Vyberte si plagáty pre interiér +75 príkladov

Krásna, nezvyčajná a ľahko zariaditeľná izba v dome môže byť pomocou plagátov do interiéru. Malé ilustrácie s jasnými farbami, čiernobiele, pomôžu zlepšiť dekoráciu a zdôrazniť zvolený štýl. Módny vzhľad bude v priestranných halách, domácich kanceláriách a spálňach portréty rodiny. Štýlová izba tínedžera bude dokonale doplnená fotografiami hercov, športovcov, obrázkov s motivačnými frázami. Správne umiestnenie takýchto ilustrácií, vytvorenie ich harmonického zloženia pomôže dodržať jednoduché pravidlá. Budú poukázať na vlastnosti kombinácie rôznych obrázkov v jednom štýle, možnosti ich umiestnenia na stenu, pravidlá osvetlenia. A pomocou jednoduchých inštrukcií, krásne ilustrácie alebo aplikácie pre zdobenie domu možno vykonať nezávisle.

Čo sa týka plagátov

Kategóriu plagátov možno pripísať ilustráciám s obrázkami epizód filmov, hercov a samotných postáv. Tiež môžu predviesť športovcov, hudobníkov, skvelých ľudí. Nástenné dekorácie môžu mať jednofarebné, vzorované pozadie, môžu byť doplnené motivačným alebo originálnym vtipným nápisom. Môžu to byť reprodukcie slávnych olejomalieb alebo plnohodnotné fotografie majiteľov, ich rodín. Obrazy môžu zahŕňať obrazy zvierat, rastlín, kvetov. Reklamné kresby sú veľmi populárne: s ilustráciami nápojov, sladkostí, automobilov. Veľkosti utierok sa líšia od hárku A4 až po hárok A1. Natiahnuté na plátne alebo papieri. Na rozdiel od olejových a akvarelových obrazov, nesmú byť orámované a pripevnené k stene pomocou gombíkov alebo rámov s tenkým plastovým, hliníkovým alebo dreveným rámom. Takéto ilustrácie sa týkajú interiéru interiéru. Často sa používa pre moderné bývanie, vrátane dospievajúcich izieb a izieb pre deti.


    

Pravidlá umiestnenia plagátu

Vytvorenie štýlového dizajnu interiéru s neobvyklými obrazmi je pomerne jednoduché, s použitím nasledujúcich pravidiel a odporúčaní:

 • Dodržiavanie pozemku.

Pre niekoľko obrázkov, ktoré sledujú jednu tému, musíte mať samostatné prvky v správnom poradí. Toto pravidlo sa pozoruje pri príprave holistického obrazu malých častí.

 • Podobný rozsah farieb.

Pre rôzne obrázky sú podobné farby zárukou ich vhodného použitia spolu.

    

 • Nasleduje jeden štýl.

Ilustrácie s kvetinovými motívmi sú vhodné pre izby v štýle Provence, čiernobiele obrazy pre škandinávske. Pre secesiu, obrazy s kovovými a lesklými povrchmi, a pre podkrovie - retro obrazy, obrázky v sépia.

 • Kvalitné osvetlenie.

Obrázky môžu byť zvýraznené LED pásikom, bodom na vrchu alebo spodku. Pri umiestňovaní plátna do výklenku je potrebné inštalovať iluminátory pozdĺž celého obvodu vybrania.

    

 • Správne umiestnenie.

Medzi rôznymi ilustráciami na predmet by mal byť voľný priestor. Malé a veľké obrázky je možné kombinovať a vytvoriť tak módne koláže.

Možnosti dizajnu plagátu

Pomocou ilustrácií rôznych veľkostí môžete úplne uzavrieť "prázdnu" stenu v každej miestnosti. Takáto dekoračná možnosť vám umožní rýchlo a ľahko zmeniť miestnosť, aby sa jej štylizácia. V detskej izbe môžete použiť znak s menom dieťaťa, ktorý sa bude nachádzať nad postieľkou. Môže byť doplnená dvojicou vertikálnych plátien s obrazom zvierat, báječných tvorov. Prispôsobte si voľnú stenu v obývacej izbe pomôže kombinovať vertikálne ilustrácie. Môžu byť od 2 do 5 kusov. Obrazy rovnakej veľkosti, zavesené v rovnakej výške, budú vyzerať zdržanlivo. Prvky s rôznymi výškami umiestnenia však pomôžu vizuálne zvýšiť strop. Usporiadanie dvojice horizontálnych ilustrácií nad sebou pomôže rozdeliť stenu na 2 časti.


    

Rodinné fotografie

Fotografie s deťmi, rodičmi, fotografiami párov v čierno-bielych farbách sú ideálne pre zdobenie spálne. Odporúča sa, aby boli umiestnené oproti lôžku alebo nad jeho čelo. Neobvyklým použitím takýchto ilustrácií bude umiestnenie na mieste. Ak chcete zvýrazniť dekor sa odporúča nainštalovať po obvode svetlé neónové svetlá. Rodinná fotografia je ideálna pre zdobenie miestnosti v dome rodičov.

Mama a otec sa s radosťou pozerajú na usmievavé tváre svojich detí počas pitia čaju. Takéto obrazy dokážu zdôrazniť špeciálny komfort domácej atmosféry. Pre správne nastavenie bytu by ste mali vybrať obrázok s vysokým rozlíšením a vytlačiť ho na A3-A2 list. Chráňte obraz pred prachom a pomôžu jeho umiestneniu do tenkého rámu pod sklom.

Ak používate farebnú fotografiu, musíte vopred posúdiť, ako dobre sa zmestí do celkového vzhľadu miestnosti. V opačnom prípade sa môže vybraný obrázok rozbiť.


    

Vintage plagáty

Retro ilustrácie v sépia sú ideálne pre zdobenie miestností v štýle 50., 70. rokov. Môžu zobrazovať staré novinové výstrižky, zaujímavé články. Perfektné na úpravu obrázkov s fotografiami herečiek, spevákov tej doby. Pre krajiny a chaty sú vhodné ilustrácie so starými automobilmi, lietadlami a motocyklami. Na doplnenie francúzskej, anglickej štylizovanej starožitnosti by mali byť uprednostňované obrazy historických pohľadníc, obrázkov s kvetinovými motívmi. Fanúšikovia ženskej krásy budú milovať pin-up obrazy dievčat. Pre dospievajúce izby, môžete si vybrať redrawn pod retro ilustrácie superhrdinov, kreslené postavičky alebo postavy z populárnych videohier.


    

Diela súčasných umelcov

Skvelým riešením pre priestrannú miestnosť s dobrým denným svetlom a umelým osvetlením bude zdobenie stien modernými maľbami. Svetlé krajiny pomôžu zdôrazniť eleganciu jedálne. Nápadná abstrakcia bude vhodná v miestnostiach s ľahkým povrchom a minimálnym množstvom dekorácie (alebo úplnej neprítomnosti). Populárne medzi majiteľmi veľkých domov a obrázkov, skladajúcich sa z niekoľkých rovnakých ilustrácií, vyrobené v rôznych farbách. Maľovanie je ideálne pre klasický štýl. Takéto plagáty môžu byť zavesené v domácej kancelárii, v kuchyni. Budú harmonickým doplnkom francúzskeho, anglického smeru. Môžu byť zavesené v širokej chodbe alebo môžu byť zdobené chodbou.


    

Osobná kreativita

Tí majitelia, ktorí sú schopní robiť náčrty s ceruzkami, pastelkami alebo farbami, si môžete vytvoriť svoj vlastný domova. Môžu čerpať inšpiráciu z populárnych autorov našej doby alebo z klasických umelcov. Tí, ktorí si chcú vytvoriť vlastnú neštandardnú ilustráciu, budú vyhovovať ďalšiemu workshopu. To je najjednoduchší spôsob, ako vytvoriť jasný obraz s kvetinami, ktoré zdobia spálňu alebo miestnosť. Pre prácu sa odporúča používať kvaš, široký štetec, špongiu a vatové tyčinky. Ako základ je lepšie použiť list A3 pre akvarely. Práca sa vykonáva podľa nasledujúcej schémy:

 1. Na kus papiera držať zelené pruhy so širokou kefou. Medzi jednotlivými jazdnými pruhmi nechajte vzdialenosť 1-3 cm.
 2. Huba máčaná vo svetle ružovej, fialovej alebo inej kvaši a nechať na zelených pruhoch, vedľa nich malé kučeravé škvrny.
 3. Bavlnené puky v centrálnych častiach kvetov, aby dot-tyčinky.


    

herbár

Zo sušených listov a kvetenstvo sa získava dobre štylizovaný dekor. Kvalita použitých materiálov by však mala byť najvyššia. Odporúča sa tiež vybrať len tie práce, ktoré sa predávajú v presklených rámoch. Tým sa eliminuje usadzovanie prachu na povrchu herbára. Po príprave všetkého, čo potrebujete, môžete tento dekor vyrobiť nezávisle. Použitie takýchto aplikácií je povolené na dekoráciu kuchýň, jedální. Pre jednoduchšiu starostlivosť a prispôsobenie obrázkov "pod herbárom". Vyzerajú vhodne v akomkoľvek neutrálnom dizajne, dobre dopĺňajú klasiku a stávajú sa vynikajúcim prvkom ultra moderného štýlu.

Pri samolepiacom herbári na biely papier sa odporúča použiť transparentné hrubé lepidlo. Bude dobre fixovať listy, kvetenstvo a nezmení ich odtieň po vysušení.

    

výkresy

Štýlovo dopĺňajú dizajn spální, priestranné skrine pomôžu vytvoriť jednoduché kresby. Môžu to byť napríklad ľahké ťahy na pozadí niekoľkých čiernych pruhov. V obchodoch s dekoráciami nájdete kompletne pripravené výkresy na úpravu v rôznych smeroch. Veľmi populárne ťahy plány na výstavbu svetových atrakcií. Zaujímavé je, že na jednej stene bude vyzerať komplex kresieb s podrobnosťami o automobiloch, motocykloch alebo lietadlách. Môžu byť navzájom kombinované, používané na územný priestor. Dokonalé ilustrácie pre dospievajúce izby, high-tech priestory. Hotové obrazy môžu byť vo forme malých dosiek s mini-fotografiou zozbieraného zariadenia. A môžu to byť veľké ilustrácie, ktoré zaberajú takmer celú stenu. Tieto sú optimálne na doplnenie mestského alebo priemyselného štýlu priestorov.

Ako si vybrať plátno

Pri samo-tlačených obrázkoch alebo pred zakúpením hotových ilustrácií je dôležité pochopiť hlavné rozdiely rámca. Koniec koncov, papier aj plátno môžu mať odlišnú štruktúru, hustotu a odolnosť voči opotrebeniu. Medzi hlavné typy plátna patria:

 • kancelársky papier;

Má zvýšenú hustotu, drsný povrch. Optimálny pre rozpočet.

    

 • laminovací papier;

Tenká vrstva filmu aplikovaná na vzor pomôže zabrániť poškodeniu v dôsledku vlhkosti. Ľahko sa čistí a dá sa použiť bez preskleného rámu.

 • Umelé plátno;

Priláka zvýšenú odolnosť voči opotrebeniu. Ani vlhkosť ani slnko nie je hrozné pre takúto bázu. Trvá mnoho rokov.

    

 • prírodné plátno;

Má vyššiu cenu ako umelá. Menej odolný voči vonkajším vplyvom. Okrem toho sa v jeho vláknach môžu hromadiť škodlivé mikroorganizmy.

 • foto plagát

Tlač sa vykonáva na hustom fotografickom papieri veľkých veľkostí. Dobre zachováva pôvodný vzhľad na dlhú dobu.

    

záver

Je celkom ľahké správne pridávať všetky štýlové smery s vytlačenými, nakreslenými ilustráciami, ktoré poznajú nuansy ich výberu. Je potrebné hľadať najlepšie možnosti podľa štýlu miestnosti a jej oblasti. Napríklad v priestranných izbách bude vhodné pozrieť sa na koláže a jednotlivé obrázky rôznych veľkostí. V malých miestnostiach sa neodporúča hromadiť steny s mnohými podobnými dekormi. Farba, ktorá prevláda na obrázku, by tiež nemala byť v rozpore so základným rozsahom miestnosti. Musí ho buď doplniť alebo byť čo najviac podobný. Vlastníci si môžu objednať výtlačky obrazu, ktorý sa im páči, alebo vytvoriť chytľavý dekor s použitím kvašu a papiera. Je dôležité si uvedomiť, že na zvýraznenie ilustrácií, kresieb a aplikácií z herbára je potrebné ich osvetliť. Takýto krok pomôže lacno a jednoducho štylizovať každú izbu v dome.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár