Obývacia izba v hnedých tónoch: dizajn a interiér

Vznešená hra čokoládových odtieňov premieňa každú miestnosť. Interiér obývacej izby v hnedých tónoch dodáva miestnosti upokojujúcu atmosféru skutočného pohodlia domova. Mäkká škála teplej, upokojujúcej farby so zaujímavými dizajnovými akcentmi vyzerá draho a úctyhodne, zdôrazňuje chuť majiteľov domov a je vhodná pre mnohé populárne trendy.

Vlastnosti vnímania, psychológie a farebných charakteristík

Kľúčovou výhodou palety kávových odtieňov je jej upokojujúci účinok na ľudskú psychiku. Interiér v tmavých hnedastých odtieňoch s dobre zvoleným osvetlením vám umožní relaxovať, zbaviť sa emocionálneho a fyzického stresu a cítiť sa chránený. Preto sú takmer všetky odtiene elegantnej farby vhodné na výzdobu obývačky a spálne.

Brown je spojený s prirodzenosťou a blízkosťou k prírode, pretože väčšina prírodných stavebných materiálov, ako je kameň alebo drevo, sa nachádza v rozsahu čokoládovo-zemitých tónov.

Odtiene hlbokej hnedej farby vždy symbolizujú jednotu so Zemou a prinášajú posolstvo spoľahlivosti, stability, bezpečnosti a úľavy od problémov. Táto farebná schéma je vhodná pre tých, ktorí nemajú dôveru v seba av zajtrajšok. Upokojujúci účinok tónu pomáha zbierať myšlienky a nájsť správnu cestu z akejkoľvek situácie. Preto použitie pozitívnych a teplých farieb pri plánovaní interiéru bytu má priaznivý vplyv na melancholické osoby náchylné na opakovanie sa životných ťažkostí.

    

Hlavné odtiene hnedej farby používané v interiéri

Mnohostranná farebná škála hnedej farby umožňuje zvoliť mäkké a skutočné tóny od tmavej po mäkkú a jemnú pastel pre dizajn miestnosti. Mnohé z najžiadanejších odtieňov čokolády sú šikovne pretkané do výzdoby miestnosti a harmonická kombinácia s inými farbami vám umožní urobiť z interiéru nudný a nezabudnuteľný:

 1. Odtiene čokolády a kávy sú ideálne pre priestranné obývacie izby s množstvom prirodzeného svetla.
 2. Pastelové tóny moka, kakaa, kapučína a elegantnej béžovej farby sú nepostrádateľné pre malé miestnosti mestských apartmánov.
 3. Farba škorice robí miestnosť útulnou a akcenty žltej alebo červenej palety umožňujú, aby bola atmosféra interiéru dynamickejšia a energickejšia.
 4. Všetky odtiene prírodného dreva, ktoré napodobňujú jeho skutočný prirodzený dizajn, harmonicky zapadajú do výzdoby, vyrobené v klasickom štýle. V takomto interiéri je pozitívna energia, ktorá naladí majiteľa na harmóniu s prírodou a na seba.

Čím menšia je obývacia izba, tým jasnejší by mal byť hlavný odtieň použitý pri návrhu. Prebytok tmavého tónu môže vizuálne zmenšiť priestor.

    

Hnedá v rôznych štýloch dizajnu

Tmavé a pastelové čokoládové tóny celkom harmonicky zapadajú do rôznych módnych trendov. Plastickosť univerzálnej farebnej schémy umožňuje dizajnérovi ľahko vložiť paletu do diskrétneho klasického štýlu, do palácového baroka a do lakonického minimalizmu a high-tech.
V konzervatívnej klasike sa nedá robiť bez kávy a tmavých čokoládových tónov, ktoré možno realizovať v nábytkovej súprave.

Farba je organicky tkaná do krajiny krajiny, s množstvom drevených povrchov. Je lepšie kombinovať prírodné materiály s krémovými podtónmi.

Na doplnenie pôvodného moderného prevedenia umožňujú hladké a mäkké línie z béžovo-hnedých tónov. Motívy smotany a dreva sú tu tiež žiadané, ako v rustikálnom štýle.

V modernom minimalizme slúži hnedo ako pevnosť doma, riedenie tvaroviek za studena, zrkadlovo lesklých povrchov a chrómového dekoru. Podlahy podlahovej dosky alebo materiály, ktoré napodobňujú prírodné drevo, zdôrazňujú obmedzenia štýlu a slúžia ako skvelá kulisa pre funkčný nábytok.

    

Obľúbené kombinácie s inými farbami

Káva paleta nebude vyzerať pochmúrne a nudné, ak si vyberiete správny tón z iných farieb, ktoré sú schopné zdôrazniť a posilniť výhody mäkkej farebnej schémy: t

 1. Farba slonoviny alebo mlieka v kombinácii s čokoládovými odtieňmi robí z haly štýlovú a slávnostnú.
 2. Ak chcete zachovať auru pohodlia, kombinovať teplý odtieň škorice s mliečny.
 3. Bielené odtiene hnedej sú vyvážené inými pastelovými tónmi. Delikátna broskyňa a mierne bledoružová dopĺňajú obývaciu izbu farbou moka alebo kakaa s teplom a zdôrazňujú mäkkosť kávového radu.
 4. Kombinácia s béžovou a bielou je dôležitá pri realizácii prízvukovej steny.
 5. Zelená je tiež priateľským susedom pre teplú čokoládu. Ale stojí za to zastaviť výber na tichých trávnatých alebo močiarnych odtieňoch, ktoré nebudú vychádzať z celkového konceptu haly.
 6. Čierna a kávová bankovka dotvárajú obývaciu izbu sviežim luxusu. Tmavý gamut je možné zriediť pomocou dekoru v zlatých odtieňoch a jasnom svetle.
 7. Kombinácia hnedej s modrou alebo tyrkysovou farbou sa považuje za odvážny, ale veľmi harmonický dizajn. Takáto kontrastná škála osviežuje interiér a robí ho menej pochmúrnym a prísnym.


    

Všetko o nábytku v dizajne hnedej obývacej izby

Drevo - hlavný materiál, ktorý stojí za to venovať pozornosť pri vývoji obývacej izby v hnedých tónoch. Drevené slúchadlá sú obzvlášť dôležité pre klasický štýl, ktorého prísny luxus často závisí od vysokých nákladov na nábytok.

Ak chcete obnoviť autentickú atmosféru starého Anglicka s tmavým interiérom, vyberte si svetlohnedú súpravu pozostávajúcu z ergonomického regálu, komody a funkčnej steny. Pre takéto slúchadlá sú ideálnymi odtieňmi odtiene moreného dreva, prírodnej kôry alebo kakaa.

Moderná izba je ťažké si predstaviť bez pohodlnej pohovky. Pre obývaciu izbu bude vhodný model s koženým alebo textilným čalúnením hnedým, čo je zároveň estetické a praktické. Hlboká hnedá farba čalúneného nábytku ladí s ľahkým mliekom alebo béžovou tapetou a silnými zatemňovacími závesmi podobnými tónu slúchadiel.

Nízky konferenčný stolík so sklenenou vrchnou časťou pripevnenou k rámu z prírodného dreva dokonale zapadá do minimalistického interiéru mestského bytu. Obmedzený prúd je vynikajúcou voľbou pre jednoizbový "Chruščov". Dekoráciu týchto apartmánov môžete diverzifikovať pomocou ergonomického ľahkého kávového nábytku so skrytými výklenkami. Takáto náhlavná súprava bude pôsobiť obzvlášť pôsobivo na tmavom pozadí drevenej podlahy.

    

Textil a doplnky: ako si vybrať

Textilná výzdoba a originálne doplnky sú magické nástroje, ktoré vám umožnia premeniť každú miestnosť. Pri hľadaní dekorácií do obývačky v odtieňoch hnedej je dôležité spoliehať sa nielen na farebnú schému interiéru, ale aj na štýl samotnej miestnosti:

 1. Skvelým doplnkom do obývačky sú rodinné fotografie umiestnené na stenách. Fotografie opäť zdôrazňujú dôležitosť rodinných hodnôt a robia interiér viac domácim. Pre minimalistický alebo high-tech tok je vybrať striktné kovové fotorámčeky. A pre klasický štýl elegantné drevené rámy, ktorých farba odráža odtieň súpravy nábytku, bude robiť. Post fotografie, ako môžete na chodbe a chodbách.
 2. Svetlé pléd, dekoratívne vankúše alebo plášť slúžia ako nenáročný prízvuk v diskrétnej dekorácii. Takéto príslušenstvo pomáha posunúť pozornosť z tmavej farby miestnosti na sviežejšiu a veselejšiu. Napríklad v prísnom interiéri v čokoládových odtieňoch môžete pridať modrý elektrikár alebo smaragdovo zelené.
 3. Namiesto drobných textilných detailov môžu byť do vnútra obývacej izby zavedené kontrastné kompozície, napríklad veľký nadýchaný koberec alebo prirodzená koža opačného odtieňa k podlahe. Zvlášť atraktívna táto kombinácia vyzerá v štýle podkrovia alebo škandinávskeho prúdu.


    

Vplyv osvetlenia na hnedé

Výzdoba tmavého interiéru môže vyzerať ponurá, šedá, matná a depresívna, takže práca s osvetlením je dôležitým krokom pri oprave a dekorácii miestnosti. Nasýtené odtiene hnedej farby sú veľmi náročné na intenzitu svetla, preto stojí za to, aby sa obývacia izba nachádzala v kávovej palete len s množstvom prirodzeného svetla alebo so zvýšeným počtom vstavaných svietidiel.

Vzhľadom k tomu, hnedá farebná schéma je teplá a hlboká, stojí za to vybrať lampy rovnakej teplej žltej alebo dokonca červenkasté odtiene na osvetlenie obývacej izby. Obzvlášť populárne sú takzvané Edisonove žiarovky. Tieto žiarovky v retro štýle dokonale zapadajú do striktných štýlov, ako sú high-tech, minimalizmus alebo urbanistický dizajn apartmánov. Špeciálna krása týchto lámp je vysoká estetika, dokonca aj bez použitia veľkolepého lustra alebo nástenného svietidla: môžu byť priskrutkované do jednoduchého stropu bez dekoru.

    

Jasné akcenty na hnedom pozadí: ako zariadiť

Šťavnaté vrcholy jasného príslušenstva pomáhajú osviežiť interiér v tmavých alebo vyhradených farbách, čím dodajú sviežosť a pozitívny prístup k dekorácii. Klasický popis takéhoto dizajnu možno považovať za tyrkysovo hnedý tandem kvetov, ktorý možno použiť v obývacej izbe, priestrannú kúpeľňu, v kuchyni a lodžii. V miestnosti zdobené takým spôsobom, "zvýraznenie" kompozície môžu byť ľahké tylu a svetlé more-zelené závesy, pohovka vankúše a poufs podobného tónu a obrazy zobrazujúce jarné krajiny.

Priestor môžete rozšíriť pomocou zrkadiel, ktoré sú v súlade s množstvom prírodných povrchov dreva. Dokonca aj malá obývacia izba v malom dvojizbovom byte sa bude zdať väčšia, ak bude doplnená zaujímavým zrkadlovým lietadlom odrážajúcim svetlé steny moka tieňa.

V béžovo-hnedej obývacej izbe vyzerajú zlaté pohľady veľkolepé: svetlý dekor napodobňujúci vzácny kov robí dekoráciu originálnejšou a nie nudnou, zdôrazňujúc jej stav.

    

záver

Interiér v odtieňoch hnedej - výber silných a sebaistých ľudí. Obmedzený, ale nie nudný odev, obdaruje všetky obydlia „zvýraznením“ luxusu a úcty. Prírodné materiály a vnútorná sila prirodzených hlbokých odtieňov znovu vytvárajú jedinečnú atmosféru, pod ktorou sa každá domácnosť bude cítiť pohodlne.

Zanechajte Svoj Komentár