12 druhov interiérových malieb si to urobte sami +75 obrázkov z príkladov

Výzdoba dopĺňa dekor domu, ale najzaujímavejšia a najkreatívnejšia etapa začína. V moderných interiérových riešeniach sa stalo módne nahradiť zakúpené predmety ručne. Ručne vyrábaná technika sa stáva veľmi populárnou. Veci nerobia len pre seba, ale aj pre príbuzných, a najmä talentovaných remeselníkov dokonca predávajú diela. Ak sa otvorené police môžu byť vyrobené so suvenírmi priniesol z ciest a roztomilé drobnosti (vázy, figúrky), potom výzdoba stien niekedy hádanky. Zvyčajne sa na ich povrch nanesie vrstva tmelu a potom omietka alebo tapeta. Zdá sa však, že „pevné“ steny, dokonca aj s prekrásnou krytinou, sú „holé“ a vytvárajú pocit neúplnosti.

Neobvyklou výzdobou budú ručne vyrobené maľby pre interiér. Premenia domácu atmosféru a pridajú kreatívny nádych do výzdoby miestnosti. Najznámejšou a najkomplexnejšou technikou tvorby malieb, ktorá sa prvýkrát dostáva na myseľ, je maľovanie. Umenie kresliť obrázky s farbami nie je pre každého, ale existuje rad ďalších možností, z ktorých jeden je, kde talent môže prebudiť úplne neočakávane. Originálne fotografie môžu vychádzať z improvizovaných materiálov: tkaniny, obilia, kvetov, vetvičiek, kože, korálkov, papiera, doplnkov, nití. Technik vytvárania pravých majstrovských diel je omša a tvorivý proces je tak fascinujúci, že ho vtiahne do vírivky.

Kde začať a kde hľadať inšpiráciu

Mali ste nápad vytvoriť obrázok vlastnými rukami, ale boli ste úplne stratení a nevedeli ste z ktorého konca tento rozviazať. Pokúste sa vstúpiť do miestnosti, kde sa má plátno umiestniť. Samotná výzdoba miestnosti, jej výzdoba by mala inšpirovať potrebné myšlienky, alebo aspoň nastaviť vektor. Vyberte stenu, na ktorej je obraz zavesený. Ohodnoťte farebnú schému, textúru materiálov, hru svetla. Zatvorte oči a pokúste sa nakresliť náčrt v predstavách. Ak ste stáli v stĺpiku uprostred miestnosti, ale nemohli ste na nič myslieť, potom je čas obrátiť sa o pomoc na diela iných autorov. Zahraničné umelecké predmety sa niekedy stávajú skladiskom zaujímavých nápadov.

Študujte techniku, určte úroveň zložitosti práce, ktorú chcete, vyberte potrebné materiály. Ale možno najdôležitejšia vec je skutočne zhodnotiť vaše schopnosti a nadanie dekoratéra. Ak je vaša úroveň pod priemerom, blízko počiatočnej úrovne, potom je lepšie vyskúšať pero na jednoduchých variantoch. Nestačí jedna túžba, plný súbor zahŕňa talent a zručnosť. Ak tento príde s časom po tvrdohlavom praktickom tréningu, potom nedostatok daru nemôže byť plne kompenzovaný úsilím. Múza, ako je dobre známe, je dáma s charakterom a na prvý hovor neprichádza. Sviatosť jej povolania neznamená vedenie zvláštnych obradov. Každá osoba má svoje vlastné zdroje inšpirácie, ale väčšina z nás ju čerpá z prírody: jej vône, zvuky a typy. Či už je to strom, kytica kvetov, vtáčie vrtáky, čerstvo rezaná vôňa trávy, hra slnečných lúčov na skle alebo chápadlá hmly v rannom poli. Tento zdroj inšpirácie je nevyčerpateľný. Môžete sa na ňom neustále držať.


    

Spôsoby vytvorenia obrázka

Metódy vytvárania obrazov hmoty. Každý rok sú k dispozícii všetky nové originálne vybavenie. Medzi populárnymi spôsobmi:

 • Siluety maľby;
 • Technika mozaiky zo skla alebo škrupiny;
 • Objemové kompozície;
 • Obrázky z korálkov, cabochonov, šibori pásikov, kryštálov, flitrov;
 • Obrázky z peny;
 • Osvetlený dekor;
 • Obrazy textilných zvyškov, stužiek a príslušenstva;
 • Nite a svorníky ako základňa;
 • Zrno, obilniny a strukoviny;
 • Ekologické výrobky z prírodných materiálov;
 • Herbár na papieri;
 • Vyšívanie.

