Pracovná plocha pod stromom: typy, výhody a nevýhody +50 fotografií

Nenápadný luxus sa dostal do módy. Nezachytí oko, ale určite hovorí o stave majiteľov domu. Na dosiahnutie tohto efektu nie je potrebné vynaložiť veľké množstvo peňazí na opravy, s minimom. Dokonca aj imitácia, ak je vyrobená z vysokej kvality, bude vyzerať štýlovo a elegantne. Rozmach prírodných materiálov začal okamžite po šialenom potpourri osemdesiatych rokov. Dve desaťročia po takomto otrasení zlou chuťou, ktorá sa krátko stala kánonom, trvalo interiérmi domov, ktoré boli zdobené minimom nábytku a dekoratívnych prvkov, a kamene, kovu a dreva sa vrátili do dokončovacích materiálov. Pravý plast stále pravidelne preskakuje vo výzdobe izieb. Bez neho sa už ťažko zvláda, stačí si spomenúť na moderné okná s dvojitým zasklením z PVC, s ktorými sa žiadne drevené rámy nezhodujú s funkčnosťou. Základom dekorácie sú prírodné materiály, pretože eko-štýl udržuje značku. Strom na stenách vždy vyzeral bohatý a farebný, ale dostupné skaly nie sú tak trvanlivé a vzácne sú výrazne vyššie. Okrem toho, borovica a breza sa postupne stali nudné, ale duša niekedy vyžaduje exotické, čo nie je tak ľahké sa dostať. Ak chcete vidieť strom na stenách, potom tapeta s imitáciou je to, čo potrebujete. Zvážte tento materiál z rôznych uhlov a odhalte všetky jeho nevýhody a prednosti.

vymenovanie

Tapety pod stromom pevne obsadili svoje miesto na trhu s dokončovacími materiálmi. Naozaj spoľahlivo opakujú vzor dreva, a môžu len predstierať, že keď sa pozriete pozorne. Pod tapety v tomto prípade znamená nielen papier alebo netkané rolky, na ktoré sme všetci tak zvyknutí. Moderné materiály ako korok, bambus, dyha a zhutnené triesky spoľahlivo opakujú textúru pôvodnej vzorky. Z nich tvorí povrchovú vrstvu, ktorá bude obdivovať hostí a hostiteľov. Viac rozpočtových možností sa považuje za vysoko kvalitné tapety, ktoré napodobňujú drevo len ako vzor. Čím vyššia je kvalita materiálu, tým ťažšie je ho vizuálne odlíšiť od originálu. Sortiment je bohatý, čo vám umožní vybrať imitáciu takmer akéhokoľvek typu dreva: od rozpočtu borovice až po báječne drahé eben. Hoci drahé interiéry s nárokom na luxus prevládajú v prirodzených odtieňoch hnedej.

Medzi analógmi, takéto tapety vyhrať, pokiaľ ide o šetrnosť k životnému prostrediu z plastov, imitácie dreva, a s istotou obísť obyčajné obloženie stien za nízke ceny. Okrem toho, povrch dreva môže byť použitý v súkromnom dome, ale je dosť problematické, aby sa takýto projekt v byte stal realitou. Najmä malé "boxy" v Chruščove sa nemôže pochváliť množstvom voľného miesta. Dokončiť "jesť" extra palca.

    

Vlastnosti aplikácie v interiéri

Predtým, než pôjdete na nákup dokončovacích materiálov, musíte sa rozhodnúť o požadovaných vlastnostiach. Sú priamo závislí na miestnosti, v ktorej budú použité. Ak hovoríme o spálni alebo škôlke, je lepšie dať prednosť tapete, ktorá je založená na prírodnom, recyklovanom dreve. Vhodné aj pre korkové listy alebo najjednoduchšiu papierovú verziu. Je pravda, že tieto by nemali byť lepené v škôlke, pretože materiál má krátku životnosť, ale je ľahko nahradený iným (v prípade stien natretých markerom). V kuchyni alebo na chodbe vyberte silnú tapetu, ktorá má zvýšenú odolnosť voči mechanickému poškodeniu a odoláva podmienkam vysokej vlhkosti, teplotným zmenám. Výhodné sú pritom materiály z drevného odpadu so špeciálnym laminovaným povlakom.


    

typy

Všetky tapety napodobňujúce strom je možné rozdeliť do dvoch skupín:

 • Na tenkej báze najčastejšie papierová alebo netkaná textília;
 • Dvojvrstvová, "predná" strana, ktorá je vyrobená z hustých materiálov.

Ten zase klasifikuje niekoľko typov:

 • dyha;
 • korok;
 • Panely, dlaždice a dosky z prírodného drevného odpadu;
 • Bamboo.

Každý typ má svoje výhody a nevýhody.

Imitácia dreva tapety

Drevené tapety sú často používané na dokončenie jednej steny v miestnosti. Dôraz je kladený na tento povrch, ktorý je doplnený ďalšími prvkami ekologického štýlu. Miestnosť úplne omietnuté s takýmto rozpočtom možnosť vyzerá harmonicky len v prípadoch, keď textúra tapety sa mení a strieda. Možnosť „Solid“ je vhodná pre pozadie v domoch alebo vidieckych domoch, ktoré napodobňujú absolútnu šetrnosť k životnému prostrediu a udržiavajú blízkosť ležérneho štýlu. Tapety na drevo sú vyrobené buď z papiera alebo netkaných textílií, ako aj viacvrstvových moderných materiálov. Môžu to byť:

 • akryl;
 • vinyl;
 • sklených vlákien;
 • Textil.

Ak chcete zvýšiť pevnosť povrchu je laminovaný, a tieto tapety sa používajú v miestnostiach so špeciálnym mikroklímu. Textil opakuje nielen vzor, ​​ale aj čiastočne reliéf dreva, ale materiál je vrtošivý a bude vyžadovať osobitnú starostlivosť. Samostatne stojí za zmienku tapetu. Môžu napodobňovať nielen textúru materiálu, ale tiež zobrazovať tesne priliehajúce dosky, lamely, rezy alebo rôzne kúsky dreva so stopami klincov a farieb. Posledná vo veku verzia je vhodná pre miestnosti v historických a rustikálnych štýlov.


    

Tapeta s dyhou

Dyha z nemčiny prekladá ako "čipy". Drevo sa spracováva na špeciálnom stroji, ktorý ho rozreže na tenké plechy s hrúbkou 1-3 mm. Podľa výrobnej technológie sa materiál klasifikuje do troch typov:

 • rotary;
 • štiepané;
 • Plátky.

Dýhy listov často skrátiť povrch nábytku a podlahy. Vzhľad je tiež rozdelený do troch typov:

prírodnéNajšetrnejší k životnému prostrediu. Jeho farby sú obmedzené na odtiene hnedej.
Fan lineTáto dyha je dvojnásobne spracovaná. Listy z mäkkého dreva sa lisujú do blokov, ktoré sa potom reže na listy. S touto technológiou má hotový materiál komplexný vzor.
Farebná dyhaZískava sa farbením prírodného materiálu.

Tapeta sa skladá z dvoch vrstiev: spodného papiera alebo netkanej textílie a vrchného dyhovaného plechu. Dokončovací materiál sa spravidla vyrába z cenných drevín: t

 • buk;
 • dub;
 • wenge;
 • Zebrano.

Tapety majú vysoké zvukové a tepelnoizolačné vlastnosti. Prechádzajú vlhkosťou, čo umožňuje ich použitie v kombinácii s umelými materiálmi, čím sa znižuje úroveň ich negatívneho vplyvu.

Korkové dokončovacie materiály

Korok je súčasťou kôry, ktorá je na druhom mieste medzi pevnými látkami. Materiál dostal svoje meno zo stromu rovnakého mena, v ktorom je táto vrstva najhrubšia a najrýchlejšie rastúca. Kôra sa odrezáva z korkového dubu bez poškodenia stromu, po určitom čase sa obnoví. Existujú dva typy tapiet:

 • valiť;
 • Arch.

