Interiér spálne robíme na 6 m2. m +50 fotografií

Luxusné a priestranné izby ponúkajú neobmedzené možnosti dizajnu. Ako sa hovorí, veci sú malé: myšlienka majiteľa bytu a neobmedzené množstvo peňazí na jeho uvedenie do života. Je oveľa ťažšie, keď je miestnosť taká malá, že do nej je napchatý aj ten najnutnejší nábytok. A chcem, aby to nebolo menej štýlové a kreatívne ako veľká miestnosť. Témou dnešného článku je spálňa s rozlohou 6 m2. m.: dizajn a jeho vlastnosti.

Vlastnosti plánovania

Vybaviť malú spálňu v Chruščove alebo moderný byt nie je ľahké, ale skutočné. Plánovanie a členenie malej miestnosti by sa preto malo brať veľmi vážne, ako aj otázka zvyšovania vizuálneho priestoru. Ďalší problém - správny výber nábytku, kompaktný a zároveň pohodlný. Predtým, než vybavíte miestnosť, musíte premýšľať o všetkých momentoch plánovania do najmenšieho detailu. Až potom môžete urobiť výber nábytku a dekoratívnych predmetov. Odporúča sa zobraziť niekoľko možností návrhu: fotografie, diagramy, náčrtky.


    

Napodiv, ale miniatúrna spálňa 2 x 3 m má svoje výhody. Nie všetci ľudia ako veľké miestnosti. Minimum nábytku, tlmené osvetlenie, šikovne zvolený dekor - to všetko robí spánok zdravý a relaxácia je kompletná. Napriek tomu, že existuje veľa možností dizajnu a dokončovania, pri plánovaní je potrebné dodržiavať niekoľko tajomstiev:

 • Používajte väčšinou svetlé, tlmené farby;
 • Racionálne využitie každého štvorcového centimetra použiteľnej plochy;
 • Využitie priestoru na spanie ako hlavného vnútorného akcentu;
 • Použitie závesných políc a políc namiesto bežných nočných stolíkov;
 • Záclony z tenkých textílií namiesto hrubých závesov;
 • Racionálne umiestnenie svietidiel;
 • Využitie rôznych konštrukčných techník v dizajne jedného interiéru.


    

Výber štýlu

Šesť metrov štvorcových je dostatok priestoru na udržanie interiéru v konkrétnom štýle. Dodržiavanie požiadaviek na štýl vám umožní získať skutočné majstrovské dielo, a nie len krásne zariadenú izbu. Tento štýl robí interiér pevným a úplným.

Samozrejme, nie všetky štýly sú vhodné pre malú miestnosť. Je potrebné zabudnúť na také oblasti, ako je art deco, loft, moderné alebo barokové, pretože vyžadujú drahé materiály a prepracovaný, často veľký nábytok. Iná vec - minimalizmus, klasika, etnický a eko-štýl, japonský alebo provensálsky. Kompaktný lakonický nábytok, diskrétna sada farieb a starostlivý výber dekoratívnych predmetov Vám bude vyhovovať.


    

Podrobnejšie zvážte možné riešenia:

Moderný štýl smeryVlastnosti: nábytok s prísnou geometriou, neutrálne farby. Podlaha, strop a steny sú zdobené pevnými materiálmi. Absencia dekoratívnych prvkov je kompenzovaná lesklými kovaniami, zrkadlami a kovovými časťami. Použitie v interiéri izbových rastlín, ozdôb z keramiky, nástenných svietidiel je možné.
klasickýTento štýl nikdy nestratí význam. Šľachta línií a farieb, elegancia, neprítomnosť ani náznak vulgárnosti - to sú jeho hlavné črty. Jemné odtiene ružovej, béžovej, piesočnatej a svetlozelenej farby vytvárajú dojem priestrannosti, ktorá je v stiesnených priestoroch taká nedostatočná.
ProvenceStelesnenie francúzskej milosti a dobrého vkusu. Farebná schéma je tu najvýhodnejšia. V provensálskom interiéri dominuje krémová, biela, bledomodrá a žltá. Nábytok je nádherne strohý, ľahké textílie s malými kvetinovými motívmi.
"V starých rytmoch"Interiér je štylizovaný starožitný, s krištáľ, štuky, dekorácie z keramiky a striebra, dáva dojem aristokracie, luxusu a bohatstva. Pri použití takých druhov textílií ako satén, žakár alebo zamat. Ale pretože spálňa je pomerne malá, je dôležité, aby sa to s dekorom. Existuje riziko, že sa bude demonštrovať "philistinizmus v šľachte", takmer podľa Moliere.
Škandinávsky štýlTo je dominancia studených, žiarivých farieb, pripomínajúcich zimný sneh. Na pomoc bielej - odtiene sivej a modrej. Nábytok je jednoduchý, kompaktný. V škandinávskom dizajne sú police vhodné - presne to, čo potrebujete pre miniatúrnu miestnosť. Použitie nábytku s kombinovanými funkciami je vítané.

Farebná paleta

Pre malú spálňu môžete použiť klasickú techniku ​​dizajnu, ktorá funguje, ako sa hovorí, na sto percent. Tmavé farby vizuálne úzky priestor, a naopak, expandovať. Preto je použitie neutrálne farby pre spálne v 6 metrov štvorcových. metrov je celkom opodstatnené. To môže byť ľahké tapety alebo maľovať steny v neutrálnych tónoch. Zároveň nehovoríme o dosť pestrom béžovom interiéri.

Tu je niekoľko užitočných tipov, ktoré vám pomôžu natrieť interiér miniatúrnej izby:

 • Neutrálna farebná paleta nie je obmedzená na slonovinu a béžovú farbu. Dokonale jemné, mierne rozmazané odtiene modrej a ružovej vyzerajú skvele. Je dôležité si uvedomiť, že ak je okno otočené na severnú stranu, teplá farebná schéma je ideálna. Studená paleta vyzerá lepšie v miestnosti s oknom na juh;
 • Jasné, sýte farby - nie pre malú miestnosť. Môžu byť použité iba ako akcenty pre jednu stenu alebo jej časť;
 • Univerzálna novinka tohto roku pre veľké a malé spálne - tapeta so vzormi "modrá na bielom", pod obrazom Delft alebo Gzhel;
 • Ak sa rozhodnete maľovať steny v bezpečnej bielej farbe, použite svetlé akcenty. To môže byť dekoratívne vankúše zafírového odtieňa, multi-farebné "rustikálne" koberec v blízkosti postele alebo tienidlo podlahové lampy smaragdový odtieň.


    

Návrhári neodporúčajú experimentovať s kontrastnými farbami. Správnym rozhodnutím je vybrať niekoľko odtieňov, ktoré sa navzájom dobre zladia. Je dôležité, aby medzi farbou podlahy a stropom nebola žiadna ostrá hranica. Napríklad svetlohnedé podlahy a tapety s farebným pieskom sú dokonale kombinované s bielym stropom.

Nástenné, podlahové a stropné dekorácie

Použitie textúrovaných náterov na stenách a stropoch nie je správne rozhodnutie. Najlepšia možnosť je tapeta bez reliéfu alebo dekoratívne omietky. Ako podlahová krytina sa môže použiť laminát, parkety, linoleum alebo tenký, hladký koberec, ktorý nepúšťa vlákna. Stropy sú natreté vodou riediteľnou farbou. Ak to umožňuje výška miestnosti, môžete použiť dekoračnú štruktúru.


    

nábytok

Masívne a objemné výrobky v malej miestnosti vyzerajú ako mimozemšťania. Kompaktnosť, pohodlie a stručnosť - to sú tri základné požiadavky na situáciu. S týmto prístupom sa miestnosť nebude zdať neprehľadná.

Výber postele

Ak je spálňa je malá, napríklad 6 metrov štvorcových. m., hlavným bodom - umiestnenie hlavného kusu nábytku - postele. Najlepšia možnosť vyzerá bez nôh. V tomto prípade sa dizajn nezdá byť tak ťažkopádny a miestnosť vyzerá vizuálne vyššie. Krásne zdobené čelo pomáha sústrediť sa na posteľ. Krásne rozhodnutie o dizajne je stena s akcentom s tapetou odlišného odtieňa alebo textúry. Pokiaľ ide o materskú školu, poschodová posteľ pomôže ušetriť miesto. Iným konštrukčným zariadením pre miniatúrnu spálňu je špeciálne pódium, na ktorom je umiestnené miesto na spanie. To je tiež príležitosť ušetriť na kúpe postele. Pódium môže byť vybavené zásuvkami, ktoré nie sú menšie ako šatníková skriňa. Nakoniec je to módne. Izba s pódiom vyzerá mimo boxu a moderne. S ním môžete zónu priestor.


    

A pre stojan je miesto

Posteľ bola stláčaná. Všetky ostatné nuansy nábytku závisí od konfigurácie miestnosti, prítomnosti okien, atď. Napríklad, ak má miestnosť obdĺžnikový tvar, potom by mala byť skrinka umiestnená na výstupe pozdĺž steny. Ak je spálňa je námestie, potom miesto skrine, s najväčšou pravdepodobnosťou, nebude fungovať. Výstup v podobnej situácii - použitie zásuviek pod posteľou. Samozrejme, že majú menšiu kapacitu ako šatníková skriňa, a nie je možné zavesiť oblečenie, ale je možné tam umiestniť posteľnú bielizeň a veci na sezónne použitie. Úspešným riešením pre malú miestnosť je šatníková skriňa zabudovaná do steny.

Ak je vyrobený so zrkadlovými dverami, potom sa miestnosť bude zdať vizuálne priestranná. Ak, okrem postele, bolo možné napchať sa do malých nočných stolíkov. Ak ich však umiestnite jednoducho nikam, pomôžte malým poličkám nad posteľou. Otvorené police takmer "nejesť" vzácny priestor, pričom sa líšia v priestrannosti a funkčnosti. Dokonale vyzerá uhlový kompaktný stojan. Policová konzola dokonale nahradí toaletný stolík.


    

osvetlenie

Ťažké, veľké, bohato zdobené lustre nie sú vhodné pre malú spálňu. Malý, skromný model diskrétneho dizajnu bude oveľa vhodnejší. Pre miestnosť so zavesenými stropmi sú vhodné reflektory. Ich usporiadanie je ľubovoľné. Zdroje dodatočného osvetlenia sú podlahové lampy, stolné lampy alebo nástenné svietidlá.

Výber dielov - textílie, maľby a iné maličkosti

Z ťažkých záclon bude musieť byť opustený. Pre malú spálňu, s prístupom na balkón alebo nie, sú ideálne rímske alebo roletové rolety alebo obyčajné záclony z ľahkého priesvitného materiálu. Môžete ozdobiť interiér a doplnky, ale nemali by byť príliš veľa. To môže byť krásny obrázok, fotografie, vázy s kvetmi alebo domáce rastliny. Takéto typy textílií ako dekoratívne vankúše, štýlové prikrývky sú vhodné v malej spálni.


    

záver

Ak chcete, môžete vytvoriť pohodlný a štýlový interiér aj na malom námestí. Dúfame, že Vám rada profesionálneho dizajnéra pomôže nájsť najlepšie riešenie. Trochu predstavivosti a kreativity, a nádherné spálňa dizajn v 6M2 ste poskytli.

Zanechajte Svoj Komentár