Príklady obývacej izby v béžových tónoch na 50 fotografiách

Vytvorte elegantný dizajn obývacej izby v béžovej farbe pod silou každého majiteľa. Takáto práca zahŕňa veľa nuansy, ale je zábavná a zaujímavá. Odporúča sa začať zmenu miestnosti s výberom vhodnej farebnej schémy: na teplo, nasýtenie. Ďalej by ste mali zvoliť pomocné farby, ktoré budú môcť zvýrazniť vytvorený štýl. Môžu to byť farebné farby, ktoré môžu dopĺňať béžovú farbu a zabraňovať jej „anonymite“. Môžete tiež použiť tmavú stupnicu: môže byť prítomná vo vzoroch dekorácie a textílií, môže byť vysledovaná v zavedených stoličkách, stolných a bočných stoloch. Pomocou jednoduchých tipov a tipov na dizajn nie je ťažké rýchlo aktualizovať starý štýl a urobiť z neho užitočné doplnky. Takáto zmena pomôže vytvoriť špeciálne pohodlie a racionálne využitie každého meradla priestrannej miestnosti.

Vlastnosti a farebné charakteristiky béžová

Béžová farba je čistá hnedá farba, zmiešaná so žltou alebo sivou farbou. Symbolizuje pohodlie a pokoj. To vám umožní vytvoriť príjemnú atmosféru pre život a možno ho ľahko kombinovať s jasnými a tmavými farbami. Zaoberá sa najvhodnejším farbivom pre registráciu obývacích izieb a miestností, kde sa trávi oddych, trávenie voľného času. Jeho použitie ako základňa uľahčuje odľahčenie stien a podlahy. Skvelé na úpravu interiéru detskej alebo dospievajúcej spálne. Pretože symbolizuje bezpečnosť, spoľahlivosť, pravidelnosť. Mierne stmavená béžová farba umožňuje striktný a zdržanlivý štýl.


    

Voľba povrchových úprav výlučne v práškovej farbe by mala byť vylúčená. Pretože v tomto prípade vytvorený dizajn negatívne ovplyvní majiteľov: spôsobiť apatiu, ľahostajnosť a lenivosť.

Výhody béžovej farby v interiéri

Pri hodnotení možnosti použitia béžovej farby v dizajne bytu je potrebné oboznámiť sa s jeho hlavnými výhodami:

 1. Univerzálnosť. Vhodné pre každú miestnosť doma: predsieň, kuchyňa. Interiér obývacej izby v béžovom tóne bude tiež vyzerať originálne. V závislosti od vlastností zvolenej farebnej schémy môžete zvýrazniť eleganciu situácie alebo vytvoriť mimoriadny komfort.
 2. Jednoduchosť výberu. Široká škála béžových farieb uľahčuje vyhľadanie správnej farby pre vybraný štýl. Najobľúbenejšie sú smotana, kakao s mliekom, karamel.
 3. Jednoduchosť kombinácie s inými farbami (s výnimkou iba takých pastelových). Pomocou béžovej základne ju môžete doplniť farebnými farbami, hrať na kontraste svetla a tmy. Na pozadí pastelovej farebnej schémy by bolo vhodné pozrieť sa na gama s akýmkoľvek teplom.

Rozmanitosť odtieňov

Medzi najobľúbenejšie odtiene béžovej farby, ktoré sú vhodné na tvarovanie bývania, patria:

 • mlieko. Ideálne pre izby umiestnené na severnej strane. Umožňuje vytvoriť elegantnú miestnosť pre príjem hostí a voľnočasové aktivity.
 • sivá béžová. Neutrálna farebná schéma, ktorá sa odporúča pre kombinované priestory (napríklad pre štúdio s jedálňou). Skvelé pre priestorové plánovanie, kombinované s ľubovoľnými farbami.

 • béžová a hnedá. Tmavšia farebná schéma, ktorá je vhodnejšia pre miestnosti navrhnuté v klasickom alebo kráľovskom smere. Umožňuje vytvoriť pokojnú a meranú atmosféru.
 • karamel. Teplé pastelové farby sú ideálne pre vytvorenie špeciálneho pohodlia. Zdôrazňuje uvoľnenú domácu atmosféru.
 • škorica. Teplá zatemnená farebná schéma, ktorá sa najlepšie používa pre izby umiestnené na južnej strane. Keď nedostatočné osvetlenie vytvorí depresívnu situáciu.


    

Štýly obývacej izby

V priestranných izbách navrhnutých v béžovej farebnej schéme budú vhodné nasledujúce štýly:

 • minimalizmus. Optimálne riešenie pre malú obývaciu izbu v Chruščove s rozlohou cca 15-18 m2. Eliminuje preťaženie miestnosti, umožňuje racionálne využitie všetkých priestorov.
 • classic. Najlepšia možnosť pre usporiadanie pohodlnej izby, kde sa budú konať rodinné voľnočasové aktivity. Pokojný a elegantný smer pomôže vytvoriť špeciálny komfort.
 • starý. Vhodné pre priestranné izby. Odporúča sa zvoliť prírodné drevo na dekoráciu. Dôraz sa bude klásť na zvolený štýl podlahy a nábytku z bukového dreva.
 • moderné. Použitie pastelových farieb pre mestský štýl dokonale zapadá. Pomôže doplniť drevenú podlahu vo farbách čistého dubu.
 • high-tech Vyzerá to dobre a elegantne v sivej čokoláde. Ale vhodný len pre priestrannú izbu.


    

Kombinácia s inými farbami

Nájdenie správnej kombinácie pre vybraný štýl je dosť ťažké. Vhodné by mali byť pomocné farby. Béžovú farbu môžete správne kombinovať s inými farbami pomocou nasledujúceho tipu:

 • čokoláda. Krásna čokoládovo-béžová kombinácia dokonale doplní priestrannú izbu. Čokoláda priaznivo zdôrazňuje pastelovú farebnú schému alebo jej tónové prechody.
 • bielu. Bude dobré pozrieť sa len na nasýtený teplý alebo s tmavým kávovým farbivom. S odľahčenými farbami bude nevhodné.
 • tyrkysová a modrá. Priaznivá kombinácia béžovej a modrej farby vám umožní zatieniť pastelové farby, dodať mu jas a vykonať originálny štýl.

 • vínovej. Hnedočervená bude dobre fungovať s každým behom. Bude to bohatšie a hlbšie, zdôrazňujúc upresnenie štylizácie.
 • sivá béžová. Neutrálna kombinácia sivej kávy musí nevyhnutne zahŕňať pomocné farby. V opačnom prípade bude výsledný štýl čerstvý.
 • béžová a hnedá. Priaznivá kombinácia hnedej a béžovej farby môže vytvoriť pokojnú štylizáciu.

Jasné akcenty v béžovej obývacej izbe

Použitie chytľavé akcenty na pozadí béžovej, môžete ľahko stráviť zónovanie každej miestnosti určenej pre rekreáciu, voľný čas a stretnutia s priateľmi, príbuznými. Najjednoduchšou možnosťou je použitie žiarivej zelene a prítomnosť zelenej farebnej schémy v dekore, textíliách. To môže byť malý olivový koberec na podlahe alebo obrázok vo svetlozelenej smaragdovej farbe. Atraktívny vzhľad na pozadí pastelových farieb a oranžovej farby. Zdôrazní teplo stylizácie, prispeje k dynamike vytvoreného smeru. Tyrkysová - nemenej dobrá voľba ako doplnok k pastelovým farebným schémam. Umožní vytvoriť osobitnú harmóniu, aby sa vylúčila márnosť štýlu.


    

Pre každú béžovú farbu bude zlacenie vhodným doplnkom. Nemala by sa však často používať vo výzdobe, dekorácii. Ale mierne zlaté škvrny pomôžu zdôrazniť eleganciu vytvoreného štýlu.


