50 nápadov pastelových farieb v interiéri

Mäkká paleta tlmených farieb často vyzerá veľmi harmonicky. Nenápadné odtiene vytvárajú pokojnú atmosféru, v ktorej sa chcete ponoriť doma. Interiér v pastelových farbách pomáha premeniť byt na skutočnú oázu pokoja, v ktorej sa každá domácnosť bude cítiť pohodlne a pokojne.

Určite farbu: čo sú pastelové odtiene?

Najčastejšie je koncept pastelových farieb spojený so všetkými odtieňmi béžovej a zlatej. Stále najpopulárnejší medzi dizajnérmi sú rafinované a ušľachtilé tóny:

 • prachový;
 • perla;
 • mlieko;
 • farba slonoviny;
 • champagne;
 • odtieň kávy s mliekom;
 • karamel atď.

Ale môžete sa zmeniť na pastelové farby. Na dosiahnutie požadovaného odtieňa sa k základni pridá biela farba. Vzhľadom k hĺbke bielej farby, získaný tón zostáva nasýtený a plný, nestráca svoju zložitosť.

Pastelové palety pokrývajú všetky farby dúhy. Spektrum tieňa, rovnako ako základná farba, môže byť tiež studená a teplá. Prvý z nich obsahuje variácie od fialovej po zelenú, až po druhú - hru horčice, zlatú, tlmenú meď a práškovú ružovú.

Výber farebnej schémy pre interiérový dizajn bytu alebo domu, stavať na veľkosti a účelu samotnej miestnosti. Napríklad v dizajne priestrannej obývacej izby sú vítané studené pastelové odtiene: levanduľa, modrasto-modrá alebo mäkká oliva. Prvý jemný tón je obzvlášť organicky tkaný do výzdoby haly, vyrobenej na základe provensálskej country hudby.

    

Pastel: kombinácia s inými farbami

Najobľúbenejšia je kombinácia romantických farieb s bielou. Takáto kombinácia vizuálne robí miestnosť objemnejšou a dáva jej istú slávnosť.

Ďalším bezpečným spôsobom, ako harmonicky kombinovať pastelový odtieň s iným, je vybrať si tón z rovnakého rozsahu ako druhá farba, ale s viac či menej intenzitou:

 • oliva dobre prichádza so zeleným a bohatým vápnom;
 • karamel pokračuje v hnedom;
 • zaprášený korál je skvele doplnený lososom a inými odtieňmi pomaranča.

Výber pastelových odtieňov dominantné v interiéri, nezabudnite sa zamerať na tabuľky harmonické kombinácie farieb.

Kombinácia všetkých odtieňov pastelov je takmer neobmedzená. Tento rad dokonale koexistuje s oboma súvisiacimi odtieňmi as kontrastnými jasnými farbami, ktoré pôsobia ako dizajnové akcenty a zároveň zdôrazňujú všetku jemnosť jemných tónov.

    

Pastel Obývacia izba

Keď urobíte izbu s oknami smerom na sever, mali by ste sa bližšie pozrieť na teplé odtiene pastelu. Mäkká broskyňa, útulný hnedý alebo slnečný piesok jemne zaplní miestnosť teplom a zaplní nedostatok svetla v miestnosti. Ale taká farba môže vizuálne zmenšiť priestor, takže v malej miestnosti, použite teplé tónové spektrum s opatrnosťou.

Mincovňa s neónovými ozvenami, tyrkysová, ušľachtilá šedá, nádherná perla alebo stlmený pastel ultramarín sú vhodné pre priestranné obývacie izby umiestnené na južnej strane budovy. Tu chladné pastelové odtiene vyrovnajú množstvo svetla a harmonicky zapadnú do interiéru.

Pre zníženie prevahy pastelových farieb zrieďte interiér svetlými farbami. Nábytok a dekoračné predmety bohatých farieb pritiahnu pozornosť a stanú sa centrom interiéru. Dizajn obývacej izby môžete podobným spôsobom diverzifikovať použitím svetlých dekoratívnych vankúšov na pohovku, keramických váz a kvetináčov, kontrastných závesov, stojacích svietidiel alebo nástenných svietidiel.

    

Spálňa a pastelové kúzlo

Upokojujúci účinok pastelových farieb je nevyhnutný v miestnosti, v ktorej človek trávi väčšinu času. Večerný odpočinok a nočný spánok do značnej miery závisí od situácie, takže výber farieb pre spálňu by mala byť venovaná osobitná pozornosť.

Zelená farba upokojuje nervový systém, takže jeho pastelové odtiene sa úspešne používajú na vytvorenie malej spálne. Doplnková ponuka olivový môže byť teplý citrón. Pri miernom používaní sa dosahuje zaujímavý kontrast medzi teplým a studeným spektrom, ktorý nebude plakať a depresívne.

Pri výbere farby stien v ženskej spálni by sa mali pozrieť na všetky pastelové odtiene ružovej a skutočnú práškovú farbu. Takáto farba je považovaná za skutočnú dievku a spôsobí pozitívne emócie medzi spravodlivým sexom.

Biela-hnedá kombinácia vhodná pre spálne párov. Na doplnenie interiéru pomôže posteľná bielizeň vo vhodných farbách: vyberte si sady so vzorom, ktorý bude opakovať tlač záclon alebo tapety.

    

Pastelové farby pre detskú izbu

Mäkké kombinácie pastelových odtieňov boli úspešne použité dizajnérmi pri plánovaní detského nábytku.

Takáto paleta má pozitívny vplyv na aktívne a vzrušujúce deti.

Pre chlapcov, klasické odtiene modrej, šedo-šedej, olivovej a zaujímavej kombinácie tyrkysovo hnedých detailov vyhovujú dominantným tónom v miestnosti. Na stelesnenie poslednej kombinácie stačí namaľovať steny v tyrkysovej farbe a pridať do miestnosti nábytok z prírodného dreva. Regály, šatníková skriňa a posteľ vo farbe wenge budú organicky zdôrazňovať mäkkú, ale nasýtenú hlavnú farbu interiéru.

Malé princezny budú milovať ružové, broskyňové, zlaté a levanduľové váhy. Interiér detskej izby môžete ozdobiť dievčaťom pomocou ľahkého baldachýnu, krásneho čipkového dekoru na posteľnej bielizni a priesvitného vzduchového tylu.

    

Kuchyňa a pastelové farby

Béžovo-hnedá paleta - najlepšie farebné riešenie pre kuchyňu. Jemnosť béžovej farby elegantne zdôrazňuje teplo čokoládových tónov. Tieto farby sú relevantné nielen pri výbere dlaždíc alebo fasád kuchynských liniek. Zlatý-béžová chladnička, karamel-hnedá rúra alebo mikrovlnná rúra tiež harmonicky zapadne do interiéru a slúži ako "zvýraznenie" konečnej dekorácie.

Jasné farby pri plánovaní kuchynského dizajnu vizuálne zvyšujú obmedzený priestor. Ak sa vaša kuchyňa nemôže pochváliť veľkým počtom metrov štvorcových, porazte kompaktnú plochu pomocou dominantnej pastelovej farby:

 • perla;
 • mlieko;
 • olivový;
 • fialová.

Svetlé farby sú dosť opatrné v starostlivosti. Táto nevýhoda je však plne kompenzovaná eleganciou, ktorú do kuchyne prinášajú ušľachtilé pastelové farby.

    

Pastelové odtiene do kúpeľne

Ľahké a jemné odtiene pastelovo ladia do interiéru kúpeľne. Množstvo bielych predmetov umožňuje kombinovať iné farby, doplnené bielym farebným vzorom.

Kúpeľňa v modrých tónoch zostáva klasickým príkladom uskutočnenia pastelov v projekte. Textílie a osvetlenie pomôžu osviežiť chladné spektrum: stačí zdvihnúť uteráky a mäkké sady kobercov s dlhým zdriemnutím v bohatej teplej farbe, napríklad broskyne.
Mäkká zelená je vhodná aj do kúpeľne. Doska dvoch odtieňov z jednej palety je organicky doplnená o podlahu neutrálneho tónu, napríklad svetlošedú. Zvýraznite špeciálny štýl miestnosti, môžete použiť lesklé stretch stropy v rovnakom sivom odtieni.

Tyrkysová a mäta - ďalšia win-win verzia farebného riešenia pre kúpeľňu. Okrem dlaždice v tomto tieni je možné zvoliť aj textil a doplnky:

 • Stojany na zubné kefky;
 • držiaky na uteráky;
 • sprchový záves.

    

Pastel farebný nábytok v interiéri bytu

Súpravy nábytku sú pokračovaním dizajnu, takže musia zodpovedať štýlu zvolenému pre danú miestnosť. Moderné materiály používané na čalúnenie čalúneného nábytku, vám umožňujú vybrať si akúkoľvek farbu pastelových farieb a vytvoriť harmonický bod pri vytváraní výzdoby domu.

V priestranných izbách so svetlými stenami sú vhodné pohovky a mäkké rohy mäty, tyrkysové, tlmené ultramarínové, levanduľové a fialové odtiene.

Nábytok z broskýň, belavých koralov a lososových tónov v súlade s výzdobou stien v bielej aj s odtieňmi teplého pastelu. Headset môžete doplniť pomocou dekoru a textílií, ktoré môžu byť vyrobené v kontrastných farbách.

Po zakomponovaní nového dizajnu pomocou opravy nie je potrebné, aby sa starý nábytok, ktorý už nie je v interiéri zapadnutý, stal neoddeliteľnou súčasťou nezhody farby čalúnenia. Sedacie súpravy, stoličky, sedadlá stoličiek a banketov môžu byť vždy zmenené v nábytkovom štúdiu, čo šetrí peniaze na nákup nového headsetu.

Harmonické a pokojné pastelové farby ľahko premenia interiér aj kompaktného jednoizbového bytu. Výzdoba stien, farba nábytku, tylu a záclon, obrazov a neobvyklých dekoračných predmetov v týchto odtieňoch pomáhajú vytvoriť jedinečnú útulnú atmosféru, ktorej pokojná aura bude chrániť pokoj majiteľov domov.

Zanechajte Svoj Komentár