlak" na situáciu ľudí. Použite teplú a jemnú farebnú schému, psychológovia odporúčajú jeho farby na výzdobu priestorov, v ktorých sú majitelia najčastejšie. Je schopný pokojne sa naladiť. To platí najmä pre priestory, kde sa deti hrajú a relaxujú.


    

Teplá farba pozitívne ovplyvňuje dojčatá a prispieva k normálnemu vývoju psychiky. Vhodné pre kompletnú výzdobu priestorov a roztrieštené ako samostatné prvky. S jeho pomocou môžete vyzdvihnúť nábytok, urobiť krásny povrch, nezvyčajné a štýlové dekorácie.

Pre miestnosti, ktoré sú počas dňa dobre osvetlené, je lepšie zvoliť studené alebo neutrálne farby. Príliš chytľavé a plné škvŕn môže zmenšiť priestor.

Čo je kombinované

Mäkká a teplá farba dobre zapadá do všetkých farieb: svetlé, tmavé, pastelové. V interiéri sa navzájom dopĺňajú a zdôrazňujú. Najkrajšie a nádherné doplnky k svetlej farbe sú:

 • modrá, tyrkysová. Považuje sa za klasickú verziu. Pripomienky slnka, leta, mora. Vhodné na úpravu akejkoľvek oblasti priestorov. Ideálne pre vytvorenie morského dizajnu.
 • hnedá, svetloružová. Táto rada zdôrazňuje zdokonalenie dizajnu. Brown zdôrazňuje jasnú farbu piesku a ružový odstraňuje zbytočnosť štýlu.
 • čierna, krémová. Prítomnosť malých čiernych škvŕn zdôrazňuje podobné farby. Táto možnosť platí aj pre malé priestory.
 • svetlo hnedá, tmavo zelená alebo olivová. Gamma je skvelý pre neutrálny štýl. Ideálne pre kancelárie, haly.
 • mrkva, svetloružová alebo lososová. Jednoduchý tandem vám umožní vytvoriť svetlý a teplý dizajn. V takejto miestnosti bude vždy cítiť pohodlie.


    

Aké štýly sú vhodné

Neutrálna farebná schéma je ideálna pre všetky štýlové trendy. Koniec koncov, môže byť použitý ako základ alebo diskrétne pridanie. Vhodné v nasledujúcich štýloch:

 • high-tech Najlepšie pre smer nebude čistý piesok farby, a jeho farby: bronz, meď. Prítomnosť takýchto lesklých vložiek na fasádach, strešný strop zdôrazní originalitu smeru.
 • country hudba Dobrá a teplá krajina - najlepšie riešenie pre domácnosť. Jeho základný dizajn sa dá ľahko vykonať v zlatohnedej farebnej schéme alebo jej farbách.
 • Chalet. Zrubová chata nie je bez inklúzií pastelových farieb. Bude to vyzerať dobre s dreveným dekorom alebo dekoráciou.
 • art deco. Pastelová farba vhodná ako podklad. Ale na zriedenie v art deco je hnedá alebo čierna.
 • classic. Použitie zlatých hnedých pastelov na základe klasiky umožňuje ľahko poraziť rafinovaný nábytok a dekor.
 • minimalizmus. Odľahčená pastelová farba je dobrým zakončením pre minimalizmus. Okrem toho môžete použiť hnedé alebo tmavo hnedé.


    

V obývacej izbe

Teplá dekorácia v obývacej izbe vytvára pohodlie a umožňuje prakticky využiť každý kút miestnosti. Ako ďalšia farba sa odporúča použiť hnedú alebo svetlohnedú. Sú vhodné na nábytok, textil. Napríklad v priestrannej hale zdobenej „pieskom“, pohovkou, policami a konferenčným stolíkom vo svetlohnedej farbe bude vyzerať dobre. Na základe toho si môžete vybrať a šampanské, krémové farby. S nimi bude zlatohnedá vyzerať vhodne, pomôže vizuálne rozšíriť miestnosť a urobiť ju priestrannejšou. Na zvýraznenie oblastí odpočinku môžete použiť ľahké olivové alebo ľahké lososové textílie. Pre kontrast v podčiarknutí dizajnu sa odporúča použiť nasýtené farby: tyrkysová, zlatá, olivová.


    

V spálni

Použitie teplých farieb zlatej hnedej farebnej schémy pomôže pohodlne a útulne spať. Odporúča sa uprednostniť jasnejšie pastelové dekorácie. Zdôrazniť jeho sofistikovanosť pomôže škvrny čiernej alebo tmavohnedej. Napríklad majitelia budú môcť prilepiť jednu stenu so smotanovou tapetou s tmavými kontrastnými vzormi. Zvyšok vydať v jasných farbách. Ak chcete zvýrazniť posteľ, ako hlavný interiérový prvok v pastelových dekoráciách, môžete použiť textílie s modrými alebo žltými vzormi. A môžete len ozdobiť posteľ vankúše v tyrkysovej, tekvicové farby. Plachty vybrané pre okná sa odporúčajú zakúpiť vo vhodnej farbe pre vankúše a iné textílie. Taktiež kombinácia pastelových a jasných farieb môže zonovať miestnosť. Malý krémový alebo svetlohnedý oddiel pomôže krásne oddeliť svetlý oddychový priestor a pokojnú pracovnú plochu.


    

V kuchyni

Zlatá hnedá farebná schéma v kuchyni bude vyzerať perfektne v lesklých fasádach. Zdôrazňujú jeho zvláštne teplo. Potrebné slúchadlá v takýchto farbách by mali byť inštalované v miestnosti umiestnenej na severnej strane. Prítomnosť teplých farieb zabezpečí vytvorenie pohodlia. Ale zvoliť povrch v týchto farbách sa neodporúča: v neprítomnosti vysoko kvalitné kapucňa, zriedkavé čistenie jej vzhľad bude rýchlo pokazený. Je lepšie dávať prednosť dekoratívnym akcentom. Svetlé priesvitné záclony a tylová zlatistá farebná schéma zdôrazňujú presnosť okna. Takéto sfarbenie rohovej alebo obednej skupiny podporí príjemné pitie čaju, jedla. Zaujímavým riešením by bolo nainštalovať svetlohnedú náhlavnú súpravu a ozdobiť kuchynskú zásteru z mozaiky v farebnej schéme piesku. Krásnu pracovnú plochu je možné doplniť mozaikovými vázami na ovocie, sladkosťami vo vhodných farbách.


    

V detskej izbe

Pre detskú izbu novorodenca je ideálna úprava šampanského. Nábytok by mal byť zvolený vo svetlohnedej farbe. Pre miestnosť, kde žije dievča, by ste mali použiť nasledujúce farby: šampanské, losos, ľahký losos. Ak je na južnej strane, môžete použiť nasledujúci rozsah: krém, fialová, svetlá lila. Pre miestnosť, kde chlapec žije, môžete kombinovať zlaté hnedé a olivové alebo tyrkysové farebné schémy. Univerzálnym riešením je kombinácia šampanského alebo tmavšej farby a oranžovej, žltej farby. Tínedžeri môžu mať radi kombináciu škorice alebo karamelu s bielou a bordó.


    

Pri výbere žltej a oranžovej farby by ste sa mali zamerať na objasnené farby. Inak, vytvorené prostredie nepomôže dieťaťu sústrediť sa na učenie, odpočinok: bude príliš vzrušený.

V kúpeľni

Šampanské je skvelé pre zdobenie všetkých stien v kúpeľni. Dlaždice takejto farebnej schémy urobia aj malú miestnosť jasnou a teplou. Dobré pre túto úlohu a karamel. Odporúča sa však kombinovať s bielou a hnedou farbou. Brown je ideálny pre rámovanie stropu alebo horizontálne rozdelenie miestnosti. Ak to chcete urobiť, zdvihnite tenké okraje. Zvýšenie výšky stien pomôže umiestniť obrubník 10 cm pod stenami. Zvyšok stien a stropu by mal byť natretý bielou farbou. Kombinácia tmavohnedej a svetlej farby pomôže rozdeliť miestnosť, zvýrazniť sprchovací kút. Ak je šampanské v tandeme len s bielou farebnou schémou, musíte prideliť inštalatérske práce. Na tento účel sa odporúča zvoliť modely s bronzovými, mosadznými kohútikmi, ventilmi. Nábytok môže byť inštalovaný biely s bronzovým alebo mosadzným kovaním.


    

záver

Vytvorte štýlovú a krásnu výzdobu v každej miestnosti v dome pomocou teplých pastelových a sýtejších farieb, jednoduchších ako kedykoľvek predtým. Farby piesku sú vynikajúcim potvrdením. Môžu byť kombinované ako s tmavými šupinami a doplnené ďalšími ľahkými vložkami. Vhodné pre štýlové izby, v ktorých žijú a trávia voľný čas dospelí aj deti. Plynulý tónový prechod medzi čalúnením a nábytkom v teplej farbe zabezpečuje vytvorenie maximálneho pohodlia, pozitívnej atmosféry. Zavedenie ďalších sýtych farieb vám umožní hrať na kontrastoch, zvýrazniť rôzne oblasti priestorov. Teplá farebná schéma bude dobre ladiť s tmavou stupnicou: od tmavo zelenej, tmavo fialovej až po čiernu. Je len potrebné zvoliť optimálny tandem, určiť pridelené časti miestnosti a pristúpiť k výberu vhodnej povrchovej úpravy, nábytku a dekoru.

Zanechajte Svoj Komentár