Dizajn bytu 42 m2. m +75 príklady interiéru

Štyridsaťdva metrov štvorcových je celkom dosť. Majitelia malých bytov si uvedomujú, že je nepravdepodobné, že budú schopní vytvoriť interiér paláca na malej ploche. Avšak, aby sa krásny a funkčný dizajn bytu 42 metrov štvorcových. m je celkom možné. Tento článok je podrobným opisom dizajnérskych riešení pre útulný byt, v ktorom bude žiť malá rodina a pôvodné štúdio. Dúfame, že si budete môcť vziať niečo užitočné pri vybavovaní vlastného bývania.

Kde začať

Podobne ako akákoľvek úloha, aj vytvorenie dizajnérskeho projektu začína podmienkou. Daný: rodina, 3 osoby. Manželský pár a dieťa vo veku 3 rokov. Chlapci sú aktívni, radi cestujú, ich dom je vždy otvorený pre hostí. Požiadavky na interiér - dynamiku, odrážajúc ich životný štýl, moderný dizajn a podľa možnosti aj neštandardné. Preto je potrebné vybaviť malý priestor pre rodinný život a poskytnúť ďalší priestor pre ubytovanie príbuzných alebo priateľov, ktorí prišli.


    

Prestavba bytu

Vytvorenie dizajnu od nuly v novej budove je omnoho jednoduchšie ako prestavba. Otázka znie takto: premeniť miestnosť na 42 štvorcov, aj keď je bez priečok, do plnohodnotného dvojizbového bytu so spálňou a škôlkou nie je ľahká úloha. Je to o to zložitejšie, že je potrebné zabezpečiť aj miesta na spanie pre hostí. A samozrejme, byt by mal byť zároveň funkčný a čo najviac prispôsobený životu. Priania majiteľov domov zahŕňajú šatňu. Izby sú pomerne malé, ale ich funkčnosť je až po značku.


    

Zvolený štýl je minimalistický s individuálnymi motívmi ekologického dizajnu. Jeho hlavnými smermi sú extrémna jednoduchosť a prehľadnosť línií, malé množstvo dekoratívnych prvkov, maximum prírodných materiálov a osvetľovacie zariadenia vo forme kvetov.

Priestorové zónovanie

Tento okamih - rozdelenie malého priestoru do miestností - najdôležitejšie. Tu je to, čo sa stalo s rozdelením celej oblasti do funkčných zón, príkladom usporiadania:

 • Kuchyňa spojená s obývacou izbou - 18 m2;
 • Deti - 8 m2;
 • Spálňa - 7 m2;
 • Kúpeľňa - 4 m2;
 • Šatňa - 2 m2;
 • Hala / chodba - 3 m2.

Celkom - 43 m2.


    

Rozsah farieb

Majitelia bytu sú veselí a veselí ľudia, majú radi nasýtené prírodné odtiene. To zodpovedá "environmentálnemu" dizajnu, takže pri navrhovaní sa miestnosti používali v kontrastných farbách:

 • Spálňa má stenu v čele fialovej farby. Hrá úlohu farebného prízvuku. Zostávajúce steny sú tmavo modré. V kombinácii so snehovo bielym nábytkom a ľahkými povrchovými úpravami sa ukázalo ako veľmi pohodlné;
 • Deti vyrobené v bielych a ružových farbách. Biely nábytok, rovnaké rolety, svetlo ružové steny. Úlohu farebného akcentu hrajú nástenné maľby (rozprávkové domy, kvety, stromy) a svetlé dekoratívne vankúše roztrúsené na pohovke;
 • Obývacia izba - kuchyňa. Tu sú pohovka a kuchynský kút rozdelené do rôznych farieb. Nástenné obklady v kuchyni sú zelené trávy. Steny obývacej izby sú žlto-žlté.


    

Výber nábytku

Limitujúcim faktorom pri výbere nábytku je malá plocha bytov a silná fragmentácia bytov do funkčných oblastí. Možné riešenia sú:

 • Pracovná doska v kuchyni zároveň slúži ako jedálenský stôl;
 • Ak chcete, aby priestor nebol preťažený nábytkom, môžete použiť malé a ľahké priesvitné plastové stoličky;
 • Ďalším hosťom je malá pohovka v obývacej izbe, ktorá je vďaka transformačnému mechanizmu rozložená na plné miesto na spanie.

