Dekoratívne svetlá v interiéri +80 fotografií

Neobvyklá kombinácia svietidiel v obydlí umožňuje priaznivo zdôrazniť jeho jednotlivé časti, zmeniť pôvodný dizajn priestorov. Koniec koncov, veľké a malé lampy v interiéri môžu vykonávať nielen funkciu osvetlenia, ale aj zdôrazniť štýl dekorácie, nábytku a dekorácie. Pri pripájaní svietidiel k systému energetickej bezpečnosti je možné zvýšiť ochranu skrine. Preto pri výbere vhodných iluminátorov je potrebné vziať do úvahy ich typ, vlastnosti použitia a inštaláciu. Správna kombinácia rôznych typov osvetlenia a svetelných zdrojov pomôže radikálne zmeniť štýl každého bývania. A je možné vybrať modely podľa typu vybavenej izby, zvláštností jej dispozície, dizajnu. Pomocou týchto údajov môžete ľahko vybrať najlepšie svetlá pre nezvyčajnú a kompetentnú organizáciu priestoru.

Druhy svietidiel podľa farby (kvality) svetla a typu svietidiel

Podľa tepla žiary, tam sú studené, teplé lampy a výrobky s prirodzeným svetlom. Teplé a studené poskytujú jasné osvetlenie, resp. Majú mierne modrastý a žltkastý odtieň. Svietidlá s prirodzeným svetlom vydávajú mäkké teplé svetlo. Nedovoľuje však vytvoriť správne osvetlenie, je aplikované ako ďalšie. Podľa typu žiaroviek sú rozdelené do nasledujúcich skupín: t

Žiarovky

Rozdielne lacné, príjemné teplé svetlo. Podávajte dosť, nie je vhodný pre všetky iluminátory.
fluorescenčné

Majú jasný lesk, slúžiť na dlhú dobu. Ale sú škodlivé pre ľudí, potrebujú špecializovanú likvidáciu.
halogén

Prilákať úsporné, jasné svetlo. Netolerujte prehriatie, kvôli hromadeniu prachu, tuk rýchlo zlyhá.
LED svetlo

Vhodné pre inštaláciu v akomkoľvek svetle, hospodárne využívanie elektriny. Dlhé podávanie, nevyžadujú špeciálne podmienky používania.

Funkcie svietidla

Hlavnou funkciou osvetľovacích zariadení je vytvoriť správne svetlo. Každý roh, pracovné plochy, rekreačné oblasti by mali byť dobre osvetlené. Ale aj kombináciou rôznych typov iluminátorov môžete vizuálne zmeniť tvar vybavenej miestnosti. Budú rozširovať oblasť, rozširovať priestor horizontálne, vertikálne. Inštalácia neštandardných produktov vytvorí osobitnú atmosféru. Osvetľovacie zariadenia môžu byť použité pre nezvyčajné osvetlenie jednotlivých priestorov miestnosti, zvýraznenie nábytku, výklenkov a iných neštandardných prevedení. S ich pomocou môžete aktualizovať, robiť zaujímavejšie obvyklý dizajn. Dôležitá je ochranná funkcia iluminátorov, ak sú súčasťou špeciálneho "inteligentného" systému. Je to nevyhnutné pre ľudí, ktorí často odchádzajú na služobné cesty, nie sú doma.


    

osvetlenie

Správne a správne osvetlenie všetkých priestorov bývania sa dosahuje výberom svetlých zariadení rôznych typov. Napríklad v miestnostiach, v ktorých majú majitelia odpočinok, správne osvetlenie miest na prácu, čítanie, je list obzvlášť dôležitý. Koniec koncov, s nedostatočným jasom svetla bude musieť namáhať vaše oči. V budúcnosti to povedie k problémom s videním. Pohodlie, bezpečnosť pohybu v izbách a chodbách vo večerných hodinách, nočná doba závisí aj od správnosti vytvoreného osvetlenia. Pre podmienečne nebezpečné oblasti by sa mal starostlivo vybrať iluminátor. Napríklad pre kuchynské pracovné dosky, kachle, pracovné dosky a povrchy v garáži, domáca dielňa, ktorá využíva rôzne nástroje a stroje. Prítomnosť vysokokvalitného osvetlenia eliminuje zranenia počas domácich úloh.


