Tapeta na stene v ráme: spôsoby a nápady na vytváranie panelov

Po opravách často zostávajú prebytočné materiály: tapety, dlaždice, laky alebo farby. Zvyčajne ich počet nestačí na dokončenie výzdoby akejkoľvek oblasti. Ale nenechajte sa ponáhľať zahodiť zbytočné čalúnenie, pretože z nich môžete vytvoriť skutočné majstrovské dielo. Výzdoba zvyškov tapety pomôže doplniť pôvodný interiér bytu alebo chaty a vdýchnuť nový život do starého nábytku. Pre obzvlášť veľkolepé kompozície môžete navyše zakúpiť niekoľko rolí dizajnérskych tapisérií, aby bol aktualizovaný dizajnový prvok ešte originálnejší.

Materiály na vytvorenie dekoru

Najvhodnejšie pre vytváranie remesiel sú papierové a netkané tapety. Prvý z nich je ideálny pre zdobenie nábytku. Pastelové farby s nenápadným kvetinovým vzorom umožňujú vytvoriť jedinečný provensálsky štýl s vlastnými rukami.

Netkané tapety odolnejšie ako ich papierový náprotivok, a odolnosť proti vlhkosti vám umožňuje ich použitie aj pre kuchynský dekor. Je ľahké sa starať o netkané panely: jednoducho utrite plátno jemne vlhkou špongiou.


    

Látkové tapety tiež vyzerá organicky ako prvok domáceho obrazu. Dekor týchto prebytkov vyzerá veľmi elegantne. Na ochranu takéhoto obrazu pred prachom je lepšie ho skryť pod sklom.

Obraz alebo panel môžete ozdobiť nielen tapetou. Stuhy, gombíky, šnúrky, hrubé pletacie nite, sušené kvety sú vhodné na vytvorenie zaujímavej kompozície.

Okrem zvyškov materiálov na výzdobu stien, zábavné remeslá určite bude potrebné lepidlo na tapety. Môžete použiť aj lepidlo PVA: ideálne na natieranie dreveného nábytku. Ak chcete vytvoriť trojrozmerné maľby nemôže robiť bez konštrukcie zošívačky.

Zdobenie starého slúchadla je ťažké si predstaviť bez kvalitného laku. Určite potrebujú pokryť papierové tapety pre zvýšenie odolnosti proti opotrebeniu a dať im tmavšie sýte farby.


    

Obrázky tapety je potrebné pridať rám. Môžete použiť ako pripravený, tak aj zostavený ručne. Môže byť navrhnutý z drevených lamiel, ktoré sú tiež nevyhnutné pri vytváraní trojrozmerného panelu, ktorý môže byť orámovaný bagetami.

Panel celej tapety

V skutočnosti, panel celých listov tapety je prízvukový povrch na stene, ktorý môže byť orámovaný dreveným rámom alebo bagetami. Pohodlie druhej spočíva v jednoduchosti viacnásobného zafarbenia: osviežiť výzdobu miestnosti, stačí len dať iný odtieň domácemu rámu.

Ak chcete vytvoriť zaujímavý dekor je lepšie použiť tkaniny alebo netkané tapety. V niektorých štýloch je vhodné a dekorácie, vytvorené na základe bambusu.

Takáto vložka môže byť bezpečne nesená mimo steny. Pre úplné zónovanie miestnosti môžete prilepiť panel na strop, čo vám umožní vybrať si konkrétnu časť miestnosti. Stropný panel vyzerá obzvlášť atraktívne nad pódiom.

Pre originálnejšiu výzdobu miestnosti môžete vytvoriť objemné modulárne panely, ktoré vyzerajú obzvlášť pôsobivo v monochromatickej škále. Ak chcete vytvoriť podobný dekor, je potrebné nalepiť tapetu na list drevotrieskovej dosky, zakryť materiál jeho voľného okraja.

Panel Shreds

Ak po oprave máte stále prebytok niekoľkých typov tapisérií, môžete ľahko vytvoriť neobvyklú aktívnu stenu z kusov materiálu. Na vytvorenie originálnej aplikácie vyrežte zvyšky v tvare geometrických tvarov:

 • štvorca;
 • pastiliek;
 • polygóny.

Lepidlo tieto prvky na stenu, striedavo medzi rôznymi typmi tapiet. Tento povrch bude vyzerať skvele v obývacej izbe alebo spálni.

Steny môžete ozdobiť touto technikou v detskej izbe. Tu sú vhodnejšie kompozície s siluety zvierat, rozprávkové domy a magické postavy.

Ďalším variantom neobvyklého dekoru haly sú modulárne patchworkové panely. Je celkom jednoduché vytvoriť taký ornament. Pomocou jednoduchej master triedy môžete stelesniť zaujímavú kompozíciu s obrazom stromu.

 1. Prilepte hrubý hárok drevotrieskovej dosky alebo peny s obyčajným pozadím a zakryte voľný okraj základne.
 2. Kruh ruky od lakťa k prstom na list hnedej tapety a prilepte tento prvok v strede panelu. Tento detail bude napodobňovať kmeň budúceho stromu.
 3. Rez dva ďalšie druhy nadbytočného materiálu vo forme listov a naďalej držať je na paneli, kým koruna stromu vyzerá svieža dosť.


    

Obrázky tapety pod sklom

Najlepšie je skryť kompozície z textilných a papierových tapiet, ako aj obrazov s detailmi z krehkých materiálov, ktoré vyžadujú starostlivú starostlivosť a nie sú odolné voči praniu:

 • niť;
 • stuhy a čipky;
 • sušené kvety a herbár;
 • trblietky a farebný piesok.

Napríklad môžete vytvoriť nezvyčajný obraz pre chodbu, chodbu alebo kuchyňu s obrázkom vázy. Na pozadí tkaniny tapety musíte vložiť siluetu kvetináč. Kompozíciu môžete ozdobiť suchými bylinkami, vetvičkami neobvyklého tvaru, sušenými kvetenstvami.

Kvety na výzdobu by sa mali zbierať pod tlakom, aby boli čo najrovnomernejšie.

Zachovať pôvodný obraz pomôže antireflexné sklo, ktoré má vysokú pevnosť a veľmi ľahko sa čistí. Originálny rám v retro štýle doplní domáci panel sušených kvetov.

Photowall-papier sa môže tiež stať špeciálnym nádychom v interiéri domu. Tento dekor vyzerá veľkolepé v spálni a obývacej izbe. Tapety môžu byť umiestnené v jednom veľkom fotorámiku alebo v niekoľkých malých fotorámikoch, ktoré si predtým vymysleli modulárnu kompozíciu.
    

Decor nábytok tapety

Vkladanie starého nábytku s papierovou mrežou je darom pre tých, ktorí milujú provensálske motívy v dizajne. S pomocou nadbytočných povrchových materiálov môžete vytvoriť výrazný kus nábytku, ktorý sa stane centrom konceptu dekorácie.

Technika zdobenie headset je podobný decoupage, ale nevyžaduje namáčanie tapety s vodou. Pre lepenie tapiet náplasti, musíte správne pripraviť headset.

 1. Na čistenie povrchu nábytku z laku a starej farby.
 2. Zbavte sa trhlín s tmelom.
 3. Pre dokonale hladký povrch ho obrúste brúsnym papierom.
 4. Pracovný priestor natrite akrylovým základným náterom.


    

Stick zvyšky tapety môže nielen na fasáde nábytku. Výrobcovia napríklad často venujú málo pozornosti vnútornému povrchu náhlavnej súpravy. Ak chcete vytvoriť výrazný a štýlový dekor, jednoducho prilepte tapetu na zadnú stenu skrine. Aby sa zlepšila trvanlivosť materiálu, povrch navyše prikryte dvomi vrstvami laku.

Pôvodne vyzerá nábytok, zdobený bambusovými tapetami. Táto náhlavná súprava dokonale zapadne do interiéru, vyrobeného v orientálnom štýle. Pre škandinávsky trend je mreža vhodná s imitáciou prírodného kameňa alebo veľkolepého dreva.


    

Technológia inštalácie tapety pre panely

Pri vytváraní panela počas dekorácie na stenu sa jeho inštalačná technológia veľmi nelíši od bežnej tapety. Je nutné prísne dodržiavať pokyny výrobcu, riadne pripraviť povrch steny.

Existujú však určité pravidlá, bez ktorých nie je možné vytvoriť harmonické zloženie.

 1. Predkreslite hranice budúcej nástennej malby nakreslením čiar na stene.
 2. Pre presné kreslenie okrajov použite presnú úroveň lasera. Tým sa zníži riziko, že budúce zloženie bude vyzerať nerovnomerne a cudzie.
 3. Ak použijete tekutú tapetu na vytvorenie panela, rám by mal byť namontovaný na stenu pred použitím samotného materiálu. Obzvlášť v tomto prípade pôsobia polyuretánové výlisky.
 4. Všetky ďalšie techniky, ako je patinovanie povrchu netkanej tapety, sa vyrábajú pred montážou bagety.

Príprava materiálov

Zvyšky tapisérie, ktoré sa musia použiť na vytvorenie originálneho zloženia, sa musia pripraviť vopred, najmä ak sa inštalácia týka panela s mozaikami, ktorý vyžaduje predrezanie materiálov na vytvorenie úplného obrazu.

Okrem tapety stojí na sklade vhodné bageta, ktorá bude slúžiť ako rámovanie panelov. Bageta môže byť vyrobená z dreva, polystyrénu, sadry alebo polyuretánu.

Pre rám panelu je potrebné kúpiť špeciálne lepidlo, pretože tapeta často nie je určená na tieto účely. Pre drevený alebo polyuretánový rám sú vhodné tzv. Tekuté klince, pre omietku alebo polystyrénovú penu potrebujete tmel alebo lepidlo.

Lepidlo pre samotnú tapetu je vybrané na základe ich vzhľadu, rovnako ako farba pre rám. Ale najobľúbenejšie zo všetkých rôznych materiálov zostáva voda disperzie farby.
Pred nalepením steny by mala byť stena ošetrená penetračným náterom.

Príprava povrchu

Pred montážou materiálu vo forme panelu je potrebné pripraviť stenu v súlade s technológiou povrchovej úpravy pre tapetovanie.

 1. Po odstránení starých dokončovacích materiálov určte umiestnenie budúcej nástennej maľby. Najviac harmonicky pre tieto účely je časť steny, ktorá je viditeľná odkiaľkoľvek v miestnosti.
 2. Označte povrch. Čiary musia byť prísne zvislé a vodorovné, umiestnené pod uhlom 90 stupňov. Pre presnosť používajte laserovú úroveň.
 3. Po vymedzení okrajov naneste na stenu základný náter. Pôdu je potrebné aplikovať v dvoch vrstvách. Kompozícia môže byť impregnovaná naraz po celej ploche steny. Najvhodnejším nástrojom pre tento proces bude valec.

Po týchto fázach môže byť proces prípravy povrchu považovaný za úplný.

Pri prilepení nadbytočných materiálov na už aplikovanú tapetu je potrebné steny dôkladne premiešať zložením hlbokého prieniku. To by sa malo robiť veľmi opatrne, aby sa nezafarbili pruhy pozadia a nestratili estetiku celej kompozície.

Inštalácia dekoratívnych panelov tapiet

Pred samotným nanesením tapisérií je potrebné rám pripraviť a upevniť.

 1. Rezané prvky budúceho rámu v súlade s dĺžkou a výškou budúcej dekoratívnej časti steny.
 2. Pomocou stoolus alebo uhlovej píly odrežte hrany bagety a rozrežte ich pod 45-stupňovým uhlom.
 3. Tvarované výlisky sa musia dodatočne zaistiť samoreznými skrutkami, do ktorých je potrebné vŕtať vopred.
 4. Gumu prilepte lepidlom alebo tmelom na obvod tvarovacieho povrchu a na stenu. V prípade potreby upevnite rám skrutkami.
 5. Po montáži lišty sa postarajte o tmel na rám: skryte kryty samorezných skrutiek, manipulujte so spojmi.
 6. Po naplnení naneste povrch výlisku a natrite ho farbou, čo spôsobí, že kompozícia bude aspoň v dvoch vrstvách.
 7. Po práci s rámom je potrebné vyplniť vnútrajšok panelu mriežkou. Naneste lepidlo na tapetu a pripevnite plátno na stenu, zarovnajte rez s rámom.
 8. Pomocou štetca alebo handry vyhladzujte panel od stredu k okraju.
 9. Odrežte prebytočný gobelín pozdĺž okraja čepele stacionárnym nožom.


    

záver

Dekor stien a interiéru pomocou tapety zvyšky je skvelý spôsob, ako oživiť dizajn a doplniť pôvodný štýl miestnosti. Prebytočné dokončovacie materiály možno použiť aj na ozdobenie menších predmetov: kvetináčov, ozdobných krabíc, kuchynských nádob na skladovanie výrobkov. Dekorácia prvkov dekorácie s rovnakými materiálmi robí dizajn kompletným, harmonickým a úplným. Správne použitie aj malých zásob tapiet môže byť skutočným "zvýraznením" miestnosti.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár