Dizajnová izba v byte o veľkosti 18m2. m

Obývacia izba je miestnosť, kde sa večer konajú masové akcie, recepcie, večierky a jednoduché stretnutia s celou rodinou. Sála by mala byť pohodlná pre každého, preto jej dizajn je vybraný na princípe univerzálnosti. Izby majú rozlohu 18 m². m považované za "zlatý priemer": nie sú príliš priestranné, ale aj na ich uzavretie nemožno pripísať. V takejto miestnosti môžete nezávisle usporiadať hlavné funkčné oblasti tak, aby sa navzájom nerušili. Dizajnová izba 18 námestie. m - toto je prvá etapa, od ktorej sa začína rozsiahla kampaň opravy. Tieto izby sa nachádzajú ako v súkromných domoch, tak aj v typických apartmánoch v Chruščove alebo v panelových deväťpodlažných budovách. Podobné zábery sú typickejšie pre domy postavené počas sovietskej éry. Teraz v obývacej izbe prideliť priestor priestrannejšie. Interiér haly s rozlohou 18 metrov štvorcových bude pozostávať z nasledovných aspektov:

 • Nástenné, stropné a podlahové dekorácie;
 • Stylistické rozhodnutie;
 • Farebná paleta;
 • Usporiadanie nábytku;
 • Dekoratívne predmety;
 • Osvetlenie.

Pozrime sa na každú z fáz podrobnejšie.

Základné pravidlá návrhu

Prvým krokom je venovať pozornosť tvaru miestnosti. Ak je to námestie, potom je lepšie usporiadať skladbu nábytku v jeho strede. V prípadoch, keď je miestnosť obdĺžniková, nie je možné použiť princíp paralelného plánovania, teda umiestniť nábytok na oboch stranách konvenčného centra na tie steny, ktoré sú dlhšie. Táto možnosť nevyhnutne zdôrazní nedokonalosť tvaru miestnosti, vďaka čomu bude ešte dlhšia a užšia.


    

Podobná chyba sa často vyskytovala v interiéri sovietskych čias, keď jedna strana mala pohovku a kreslá a druhá mala „stenu“ s televízorom. Ak je miestnosť priechodom, nábytok by mal byť usporiadaný tak, aby nevytváral prekážky voľnému pohybu. Tiež odvrátiť pozornosť od dverí, pretože hostia na úrovni podvedomia stratí pocit bezpečia v "cez" obývacia izba, kde otvory vystupujú proti múru.

Z centrálneho zloženia bude treba upustiť. Keď balkón susedí s izbou, ktorá sa často nachádza v starých chruščovských domoch, túto šancu si nesmiete nechať ujsť.


    

Ďalšia miestnosť je očistená od starého odpadu, ktorý je tam zvyčajne uskladnený, ohrievaný a kombinovaný s obývacou izbou. Pre majiteľov je to reálna šanca zvýšiť využiteľnú plochu bytu za obmedzených podmienok. Teraz si môžete vybaviť knižnicu, skleník alebo kútik na relaxačnú prestávku nad šálkou čaju. Dizajn sa odporúča vyhnúť zložitým tvarom a rámovým konštrukciám. Nekomplikovať interiér miestnosti, ktorá sa nemôže pochváliť extra metrov štvorcových.

Tiež by ste nemali klásť masívny nábytok príliš ďaleko od seba. Voľný priestor medzi prvkami bude pripomínať chodby chodby. Veľmi kazia estetiku interiéru.


    

Materiály na konečnú úpravu

Pri výbere dokončovacích materiálov pre obývaciu izbu neexistujú také prísne obmedzenia ako v kuchyni alebo kúpeľni. V rozpočtových verziách je podlaha pokrytá linoleum, laminát. V drahších apartmánoch položte podlahovú dosku. Ak sa majitelia rozhodnú, že nebudú lakomí, potom použite silnú samonivelačnú podlahu. Je žiaduce, aby povrch materiálu imitoval drevo svetlých odtieňov. Steny môžu byť pokryté tapetou, maľované, zdobené tehlovými alebo murovanými svetlými odtieňmi. V podkroví je ich povrch všeobecne prijateľný na opustenie v pôvodnej „konkrétnej“ forme. V Provence používajte ľahkú dyhu alebo bielu omietku.

Príslušné použitie kombinovanej metódy, keď je miestnosť rozdelená do zón pomocou dvoch rôznych materiálov na konečnú úpravu, líšiacich sa farbou a textúrou. Strop v obývacej izbe by mal byť jasný a čo najjednoduchší. Je lepšie zostať na zvyčajnej omietke. Nie je potrebné skomplikovať vnútorný regál, kazetu, možnosti napínania. Komplexné sádrokartónové konštrukcie tiež silno brúsia strop, čo vytvorí nepríjemný pocit zo strechy padajúcej na hlavu.


    

Štýl je dôležitý

Správna voľba štýlu je kľúčom k úspechu celej kampane. Týka sa to najmä prípadov, keď sa oprava miestnosti vykonáva rukami. Nevyberajte si fantázie s množstvom dekorácie. Dokonca aj klasický štýl je dosť zložité v takomto kompaktnom priestore bez toho, aby to ovplyvnilo vnímanie miestnosti. Hojnosť štuky a elegantné prvky môžu veľmi neporiadok do obývacej izby, aby bolo príliš farebné.

Profesionálni dizajnéri odporúčajú vybrať jednu z nasledujúcich oblastí:

japonskýŠtýl je ľahká verzia minimalizmu, ktorú táto krajina predstavila aj svetu. V japonskom smere sa spoliehajú na prírodné materiály, len na potrebné vybavenie a upokojujúce farby.
modernýTento štýl víta všetky domáce spotrebiče, ktoré zdôraznia význam interiéru pre náš čas. V rozsahu farieb prevláda biela, čierna, sivá a kontrastná modrá, červená a fialová.
škandinávskySmer získal popularitu v posledných rokoch, a predtým bol použitý len doma. Ukázalo to najlepšie vlastnosti škandinávskych národov: nekompromisný, prísny, láska k jednoduchosti. V „severných“ interiéroch, ktoré zažívajú chronický nedostatok tepla a slnečného svetla, používajte biele povrchy, kontrastujúce s modrou, zelenou a modrou. Ozdobte miestnosť prírodným dekorom a drevom.


    

Ak však duše lži klasike, potom kompromisný variant bude vyhovovať, ktorý má medzi sebou pozíciu a sériu moderných štýlov - moderných. V tomto smere vytvorte útulné interiéry, ktoré sa nezdajú byť tak okázalé, ale zároveň sa im podarilo zachovať eleganciu.

Samozrejme vyššie uvedené nie je úplný zoznam štýlov. Teraz populárne chaty, Provence, podkrovie. Značková tehlová stena pre posledne menované sa najlepšie vykonáva v bielej farbe, ktorá opticky zväčšuje priestor.


    

Voľba farebnej palety - vizuálne mení miestnosť

Veľa závisí od voľby farby. Štýlová výzdoba miestnosti s drahým nábytkom bude vyblednutá, ak bude kombinácia odtieňov zvolená bez chuti. Pre obývaciu izbu 18m2. m odporúčame zvoliť si svetlé farby: modrá, sivá, biela, béžová alebo svetlohnedá. Takáto paleta nielenže zväčšuje plochu miestnosti, ale aj ľahko sa kombinuje s inými farbami kvôli svojej neutralite. Môžete získať späť na akcenty: zelené vankúše, čalúnenie čerešňovej pohovky, lila koberec. Tiež, pri výbere farby, začínajú z miesta bytu vo vzťahu k slnku. Ak majú okná výhľad na slnečnú stranu, potom bude miestnosť vyzerať dobre v chladnom pásme. V prípade, že strana je tieň, takýto krok urobí miestnosť ešte tmavšou a „chladnejšou“, takže si vyberte žltú, oranžovú, ružovú.


    

Návrhári odporúčajú držať sa pravidla troch zložiek farebného zloženia. Pre registráciu si vyberte tri hlavné farby: dve neutrálne a jeden prízvuk. Táto kombinácia bude vyzerať organicky a nenápadne.


    

Správne vyberte nábytok

Štandardná sada nábytku pre obývaciu izbu zahŕňa:

 • Televízor Je lepšie zvoliť si plochý model, ktorý sa dá zavesiť na stenu, čím sa šetrí priestor.
 • Pohovka. Priamy, široký, uhlový, skladací - výber modelu závisí od miesta a účelu použitia.
 • Skriňa alebo "stena". V obývacej izbe nielen prijímať návštevníkov, ale aj ukladať veci, ktoré sa nehodia do spálne alebo chodby. Ak je tvar miestnosti ďaleko od štandardov a tam je výklenok, potom je prispôsobený vstavanej skrini.
 • Konferenčný stolík. Zvyčajne prichádza s párom poufs alebo stoličiek. Tento kus nábytku je oddelený od ostatných zón, pretože ide o samostatný funkčný priestor, útulný kútik na čítanie alebo spoločenské hry.


    

V niektorých interiéroch sú také atypické pre moderné živé objekty, ako je klavír alebo krb. Prvý je užitočný len vtedy, ak jeden z členov rodiny vie, ako hrať hudbu a plánuje usporiadať malé domáce koncerty. Krb určite dodá jedinečnú farbu a pohodlie, ale v malej miestnosti sa odporúča používať jeho bio verziu. Je kompaktný a úplne bezpečný na používanie.