Spálňa pre dospelých, opäť kvôli minimálnemu priestoru, je vybavená len potrebnými predmetmi. Jedná sa o šatníkovú skriňu so zrkadlovými posuvnými dverami, posteľ s čeloom stručného dizajnu. Nočné skrinky sú štýlovo lakonické, majú tvar kocky.

Nábytok v detskej izbe - klasický. Je to trochu z celkového minimalistického obrazu, ale je to pohodlie, ktoré sa dostáva do popredia. Je to šatníková skriňa bielej farby pre uloženie detských vecí, transformačná posteľ a malá pohovka. Tam bolo miesto pre miniatúrny stojan s pastelkami na kreslenie, a pre stôl, v ktorom môžete vyrezávať, čítať a zapájať sa do detskej tvorivosti.

Najťažším problémom pri usporiadaní malého bytu je ukladanie vecí. Ukazuje sa, že aj malá šatňa v 2 m2. meter môže pojať celý rad potrebných vecí: police na topánky, vešiaky na vrchné oblečenie. Tam bolo miesto pre boxy pre sezónne skladovanie lôžkovín. Špeciálne držiaky nad dverami sú vhodné na umiestnenie sklopných stoličiek alebo detských saní. V spálni av detskej izbe sú samostatné skrine s posuvnými dverami. Ich zrkadlový povrch umožňuje, aby sa miestnosť vizuálne.

Rozširovanie priestoru so svetlom

Všetky izby apartmánu poskytujú 2 možnosti osvetlenia: pokojný a svetlý. Zdroje jasného svetla sú stropné svetlá bodového typu. Tlmené svetlo je tvorené nástennými svietidlami. Všetky spotrebiče majú minimalistický dizajn a zapadajú do ekologického konceptu bytovej dekorácie. Stropné svietidlá sú vyrobené vo forme fantastických farieb, lustre v detskej izbe sa podobajú guľôčke tkanej z najlepších sklenených pavučín. V chodbe - osvetľovacie zariadenia stručné prevedenie vo forme valca.

Povrchová úprava

Praktické tapety pre farbenie sú optimálne v spálni a detskej izbe. Dieťa vyrastá v rodine. Ak chce preukázať svoje umelecké schopnosti na stenách, potom výsledky môžu byť ľahko skryté pod vrstvou farby. Jedna zo stien škôlky je pokrytá bridlicovou farbou. Môžete na ňom kresliť pastelkami, takže je tu viac než dosť priestoru pre kreativitu detí. Podlaha je tiež praktická: laminát s realistickou imitáciou dubovej dosky. Teraz ideme do obývačky v kombinácii s kuchyňou.

Jedna zo stien je zdobená ozdobnými drevenými panelmi so vzorom geometrických tvarov. To vám umožní vybrať pohovku, kde je dostatok miesta pre priateľov aj vlastníkov. Toto rozhodnutie dáva miestnosti dodatočný komfort. Podlaha je tiež pokrytá laminátom. Kuchynská časť je oddelená od obývačky podlahovou krytinou (obývacia izba je laminátová, v kuchyni je praktická keramická dlažba). Steny kúpeľne a kúpeľne sú obložené keramickou dlažbou. Podlaha je žula.

Usporiadanie chodby

Chodba sa ukázala byť dosť malá, takže ju nie je možné preťažiť nábytkom. Zachránil šatňu, v ktorej sú umiestnené odevy a obuv. Kompletná sada nábytku pre chodbu v takom malom priestore jednoducho nezapadá. Steny a strop sú natreté vodou riediteľnou farbou v snehobielej farbe, na podlahe - laminát s imitáciou dubového dreva. Stropné svietidlá sú malé, tvarované ako valce.

Textil a dekor

Výber dekoru pre malý priestor je veľmi citlivá záležitosť. Nebezpečenstvo preťaženia interiéru je zbytočné. Preto je najsprávnejším rozhodnutím minimum dekorácie, ale najkrajšie a najvýraznejšie:

 • V spálni na stenách - čiernobiele fotografie;
 • Hrnce pre domáce rastliny sú vyrobené z keramiky s lesklým povrchom, vďaka ktorému bude priestor vizuálne širší.


    

Textílie - iba prírodné. V podstate je to bavlna s ľanom. Rolety na oknách a čalúnení nábytku sú vyrobené z materiálov s podobnou textúrou.

Výsledný interiér má teda takéto vlastnosti:

 • Prísne dávkované množstvo nábytku. Je potrebné vyhnúť sa extrémom: miestnosti by nemali vyzerať prázdne alebo naopak nadmerne preťažené nábytkom;
 • V minimalistickom dizajne nie je toľko príslušenstva, ale tie, ktoré existujú, sú organicky začlenené do dizajnu. Nebojte sa experimentovať s kontrastnými odtieňmi. Získajte jedinečný interiér;
 • Krásne vyzerá kombinácia textúr materiálov: matný a lesklý, tkaniny rôznych textúr. Dominantnosť lesku alebo naopak otupenosť je trochu nudná, aj keď má právo na život.


    

Interiér bytu pre rodinu s dieťaťom vs štúdio

Štúdio je spoločným riešením pre užitočný priestor. Prax ukazuje, že je to pohodlnejšie a modernejšie ako klasický jednoizbový apartmán. Ak odstránite stenu, ktorá oddeľuje miestnosť od kuchyne, dostaneme priestrannú miestnosť, ktorá zostáva rozdelená do niekoľkých rôznych zón. Súčasne zostane umývadlo a sporák na svojom mieste. Kachle je možné prenášať iba v prípade, že je elektrický.

Ak chcete odstrániť oddiel, ktorý oddeľuje miestnosť 2, musíte najprv získať povolenia.


    

Štúdio je rozdelené do 3 funkčných priestorov: obývacia izba, jedáleň a kuchyňa. Priestor môžete zón rozdeliť nasledujúcimi spôsobmi:

 • osvetlenie;
 • Použitie materiálov, ktoré sa líšia textúrou a odtieňom;
 • Použitie obrazoviek a priečok;
 • Viacúrovňové stropy alebo podlahy. Prvá možnosť je relevantná, ak je byt dostatočne vysoký.

Štúdio môže byť tiež vyrobené v Khrushchev demontáž nie ložiská!

    

Optimálne umiestnenie pre umiestnenie kuchyne - koniec steny alebo rohu. Oddelenie priestoru na varenie a jedenie je možné vykonať pomocou pódia alebo podlahovej krytiny. V kuchyni - to je keramická dlažba, v jedálni a obývacej izbe - parkety, laminát alebo linoleum.

Predpokladom pre štúdio je výkonná kapucňa v kuchyni, inak sa v miestnosti nahromadí kondenzácia a doslova zachová vôňu jedla. Skutočným problémom je kúpeľňa. Optimálnym riešením pre odnushki je kombinovaná kúpeľňa a WC. Ak sú tieto dve miestnosti oddelené, môžete odstrániť priečku alebo nainštalovať do nej práčku.


    

Predĺžte miestnosť vydaním pracoviska na lodžii alebo balkóne. Postačuje premýšľať nad problémami s otepľovaním, zasklením a umelým osvetlením a kancelária so všetkými závislými atribútmi je pripravená. Balkón je vhodný aj na vybavenie malej posilňovne.

Čo sa týka štýlového rozhodnutia, škandinávsky štýl sa v poslednej dobe stal relevantnejším. V porovnaní so studeným hi-tech a príliš asketickým minimalizmom je veľmi útulný.


    

Štúdio bude svetlé a vizuálne priestranné. Body hlavného štýlu:

 • Podlaha je keramická alebo drevená;
 • Svetlé stropy a steny. Obávate sa, že dom sa zmení na palác "Snehová kráľovná" alebo ľadový dom kráľovnej Anny? Použite mäkšie odtiene: svetlošedé alebo slonovinové;
 • Jednoduchý nábytok s jasnou geometriou, otvoreným regálom;
 • Použitie jasných farebných odtieňov (svetlé podlahové rohože, ozdobné vankúše);
 • Použitie na maximum prírodných materiálov.


    

Švédsky štýl nezahŕňa záclony (northerners love a oceňujú slnko). Ak táto možnosť nevyhovuje, môžete použiť rolety alebo rolety, biely alebo kontrastný odtieň.

záver

Správny výber farieb a použitie vhodných materiálov vám umožní premeniť malú miestnosť. Bude útulný, funkčný a vizuálne priestranný. Urobiť malý byt je ťažší ako priestranný. Preto je žiaduce používať služby dizajnu.

Zanechajte Svoj Komentár