    

Vytvorenie osobitnej atmosféry alebo relaxácie

Neobvyklé iluminátory alebo kombinácia niekoľkých typov výrobkov prispieva k vytváraniu rôznych typov osvetlenia. Napríklad na vytvorenie romantickej atmosféry alebo ideálnych podmienok pre večerné sledovanie filmov sa zmestí inštalácia svetiel s nastaviteľným jasom. Stlmené osvetlenie, svetlá v modrej farbe, fialové tóny vytvoria špeciálny komfort. Fantastická atmosféra pre dieťa pomôže vytvoriť použitie mnohých malých iluminátorov, nočných projektorov. Imitácia hviezdnej oblohy pomôže malému rojkovi zaspať vo veľkej nálade. V halách a iných miestnostiach, kde sa rodina často zhromažďuje, musia priatelia poskytnúť jasné osvetlenie. Na tento účel bude fungovať kombinácia svietidiel, ktoré sú zavesené a pripevnené na steny. Takéto osvetlenie pomôže vytvoriť svetlé a farebné obrázky, je ľahké vykonávať vysoko kvalitné snímanie veselých sviatkov.


    

Vizuálne pretvorenie priestoru

Ak chcete zvýšiť výšku stien, aby sa priechod širší pomocou osvetľovacích zariadení, je veľmi jednoduchý. Vizuálne rozšíriť priestor pomôže umiestnenie sady nástenných svietidiel. Vertikálne pruhy svetla na stenách zvýšia ich výšku. Ak toto svetlo zhora klesá, pomôže znížiť výšku a spríjemní miestnosť. Pri malých uličkách sa odporúča inštalovať iluminátory okolo obvodu stropu. Prispejte k vizuálnemu rozšíreniu priechodu a inštalácie v centrálnej časti stien malých svietidiel. Pomocou nastaviteľných stenových iluminátorov sa úplne zmení priestor. Keď je smer toku svetla v rôznych uhloch, môžete nakresliť štvorcovú miestnosť alebo vizuálne okolo neho.

Zmena priestoru by nemala odporovať správnemu svetlu. Preto, aby sa zamlžovali vizuálne zmeny miestnosti, sú povolené tie uhly, ktoré sa nepoužívajú vo večerných hodinách. Tieto rohy je možné vybaviť pomocnými svietidlami, ktoré sú súčasťou dodávky.

    

Miestne a dekoratívne osvetlenie

Je jednoduché a jednoduché zmeniť dekoráciu miestnosti, použitie dekoratívneho osvetlenia z neho robí jedinečný a štýlový. Môže sa vykonať v týchto oblastiach:

 • výklenky, stenové konštrukcie, police;

Skvelé pre zvýraznenie hlavy postele, sadrokartónových tvarov, oblúkov, dverí. Vďaka úzkemu usporiadaniu políc poskytuje vizuálne zvýšenie ich hĺbky.

 • pozdĺž uličiek na schodoch;

Iluminátory umiestnené nad podlahovými doskami rozširujú priechod a výrazne ho odľahčujú. Vybavením schodov žiarovkami sa zaistí bezpečnosť stúpania a klesania po schodoch, čím sa počas dňa stáva neobvyklým vzhľadom.

 • nábytok (stoly, skrine, postele).

Jasné svetlá pod posteľou vytvárajú efekt ľahkosti: stúpajú nad podlahu. Montáž stlmeného podsvietenia v skrinke skrine, vo vnútornom zariadení umožňuje vybrať produkt v celkovom dizajne, aby bolo jeho používanie čo najpohodlnejšie.

Bezpečnosť bývania

Spojenie osvetľovacích zariadení v celom kryte v jednom okruhu s diaľkovým spínaním umožňuje dobrú ochranu. Napríklad, keď majitelia odídu, systém bude schopný zapnúť a vypnúť svetlá v rôznych miestnostiach. To vytvorí dojem, že vlastníci sú v byte. Takéto opatrenia poskytujú jednoduchú a účinnú ochranu. Koniec koncov, túžba preniknúť do bývania niekoho iného z votrelcov nevznikne. Veľmi užitočné a pouličné, interiérové ​​svetlá s pohybovými senzormi. Je pravda, že takéto osvetľovacie zariadenia reagujú na zvieratá. Odporúča sa inštalovať ich do obydlia, kde nie sú držané domáce zvieratá.

Systém zapínania a vypínania iluminátorov môže byť ovládaný na diaľku aplikáciou alebo okamžite naprogramovaný pre konkrétny režim prevádzky. Pri výbere musíte študovať všetky funkcie fungovania.

    

Druhy svietidiel na spôsob pripevnenia

Spôsob upevnenia iluminátorov v miestnosti do značnej miery ovplyvňuje pohodlie ich používania, údržby a čistenia. Vysoko umiestnené modely neumožňujú každý týždeň umývať strop, odstraňovať prach. Prístup k stenovým výrobkom je pomerne jednoduchý, takže starostlivosť o ne bude jednoduchá. Výrobok však na jednom mieste nie je potrebný. Existuje mnoho mobilných modelov typu desktop a floor. Jednoducho sa pohybujú, pomáhajú správne osvetľovať pracovné priestory, rekreačné oblasti. Na vytvorenie správneho svetla sa odporúča kombinovať rôzne typy modelov. A pre jednoduché usporiadanie priestorov by mali byť oboznámení s výrobkami, ktoré nevyžadujú dlhodobú inštaláciu a pripojenie. Štúdia všetkých typov poskytne jednoduchosť výberu najvhodnejších modelov pre celé bývanie.

