Dizajn chodby v panelovom dome +50 fotografií

Štandardné prevedenie chodby v byte v panelovom dome má svoje obmedzenia. Väčšina chodieb v panelových domoch je navrhnutá podľa rovnakého typu, takže je dosť ťažké robiť niečo neobvyklé. Ale aj na základe typického usporiadania môžete hrať s interiérovými štýlmi, ako aj robiť malé zmeny tvaru stien, podlahy a stropu.

Interiérová reštrukturalizácia

Chodba v tradičnom betónovom dome má obdĺžnikový alebo štvorcový tvar. Je možné vykonať zmeny v dizajne tejto miestnosti pridaním oblúkov do haly.

Vo forme oblúkov je usporiadanie vnútorných dverí. Potom malá chodba bude vyzerať estetickejšie a mäkšie. V štvorcovom koridore môže oblúk rozšíriť priestor, ak namiesto vstupu do haly je len klenutý rozsah.


    

Klenutý strop pomôže priblížiť chodbu k vnútornému konceptu palácového klasicizmu či neogotiky. A vstupné dvere vo forme špicatého oblúka s krídlom dverí sa stanú len zásahom do pristávacej plochy, kde sa bude používať.

Dizajn chodby, zdobený vitráží, priťahuje veľkú pozornosť. Vitráže na stenách s osvetlením pomôžu realizovať vnútorný chod. Alebo vitráže na interiérových dverách.
Konštrukcia priečok pri vstupe do panelového domu, ako konštrukčná technika sa používa vtedy, keď chcete oddeliť akúkoľvek oblasť. Napríklad, miesto pre vrchné oblečenie môže byť pokryté krásnou obrazovkou a sedadlo so stolom môže byť oddelené priečkou zo sadrokartónu.

Zničenie prázdnych stien domu je možné v prípade, že tieto steny nie sú nosnými konštrukciami. Potom môžete úplne odstrániť jednu stenu v chodbe, takže sa stane jediným priestorom s priľahlou miestnosťou.

Stĺpy na chodbe vyzerajú celkom organicky. Rozoznávajú predné dvere alebo nahrádzajú vchody vedúce do miestností. Okrem toho, malá chodba môže byť vykonaná viac, ak používate svetlé farby pri dokončovaní. Kontrast je tu tiež dobrý. Tmavá s bielou nezužuje medzeru, ale pridáva k nej potrebnú úroveň kompresie.


    

Takzvaná „brezhnevka“ má nespornú výhodu oproti modernej „Chruščov“. Ich priestory pri vchode sú pomerne rozsiahle. Preto tu môžete vytvoriť akékoľvek nápady na interiér.

Materiály na konečnú úpravu

Čo použiť na dokončenie vstupného priestoru? Odpoveď závisí od smeru v interiéri, ktorý bol vybraný ako hlavný. Loft štýl umožní použitie prírodného kameňa, tehál a maľovanie. Moderný štýl bude vyžadovať dokonale hladké steny, matné povrchy a plastové podstavce na podlahe.

Podlaha pri vstupných dverách môže byť zdobená dlažbou. Výsledkom bude možnosť vane, v ktorej nebude ťažké udržať čistotu.


    

Pre oblúky a otvory ideálny imitačný kameň. A strop chodby je lepšie, aby sa jeden svetlý plátno, takže priestor v ňom bude vzdušnejší a širší.

Ak chcete ušetriť miesto na chodbe, môžete postaviť šatník. Potom bude miesto v ňom ešte viac. A zrkadlové plochy sa používajú v malých chodbách na riešenie problémov s osvetlením a dekoráciou.

Omietka, tapety, laminátové a plastové panely - na chodbe je všetko povolené, ako vlastne zdobenie iných miestností v byte. Aj keď existuje jedno obmedzenie, ktoré sa vzťahuje na väčšinu koridorov. Je lepšie nepoužívať tapetu ako kvet. Budú neuveriteľne odpustiť malé a stredné oblasti.

Paul

Čo môže byť podlaha pri vchode? Tam je potrebné vybrať najpraktickejšie a najodolnejšie materiály, pretože sa budú musieť často prať. Na dokončenie podlahy môžete zvážiť nasledujúce možnosti:

 • laminát;
 • linoleum;
 • dlaždice;
 • Parketové podlahy;
 • Koberce.


    

Všetky vyššie uvedené povlaky majú svoje vlastné charakteristiky. Zvážte ich podrobnejšie:

krytierysy
koberceRýchlo sa znečistí, ale vyzerá to drahšie, vyžaduje častú výmenu kvôli pravidelnej abrázii, ale dobre si udržuje tekutú ulicu.
Laminátové podlahyZlá odolnosť voči vlhkosti, vyzerá moderne, zapadá do každého interiéru, slúži dlhú dobu.
ParketyOdolný, ale vrtošivý materiál, ktorý vyžaduje starostlivú údržbu a určitý štýl v interiéri.
Keramické dlaždiceOdolná voči opotrebeniu a odolná voľba, ktorá sa ľahko ošetruje.
linoleumMôže vydržať takmer akékoľvek prevádzkové zaťaženie, ale má obmedzenia vo farbách a vzoroch. Nie je vhodný pre všetky typy dizajnov.

Voľba pokrytia závisí od materiálových možností používateľa, ako aj od prevádzkových podmienok. Pre veľkú rodinu, kde všetci odchádzajú a prichádzajú z domu niekoľkokrát denne, sú vhodné linoleum, dlaždice a laminát. Pri nižšom prevádzkovom zaťažení je možné použiť koberce a parkety.

steny

Nástenné dekorácie na chodbe majú veľký význam. Rovnako ako kúpeľ, chodba je predmetom aktívneho používania, takže steny by mali byť ľahko umývateľné tam, a tiež vydržať pravidelné ťahy.

Štandardná sada dokončovacích materiálov pre chodbu je nasledovná:

 • maľovať;
 • Dekoratívne omietky;
 • Umývateľné tapety;
 • Dopravná zápcha;
 • Kameň a jeho napodobňovanie;
 • Bambusové panely;
 • PVC panely;
 • Drevené panely;
 • Mozaika alebo freska.


    

Akýkoľvek druh uvedených materiálov sa ľahko udržiava, slúži pomerne dlhý čas, vyzerá reprezentatívne.

Dekorácia chodby by mala byť vykonávaná iba vlhkosťou a ekologickými materiálmi. V opačnom prípade bude potrebné opraviť v priebehu roka.

Veľmi obľúbená je kombinácia materiálov pre obklady stien. Drevené panely s tapetou, kamennou a dekoratívnou omietkou - to sú najčastejšie kombinácie v interiéri chodby.

Takže 4 alebo 6 metrov štvorcových bude vyzerať oveľa zaujímavejšie, ak urobíte výklenky na stenách a položiť mozaiku. Korková povrchová úprava bude okrem iného najšetrnejšia k životnému prostrediu, ak je tento notoricky známy korok umiestnený na stenách správne.

strop

Koncom 70-tych rokov minulého storočia bola navrhnutá typická séria p-44 domov s výškou stropu 2,64 metra. Táto výška je považovaná za priemernú a pri niektorých interiérových nápadoch by mala byť zvýšená aspoň vizuálne.

Aby strop na chodbe vyzerať vyššie, musíte si vybrať pre ňu tón svetlej farby. Rozloženie v P44t sa mierne líši od domov 70. rokov. Ventilačná skrinka tam podľa myšlienky staviteľov je na chodbe. S výškou stropov sú veci o niečo lepšie, štandardná výška je 2,7 m. Dizajn chodby s touto výškou znamená možnosť hrania na kontrastoch.

Na dokončenie stropu je možné použiť tmavé a svetlé farby, strečové plátno, omietku a štuky. Pretože výška p44t vám to umožňuje.

Ale bez ohľadu na sériu doma, sadrokartón na strope vyzerá vhodný pre stropy akejkoľvek výšky. Aj keď jednoduchý obraz tiež vyzerá skvele.

Silné povrchové nepravidelnosti na strope môžu byť skryté len zavesenými a položenými materiálmi, keď je strop dostatočne hladký, na jeho dokončenie sa používa náter a omietka.

Vo veľkej chodbe z oblasti stropu môžete usporiadať strop s prechodmi a projekciami. Malá chodba je vždy hladká čiara a minimálny detail.

osvetlenie

Osvetlenie pri vchode podlieha určitým pravidlám. Na vytvorenie harmonického systému osvetlenia na chodbe použite nasledujúce tipy:

 • Spojte hlavné osvetlenie s ďalšími;
 • Zvýraznite najúspešnejšie dizajnové riešenia;
 • Teplé svetlo kombinované so svetlými farbami interiéru;
 • Umiestnite zrkadlá tak, aby nepriamo rozptyľovali svetlo, čím sa stáva mäkším.

Na zavesené podhľady sa najlepšie používajú svetelné zdroje a LED pásy. Keď je strop obyčajná omietka, je možné rozptýliť svetlo pomocou kompaktných svietidiel usporiadaných v šachovnicovom vzore.

bytové zariadenie

Najťažšia časť konštrukcie chodby - nábytok. Malé námestia by mali byť zariadené v duchu minimalizmu, s použitím vstavaného nábytku. Na veľkom námestí bude vhodná pohovka. Štandardná sada zásuviek na uloženie topánok môže byť čokoľvek, pokiaľ sa zmestí do miestnosti vo farbe a tvare.

Každú halu je možné výrazne vylepšiť pomocou vhodne zvoleného nábytku. Nemôžete dať veľa na chodbu, ale vždy je cesta von. Preto aj pre malé koridory vymysleli skrine až do stropu, kde sa za zrkadlovými dverami nachádza všetko potrebné.

Úzky dizajn chodby

Úzka chodba nie je vetou za byt v panelovom dome, ale dokonale prijateľnou možnosťou pre rôzne druhy výzdoby. Úzky priestor musí byť rozdelený do dvoch zón: vstup a lobby.

Územné usporiadanie sa vykonáva položením podlahy s rôznymi materiálmi, ako aj pri maľovaní a zdobení stien v rôznych farbách. Dvere tu môžu byť nahradené oblúkom, je tiež možné ich posúvať.

Pre jasné farby v úzkej chodbe stačí pridať jasné farby. A nábytok je vybrať si ten, ktorý môže byť umiestnený pozdĺž stien bez výraznej straty priestoru.
Všetko, čo možno namontovať na steny v dlhej chodbe, je potrebné nainštalovať na police a všetky druhy zavesených priehradiek. S týmto prístupom je významná úspora miesta.

Minimalizmus, orientálny štýl, Provence a klasika - to je to, čo sa dokonale realizuje v úzkych chodbách. Veľké zrkadlo na jednej stene a nábytok v blízkosti druhého vizuálne rozšíri priestor a stropy budú vyššie. Vo všetkých ostatných ohľadoch úzka chodba nemá žiadne obmedzenia.

Navrhnite malú chodbu

Malý priestor pri vchode musí byť vybavený minimálnym množstvom dekorácie. Ďalším riešením tohto problému môže byť zjednotenie tejto miestnosti so spoločenskou miestnosťou búranými priečkami.

Ak je chodba veľmi malá, je možné umiestniť vešiak na stenu na oblečenie, podstavec na drobnosti a zrkadlo. Všetko ostatné by malo byť presunuté do väčšej miestnosti.

Drobné chodby by mali byť osvetlené jasnými svetlami. Samotné nástenné svietniky tu nestačia. Ďalšia možnosť dekorácie - zrkadlový strop. Ale nie každý majiteľ si na tento spôsob konečnej úpravy zvykne.

Veľký dizajn chodby

Nie všetky poschodové domy sú vybavené veľkými chodbami. Ale tam, kde to umožňujú chodby, môžete využiť merače s maximálnym prínosom.

Napríklad, v chodbe, aby domy pre zvieratá, aby nedošlo k ich umiestneniu v hlavnej sále. Alebo si môžete posedieť s malým posedením s pohovkou a kreslami.

Niektorí dokážu zariadiť miesto na spanie vo veľkej chodbe, ktorá sa dá popoludní vyčistiť do steny alebo skrine. Mimoriadny prístup pomáha veľkým rodinám vyriešiť problém nedostatku štvorcov pre každú osobu.

Návrh chodby so špajzou, prestavaný na šatňu

V niektorých chodbách v staromódnych komorách sa nachádzajú. Moderné osoby už nekladú auto pneumatiky a plechovky uhoriek tam. Radšej ich vybavia pre samostatné šatne.

Toto riešenie neumožňuje inštalovať nezávislú skrinku na chodbe. A keďže hĺbka takéhoto skladu je impozantná, umiestňujú veci mimo sezóny, krabice s topánkami a akékoľvek iné doplnky.


    

Zrkadlo vo dverách bývalej špajze ho zmení na šatník. Okrem toho môžu byť jeho dvere zamaskované ako celkové vnútorné steny. A potom každý centimeter chodby zostane voľný pre iné interiérové ​​riešenia.

Je tiež možné vykonávať osvetlenie v bývalom sklade tak, aby výber oblečenia bol čo najjednoduchší a najpríjemnejší. Interiér by mal byť podobný vonkajšiemu interiéru chodby. Tak chodba dostane najštýlovejší a najmodernejší vzhľad.

Dizajn chodby v typickom dome je tiež komplexný, rovnako ako dizajn domu. Zdá sa, že malý priestor pri predných dverách sa dá ľahko zorganizovať. Ale toto vyhlásenie je nepravdivé, pretože vstupná hala je to, čo hostia vidia pri vstupe do domu, takže by to malo byť len nádherné.

Zanechajte Svoj Komentár