    

Výber nábytku

Výber vhodného nábytku pre miestnosť, kde bude rodina odpočívať, by sa mal vykonávať podľa potrieb každého člena. Nutným prvkom je pohovka. Pre veľké miestnosti sa odporúča zvoliť uhlový model. To umožní počas rodinných a priateľských stretnutí pohodlne ubytovať všetkých hostí a domácnosti. V malej miestnosti je lepšie nainštalovať kompaktnú koženú pohovku. Naproti nemu si môžete zariadiť konferenčný stolík, vedľa vás zariadiť pár stoličiek.

Pri inštalácii televízora môžete dodatočne umiestniť mini-stenu. Je vhodný na uloženie kníh, časopisov, dekorov. Milovníci čítania sa môžu hodiť so stolmi so stolnými lampami. Dobre dopĺňajú akýkoľvek štýl a pár regálov. Môžu mať malé alebo veľké rozmery. Takéto výrobky sú ideálne pre ukladanie časopisov, umiestnenie dekorácie a živé rastliny.

Textílie a dekoratívne prvky

Farba prášku zvoleného ako základ pre úpravu priestranných priestorov musí byť nevyhnutne doplnená farebným dekorom a textilom. Toto pravidlo vylučuje jednotnosť vytvoreného smeru, zvýrazní jeho hlavné výhody. Napríklad pri výbere svetlého tylu a záclon v nasýtenej farbe (fialová, žltá), môžete ľahko vybrať zónu okna. Takýto systém umožňuje použitie akéhokoľvek typu záclon: od jednoduchých plochých pásov až po rakúske a valcované modely. Ako dekoráciu možno použiť sochy, maľby. Dokonalým doplnkom celkového vzhľadu budú štýlové stojacie lampy. Môžu obsahovať rôzne prívesky alebo dokonca byť tvarované ako akékoľvek objekty. Takéto prvky pomôžu zdôrazniť nezvyčajný smer a umožní vám vytvoriť správne svetlo vo veľkej miestnosti.


    

Tipy pre dizajnérov

Majstri odporúčajú začať s prepracovaním priestrannej izby s podrobným projektom. Je potrebné zahrnúť prijateľné farby, kombinácie váh. Samostatne je potrebné špecifikovať zóny a prvky, ktoré vlastníci určite budú potrebovať. Ako doplnkový zdroj tepla môže byť napríklad použitý elektrický krb inštalovaný v jednoizbovom alebo dvojizbovom byte. Preto by ste ho mali nainštalovať pred rekreačnú oblasť.

Pokiaľ ide o povrchovú úpravu, je výhodné ozdobiť nerovné povrchy stien, ktoré pomôžu dekoratívnym omietkam a štylizovaným zakriveným soklom. Dokonale nahrádzajú bežné tapety. Ale pre malé miestnosti, návrhári odporúčajú vybrať krásne tapety s výhľadom na mesto, prírodu. Budú vizuálne zväčšovať miestnosť a stanú sa skutočnou dekoráciou vytvoreného smeru.


    

záver

Po výbere béžovej ako hlavnej farby pre štýl domu, majitelia často trávia veľa času výberom najlepšieho štýlu. Skutočne, bez výberu rôznych zón a výberu farebných dodatkov nemusí skutočný vzhľad konečného smeru zodpovedať ich túžbam. Pre správne prepracovanie miestnosti sa preto odporúča použiť návrhové triky a vykonávať práce v etapách: od výberu dispozície až po kombináciu farieb. Tiež nezabudnite na vhodný dekor, pravidlá pre výber textilu. Vypracovanie všetkých odtieňov zabráni vytvoreniu štýlu, ktorý bude čerstvý a nevynikne. Smer vytvorený podľa jednoduchých odporúčaní pomôže pohodlne stráviť voľný čas, ako aj rodinné stretnutia, pohostinne prijímať všetkých priateľov majiteľov.

Zanechajte Svoj Komentár