Interiérový dizajn obývacia izba - jedáleň: 75 fotografií nápadov

Malé kuchyne sa stávajú hlavným dôvodom, prečo sa jedáleň nachádza mimo izby, priamo súvisí s jedlom. Samostatný priestor na konzumáciu jedla sa považuje za luxus, ktorý si môžu dovoliť len majitelia súkromných domov, ale nie majitelia malých bytov v Chruščovských domoch. Majitelia priestranných obývacích izieb majú šťastie, pretože ich možno kombinovať s akoukoľvek potrebnou platformou, ktorú nemožno usporiadať v samostatnej miestnosti. Začnite pracovať s projektom. Je to oveľa jednoduchšie pre obývacia izba a jedáleň rozvíjať, pretože obe izby majú podobný funkčný účel: odpočinok pre telo a dušu. Jedáleň môže byť prízvuk miestnosti, jej zvýraznenie alebo pozadie, ktoré bude vhodne vyraziť z hlavnej platformy. Organický dizajn obývacia izba-jedáleň je pomerne ťažké vytvoriť. Úloha len na prvý pohľad sa zdá jednoduchá, ale v skutočnosti obsahuje množstvo nuansy, bez ktorých bude situácia vyzerať nedokončená alebo "vytesaná" v zhone.

Pravidlá tvorby interiéru

Prvým krokom v nadchádzajúcej práci by mal byť projekt. Berie na vedomie vlastnosti dokončovania a zón. Zároveň premýšľajú nad materiálmi, ktoré umožnia realizovať ich plány do reality. Potom sa do plánu vložia veľké objekty nábytku, pričom sa odhadne, čo bude ich umiestnenie optimálne. Dekorácia dopĺňa prípravnú fázu. Tiež je potrebné brať do úvahy vlastnosti každého z priestorov. Napríklad hostia môžu jesť a pozerať televíziu naraz alebo si vychutnávať výhľad z panoramatických okien. Preto je potrebné zvážiť usporiadanie jedálenského stola tak, aby nič nezakrývalo pohľad z tohto bodu. To platí najmä pre priečky a nábytok, ktoré môžu pôsobiť ako oddeľovače priestoru a umelé interferencie. Tiež vziať do úvahy prítomnosť krátky prechod z jedálne do kuchyne, pretože odtiaľ je potrebné neustále nosiť prázdne a plné dosky. Trajektória pohybu by nemala byť ťažká s mnohými prekážkami v podobe pohoviek a konferenčných stolíkov. Z tohto dôvodu sa jedáleň neodporúča "skrývať" v ďalekom rohu. Ak nie sú k dispozícii žiadne iné možnosti, potom je chodba čo najslobodnejšia. Často sú tu "trojité" kombinované možnosti, keď nie je jedáleň prenesená do hosťovskej izby a demontovať stenu medzi ňou a kuchyňou. Tak, v tej istej miestnosti zhromaždené až tri funkčné oblasti.


    

Dizajnové prvky

Stravovanie bude vždy sprevádzané drobivými drobkami a drobnými nečistotami, ktoré sa usadí na podlahe. Z tohto dôvodu je jedálenský kút najlepšie vyrobený z praktických materiálov, ktoré sa v prípade potreby ľahko čistia. Osobitná pozornosť sa venuje farbe. V sále umožnilo použitie experimentálnych kombinácií, ktoré sa naladia na aktívny odpočinok. V jedálňach nie je dovolené používať chladné, „nechutné“ tóny, ktoré neprispievajú k príjmu potravy. Samostatne rozvíjať zloženie umiestnenia osvetlenia. Dve miestnosti budú žiť spolu v jednej miestnosti a každý z nich by nemal chýbať svetlo.


    

zónovania

Pridelenie jedálenského kúta a rekreačnej oblasti v takejto miestnosti sa uskutočňuje objektmi, nábytkom, nábytkom, osvetlením a farbou. V zónovaní môžete použiť rôzne povrchové úpravy a materiály podlahových a stenových krytín. Miesto na jedenie by sa malo líšiť od miesta na odpočinok v tieni alebo farbe. Vymedzenie nábytku sa vykonáva usporiadaním stoličiek, pohoviek, políc. Najjednoduchšie zónovanie sa vykonáva s veľkým oblúkom. S týmto riešením je k dispozícii svetelný a vizuálny priestor miestnosti. Neobvyklým a originálnym riešením je rozdelenie priestoru viacúrovňovými podlažiami alebo stropmi. Zdroje osvetlenia by mali byť viacvrstvové a miestne, aby sa „nezachytávali“ iné oblasti, ak je to možné. V každej samostatnej funkčnej oblasti visí jedno stropné svietidlo. Typ a tvar lustra sa vyberajú na základe výšky stropov. Krásne bodové svetlá z LED na najnižšej úrovni pomôžu účinne zvýrazniť miesto odpočinku. Pri použití zón s viacúrovňovými podlažiami a stropmi sa do schodiska organicky začleňujú vnútorné zdroje osvetlenia.


    

výzdoba

Povrchová úprava zahŕňa dve fázy:

 • Príprava povrchu;
 • Zakryte ich vhodnými materiálmi.

Začnite pracovať od stropu, potom sa presuňte na steny a dokončite proces podlahou. Obývacia izba nepatrí do izieb s komplexnou mikroklímou. Aj keď je v kombinácii s jedálňou, nenastanú žiadne výrazné zmeny v „stave“ miestnosti. Situácia je úplne odlišná od priestorov tria (kuchyňa, jedáleň, obývacia izba). Keďže sú prakticky v blízkosti štúdií, venujú osobitnú pozornosť materiálom, ktoré prežijú neustále varenie, paru, tukové častice, korozívne pachy, vysoké teploty a ďalšie "kúzla" kuchynského prostredia.
Je dôležité vedieť. Prípravná fáza zvyčajne obsahuje tmel na vyhladenie defektov, základný náter na zaistenie dobrej priľnavosti materiálu a lepidla na povrch av prípade potreby montáž rámových konštrukcií.


    

Voľba podlahy

Medzi rôznymi možnosťami sa uprednostňujú tie, ktoré zapadajú do rozpočtu celej kampane opráv a zodpovedajú estetickému vkusu majiteľov. Medzi obľúbené materiály patria:

 • Laminátové podlahy. Jednoduchá starostlivosť, trvanlivá, označuje skupinu s priemernou cenou.
 • Drevená doska. Je to prírodný, ekologický produkt, ktorý je o niečo vyšší.
 • Linoleum. Najviac rozpočtových materiálov. Vhodné na dekoráciu jedálenského priestoru.
 • Koberce. Postupne sa stáva minulosťou, pretože zbiera všetok možný prach a s tvrdohlavosťou škriatkov na zlatých baniach nechce dať tieto usadeniny do vysávača. Bohužiaľ, materiál bude vyžadovať trvalé, profesionálne čistenie. Podľa nákladov sa vzťahuje na rozpočtovú skupinu.
 • Hromadná podlaha. Vyzerá skvele v každej miestnosti. Môže mať na povrchu nielen vzory, ale aj trojrozmerné obrazy. Simuluje akúkoľvek textúru prírodného materiálu. Týka sa nákladných možností, ale na úkor trvanlivosti a monumentálnej pevnosti platí za svoju hodnotu po desiatich rokoch.

Ak nemáte možnosť kúpiť drahý a štýlový kryt, potom jeho lacnejší náprotivok môže byť pokrytý mäkkým kobercom, ktorý tiež dodá pohodlie miestnosti.

    

Nástenné dekorácie

Steny sú ukončené nasledujúcimi spôsobmi:

 • Farba a pľuvanie. Najjednoduchšia možnosť, ktorá vám umožní vytvoriť monochromatický povlak (aj s určitou textúrou). Vhodné pre miestnosti, kde je potrebné vyniknúť elegantným interiérom s jednoduchosťou v dizajne pozadia.
 • Lepidlo tapety. Univerzálna voľba "pre všetky časy". Rozsah tapiet umožňuje vybrať typ, farbu, textúru a vzor v súlade s požiadavkami majiteľa miestnosti. Z materiálov si všimol obyčajný papier na netkanej textílii, trvanlivý vinyl, luxusné metalizované a nádherné povrchy tkanín.
 • Panely alebo obklady z PVC a MDF, drevovláknité dosky, drevotrieskové dosky. Bolo potrebné kombinovať možnosti, pretože z hľadiska dizajnu sú podobné. PVC dokonale napodobňuje akúkoľvek textúru a má bohatý výber farieb. Zhutnený a lepený odpad drevospracujúceho priemyslu je tiež dokonale zamaskovaný ako akýkoľvek druh dreva, dokonca aj najvzácnejší a najdrahší. Z hľadiska nákladov sa materiál približuje k „zlatému priemeru“ (cena + kvalita).
 • Korkový náter. V poslednej dobe len získava popularitu. Prírodný, relatívne lacný materiál s príjemným tieňom s nenapodobiteľnou "mäkkou" textúrou.
 • Prírodné alebo umelé tehly, kameň. Materiál je vhodný len pre špecifické interiéry, pretože má hrubú textúru. Prírodné možnosti sú odolné a vysoké náklady. Ich imitácia sa môže pochváliť viac lojálnymi cenami, ktoré ovplyvňujú výkon.

    

V niektorých interiéroch sú steny prepletené tkaninou. Bude to trvať veľa materiálu do veľkej miestnosti, pretože povrch je často zdobené nie súvislými pásmi, ale s úhľadnými záhybmi. Mimochodom, táto je považovaná za originálnu metódu na vertikálne vytiahnutie miestnosti, ak sa nemôže pochváliť vysokými stropmi.


    

Povrchová úprava stropu

Na výzdobu stropov sa používajú tradičné farby a tmely, zložitejšie plastové alebo drevené nátery, obklady, drahé závesné alebo napínacie stropy a dekoratívne prvky. Tieto môžu byť nosníky, „schody“ (umelo vytvorený rozdiel úrovní), štukové výlisky a dokonca panorámy po celej ploche. Osobitná pozornosť by mala byť venovaná textilným stropom. Ako centrum, vyberte miesto, kde sa nachádza luster, a od neho tkaniny záhyby rozchádzajú v rôznych smeroch, vytvára ilúziu kupoly.

    

Neodporúča sa montovať rámové konštrukcie v nízkych miestnostiach, stratíte už vzácne centimetre v zóne stropu.


    

Výber štýlu

Medzi rôznymi štýlmi, vyberte si ten, ktorý spĺňa estetické preferencie vlastníkov a sleduje "právo" z ich hľadiska účelu. Pre prísnych a zdržanlivých ľudí sa priblíži rovnakým smerom: minimalizmus, konštruktivizmus, high-tech. Priaznivci „pokojnej“ luxusnej jedálenskej obývačky sú navrhnuté v súlade s princípmi klasiky, art deco, podkrovia. Pre tých, ktorí dávajú pohodlie nad krásu a neustále hľadajú "priemerné" možnosti, vhodné fúzie, krajiny a boho. Heavy chic dokonale stelesňuje barokový, taliansky štýl a secesiu. Kombinácia praktickosti a nízkych cien je gýč a pop art. Tí, ktorí sa radi pozerajú do budúcnosti, ocenia futurizmus a post punk. Romantická povaha sa bude cítiť v pohode v kombinovanej izbe, ktorá je zariadená v proveniencii alebo v štýle mora. Každý z týchto smerov podlieha špecifickým princípom. Napríklad v škandinávskom štýle je potrebné mať krb v miestnosti, ktorá ho „ohrieva“ nielen v doslovnom zmysle slova, ale aj v obrazovom zmysle (studené farby vždy prevládajú v odtieňoch). V klasickom prevedení miestnosti bude mať veľký počet luxusných dekorov, ktorých hlavným účelom je: ukázať stav majiteľov a ich schopnosť rozumieť drahým veciam. Interiér obývacej izby v minimalizme podlieha zákonom racionalizmu a praktickosti. Tento smer sa snaží ukázať usporiadaný duchovný obsah človeka v prostredí bytu. Hightech miluje všetko ultra nové a moderné. Domáce spotrebiče, ktoré by zohrávali druhotnú úlohu v akomkoľvek inom štýle, tu prichádzajú do popredia a stávajú sa štýlovou výzdobou.


    

Spôsoby rozlišovania medzi jedlom

Jedáleň nemusí robiť pre "každého, kto sa pozerá." V miestnostiach zložitého tvaru je ľahké prekonať funkcie a použiť ich na oddelenie samostatnej lokality. Ak je v obývacej izbe arkýřové okno, potom je tento prírodný výklenok zvyčajne prispôsobený jedálenskému priestoru. Zároveň bude mierne „odtrhnutý“ od celkového zloženia dizajnu, ale prestane byť jeho súčasťou. Pôvodné rozhodnutie bude odstránenie jedálenského priestoru mimo miestnosti na balkón alebo lodžiu v kombinácii s ním.


    

osvetlenie

Predtým, ako skombinujete dve miestnosti, stojí za to premýšľať vopred o usporiadaní svetelných zdrojov. Možno budete musieť natiahnuť ďalšie vedenie, takže je potrebné vyriešiť problém vo fáze projektu pred dokončením. Táto kombinácia donúti majiteľov, aby sa venovali "dvojitému" osvetleniu, pretože v súčasnosti existujú aj dve funkčné oblasti. Ani jeden stropný luster už nedokáže vyrovnať. Odporúča sa inštalovať skupinu osvetľovacích zariadení nad jedálenským priestorom, ktorý bude visieť nízko nad stolom. V prípade potreby je možné nastaviť ich výšku. Týmto spôsobom vytvoríte pocit izolácie v reštauráciách od zvyšku miestnosti. Aktívne aplikujte aj prax zónových svetelných zdrojov. V malých obývacích izbách, ktoré sú nebezpečné kombinovať (zvyčajne v tlačenici, ale nie urazený, to nefunguje tu), bude množstvo umelého svetla ušetriť z neprehľadnosti. Opakovane sa odrazí v skle a zrkadlových plochách.


    

Výber nábytku

Nábytok sa odporúča zvoliť štýlové riešenie. Stravovacie a sedacie súpravy by mali mať podčiarknutú podobnosť v detailoch, ale rozdiely v materiáli prevedenia, textíliách a dokonca aj farbách. Zloženie nábytku minimálne zahŕňa: jedálenský stôl so stoličkami, pohovku, kreslá a konferenčný stolík, úložné priestory (skrine, police, skrine), TV stolík. Tento zoznam môže byť doplnený v závislosti od rozmerov hlavnej miestnosti: izby s rozlohou 10 m2 alebo viac umožňujú použitie ďalších interiérových objektov.

    

záver

Kombinácia obývacej izby a jedálne je organickou kombináciou podobných miestností v duchu. Teraz stráviť spoločné sviatky bude oveľa jednoduchšie: už nemusíte presúvať stôl z kuchyne. Nudné večere rozprestierajú televíziu, ktorá je v pešej vzdialenosti. Nakoniec môžete začať vlastné stravovacie tradície (vo veľkých rodinách), pretože teraz sa nemusíte schúliť v stiesnenej miestnosti a môžete dokonca nastaviť okrúhly stôl. Samostatné jedálne - veľa majiteľov vidieckych chát a neprístupné "chic" pre obyvateľov. V podmienkach nedostatku priestoru je potrebné neustále vymýšľať neštandardné spôsoby riešenia problémov. Štúdiá a kombinované izby patria k takým praktickým, ale pohodlným možnostiam.

Zanechajte Svoj Komentár