Toto je len zoznam obľúbených metód a celý zoznam ich mien sa nezmestí na niekoľko stránok. Akýkoľvek materiál môže byť použitý rôznymi spôsobmi a každý výsledok bude úplne odlišný od hotového zloženia vytvoreného inou technikou. Pre väčšinu pracovných miest sú potrebné iba nožnice, kancelársky nôž, ihly a lepidlo. Základný súbor nástrojov nájdete v každej domácnosti.

    

abstrakcie

Pre abstrakciu nie je typickým prejavom okolitej reality. Toto smerovanie umenia skôr vyjadruje autorove vnímanie sveta. Abstrakcia je väčšinou viazaná na pocity človeka, ktorý už niečo videl alebo počul a rozhodol sa zdieľať toto zjavenie s ostatnými. V tradičnej maľbe sa divákom ponúka možnosť nezávisle interpretovať kompozíciu, ktorá je cenená pre presnosť farieb a línií. Abstrakcia núti umelca k hyperrealizmu, takže typ umenia je vhodný pre začiatočníkov. Základom plátna sú často geometrické vzory, zlomené alebo zaoblené čiary, zvláštne farebné kombinácie, obskurné siluety. Pre maľby s rozmazanými prvkami pomocou akvarelov, pretože dokonale sprostredkúva podobnú náladu. Ak chcete získať presnejšie detaily, vziať akrylové, tempera alebo kvaš. Tá je oveľa lacnejšia, takže je vhodná pre prvé bojazlivé pokusy nájsť si svet umenia.

Svetelný obraz

Svetelné maľby vyzerajú v noci veľkolepé, slúžia aj ako dekoratívne lampy. Pripravte si vzor so vzorom. Každý prvok sa oddelí a prenesie jeho obrysy na plastickú fóliu. Neodporúča sa používať úplne transparentný materiál, ale hustý hárok MDF nebude fungovať. Nájdite priemerný variant, ktorý bude prenášať svetlo. Obraz by mal mať niekoľko úrovní pre objemový efekt, takže zloženie plastových častí sa rozdrví na vrstvy. Medzi nimi ležali stuhy z peny. Všetky vrstvy sú zlepené k sebe a k základni. Po vysušení sa vloží do rámu. Zo zadnej strany je v ňom vyrezaná špeciálna drážka pre drôt. Potom po obvode natiahnite RGB pásku. Drážka je potrebná pre výstup regulátora. Obraz je pripravený oceniť jeho krásu len vypnúť svetlo a stlačte niekoľko tlačidiel na diaľkovom ovládači.


    

Obrázok vlákien

Pred dvadsiatimi rokmi sa tieto diela stali v umení novým slovom. Budete potrebovať drevený podstavec, malé čapy, kladivo a niť. Po prvé, samozrejme, musíte na plátno dať skicu. Potom sa porazia klinčeky pozdĺž jej obrysu. Vzdialenosť medzi nimi zvyčajne nepresiahne 0,5 cm, čím bližšie k sebe budú klinčeky, tým menej „dutín“ sa vytvorí na obrázku. Začnite radiť s jednoduchými formulármi na vyplnenie ruky. Potom vezmite prvú niť, opatrne ju upevnite a začnite baliť každý karafiát. Jednotlivé moduly sa vykonávajú v rôznych farbách. Ďalšia technika používa husté vlnené vlákna. Na základe tlačeného vzoru začnú lepiť. Koniec závitu je pripevnený k stredu prvku a začína ho ovinúť okolo neho, čím sa vytvárajú sústredné kruhy. Hotové plátna sú mäkké, objemné a príjemné na dotyk.


    

Štýlový vzor siluety

Možno je to najlepšia voľba pre tých, ktorí môžu kresliť iba kvety na zadných stranách notebookov. Obrazy siluety sú univerzálne a podobajú sa klasickým aj moderným štýlom. Vykonávajte ich z papiera, použite farby alebo značku. Aby bol takýto prvok dostatočný, stačí na prípravu zdroja. Vzorka sa prenesie na plátno nezávisle alebo duplikuje zo šablóny a potom sa natrie. Aby ste získali silu pre zdroj z normálneho portrétu, je potrebné korigovať nastavenia kontrastu v ľubovoľnom jednoduchom photoshope programe.


    

Eco-picture

Ak chcete vytvoriť eko-maľby použiť všetky prírodné materiály: kúsky dreva, vetvičky, kamene, steblo trávy, listy, mach. Komponenty sa prilepia na pevný základ a umiestnia sa do rámu. Triptychy pozostávajúce z niekoľkých modulov vyzerajú nezvyčajne a krásne. Napríklad základom dekoru sú tri farby: šedá, čierna a fialová. Vezmite suché vetvy a rozdelte ich do troch častí. Spodný „zväzok“ je pevne pripevnený závitom. Je vymaľovaný fialovou farbou, prilepený na čiernom plátne a obklopený šedým rámom. Ďalší modul bude o niečo menší. Vo fialovom ráme má druhá časť čiernych vetvičiek na sivom plátne, čo slúži ako pokračovanie predchádzajúcej skladby. Posledný modul sa skladá z "vrcholov". Pobočky sú natreté šedou farbou, umiestnené v čiernom ráme na fialovom plátne. Triptych umiestnený vertikálne odsadený na jednu stranu. Neodporúča sa pokryť takú kompozíciu sklom, pretože jej reliéf vyzerá prirodzene a organicky. Môžete vyzdobiť spálňu alebo sálu s originálnymi maľbami. Umenie objekt prinesie harmóniu do miestnosti, aby bolo pokojnejšie.


    

Papierový obrázok

Manipulácia s papierom je reprezentovaná rôznymi technikami. V posledných rokoch, skutočný "boom" zažil quilling: vytváranie obrázkov pomocou stuhy, skrútené špeciálnym spôsobom. Hotový výrobok sa ukáže byť objemný a majstri, ktorí naplnili ruky, môžu znovu vytvoriť obrovské plátna s presnými detailmi. Môžete tiež vytvoriť reliéfny povlak z papier-mâché (namočená papierová buničina). Plátno je natreté na vrchu a umiestnené v ráme. Z materiálu vytvoriť jednotlivé prvky v technike origami, ktoré sú potom prilepené k základni. Modulárne obrazy malých kúskov papiera, zložené do trojrozmerných trojuholníkov alebo štvorcov v rovnakej technike, vyzerajú skvele.


    

Obrázok strukovín

Pre výrobky tohto typu, možno najkratšiu magisterskú triedu. Všetko, čo je potrebné pre prácu je základ, obilnín (nie je možné obmedziť na strukoviny) a lepidlo. Na plátno vložte náčrt obrázku. Potom sa oddelené časti potiahnu lepidlom a na vrch položí sa tečúca vložka. Môžete použiť nielen cícer fazuľa alebo hrach, ale aj cestoviny, ryžu, pohánku, kávové zrná a dokonca soľ.


    

Pena

Polystyrénové pásy sa vyrábajú v dvoch populárnych technikách. Oba typy používajú penový plast výlučne ako podklad, na ozdobenie ktorej tkaniny je potrebná. Prvá metóda vám umožní vytvárať abstrakcie, ktoré zdôrazňujú vlastnosti interiéru s komplexnou geometriou. Na penový plast špeciálnej formy (častejšie štvorcový) ukladajte celé kusy látky s rôznymi vzormi. Plátno je rezané na okrajoch, ktoré sú zabalené na zadnej strane základne a upevnené na ňom (sponky na papier alebo lepidlo). Rámy takýchto obrázkov nepotrebujete. Na stene sa zvyčajne vychloubajú skladby z niekoľkých plátien. Iná technika - kinusayg bude vyžadovať viac trpezlivosti. Na penový podklad položte kresbu ceruzkou. Začnite s jednoduchými geometrickými vzormi. Potom sa obrys vykoná pomocou stacionárneho noža. Tkanivové škvrny o niečo väčšie ako samotný prvok, ukladajú na neho. Ich okraje sú vtlačené do rezov tenkým plochým nástrojom (kovové pravítko, pilník na nechty) tak, aby na povrchu neboli žiadne záhyby. Keď je jednoduchý obrázok pripravený, môžete vyskúšať zložitejšie obrázky s „otrhanými“ funkciami.
Je dôležité vedieť. Technique kinusayga, ako je zrejmé z názvu, sa objavil z Japonska. Zvyčajne sa týmto spôsobom už druhýkrát používajú látky zo starých kimónov, ktoré sa neberú na odhodenie.


    

Hromadný obrázok

Vytvárať objemné plátna pomocou materiálov, ktoré majú reliéf. Avšak obrázky hodvábnych stuh, kože a foamiranu vyzerajú elegantnejšie. Čím lepšie bude prvok držať tvar, tým ľahšie je vytvoriť kompozíciu. Z kože môže získať veľmi elegantné obrázky. Jednotlivé kusy látky sa jednoducho prilepia k podkladu, pričom sa zachovajú záhyby. Hodvábne stuhy vytvárajú luxusné kytice. Výhodou materiálu je jeho súlad: stačí, aby sa tkanina upevnila v určitej polohe s niťami a uchová si ju. Niektoré dosahujú objem duplikovaním častí. Zvyčajne sa vyrábajú z papierových výrobkov. Rez dva rovnaké prvky. Na prednú stranu jedného pripojte niekoľko "nôh" peny. Sú nalepené na nesprávnu stranu druhej podobnej časti. Ukazuje sa vplyv objemu. Podobný prístup vyzerá originálne v plochých obrázkoch, kde sa jednotlivé časti stávajú prízvukmi.


    

Herbárske maľovanie

Takmer každý naraz zbieral javorové listy v jesenných parkoch a sušil najmä krásne kvety medzi stránkami kníh. Mnohí ľudia zabudli na "tajomstvo" a po rokoch objav, náhodne vypadávajúci, pripomenul časy bezstarostnej mládeže. Kvety a listy pre herbár musia byť sušené pred zberom. Sú umiestnené medzi vrstvami ryžového papiera alebo obrúskov. Materiál dokonale absorbuje prebytočnú vlhkosť. Potom sú komponenty budúceho herbára obklopené niekoľkými vrstvami lepenky umiestnené pod tlačou. Asi týždeň bude stačiť na kvalitné sušenie a vyrovnávanie.

Na základe kvetov a listov spojených lepidlom na decoupage. Zloženie závisí len od tvorcu fantázie. Môžu to byť kytice divokých kvetov zdobené hodvábnymi stuhami alebo abstraktné maľby. Aby sa plátno udržalo dlhšie, je pokryté vrstvou laku alebo epoxidu. Dekoratívne plátna s kvetmi sakury na konáre maľované kvašom vyzerajú veľkolepé. Podobný obraz môže vyzdobiť interiéry zdobené v japonskom štýle alebo minimalizmus.

Obrázok korálky a kryštály

Nebudete nikoho prekvapovať výrobkami z korálkov a sklenených perál. Ich výzdoba sa stala populárnou pred tridsiatimi rokmi. Pre prácu je lepšie kúpiť kvalitné materiály rovnakej veľkosti, ktoré pomôžu vytvoriť pekný obraz. Najlepšie sú korálky Yakut a japonský tón. Ak chcete vytvoriť akcentné prvky, odporúčame použiť cabochony príslušných farieb. Polodrahokamy a drahokamy sú leštené špeciálnym spôsobom. V dôsledku toho sú konvexné, ale s plochou základňou. Vyšívané obrázky. Namiesto nití je lepšie použiť tenkú vlasec: je silnejší a bezpečnejší. Kryštálové maľby sa predávajú v súpravách. Štandardná sada obsahuje kryštály v jednotlivých vreckách očíslované, dva typy pinziet, podnos pre malé časti, špeciálny lepiaci blok, v ktorom je palica ponorená do lisu „diamantov“ na plátno a plátno s obrazom na ňom natretým. Každé balenie obsahuje pokyny. Plátno je vopred potiahnuté špeciálnou lepivou vrstvou, ktorá dokonale drží kryštály. Ten môže byť kruhový alebo štvorcový. Častejšie sú plátna pevné bez dutín, ale niekedy na veľkolepom čiernom pozadí vytvárajú brilantné kresby - obrysy zvierat, vtákov, ľudí. Hotová práca je pokrytá handričkou a zaistená, s úsilia s valčekom na povrchu. Hlavnou výhodou obrazov z kryštálov: na rozdiel od výšiviek nevyblednú a zachová si svoj pôvodný vzhľad aj po rokoch.

Korálky dekor je tiež stojí za to podľa hotového systému. Je možné ho nájsť na internete alebo kúpiť v špeciálnych predajniach pre ženy s ihlou.

    

Obrázky na textílie

Látkové maľby sa zvyčajne vyrábajú z náplastí. Začnite prácu s natiahnutím základne plátna na pomocný rám. Postup sa vykonáva opatrne, aby sa zabránilo vytváraniu zbytočných záhybov. Potom sa kresba kreslí na plátno ceruzkou. Ak nemáte talent umelca, môžete použiť šablónu. Predávajú sa aj špeciálne sady, kde na plátne je už kresba s očíslovanými zónami pre jednotlivé farby. Potom budete potrebovať nožnice, nite, ihlu a kúsky látky. Handry sú narezané do tvaru prvku, ktorý „uzavrie“ s malými zásobami a šije k základni.


    

záver

Obrazy v interiéri budú centrom, vrcholom situácie. Originálny dekor nemožno použiť ako pozadie, pritiahne názory iných ľudí. Keď sme sa raz pokúsili o dekoratérov, mnohí sa neobmedzujú len na toto a pokračujú v tvorivých pokusoch. Keď rozsah práce ide nad rámec uspokojenia osobnej potreby výzdoby, začnú dávať príbuzným a potom dokonca predávať ako autorské obrazy.

Zanechajte Svoj Komentár