Pre oba druhy sa kôra dôkladne rozdrví na triesky, ktoré sa potom stlačia. Pre tapetové tapety je výsledná hmota brúsená na prednej strane a potiahnutá špeciálnym lakom. Často je tento materiál vyrobený z jednovrstvového materiálu. Vo valcovej verzii sa drvený korok aplikuje v tenkej vrstve na papierový podklad a niekedy sa na vrchu zakryje voskom. Materiál je krásny piesčitý odtieň s tmavými škvrnami. Samostatne si môžete objednať tapetu s komplexným vzorom, originálnymi farbami alebo dokonca s abstraktným obrazom, ktorý sa skladá z textúry dreva. Korek má vysokú elasticitu, ktorá neovplyvňuje jeho pevnosť.

Papierový podklad valcovanej tapety môže byť vyrobený zo samolepiaceho papiera. Tento materiál je vhodný pre hladké steny bez chýb.

    

Bambusové tapety

Bambus je jednou z najrýchlejšie rastúcich rastlín na planéte. Stonky vyzerajú veľkolepé najmä v interiéri s orientálnymi motívmi. Bambus sa aktívne používa nielen na dekoráciu, ale aj ako dekor. Živé rastliny alebo „stromy šťastia“ sú dokonca umiestnené v kúpeľniach, pretože majú radi vysokú vlhkosť. Bambusové tapety sú rozdelené do dvoch typov:

 • Z vnútorných vrstiev stoniek rastlín;
 • Zvonku.

Prvé kroky spracovania oboch typov sú rovnaké. Po prvé, stonky sa sušia a potom sa uchovávajú v miestnosti so špeciálnou úrovňou teploty a vlhkosti. Potom sa drevo (aj keď vo vzťahu k závodu nie je to celkom tak nazvať) je narezané na tenké prúžky, ktoré sú prilepené k látkovej základni. Náter z vonkajších vrstiev má spravidla farebnejší nákres. Sú silnejšie ako druhý typ a sú odolnejšie voči ultrafialovému žiareniu, pretože táto časť zariadenia je prispôsobená neustálemu boju s environmentálnymi podmienkami. Tapety z vnútra bambusu sú hladšie, pretože musia byť brúsené. Farba tohto materiálu je pevná, bližšie k tmavým odtieňom hnedej. Tieto tapety sú pokryté špeciálnymi látkami, ktoré zabraňujú vyblednutiu.

Bambus v interiéri by sa nemal nechať uniesť. Vzhľadom k charakteristickej štruktúre veľkého množstva materiálu v miestnosti môže "prehrabnúť do očí". Z tohto dôvodu sa odporúča tapetu dokončiť len jednu stenu, alebo dokonca jej časť. Medzi nedostatkami je zaznamenaná citlivosť na teplotu, materiál sa môže rozpadať a jednoducho odpadá z textilného základu. Ale bambusové tapety, pomocou špeciálneho náteru, môžu byť zdobené nielen vnútri domu, ale aj vonku. Drevo je šetrné k životnému prostrediu a má baktericídny účinok: zabraňuje množeniu škodlivých mikroorganizmov. Bohužiaľ, spoje obrazov po nalepení budú viditeľné voľným okom a táto estetická chyba sa nedá napraviť. Bambus vydrží dlho, je odolný voči mechanickému poškodeniu a ľahko sa čistí.

    

Piliny a drevotrieskové dosky potiahnuté masívnym drevom

Dosky z pilín a hoblín sú materiál, ktorý sa vyrába z priemyselného odpadu, ale zároveň má všetky výhody dreva a nemá svoje nevýhody. Zloženie výrobkov zahŕňa živice a minerálne spojivá, ktoré sú absolútne bezpečné pre ľudí. Špeciálna úprava, ktorá je vystavená na platňu, umožňuje zabudnúť na hnilobu a popraskanie. Nepotiahnutý masívny drevený materiál je široko používaný pre hrubé dokončovanie. Špeciálna vrchná vrstva, ktorá poskytuje krásny estetický vzhľad, robí dosky viac ušľachtilými. Je vyrobený z papiera s charakteristickým vzorom, ktorý je pokrytý ochranným filmom. Dokonca aj izby zdobené v elitnom podkroví a moderné štýly sa vyhýbajú takejto dekorácii. V drahších verziách dosky na vrchole filmu sú pokryté špeciálnym zložením, ktoré simuluje reliéf. Materiál je tiež nevyhnutne impregnovaný antiseptikami a roztokmi, vďaka ktorým je odolný voči vlhkosti a ohňu. Z tohto dôvodu sa náter používa na dokončenie stien v kuchyni av kúpeľni. Z nevýhod vyplýva nízka priepustnosť pár. Steny nebudú dýchať a miestnosť bude musieť byť pravidelne odvzdušňovaná. Takéto „tapety“ sa vyrábajú v rôznych formátoch od malých obkladačiek až po veľké hárky, ktoré sa dajú použiť na ozdobenie stien v priestrannej miestnosti „jedným pádom“.

Kreslenie na papieri môže opakovať nielen textúru dreva, ale aj kameňa, tehál a iných prírodných materiálov.

    

Výhody a nevýhody

Tapety pod stromom v interiéri majú množstvo výhod, ktoré výrazne prevažujú nad niekoľkými nevýhodami. Spravidla sa snažia „napodobniť“ imitáciu čo najviac k originálu, a to nielen navonok. Výrobná technológia tapiet umožňuje použitie iba prírodných prídavných komponentov, spojív a roztokov na nátery. Bambusové tapety, napríklad, sú prilepené na stenu len pomocou organického lepidla. Korok, dyha, piliny a hobliny majú dobrú tepelnú izoláciu. Boli špeciálne upravené kvôli zvýšenej odolnosti voči mechanickému poškodeniu a opotrebeniu. S prírodným drevom sa budete musieť neustále starať o hnilobu, výskyt prasklín na uschnutom povrchu, deformáciu a vzhľad parazitov, ktoré budú jesť a ničiť materiál zvnútra. Tu môžete zabudnúť na všetky tieto problémy. Izby budú mať dobrú izoláciu proti hluku, ktorá utopí susedov a zvuky ulice. Piliny a triesky sú impregnované špeciálnymi roztokmi, ktoré sú pre ľudí neškodné, ale zvyšujú pevnosť a vlastnosti materiálov. Hlavnou nevýhodou takýchto tapiet môže byť len zlá priepustnosť pár. To sa nevzťahuje na bambus, ale je charakteristický pre iné materiály, takže miestnosti budú musieť byť neustále odvzdušňované, aby sa vyháňal stagnujúci vzduch. Niektoré nevýhody zahŕňajú cenu. V imitačných materiáloch najvyššej kvality s použitím prírodných surovín, cena je určite vysoká, ale stále vyhráva nad pôvodným drevom. A konečne, je ľahké vykonať opravy s takými tapetami, technológia ich upevnenia na stenu nevyžaduje od vás žiadne špeciálne schopnosti.

textúra

Textúra tapety pod stromom môže úplne zopakovať pôvodný vzor alebo vytvoriť celý komplexný abstraktný obraz z mnohých línií a línií. Existuje mnoho variácií: od kvetnatých vzorov jalovcového dreva až po bodkovaný tis. V autorských zbierkach reprodukovať komplexné kresby vzácnych plemien: wenge, aningeria, bubingo, racelo, vavrín. Hoci tieto tapety môžu napodobňovať nielen obyčajné drevo. Ich textúra opakuje pokovovanie lode, kusy kmeňov s letokruhovými prstencami, dosky rôznych veľkostí, ktoré sú k sebe pripojené. Farebná škála nie je obmedzená na odtiene hnedej, hoci pre nasledovníkov ecostilu je potrebné zvoliť len z prirodzených tónov. Triedenie najobľúbenejších možností je nasledovné:

 • Svetlé zlato;
 • Mahagónová farba;
 • sépia;
 • Čierna farba ebenovej zmesi so sivými tónmi;
 • Biely brezový odtieň so žltosťou;
 • Pieskovcové farby;
 • Medový odtieň;
 • Dub tmavo hnedý;
 • karamel;
 • Exotická fialová farba amarantu.

Tapety pod stromom dávajú jedinečnú príležitosť ozdobiť dom imitáciou drahých a vzácnych drevín bez výrazných nákladov. Hoci nikto experimenty nezrušil, a niektorí fanúšikovia odvážnych dizajnérskych riešení zastrihli steny s extrémnymi odtieňmi: zelená, ružová, modrá, modrá.

    

V interiéri izieb

V spálni "kus dreva" je umiestnený na stenu, ktorá spočíva na hlavu postele. Spravidla je to táto strana, ktorá sa vyznačuje farbou, svetlom a dekorom. Tapeta je tiež lepená dvoma pruhmi, ktoré sú kombinované s inými materiálmi upokojujúcich odtieňov. Strom tu dodá ďalšie pohodlie a pre majiteľov bude ľahké a príjemné zaspať. Na tapetu v spálni a detská izba by nemala šetriť. Práve tieto miestnosti sú najzraniteľnejšie voči všetkým druhom toxínov a škodlivých látok, ktoré môžu emitovať nekvalitné materiály. V detskej izbe je tiež postačujúci jeden roh, čo uľahčuje určenie pracovnej plochy. Dizajn priestrannej obývacej izby s krbom sa nedá bez prirodzenosti. Strom je vhodný najmä pre hostí zo severu - škandinávsky štýl a napodobňuje ruský vidiecky dom s národnou chuťou. S pomocou takýchto tapiet je vhodné zónu rozdeliť do sekcií v kombinovaných miestnostiach. V malých halách môže byť priestor rozšírený vďaka šedému drevenému vzoru dosiek umiestnených vodorovne. Budú ako vyťahovanie miestnosti a vizuálne ju rozširujú, podobne prichádzajú s príliš nízkymi stropmi, ktoré upravujú výzdobu stien, ktoré vzhliadajú.

V kúpeľni av kuchyni je mikroklíma veľmi podobná. V oboch týchto miestnostiach sa striedajú tiché intervaly s „stresom“ pre interiér: pokles teploty, zvýšenie a zníženie vlhkosti. Tapety pre kuchyňu a kúpeľňu musia byť vybrané špeciálne. Ich povlak musí byť super pevný a vydržať vyššie uvedené zaťaženie bez poškodenia materiálu a dodatočného opotrebenia. Pohľad na chodbu, pokrytý drevenými tapetami, hneď od vchodu povie hosťom, že dom je domovom milovníkov prírody s dobrým vkusom. Pre túto miestnosť zvyčajne vyberte svetlé odtiene hnedej, pretože veľkosť chodby necháva veľa byť požadovaný, a prirodzené svetlo tu takmer nespadá. Tieto farby spôsobia pocit extra priestoru a steny začnú dýchať. Tapety pod stromom sa nestratia v modernej, provence a fúzii. V najlepších tradíciách moderného dizajnu zdobia len jednu stranu. Všeobecne platí, že v akejkoľvek miestnosti "pevné" dokončovanie by sa malo vyhnúť, inak sa stane v interiéri s prebytkom. Toto pravidlo možno zanedbávať len v miestnostiach, kde steny skutočne pôsobia ako nenápadné pozadie, ktoré je väčšinou pokryté vnútornými predmetmi. V ostatných prípadoch sa snažte kombinovať, ak nie materiály, potom aspoň ich farby a textúry.

záver

Ремонт с использованием имитационных обоев под дерево позволяет обойтись своими силами без привлечения специалистов для монтажа вагонки или гусварблока. Hlavnou výhodou tohto materiálu je jeho univerzálnosť: dá sa ľahko kombinovať s umelými a prírodnými povrchmi rôznych textúr a farieb. V každej miestnosti imitácia stromu prinesie ďalšie teplo. A niekedy aj niekoľko „pruhov“ postačuje výlučne na dekoratívne účely. Z hľadiska psychológie strom odstraňuje morálnu záťaž a pomáha človeku relaxovať. Jeho prirodzené farby a odtiene podporujú odpočinok a odpočinok. Niet divu, že najdôležitejšími symbolmi v rôznych kultúrach bol strom života, poznania, lásky. Tento obraz zosobňuje život človeka vo večnosti, takže kus materiálu robí dom tak prirodzeným a útulným.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár