Voľba parkiet pre interiér

Podlaha z prírodného stromu je láska na prvý pohľad. Jemný, úctivý, skutočný. Len pre život. Po vykonaní skúšobnej parkety jednej miestnosti, myšlienky o reorganizácii zvyšku domu bude pevne obsadiť hlavu. Pretože parkety v interiéri sú:

 1. určite krásne;
 2. prestížnej;
 3. vhodné pre akýkoľvek štýl;
 4. hmatové pekné;
 5. teplo;
 6. pohodlná;
 7. bezpečne.

Historici zaznamenali prvú inštaláciu, ako si to predstavujeme pred viac ako 700 rokmi vo Francúzsku. Rusko, bohaté na lesy, ale vzácne v dizajne stredovekých myšlienok, muselo čakať až do 16. storočia. Domáce rezbárske práce však pomáhali smerovať "umelecké parkety" počas výstavby masového paláca, ktorú začal Peter Veľký. Moderný opis podlahy je jednoduchý: drevené dosky pre montáž s drážkami a hrotmi.

Silné a slabé stránky

Áno, je to drahé. Presnejšie povedané, v čase nákupu je drahšia ako iné ponuky. Ekonomika je však tvrdohlavá veda. Z hľadiska rokov je znehodnotenie dreva výhodnejšie ako laminát alebo linoleum. Drevená podlaha bude trvať 50 rokov s náležitou starostlivosťou.


    

Nie, susedia nie sú počuteľní kvôli efektu zvukovej izolácie.

Áno, komplikovaná inštalácia. Ale profesionálny parketchik tento problém rýchlo vyrieši za poplatok. Nikde na ústup. Už ste strávili na drahých stavebných materiáloch, nie na odborníka.

Áno, trochu nezbedný. Reaguje na sucho, vlhkosť, päty. Nôž neklesne, mačka nezostreje pazúry. Stáva sa, že sa pohybuje trochu, niekedy samostatné dosky, ktoré sú zle lapované na seba "utiecť" pod soklom. Nohy nábytku by mali byť obalené mäkkými nálepkami, aby sa zabránilo poškriabaniu.

Hlavné typy

 1. Drevená doska. Masívny dopyt po ňom vytvoril prijateľnú cenu. Predáva sa pripravený na inštaláciu. Kvalitatívne sa hodí do rúk prenajímateľa. Voľby vzoru trochu, ale to je kompenzované rýchlosťou práce.
 2. Kus. Samostatné obdĺžnikové dosky (do dĺžky 60 cm), vybavené prepojovacími prostriedkami - drážkami a hrotmi - po celom obvode vrátane konca. Odporúča sa pre použitie v miestnostiach s nízkou návštevnosťou, ďaleko od vlhkosti, kvôli ochrane kusu jedného laku. A niekedy to tak nie je.
 3. Shield. Najčastejšie má formu štvorcov alebo v blízkosti. Uistite sa, že lak v priemyselných podmienkach. Trojvrstvová konštrukcia so základňou ihličnanov a prednou časťou z masívneho dreva. Obtiažnosť použitia v presnom strihu. Pre dokonalý výhľad na podlahu z akéhokoľvek miesta je potrebné, aby sa pravý uhol dosiek dokonale zhodoval.
 4. Skladanie. To je tiež nazývané "Mosaic", pretože v skutočnosti je to niekoľko textúr rôznych farieb, zhromaždené v opakujúcom sa zložení. Podlaha sa javí ako vzorovaná s vlastným charakterom. Veľké pole pre nápady na dizajn. Lepené na betónový podklad.
 5. Pronto parkety. Chránené pred vonkajšími vplyvmi, silné, úplne prirodzené. Vhodné na chodbu, chodbu, improvizovaný tanečný parket. Výrobná technológia zaručuje dokonalú priľnavosť s maximálnym nasadením. Referenčná hladkosť - 100%.


    

Druhy dreva

plemeno

Stabilita

charakteristiky

vlastnosť

kliešť

5

Prezentovateľné, textúrované. Ázijské darček je príliš tvrdý pre hmyz, huby a pokles teploty.

vhodné pre balkóny a terasy

dub

4

Štandard pre miestnosti všeobecného účelu. Čistá textúra dreva.

odolný

bambus

4

Rýchly rast neabsorbuje nebezpečné látky, preto je bezpečnosť životného prostredia vysoká. Pripravený slúžiť v kúpeľni. Ale má len jeden život, je nemožné poraziť bambus.

silný zápach, že nie každý je ochotný zmieriť sa

hrab

3

Slabé spracovanie kvôli konštrukčným vlastnostiam vlákien. Po leštení je lesk s perlou.

efekt "žiary z vnútra"

Popol

2

Udržiava maximálnu záťaž, nehnije, ale vníma náhle zmeny teploty zle. Neskladajte v blízkosti vstupných dverí.

výrazný vzor

javor

2

Vyhovuje pre spracovanie: dokonale leštené, bez problémov. Podčiarkuje štýlový čierny nábytok.

za niekoľko rokov stmavne o 3-4 tóny

wenge

2

Luxusná textúra veľkorysého afrického štýlu. Šťastie z neho robí tmavú ušľachtilú farbu.

antibakteriálne vlastnosti

buk

1

Buk znamená mäkký, pokojný, útulný. Netoleruje agresiu vody a tepla, okamžite sa vzdáva pozície.

nízka cena

* Parameter udáva stupeň deformácie, keď vlhkosť klesá z 1 - silná na 5 - chýba.


    

rozmery

Svedectvá dobrých starých priateľov o dĺžke, šírke a hrúbke pomôžu urobiť presné požiadavky. Prvé dve sú potrebné na výpočet plochy, tretia na určenie odolnosti proti opotrebeniu, podľa kvality budúcej podlahy. A názor, že čím hrubšie, tým lepšie, je zlé.

Pozrite sa na hrúbku čelnej vrstvy, nie na celkovú. Že je zodpovedná za počet brúsení.

Štandard pre normálne puzdro: celkom - 13-16 mm, vrchná vrstva - 4 mm. 2-3 obdobia medzi brúsením takého povrchu sú plne schopné odolať. Ak je celá hrúbka menšia ako 10 mm, potom nie je možnosť spracovania. Toto je voľba "jednorazová". Maximálne hodnoty 6-8 mm hornej vrstvy pre veľmi veľké zaťaženia. Na takých podlahách je potrebné tancovať a pochodovať, pri domácom používaní je neodôvodnený rozpočet.

Farba a prevedenie

5 hlavných pásov prírodného náteru:

 • od červenej po hnedú;
 • žltá;
 • od ružovej po červenú;
 • tma;
 • light.

Dobrou správou je, že všetky odtiene sú prirodzené. Takže každá z ich kombinácií je prirodzená. Kanonický pár hnedý / béžový je dobrý v konzervatívnych štýloch. Čierna je dosť pre pôvab. Módne Provence podporujú bielizeň a bielu farbu.


    

Miešanie textúry jedného pásu, mali by ste vziať do úvahy technické vlastnosti rôznych drevín: schopnosť zmrštiť, tvrdosť, atď. Materiály blízke týmto parametrom predlžujú životnosť podlahy, polárne materiály sú krátkodobé.

Odtieň stromu sa mení podľa škvŕn, laku, tónovacieho oleja. Okrem toho, tónovanie odstraňuje škvrny, nečistoty, škvrny. Je však potrebné používať tajnú zbraň veľmi opatrne. Predtým, než budete maľovať celý priestor, musíte cvičiť na samostatných platniach.

Svetlé odtiene

Už dlho je známe, že svetlé farby vizuálne rozširujú priestor. Dajte priestorovej atmosfére vzduchu, vizuálnej transparentnosti. Malé miestnosti prestanú byť psychologicky rozdrvené úzkymi stenami a veľké sa stávajú ako ateliéry. Zlaté dubové parkety, leštené do hladkého jednorozmerného povrchu, pokryté niekoľkými vrstvami laku, sa podobajú na zamrznutej hladine vody, čo odráža oslnenie žiariaceho slnka. Je takáto poetika možná pri pohľade na podlahu linolea, aj keď je veľmi praktická?

Biely javor, breza, hrab, hruška, olivy narodené v studenej teplote. Sú lepšie umiestnené na slnečnej strane domu. Modrie, buk, jelša, naopak, zvýšia stupeň vnímania tam, kde je malé prirodzené svetlo. Mimochodom, odtiene studeného dreva sú univerzálne vhodné pre nábytok akejkoľvek farby.


    

Tmavé odtiene

Zdá sa, že čierna farba dubového dubu, ako noc, skrýva všetky hriechy. Nič také. Škrabance, triesky, škvrny na tme sú viditeľnejšie ako na svetle. Je zbytočné bojovať, ale dá sa mu zabrániť nahradením lesku súčasným oparom. Je pravda, že toto opatrenie nebude mať vplyv na prach. Odpadky sú zradne viditeľné na tmavom pozadí.

Ak sa svetlo rozšíri rám, potom tmavé zužuje. Z tohto dôvodu sa neodporúča robiť čierne podlahy v malých priestoroch. Ak to nie je možné iným spôsobom, mali by ste sa pokúsiť vybrať menej nápadnú štruktúru stylingu. Pre oči je pohodlné vnímať malý objem bez vlniacich sa prvkov.


    

Hnedé laky podláh mutácií majú vynikajúcu odrazivosť, bijúcu túto kvalitu pomocou svietidiel a ďalšieho príslušenstva, dostanete osobné zrkadlo.

Starostlivosť a údržba

Krehkosť parketovej podlahy je prehnaná. Táto robustná konštrukcia bude trvať desaťročia. Dodržiavanie iba 5 pravidiel vám umožní dokázať to vašim vnukom pomocou domáceho príkladu.

 1. Veľkými nepriateľmi drevených stavebných materiálov sú suchosť a vlhkosť. Je potrebné udržať hodnotu vlhkosti v dome 50%. V zime bude ťažké, vykurovacia sezóna znižuje vlhkosť o polovicu. Zvlhčovače alebo pravidelné stieranie dvakrát týždenne vlhkou handričkou pomáha.
 2. Teplota vzduchu by nemala prekročiť +24 ° С, pričom nesmie klesnúť pod +18 ° С. Vzduch, klimatizácia, tepelná pištoľ, všetko, čo človek používa pre pohodlie, je vhodné na parkety.
 3. Ručné leštenie s dobrým nástrojom, podľa pokynov výrobcu pre dávkovanie. Poľský (raz mesačne) alebo olejový vosk (dvakrát ročne). Lakovanie 5-7-10 rokov.
 4. Umyte domáce podlahy maximálne dvakrát mesačne špeciálnymi stieračmi.
 5. Ak chcete udusiť talianske vášne, nie hádzať ťažké a piercing objekty na podlahe.


    

Nápady na styling v interiéri

 • Rozšírenie. Vyzerá to ako murivo s fuzzy poradím posunutia matríc. Klasický sexuálny minimalizmus.
 • Checker. Šachovnica, ktorá vychádza z podlahy štvorcov s kolmým smerom vzoru v prísnom poradí.
 • Rybie kosti. Zaukladaný spôsob pokládky parketových dosiek so šikmým rezom pod uhlom 90 °.
 • Pletenka (kôš). Komplexná ozdoba s 3D efektom. Trojfarebný model najlepšie odráža konvexnosť línií okolo kosoštvorca kontrastným tónom.
 • Kvaka. Tri pásy sú zoradené jeden do druhého, kompozícia je rozložená v šachovnicovom vzore.
 • Square. Prídavné hrany hlavného geometrického tvaru.
 • Freese. Krásna ozdoba, ktorá sa nachádza na okrajoch podlahy, vedľa stien. Výrazná dekorácia celej parkety.


    

záver

V obchode začnite objavovať sortiment s parketami stromov vašej rodnej krajiny. Sú už prispôsobené klíme. Skontrolujte sa u predajcu dosky na duté otvory, úroveň vlhkosti (rýchlosť je až 10%). Knock, sniff modulárne dosky. Zjemnená bavlna a prírodná vôňa dreva sú znakmi dobrého produktu. Odhadnite, ako sa ružová čerešňa organicky zmestí do spálne, a sivý bambus na chodbe. Teraz ste pripravení vstúpiť na podlahu!

Zanechajte Svoj Komentár