nepravdivý

Štýlové svetlá zaveseného typu môžu byť namontované v blízkosti stropu, alebo môžu mať dlhú nohu, vybavené objemovými odtieňmi. Prvý typ umožňuje eliminovať zmenšenie priestoru v miestnosti, aby sa dosiahol stručný dizajn. Ideálne pre montáž do sadrokartónových konštrukcií, strečové plátno. Modely s minimálnou výškou rámu môžu byť vybavené rôznymi dekormi: prívesky, kučeravé kovové a drevené prvky. Môže zahŕňať niekoľko mini-odtieňov sa nachádza na spoločnom priestore. Osvetľovacie zariadenia s „nohami“ sú optimálne na úpravu miestnosti. Môže byť vybavený dizajnovými odtieňmi, bez odtieňov. Tie priťahujú jednoduchosť, jednoduchosť starostlivosti. Najťažšie pri čistení sú výrobky s množstvom krištáľových, sklenených príveskov a modelov so zakrivenými odtieňmi (neustále akumulujú prach).


    

vstavaný

Krásne osvetľovacie zariadenia môžu byť nielen zavesené, ale aj vložené. Modely tohto typu sú univerzálne, vhodné pre umiestnenie v ktorejkoľvek časti miestnosti. Výrobky sa často používajú na vybavenie hotelov: zaberajú minimum miesta a ľahko sa čistia. Bodové modely inštalované v ložiskách a pomocných sadrokartónových konštrukciách spotrebujú málo elektriny. Môže byť použitý na vytvorenie osvetlenia vo forme vzorov, jednoduchých geometrických tvarov. Bodové modely môžu byť otočné a nie otočné. Prvý umožňuje zmeniť uhol svietidla tak, aby smeroval svetelný tok. Môže byť vybavený matným alebo priehľadným ochranným sklom, ktoré určuje jas a mäkkosť svetla. Rámy modelov (rámovacie lampy) môžu byť strieborné, zlaté, bronzové alebo čiernobiele.


    

Nástenné

Nástenné zapaľovače umožňujú rýchlo a jednoducho usporiadať akúkoľvek miestnosť. Vybavený upevňovacími nohami, montážnou doskou. Pre nadzemné modely umožňujeme inštaláciu na stenu. Má rôzne formy: od štvorcov po ovály a kruhy. Modely majú čisté telo vyčnievajúce nad povrch, ku ktorému sú pripojené. Niektoré sú vybavené tenkým telom a skleneným baldachýnom, takže svetlo z nich sa šíri vo všetkých smeroch. Sú ľahké, ideálne pre montáž na sadrokartónové priečky, steny a iné prefabrikované konštrukcie. Používa sa na vybavenie nábytku, schodov. Nástenné svietidlo priťahuje minimálne priestorové obmedzenie.


    

podlaha

Prítomnosť dostatočného voľného priestoru na podlahe miestnosti umožňuje inštaláciu podlahových iluminátorov. Sú vybavené dlhými nohami, ktoré umožňujú použitie modelu na osvetlenie veľkého okruhu priestoru okolo. Stojanové svietidlá môžu mať okrúhle, valcovité odtiene. Štylizované modely s tvarovanými (zakrivenými do strán) odtiene, odtiene vo forme kvetov sú veľmi populárne. Podľa konštrukčných prvkov sú rozdelené na:

 • otvorený jedna;

S otvoreným prístupom k lampe zhora, dole alebo z viacerých strán.

 • uzavretá;

So štylizovanými odtieňmi, ktoré majú skryté otvory. Zdá sa, že je to celé. S týmto dizajnom, ľahko sa udržuje: prach, nečistoty vo vnútri stropu takmer nespadajú.

 • kombinovať.

Zahŕňa niekoľko otvorených a uzavretých stropov. Nechajte osvetliť veľké plochy. Ideálne pre haly, priestranné chodby, haly.

Desktop

Použitie stolových produktov vám umožňuje správne osvetliť oblasť odpočinku a práce. Používa sa na montáž na konferenčné stolíky, písacie a počítačové stoly, nočné stolíky. Poskytujú pohodlie čítania, písanie. Nepostrádateľné v usporiadaní výklenkov v čele postele. Vhodné pre štýlové izby vybavené krbom. Môžu mať štandardný dizajn (vrátane malého tienidla) alebo môžu byť vybavené štylizovanými odtieňmi vo forme balónov, farieb. Atraktívne kombinované modely so zabudovanými hodinkami, stojany na perá, iná kancelária. Stolové produkty s nohami vo forme figúriek sú skvelé na zvýraznenie stola alebo podstavcov, na ktorých sú nainštalované. Takéto modely sú skvelé pre zdôraznenie rafinovanosti domácej dekorácie.


    

Odporúčania pri výbere svietidiel

Správna kombinácia dizajnových miestností s vybraným osvetlením je kľúčom k dobrému vybaveniu. Berte do úvahy pri výbere modelov je ich farebná schéma, prítomnosť veľkosti šperkov. Zhoda s geometrickými tvarmi alebo objektmi ovplyvňuje celkové vnímanie produktu v miestnosti. Napríklad zakrivené modely modelov zdôrazňujú sofistikovanosť a originalitu dizajnu. Veľký strop s minimálnymi prechodmi odtieňov - záruka vytvorenia minimalistického štýlu. Použitie spotov, koľajových modelov s "hrubým" dizajnom eliminuje rozmiestnenie zariadení v podkroví, chatových izbách. Ale použitie malých iluminátorov, stužkových svetiel sa odporúča len pre špičkové oblasti: v štýle klasiky, baroka alebo impéria môžu narušiť harmonický dizajn.

V interiéri miestnosti

Dodržiavanie štylistiky pri výbere iluminátorov je mimoriadne dôležité. Inštalované modely môžu dopĺňať celkový vzhľad miestnosti a radikálne ju meniť. Pri výbere vhodných produktov by ste mali dodržiavať nasledujúce pokyny pre štýl:

 • classic;

Takýto smer akceptuje inštaláciu akéhokoľvek typu iluminátorov s vyrezanými a tvarovanými prvkami.

 • Secesia;

Závažnosť formulárov, 1-2 farby pre rám a strop, prítomnosť lesklých povrchov - základné požiadavky na iluminátory v tomto smere.

 • moderné;

Pre stylistiku je vhodná kombinácia modelov s neobvyklými tvarmi. Napríklad umožňuje originálne osvetlenie dverných a okenných otvorov, vytvorenie týchto „portálov“.

 • high-tech;

Dodržiavanie ideálnej geometrie a bielej farby, ale tlmené osvetlenie prístrojov je vynikajúcou voľbou pre high-tech smer.

 • Scandinavian;

Pre smerové uchytenie čierne, biele, sivé modely vo forme geometrických tvarov, futuristický dizajn.

 • Provence.

Elegantné lustre v bielej a striebornej farbe, pastelové farby s podobnými modelmi stien - to najlepšie riešenie pre francúzsky štýl.

Pre rôzne typy priestorov

Pri výbere iluminátorov je potrebné zohľadniť miesto ich inštalácie. Nasledujúci popis vám pomôže ľahko vybrať rôzne typy zariadení:

 • obývacia izba;

V priestrannej hale sa odporúča kombinovať stenové modely a závesné výrobky.

 • kuchyne;

1-3 môžu byť vybavené zavesenými modelmi a niekoľkými svietidlami. Nezabudnite nastaviť podsvietenie nad pracovnou doskou.

 • spálňa;

Umožňuje kombináciu 1 zavesených výrobkov a niekoľkých modelov na stenu, rôznych typov osvetlenia, nábytku, otvorov.

 • kúpeľňa;

Môže byť vybavený všetkými typmi osvetľovačov, ktoré majú ochranu proti vlhkosti.

 • detské;

Vyžaduje kombináciu rôznych typov modelov na vytvorenie najsprávnejšieho svetla. Nad písacím stolom, počítačovým stolom, hracím priestorom by mali byť namontované ďalšie svetlá.

 • vstupná hala;

Najlepším riešením by bola inštalácia niekoľkých nástenných svietidiel a svetiel v blízkosti zrkadla, skrinky.

 • office.

Konštrukcia pracovnej miestnosti by mala zahŕňať nástenné modely, vysokokvalitné stolné osvetlenie.

záver

Výber originálnych iluminátorov pre bývanie by sa mal vykonávať podľa typu priestorov, ktoré sa stavajú, ich oblasti. Aby sme vytvorili správne svetlo každého rohu, pracovné oblasti a rekreačné oblasti budú jednoduché. Osobitná pozornosť by sa mala venovať použitým žiarovkám. Kvalita osvetlenia závisí od ich jasu. Napríklad diódové lampy sú optimálne pre montáž na písanie, počítačové stoly, pracovné kuchynské dosky. Pomôžu správne zdôrazniť vzdialené kúty veľkých izieb. Nesmiete zabudnúť na štýl modelov. Pre rôzne smery sa líšia tvarom, farebným osvetlením. Dodržiavanie základných pravidiel a užitočných odporúčaní pomôže čo najjednoduchšie vybaviť akúkoľvek časť krytu iluminátormi. Pomôžu dosiahnuť jednoduchý štýl aj tých najmenších miestností, poskytnú ich originálny vzhľad.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár