Čipka v interiéri +50 nápadov pre domáce dekorácie čipky

Ušľachtilá čipka v interiéri urobí dizajn každej izby elegantným a luxusným. Skutočná čipka mala vždy vysokú cenu, slúžila ako atribút bohatstva a vysokého sociálneho postavenia. Belgické čipky vzory sú prvé príklady tohto nádherného umenia. V súčasnosti sa čipka používa nielen na zdobenie odevov, ale aj na zdobenie predmetov a doplnkov.

Domáce krajkové textílie

Krajkové textílie sa používajú v týchto interiérových priestoroch:

  • Vintage štýl. V tomto prípade sa používajú vzory nití a tkanín v plnom rozsahu;
  • Zchátralý šik. Tento štýl umožňuje použitie "vyblednutej" čipky, štandardné biele možnosti sú tiež prijateľné;
  • Provence. Malé domáce potreby, dvere a okná - to je oblasť použitia krajkových vzorov v tomto smere.


    

High-tech, rustikálny štýl a minimalizmus možno realizovať aj prostredníctvom detailov čipky. Ale tu je čipka vyjadrená vo výtlačkoch na stenách a strope, a nie v reálnych výrobkoch.

V obývacej izbe sa tento typ textílie používa vo forme záclon, zdobených vankúšov na pohovke, prikrývok a panelov. V kuchyni, hlavným zameraním dizajnu môže byť čipky obrus. V spálni vzory možno nájsť na prehozy a rámy obrazov. A v detskej izbe môže byť čipka baldachýn alebo tienidlo stojací lampa.

"Čipka je jemný materiál, ktorý nie je odolný voči vonkajším vplyvom. Preto by sa s ním malo zaobchádzať opatrne a opatrne."


    

Starostlivosť o výrobky z prírodných vlákien sa vykonáva namáčaním a ručným umývaním. Textílie so syntetickými vláknami sa môžu prať pri nízkych teplotách.

Je lepšie nezasievať farebný výrobok na priame slnečné svetlo, najmä ak sa skladá z prírodných materiálov. Synthetics a guipure vyblednúť veľmi pomaly, nemajú strach zo slnka, môžu byť v prevádzke niekoľko rokov.

Nábytok dekorácie

Nábytok v čipke je tak krásny a jemný. Preto si mnohí ľudia zvolia tento spôsob dekorácie. Na uskutočnenie takéhoto vnútorného riešenia sa používa spôsob lepenia hotovej čipky. Obvykle sa to týka nábytku. Algoritmus pre čipkové nálepky na nábytku je nasledovný:

  • Odstraňuje všetky armatúry;
  • Krajkový materiál je narezaný na veľkosť;
  • Povrch je potiahnutý lepidlom;
  • Čipka je aplikovaná, žehlená suchým štetcom od stredu k okrajom bez tlaku;
  • Prebytočné lepidlo sa utrie suchou handričkou.

Ak chcete realizovať myšlienku, budete musieť kúpiť materiál sám, PVA lepidlo, nožnice a kefy. Deň po ukončení práce je výrobok potiahnutý akrylovým lakom. Potom je všetko príslušenstvo vymenené.

Aký druh nábytku je zdobený čipkou? Prechody, nočné stolíky, skrine, skrine a stoly prechádzajú touto transformáciou najčastejšie.

Vnútorné predmety

V krajkový dizajn, môže byť akýkoľvek objekt považovaný za potenciálny základ pre zdobenie so vzormi. Často sa napríklad vyberá jednoduchá sklenená fľaša, ako prvok dekoru s čipkou.

Remeselníci a skutoční remeselníci zdobia skrinky, závesy, záclony, záclony, záclony, ľanové plátno a dokonca aj maľby.


    

Najnovším interiérovým trendom je lapač krajkových snov pre spálňu s perím na spodnom okraji. Okrem toho sú koše, poťahy na stoličky, tienidlá a svietniky vyrobené z čipky.

Štandardný záves alebo tyl je živým príkladom rozšíreného používania čipkových vzorov v praxi. Záclona pre domáce pódium môže byť vyrobená z tohto materiálu na objednávku alebo šiť sami.

Dekoratívny panel

Panno - módna dekorácia na steny v obývacej izbe, kuchyni alebo spálni. Panely svetlých čipiek záplaty vyzerajú skvele v škôlke. A čierno-biele varianty dobre zapadajú do chodbovej nástennej galérie.

Aká je čipka v dizajne miestnosti? Zvážte najobľúbenejšie možnosti:

vyhliadkapopis
VologdaNepretržité tkanie s prúžkom, hviezdami, zákrutami a zásuvkami na hustom plátne.
írskyPlne ručne, kvetinové a kvetinové motívy, kombinujúce prvky pomocou mriežky.
benátskyTkanie pomocou cievok a ihiel, kvetinové motívy, základ na sieťovom plátne.
belgickýStriedanie malých a veľkých slučiek na sieťovine, tenké čiary.

Okrem vyššie uvedených typov čipky existuje mnoho ďalších odborov, ktoré majú tiež svoje vlastné charakteristiky.

Vzhľadom k rôznym typom čipky panely s nimi majú jedinečný a fascinujúci vzhľad. Čipkové panely v interiéri môžu mať kruhový alebo štvorcový tvar. Niekedy sa celé kompozície zbierajú na jednom základe z čipkových výrobkov.


    

Panel umiestnite do každej miestnosti okrem vane. Z vlhkosti sa čipka zhoršuje. Farebné variácie môžu byť tiež akékoľvek a závisia od celkového konceptu dizajnu miestnosti.

Obrusy, obrúsky a držiaky na poháre

V mnohých kultúrach boli obrusy, obrúsky a sklenené držiaky vyrobené z čipkových nití. Tu sa dá naplno vychutnať zručnosť domácnosti v ozdobení svojho domu.

Dlhé časy, malé čipky ozdoby boli v takmer každom dome. Bez nich bol interiér považovaný za zlý a nevzhľadný.

Dnes, obrus čipky nemusí byť vykonané vlastnými rukami; Na rovnakom mieste v sortimente sa nachádza množstvo vzorovaných obrúskov, plášťov, nádobiek a podobných vecí.

záclony

Záclony z tenkej väzby nití sú veľmi špeciálnym detailom interiéru. Najčastejšie je ich rozsah farieb obmedzený na bielu, ale sú tu aj kombinované možnosti.

Ako sa dizajn čipky? Na začiatok stojí za to hovoriť o jeho praktických výhodách. Tenká čipka rozptyľuje ľahké, hrubé nite, ktoré chránia pred slnečnými lúčmi. Z estetického hľadiska je táto dekorácia skvelá, je z módy, v kombinácii s mnohými textíliami a textúrami.

Vankúše a posteľné prikrývky

Najtradičnejšia verzia použitia čipky - vankúše a prikrývky. Zdá sa, že sú vytvorené, aby sa stali základom pre jemné tkanie a zložité vzory.


    

"V iných oblastiach by sa čipka mala používať šetrne, ale vankúše a posteľné prikrývky sa dajú úplne umiestniť do krajkových krytov. Tu nie je nič, čo by sa stalo." Samotný vankúš môže byť zošitý z jednoduchej pytloviny, ale ak ho ozdobíte čipkou a korálkami, získate skutočnú vnútornú chuť.

Výzdoba lôžka je tiež možné rozlíšiť pomocou vzorovaného prikrývky. To môže byť úplne vyrobené z čipky, potom tento závoj hrá úlohu horného mysu.

Zvyčajný poťah na periny, ozdobený šnúrkami a korálkami, sa okamžite zmení na luxusnú posteľnú bielizeň, čo nie je škoda ukázať ostatným.

Imitácia čipky

Imitácia niečoho - starej techniky v interiéri. Neprešiel touto osudovou a čipkovou výrobou. Teraz čipka vzor napodobniť na akékoľvek predmety dekorácie. Nachádza sa na tapete a na falošných stropoch. Vo výnimočných prípadoch je na podlahe vidieť imitácia čipky.

Ľanový štýl v dizajne pochádza z Francúzska. Bolo to tam, že vynašiel použitie čipky z bielizeň súpravy v interiéri, móda a dekor.

Biela a čierna guipure dodávajú miestnosti malátnosť, individualitu a romantiku. Tento spôsob dekorácie sa používa v spálňach av kúpeľniach na dlaždici. Dokonca aj jeden malý detail s imitáciou prináša do interiéru jemný a jemný dotyk.


    

Dnes imitácie krajkových vzorov zdobia steny, dvere skrine, zrkadlové rámy, zvieracie figúrky, vázy, svietniky, knižné podpery a riad.

Imitácia je vytlačená na vitráže, maľby, prekryté dekoratívnou omietkou. Nachádza sa v podlahových kobercových vzoroch. Najdrahšie možnosti dokončovania sú tie materiály, kde tlačená čipka vyzerá objemovo a vypuklo. Niekedy sa vzory napodobňujú pri rezbárstve dreva, ako aj v procese vytvárania štukov na stenách a strope.

Biela, čierna a farebná čipka

Biela verzia čipky je vhodná na výzdobu námestia v štýle Provence alebo vintage. Vhodné sú tu čiernobiele kombinácie. Hoci biela verzia je obľúbená v týchto oblastiach.

Chebbi chic je v interiéri plný farebných čipiek. Tu je prípustné použitie tmavých odtieňov takejto dekorácie. Viac farebných prvkov sa používa opatrne av malých množstvách.

Country štýl je smer, kde čipka má najviac farieb. Jasne červená, modrá obloha a len zelená čipka vyzerajú najviac harmonicky v tomto štýle.

Krajky tapety

Tapeta s imitáciou čipky vyzerá skvele v rôznych štýloch. Klasicizmus paláca, barok, art deco znamenajú použitie takýchto tapiet v obývacích izbách, spálňach a kuchyniach. Podobné dekorácie na stenách - priamy odkaz na viktoriánsku éru. Vďaka zložitým a mohutným závesom budú tieto tapety príjemnou a útulnou atmosférou. A s ľahkými závesmi a nábytkom na vysokých nohách dodá priestor hravosti a vzdušnosti.

Najvyššia trieda interiéru v aplikácii krajky tapetu zahŕňa ich základ z hodvábne plátno alebo zamat. Táto nezvyčajná kombinácia vyzerá slávnostne, draho a slávnostne.


    

záver

Čipka je obľúbený spôsob, ako ozdobiť módnych návrhárov. Vytvára jemný závoj tajomstva, predstavuje dotyk romantiky, robí miestnosť teplou a príjemnou pre oko.

Tento všestranný materiál môže mať tisíce prejavov. Preto, dom alebo byt, zdobené čipkou, majú jedinečný a originálny vzhľad.

Interiér čipky sa považuje za ženskú výsadu. Moderné trendy v interiéri však prinášajú drobné detské čipky aj do bytov. Hlavná vec je, že tento spôsob dekorácie je veľmi obľúbený a všetko ostatné nie je také dôležité, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať.

Zanechajte Svoj Komentár