Mech v interiéri - 75 nápadov na zdobenie

Moderné bývanie terénne úpravy a jeho štýl možno ľahko kombinovať pomocou krásneho machu v interiéri. Spóry rastliny vyžadujú minimálnu starostlivosť, vyzerajú chytľavé a nezvyčajné. Používajú sa na zobrazovanie obrazov, dekorácií nábytku a svietidiel. Môžu byť umiestnené vertikálne na steny, s dôrazom na kreatívny dizajn priestorov. V rastlinách spór nie sú žiadne korene: sú pripevnené k základni mini koreňmi alebo lepené. Táto funkcia uľahčuje používanie týchto prvkov. Mechy môžu byť rozdelené do samostatných častí priestorov, aby sa zachovalo pôvodné územné členenie oblasti. Môžu sa používať vo všetkých častiach obydlia, vrátane spální a hál. Správne vybraté rastliny spór a ich správne umiestnenie poskytne výnimočný výhľad do areálu, svetlý a výrazný dizajn dizajnu.

O materiáli

Pri výbere vhodných machov, musíte pochopiť ich rozdiely, pravidlá umiestnenia. Medzi tri hlavné skupiny patria:

umelý

Je to neživá rastlina, ktorá sa používa výlučne na dekoráciu. Vyžaduje si to starostlivé odstránenie prachu, pretože v jeho konštrukčnom povrchu sa môžu hromadiť nečistoty. Zvyčajne sa vyrába z plastových alebo odvodených surovín.

žiť

Zariadenie na striekanie sa môže použiť v slnečných a zatienených oblastiach. Zvyčajne sa mach používa v štýlových miestnostiach. Táto odroda má jasne zelenú farbu.

dekoratívne

Tento mach je niekde medzi vyššie uvedenými druhmi. Nepotrebuje postrek. Na rozdiel od prvého typu, je vytvorený z prírodnej rastliny, a nie z plastových alebo polymérnych materiálov.

technológie

Tvorba scenérie pomocou machu sa vykonáva podľa rôznych technológií. Líšia sa podľa typu použitého základu a výrobku:

 • Stenové panely;

Základom je preglejka odolná voči vlhkosti. Rastliny sú k nemu prilepené lepiacou pištoľou, silným lepidlom PVA. Predtým, ako sa musia očistiť od zvyškov pôdy.

 • obrazov;

Preglejka sa používa ako základ. Lepidlo zelené rastliny potrebujú lepidlo, tekuté nechty.

 • Objemové čísla;

Na hustý základ (strom, keramika) sa vykonáva lepenie silikónovým lepidlom. Na pórovité podklady (polyfoam) upevňuje drôt. Každý kus rastliny je doplnený drôtom ohnutým na polovicu (ako vlásenok). Ďalšie, zelené len uviazol v základni.

 • kompozície;

Na pripevnenie k konštrukciám z konárov, môžete husto usporiadať rastliny medzi jednotlivými prvkami.

 • múr;

Spočiatku je stena opatrená základným náterom, potom sú k tekutým klincom pripevnené rastlinné dekorácie.

Výhody a nevýhody machu

Spore rastliny určite vyzerajú originálne a sú schopné doplniť akýkoľvek štýl miestnosti. Medzi ďalšie výhody ich použitia patria:

 • jednoduché použitie (vhodné na zdobenie stien, interiérových prvkov, terénnych úprav);
 • široká škála farieb (od svetlo zelenej po modrú, čiernu);
 • dlhodobé uchovanie jasu materiálu (nezmizne, nezmizne)
 • flexibilita surovín (vhodná na dekoráciu a rovné povrchy a na vytváranie výrobkov vo forme guličiek, kužeľov).

Nevýhody rastlín spór zahŕňajú vysoké a priemerné náklady. Nízkonákladové polymérové ​​produkty sú lacné, ale vzhľad v dizajne nie je taký pôsobivý. Prírodné nestabilizované rastliny potrebujú pravidelné postrekovanie a kŕmenie. Okrem toho, vďaka vysokej vlhkosti môžu spôsobiť pleseň a pleseň. Prírodné rastliny spór sa neodporúčajú používať v domácnosti.

    

Stabilizovaný mach, čo to je?

Najobľúbenejšou výzdobou vo forme rastlín spór je stabilizovaná zeleň. Vyrába sa z týchto útvarov, ktoré možno vidieť v lesoch, v blízkosti vody. Ich spracovanie sa uskutočňuje odstránením vlhkosti, zavedením stabilizačnej látky. Prekladá mach do stavu spánku, čím vytvára svoju ochranu. "Aktualizované" greeny nepotrebujú zalievanie alebo kŕmenie. Naviac vlhkosť na takomto kryte je deštruktívna. Stabilizované zelené by mali byť umiestnené mimo priameho slnečného žiarenia. Vystavenie ultrafialovému žiareniu povedie k jeho postupnému vyblednutiu a následnej smrti. Netoleruje námrazu, takže sa nepoužíva na zdobenie záhrad, kvetinových záhrad.

Veľa spoločností navyše natrie stabilizované kryty v rôznych odtieňoch: ružová, modrá, červená. Je pravda, že tieto rastliny nie sú vôbec ako skutočné a sú vhodnejšie pre svetlý štýl bývania.

Použitie v interiéri

Neexistujú žiadne zvláštne obmedzenia na používanie stabilizovaných zelených rastlín. Je ideálny pre zdobenie stien, zvýraznenie určitých častí priestorov alebo ich rozdelenie do zón. Zvyčajne sa používa na vytvorenie príjemnej a útulnej atmosféry. Môže byť použitý na štýl niektorých typov nábytku. Moderné majstri vyrábajú veľa hotových ozdôb s rastlinami spór: maľby, nápisy, kompozície. Na tvarovanie aplikované a veľké panely, ktoré sú dlhé plátno, zdobené zeleňou. Panely sú vhodné na upevnenie na steny samoreznými skrutkami, tekutými klincami. Nepotrebujú ďalšie použitie izolačných materiálov. Po inštalácii takýchto panelov zostáva povrch za nimi úplne suchý. Niektorí majstri tiež používajú objemové zariadenia na priamu fixáciu na steny, police, podlahu.


    

Vertikálne záhradnícke metódy

Vykonať neobvyklú výzdobu stien s rastlinami spór je pomerne jednoduchá, kombinujúca panely rôznych odtieňov. Môžu byť rozložené so vzormi alebo prilepené na povrchy pásmi. Medzi najobľúbenejšie možnosti zdobenia izieb so zelenými akcentmi patria:

 • dekorácie na stenu;

Panely s rastlinami sú pripojené tesne vedľa seba a vytvárajú pevné plátno.

 • umiestnenie medzi stĺpcami;

Optimálne riešenie pre predĺžené priestory. Môžu byť oddelené stĺpcami alebo ich napodobeninami. Zelená dekorácia medzi prepážkami bude vyzerať elegantne.

 • inštalácia pásov;

Vertikálne úzke panely s rastlinami spór pomôžu zdvihnúť strop alebo zónu v miestnosti.

 • montáž panelu (môžu byť nahradené nápismi z rastlín v plastových rámoch).

Malé panely zelene rôznych farieb, umiestnené v strede steny alebo v jej rôznych častiach, umožňujú štýlu dodať dynamiku.

V kuchyni

Styling kuchyne s nezvyčajnými zelených možno vykonať rôznymi spôsobmi. Na vytvorenie obrazov napríklad použite originálne materiály. Ideálne dopĺňajú rekreačnú oblasť, robia ju pohodlnejšou. Stylizácia zástery bude vyzerať skvele: dá sa rozložiť na polovicu alebo tretinu hromadnej zelene. Je pravda, že by mala byť umiestnená na vrchole. Priamy zásah umelého osvetlenia na zelenú časť zástery ju urobí čo najatraktívnejšou. Okrem toho na displeji nebudú padať nečistoty z pracovného priestoru na tomto mieste. Pôvodným riešením by bolo použitie machov na zonáciu pracovného priestoru a priestoru na príjem potravy. Za týmto účelom by mali byť na stenách a na strope upevnené deliace pásy. Pár panelov rámovanie kuchyne nastaviť na okrajoch bude vyzerať štýlové taky.

Je potrebné upevniť prvky na sadrokartónový strop alebo silnú prepážku medzi dvoma časťami napínacej látky. Tiež upevnenie panelov na vrchole je povolené pre obvyklý biely strop.

    

V obývacej izbe

Priestranné izby sú ideálne pre styling s rastlinami spór. Prítomnosť mnohých možností ich dekorácie zjednodušuje výber vhodných možností. K najobľúbenejším štýlovým riešeniam pre záhradnícke miestnosti patria:

 • nástenná dekorácia pred pohovkou (okolo televízora, mini-steny);
 • dekorácia na stenu za pohovkou (pri pôvodnom umiestnení priestoru na sedenie);
 • dekorácia bočných stien (vzhľadom na pohovku na rozšírenie priestoru na sedenie);
 • inštalácia štylizovaných zelených priečok (na rozdelenie priestoru miestnosti);
 • inštalácia malých panelov striedavo na 2-4 stenách.

Inštalácia štylizovaných nápisov pomôže originálnym spôsobom zvýrazniť priestory. Sú to rámy so stranami, medzi ktorými sa nachádzajú rastliny. Tieto prvky vyzerajú originálne a uľahčujú aktualizáciu a obnovenie akéhokoľvek dizajnu.

    

V spálni

V spálni budú zelené panely orámované sadrokartónovými lištami v hornej a dolnej časti vyzerať originálne. Zvýraznenie ich vizuálne zvyšuje hĺbku výklenkov a vytvára priestor voľný. Výhodným riešením by bola inštalácia panelov nad pracovným priestorom (písací alebo počítačový stôl). Pomôžu vytvoriť špeciálne pohodlie. Umiestnenie rastlín spór oproti lôžku zabezpečí útulný odpočinok. Môžu rám TV alebo byť občas namontované po celom povrchu steny. Zelený rám čela je tiež neobvyklý. Môže to byť tenký rám alebo zaberať všetok voľný priestor za nábytkom. Dobre zapadá do podobného dizajnu stien a niekoľkých obrazov či rodinných fotografií. Krásne odlíšiť mech a prechod na balkón, okenné otvory.


    

V kúpeľni

Zdobenie kúpeľne objemnými zelenými by sa malo robiť s osobitnou pozornosťou. Stabilizované rastliny by mali byť umiestnené čo najďalej od sprchy. V opačnom prípade povedie prenikanie vody na zelený panel k jeho rýchlemu zhoršeniu. Je lepšie zariadiť takúto výzdobu na stene naproti duši. Treba dbať na to, aby voda z umývadla nespadla na povrch machu. Veľmi pekné zelené rámovanie sa rozhliadne okolo zrkadla. S ním môžete zdôrazniť originalitu dizajnu políc, nainštalovaný nábytok na skladovanie uterákov, kozmetiku.

Ak chcete odstrániť problémy s vysokou vlhkosťou pomôže inštalovať silný kapucňa, ktorá bude fungovať pri použití v miestnosti. Ak takéto opatrenia nie sú vhodné, potom je lepšie nahradiť stabilizovanú zeleninu plastovými alebo polymérnymi analógmi.

    

Mechový dekor

Urobiť výzdobu každej miestnosti v dome útulné a originálne pomôže pri používaní obrazov, nápisov a ďalších prvkov z väčšiny zelene. Napríklad jednotlivé kusy svetelných panelov môžu byť použité na vytvorenie štylizovaných vzorov na stenách abstrakcií. Rovnako atraktívna je aj dekorácia nábytku pomocou neobvyklých rastlín. Pridanie "našuchorenej" vrstvy do lakťových opierok, čelo, iné časti rámov uľahčuje tvarovanie výrobkov. Pomerne často, dizajnéri používajú neobvyklé guľaté rastliny na výzdobu stolových a podlahových svietidiel. Takýto kryt bude vyzerať veľmi krásne s malými soškami na parapetoch. Týmto spôsobom môžete pred oknom vytvoriť štýlovú panorámu. Existuje mnoho možností použitia zelených spór: môžu byť použité na aktualizáciu jednotlivých prvkov alebo môžu byť použité ako základ pre vytváranie nových produktov.

Svetlé fyto obrázky

Podmienečne sú fytoobrazy rozdelené do dvoch skupín: jednodielne plátno alebo výrobky s rámami. Šperky oboch typov možno kombinovať do triptychov a diptychov. Podľa konštrukčných prvkov sú fyto-maľby klasifikované takto:

 • skladá sa z monofónnych prvkov (usporiadaných z rastlín jedného odtieňa, priťahujú objemovú faktúru);
 • pozostávajúce z viacfarebných prvkov (vrátane rastlín spór v zelenej, modrej a iných farbách, môže byť abstrakciou alebo úplným obrazom);
 • výrobky s inými rastlinami (doplnené herbármi alebo inými stabilizovanými kvetmi, zelenými);
 • vzorované výrobky (v nich je zelená rozložená v určitej vzdialenosti od seba, vytvárajúc trojrozmerné ornamenty);
 • štylizované fotografie, portréty, maľby (podobné vzorovaným položkám, ale obraz na nich jasne vyjadruje zložitý vzor).


    

Nábytok s mechovými prvkami

Najobľúbenejšou možnosťou pre styling s rastlinami spór je návrh tabuliek. Napríklad v hale alebo spálni môžete nainštalovať konferenčný stolík, ktorého stolová doska je zdobená zeleňou. Ak je to žiaduce, môže byť uzavretý sklom, aby sa zabránilo vniknutiu prachu alebo vytvoreniu reliéfneho povrchu. Na písanie a jedálenský stôl je povolený úzky pás zelene v časti stola, ktorý sa nachádza v blízkosti steny. Pri samostatne stojacich modeloch je prijateľná možnosť umiestnenia pásu stabilizovaných rastlín priamo do stredu stola. Neštandardný štýl je možné vykonať na gauči za operadlom. Použite túto možnosť pre návrh lakťových opierok. Horná časť hlavy lôžka môže byť tiež ozdobená stabilizovanými zelenými. Jednoduchým riešením by bolo uzatvorenie niekoľkých buniek dreveného stojana inštalovaného v hale, spálni alebo chodbe s machom.


    

Mechové kompozície

Použitie nezvyčajné zloženie zo stabilizovaných rastlín pomôže ozdobiť byt netradične a urobiť jeho dekoráciu báječný. Môžu byť umiestnené vo vysokých vázach a vázach, ktoré nahrádzajú bežné kvetinové aranžmá. Spore rastliny vyzerajú štýlovo vo veľkých sklenených vázach. Môžu byť nahradené podobnými sklenenými výrobkami s plochým základom a kopulovým krytom. Typicky sú takéto kompozície doplnené miniatúrnymi figúrkami domov, zvierat alebo rozprávkových postáv. Na realizáciu týchto myšlienok je možné použiť aj veľké laboratórne banky. Nemenej originálny vzhľad gule s dreveným riadom: taniere, podnosy. Krásne vyzerajúce štylizované jedlá z vetvičiek, rožkov jeleňov, drevených štiepok, zdobené zelenými stabilizovanými rastlinami (z nich vytvorené gule a kocky).


    

Prevádzka a starostlivosť

Vlastná starostlivosť o stabilizované rastliny je pomerne jednoduchá. Treba však mať na pamäti, že majú krátke trvanie. Napríklad stenové panely môžu trvať približne 7 rokov, ale obrazy a kompozície si zachovajú svoj pôvodný vzhľad po dobu maximálne 5 rokov. Zmena týchto funkcií nemôže byť. Na udržanie zdravého stavu a typu rastlín nie je potrebné vykonávať ich zavlažovanie, ošetrenie hmyzu. Ale pri veľmi nízkej vlhkosti môžu začať vysychať. V tomto prípade sa odporúča nainštalovať do miestnosti zvlhčovač alebo umiestniť niekoľko nádob s čistou vodou do zelene spór. Rastliny sú úplne antistatické, takže ich nemusíte čistiť od prachu. Je však potrebné venovať osobitnú pozornosť tomu, aby boli v domácnostiach, kde žijú malé deti a zvieratá, vyzdobené zelenými produktmi. Napriek tvrdeniam výrobcov, nie všetky "konzervované" rastliny sú bezpečné.

Ako urobiť stabilizovaný mach urobiť sami

Urobiť stabilné rastliny spór doma je ľahké. Ale kvalita zachovania zelených môže byť nízka. To povedie k ich rýchlej strate atraktívneho vzhľadu. Pre prácu musíte zvoliť akýkoľvek druh zelene, dobre ju vyčistiť od zeme. Ďalej musíte stabilizovať machy vlastnými rukami takto:

 1. Zmiešajte v pomere 1: 1 vody a glycerínu (predávaného v lekárňach). Voliteľne pridajte potravinárske farbivo. Niektoré položky môžu počas spracovania stmavnúť alebo zhnednúť. Eliminovať to pomôže pridať pár kvapiek zeleného gélu farbiva.
 2. Pripravenú zmes nalejte do hlbokej nádoby a ponorte do nej zelenú.
 3. Nechajte nasiaknuté zelené 2-3 týždne. V procese stabilizácie sa zmes môže odpariť, takže sa umožní dopĺňanie nových častí roztoku. Po spracovaní je potrebné zariadenie vyschnúť prirodzeným spôsobom.

    

záver

Svetlý a nezvyčajný štýl bývania s pomocou stabilizovaných machov vám umožní priniesť špeciálny komfort každému dizajnu. Použitie odmernej zelene pomáha rozlišovať jednotlivé zóny spální, sál, aby sa uskutočnilo vizuálne rozdelenie priestoru. Na výzdobu priestorov je možné použiť nástenné panely, obrazy, portréty a nápisy z rastlín spór. Voliteľne si môžete vybrať produkty, ktoré používajú iba zelené alebo viacfarebné prvky. A môžete dať prednosť kombinovaným produktom: s inými druhmi rastlín a kvetov. Môžete tiež sublimovať spore greeny sami. To však vyžaduje správne miešanie zmesi na namáčanie rastlín. Iba presné dodržiavanie jednoduchých odporúčaní vám umožní vytvárať neštandardné kompozície a vykonávať domáce dekorácie bez ďalších nákladov. Štýlové a farebné výrobky potešia majiteľov na mnoho ďalších rokov.

Zanechajte Svoj Komentár