Záclony a osvetlenie

Záclony nielen chránia miestnosť pred očami zvedavých susedov alebo okoloidúcich. Tento kus nábytku vytvára pohodlie v miestnosti. Ak je strop nízky, namontujte možnosti na podlahové alebo panelové závesy. Budú vizuálne predĺžiť miestnosť. V podkroví od záclony odmietnuť vôbec, alebo použiť praktické žalúzie. V klasickejších smeroch sa používajú rímske modely, ktoré vyzerajú luxusne na širokých, veľkých oknách. Pokiaľ ide o osvetlenie, potom s ním v tejto miestnosti nie je tak jednoduché. V halách štvorcového tvaru je zavesený centrálny stropný luster, ktorý je doplnený osvetlením po obvode.


    

Ak existuje oddelená oblasť čítania, musí byť dodaná s lokálnym osvetlením vo forme svietidla alebo svietidla. Pre obdĺžnikové izby a miestnosti zložitých tvarov je stropná zóna rozdelená do niekoľkých platforiem, z ktorých každá má svoje vlastné konvenčné centrum - luster. Takže žiadny roh nezostane bez svetla a zároveň bude vnútorná kompozícia vyzerať kompletne.

Územná sála

Ak je miestnosť kombinovaná, potom musíte tvrdo pracovať, aby ste oddelili dve hlavné zóny od seba. V apartmánoch s jednou spálňou je obývacia izba častejšie priliehajúca k spálni. Odporúča sa oddelene ich oddeliť, pretože nábytok alebo dekoratívna stena ešte viac rozdrví už tak malú miestnosť. Ak hovoríme o kombinovanej kuchynke, barový pult bude ideálnym hraničným priechodom. V obývacej izbe sú však samostatné zóny.


    

Štandardne dva z nich:

 • Priestor na čítanie alebo prácu pri stole;
 • Platforma pre komunikáciu a sledovanie televízie.

Tieto zóny môžu byť doplnené plnohodnotným pracoviskom, miniknižnicou a priestorom pre aktívne hry. Rozlišovať medzi týmito lokalitami v miestnostiach s rozlohou 18 metrov štvorcových. m odporúčame používať svetlo, farebnú paletu, mobilné obrazovky alebo ľahký nábytok. V druhom prípade hovoríme o pohovkách, stoličkách alebo stoloch, cez regály. Na tento účel nepoužívajte objemný, masívny nábytok.

Voľba a hodnota príslušenstva pri vizuálnej expanzii miestnosti

Príslušenstvo a dekor podliehajú zásadám zvoleného štýlu. V niektorých oblastiach sa používa množstvo interiérových dekorácií, zatiaľ čo v iných je ich minimum. Ak je situácia príliš zdržanlivá, odporúča sa použiť niekoľko svetlých dekoratívnych akcentov. Môžu to byť okrasné vankúše, dlhé napínacie rohože, séria obrazov na stenách, elegantné figúrky, vázy a rodinné či autorské fotografie. Vzhľadom k tomu, že priestor v miestnosti nie je príliš veľký, veľký počet dekorov ju ešte zmenší. Z tohto dôvodu je potrebné starostlivo zvážiť otázku príslušenstva a riadiť sa zásadou „nie kvantitou, ale kvalitou“. Dekor vyzdvihuje individualitu každého interiéru, preto sa dekorácie rozhodnú pre seba. V klasike, napríklad, to môže byť domýšľavé skrinky, figúrky, misy. Pre high-tech nie sú žiadne lepšie príslušenstvo ako spotrebiče. Provence nerobí bez starožitností alebo umelo starnúcich vecí. V každom štýle, nezabudnite pridať pár zelených ťahov - izbové rastliny.


    

záver

Ako povedal klasik, problém bývania zničil moderného človeka. Možno, že nikdy nestál tak ostro ako v našej dobe, keď ceny nehnuteľností dosiahli transcendentálne výšky. Majitelia vlastných bytov v nich vždy chcú vytvoriť jedinečný, neuveriteľne krásny a pohodlný interiér. Túto úlohu môžete zvládnuť sami. Požehnanie je teraz ľahké nájsť akékoľvek informácie, ktoré budú užitočné pre amatérskych dizajnérov. Obývacia izba je špeciálna miestnosť. Musí spĺňať potreby všetkých rodinných príslušníkov a zároveň nesmie hosťom vyzerať príliš domácky. S dobrým úložiskom trpezlivosti, malej predstavivosti a dokonca aj skromného rozpočtu môže mať táto izba elegantný, ľahký, nablýskaný alebo naughty interiér, ktorý bude kvitnúť, aby zodpovedal charakteru jeho majiteľov.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár