Nápady na borovicové šišky

Dekor kužeľov zdobí interiér miestnosti a exteriér domu. Z tohto jednoduchého a cenovo dostupného materiálu robia vtipné zvieratá, miniatúrne stromy, originálne kytice, ozdobné vence na prázdniny a celé stenové panely. V našej krajine, šišky alebo achenes, ako sa im hovorí v bežných ľudí, sú spojené s novým rokom, zdobené vianočné stromčeky a vôňa mandarínky. V západných krajinách sú zdobené tradičnými vencami na Vianoce. Sú vyrobené z drevených konárov, zdobené stuhami, korálkami, sviečkami a umelým snehom. Hotová kompozícia je pripevnená k predným dverám alebo zdvíhaná na slávnostnom stole. Pri tvorbe remesiel, žalúdkov, gaštanov, orechov, látok a rôznych doplnkov sa navyše používa. Uvádzame niektoré z najprístupnejších druhov prírodného materiálu:

 • Borovica. Majú malú veľkosť, majú mierne predĺžený tvar k špičke;
 • Smrekové šišky. Pripomeňte mierne sploštené gule. Aj v uzavretých kužeľoch sú špičky „šupín“ zakrivené smerom von;
 • Smrek. Podlhovasté vzorky z borovice sa líšia veľkosťou (dvakrát až trikrát);
 • Cedar. Najväčší: stredná rana sotva zapadá do dlane. Exotický materiál pre obyvateľov južnej a strednej zóny, keďže cédre uprednostňujú severnú klímu;
 • Jedľa. Vyzerajú ako smrek, ale majú menšie „šupiny“;
 • Redwoods. Tieto kužele, rovnako ako rodičovské stromy, majú obrovskú veľkosť. Pre remeslá sa nepoužívajú, s výnimkou vytvárania obrovských, monumentálnych kompozícií.

Kužele sú prírodným, ekologickým materiálom, remeslami, z ktorých môžete ľahko vytvárať vlastné ruky, vyzbrojené trpezlivosťou a párom majstrovských kurzov.

Príprava materiálu

Smrek a šišky sa zbierajú v zime. Dozrievajú a upadajú do polovice jesene. „Uzavreté“ šišky rastú na konáre: ich „šupiny“ tesne priliehajú k sebe, čím chránia semená. Pod nohami padlého koberca sú zvyčajne už otvorené kópie. Majitelia vidieckych domov a chát pre baníctvo idú do najbližšieho lesa. Obyvatelia bytov v metropolitných oblastiach sú poslaní do parkov. Zvyčajne sa tam vysádzajú javor, gaštany a modré vianočné stromčeky. Po zbere "lesnej" úrody pokračujte v jej spracovaní. Táto etapa je veľmi dôležitá, pretože ručne vyrábaný výrobok s časom môže stratiť svoju podobu, a teda aj „obchodovateľnú“ formu. Niekoľko trikov pomôže každému začínajúcemu dekoratérovi:

 • Ak máte zakrivené vzorky alebo naopak, musíte sa ohnúť v určitom smere, potom sa tvar ľahko nastavuje. Do nádoby vložte studenú vodu a cez noc namočte hrče. Ráno sa vyberú z tekutiny, ktorá je už kujná. V miestach, ktoré je potrebné opraviť, je kužeľ ťahaný tvrdou niťou a sušený. Miniatúrny bud, ktorý je obklopený plnohodnotnými „okvetnými lístkami“, vyzerá originálne.
 • Na zosvetlenie šupín pripravte roztok vody a bielidla v pomere 5: 1. Kužele sú nasiaknuté 2 hodiny. Potom sa dôkladne vysušia a premyjú mydlom a vodou, aby sa odstránili mikroskopické častice domácich chemikálií.
 • Kužele nie sú odhalené, sú nasiaknuté lepidlom na drevo. Po zákroku sa vysuší. Originálne pohľady, ktoré nasiakli iba polovicu. Výsledkom je, že jedna strana bude bezpečne zlepená a druhá bude nakoniec kvitnúť ako exotická kvetina.
 • V teplej miestnosti sa hrboly otvoria skôr alebo neskôr, aby sa tento proces urýchlil, varí sa vo vriacej vode po dobu jednej hodiny a potom sa vložia na batériu na sušenie. Niektoré "piecť" materiál v rúre. Je vyhrievaný na 250 stupňov a pripravuje budúci dekor na dve hodiny. Počas tejto doby sa hrče otvoria a zostanú tak.

Tento druhý spôsob úpravy dodatočne tiež dezinfikuje materiál.

Mimochodom, pri tepelnom spracovaní kužeľov bude byt naplnený unikátnou ihličnatou arómou, ktorá v ňom dlho pretrváva. Táto metóda sa používa na vytvorenie atmosféry novoročnej dovolenky.

Nový rok nápady

Borovica alebo vianočný stromček, girlandy, gule a samozrejme mandarínky v koši sa považujú za povinné atribúty novoročnej výzdoby. Je možné vyrobiť nielen ozdoby alebo kytice z kužeľov, ale aj vence, hračky, ozdobné svietniky, ktoré zdobia miestnosť a slávnostný stôl. V semienkových košíkoch dávajú darčeky alebo si v nich pripravujú sladkosti pre hostí.


    

Možnosti pre hračky na vianočný stromček

Vianočné hračky z kužeľov vyzerajú štýlovo a originálne. Zvyčajne sa kombinujú s jednoduchými loptičkami. Všetky hračky sú tradične rozdelené do niekoľkých typov:

 • Jednoduché kužele na závit. Sú maľované alebo zdobené doplnkami;
 • Postavy snehuliakov, sov, jeleňov, myší a iných zvierat;
 • girlandy;
 • Vianočné hviezdy;
 • Objemné snehové vločky.

Ak chcete vytvoriť jednoduchý dekor, ktorý však bude vyzerať štýlovo a prirodzene, budete potrebovať:

 • Clay. Je lepšie brať stolárstvo;
 • Silná niť;
 • Ihla-gypsy;
 • Striekacie farby;
 • Drobivé iskry;
 • Obyčajná vlna.

Pre dodatočnú dekoráciu s použitím stužiek, lukov, miniatúrnych darčekov, červených korálkov, imitujúcich rowankovité štetce. Keď sú hrbole pripravené správne, sú zafarbené z plechovky. Obvykle sa používajú farby s kovovým alebo zlatým odtieňom, pretože takáto dekorácia vyzerá pôsobivejšie. Ak sa používajú jednoduché farby: červená, zelená, fialová, potom sú navyše zdobené flitrami na vrchole. Po úplnom vyschnutí náteru sa povrch prekryje vrstvou lepidla a pokým nie je suchý, na vrchu sa posypú lesklými drobkami. V niektorých prípadoch sú špičky vločkových vločiek natreté bielou, napodobňujúcou sneh (posypané soľou). Podobný povlak, ale objemnejší, môže byť vyrobený z malých kúskov vaty. „Stub“ pukov je prepichnutý ihlou, do ktorej je navlečená niť alebo je na nej upevnená slučka. Týmto spôsobom sa na vianočný stromček pripájajú hračky. Na šnúrke navlečené "kefy" korálkov, pripevnite saténové stuhy a mašle s drobnými darčekmi. Posledné z nich sú celkom jednoduché:

 • Nakrájajte kocku z peny a natrite ju lepidlom;
 • Zabaľte ho do lesklého baliaceho papiera;
 • Ozdobte darček zlatou niťou alebo stuhou.

Girlandy kužeľov sa vytvárajú podľa jednoduchej schémy:

 • Na ozdobu sú pripravené rôzne veľkosti.
 • „Stub“ každého hrbolu je prepichnutý ihlou alebo hrotom;
 • Otvorom prechádza vlákno alebo čiara. Ak je girlanda dlhá, potom je lepšie ju použiť, pretože je bezpečnejšia;
 • Výsledná "stuha" je maľovaná alebo zdobená "snehovými čiapkami" (lepené bavlnou).

Na rovnakom princípe sú vytvorené vianočné hviezdy a veľké snehové vločky. Jediný rozdiel je, že druhé lúče budú mať viac. Hviezdička má tradične päť koncov. Pre prácu budete potrebovať:

 • Drôt pre rám;
 • Priamo samotný materiál;
 • Tesárske tesnenie;
 • Shiloh;
 • Farba, trblietky, dekoratívne prvky.

Po prvé, päťstupňový rám je vyrobený z drôtu. Pre snehové vločky pridať "lúče" podľa uváženia. Potom hrbole (asi rovnakej veľkosti) sú prepichnuté z "rezne" s hrôzou. Drôt je rozmazaný lepidlom a dekor je na ňom navlečený. Po vysušení spojiva sa hotové výrobky natierajú, posypú flitrami alebo umelým snehom. Na vytvorenie snehových vločiek sú kužeľky pripojené k jadru s ostrými koncami, aby bola figúrka „našuchorená“.

Na výrobu dekoratívnych zvierat budete potrebovať základný materiál, špáradlá alebo drôt, lepidlo, korálky na oči, kúsky plsti alebo iné látky na oblečenie a vatu. Ak chcete vytvoriť zviera z kužeľov, musíte pripojiť fantáziu. Veľká kópia sa stane telom, menší kužeľ sa hodí pre papuľu a nohy sú vyrobené z tenkých drevených tyčiniek. Santa Claus a snehuliak sú oblečené v malých oblekoch. "Časti karosérie" sú vzájomne prepojené podľa princípu upevnenia hviezdy (drôtu a lepidla). Na vytvorenie jednotlivých prvkov použite plsť, ktorá drží svoj tvar dobre. Tak, strom je zavesený ježkovia, veveričky, mláďatá, bullfinches, sovy, jeleň, myši a škriatkovia.

Originálnym riešením bude použitie starých malých hračiek, ktoré nie sú pre nič dobré. Sú "vypitvané" do samostatných častí, ktoré sú následne prilepené na kužeľ tela.

    

Kužeľový veniec

Ako základ pre veniec sa používa ready-made rám, drôt alebo kartón, ohýbanie vetiev, staré noviny, pevne skrútené do krúžku. Pripojte dekor niekoľkými spôsobmi:

 • S lepidlom. Najjednoduchšia možnosť, ktorá je vhodná pre papier alebo zakúpená v obchodnom kruhu;
 • Každý dekoratívny prvok je pripojený miniatúrne krúžky, ktoré sú navlečené na drôte. Spojenie koncov kružnice sa bude musieť vykonať po úplnom ozdobení venca
 • Kužeľ, orechy a guľôčky sú pripevnené k vlascu alebo povrazu, ktorý je následne navinutý na ráme.

Vence na semenách sa zavesia na dvere, na steny v miestnostiach, alebo sa položia na stôl v blízkosti vianočného stromu. Drobné guľôčky, hviezdy, hodvábne stuhy, korálky, plastové figúrky, sušené ovocie (polovice pomarančov) a vetvy ihličnatých stromov sa používajú na ich zdobenie. Kužele sú vymaľované v rôznych farbách, posypané iskrami, zdobené snehom a „prehodené“ priesvitnými stuhami.

Originálne dekorácie v Silvestrovskom prostredí budú semenníky. Ak ho chcete vytvoriť, budete potrebovať:

 • Toaletný papier a lepidlo;
 • balón;
 • Farba farby kužeľov;
 • Sami semená.

Po prvé, nafúknuť loptu, potom je starostlivo zabalené s papierom, ktorý je vopred namočený v lepidle. Kompozícia sa nechá samotná až do úplného vyschnutia. Potom je jeho povrch zafarbený, aby sa zabránilo prenosu papiera medzi tenkými radmi semien. Na loptičku položíme slávnostnú stuhu, ktorá bude slúžiť ako slučka na pripevnenie na strop alebo vchod. Teraz najťažšie štádium práce: lepenie kužeľov. Keďže základňa je veľmi krehká, malo by sa s ňou zaobchádzať s maximálnou starostlivosťou. Achenes držať sa ho v rade, snaží sa vyhnúť vzniku dutín. Po vysušení je povrch lopty dodatočne dekorovaný.

Rám môže byť tiež vyrobený zo starých drôtených vešiakov. Jej ramená sú navzájom spojené a háčik je rezaný alebo použitý ako základ pre objemový detail budúceho vence.

    

Vianočný stromček

Nielen dekorácie sú vyrobené z kužeľov, ale aj vianočné stromčeky. Na tieto účely budete potrebovať buď jednu ranu alebo tucet kópií podobnej veľkosti. Miniatúrny vianočný stromček je umiestnený v rovnakom hrnci. Hrudka sa farbí z valca v zelenej alebo striebornej farbe a čaká sa na úplné vysušenie. Potom pokračujte na zdobenie. Na otvorených váhách visia drobné snehové vločky prelamované, guľôčkové guľôčky, hviezdy z fólie alebo lesklý baliaci papier, dažďové nite. Pre veľký vianočný stromček vytvorte lepenkový kužeľ. Na ňom, v radoch, prilepte semená s ostrými koncami von. Veľké hrbole sú pripojené odspodu a tie, ktoré sú menšie, sú ponechané pod vrcholom. Hotový strom je zdobený vianočnými atribútmi. Prítomnosť aj malého vianočného stromu na pracovisku so sebou prinesie pocit osláv.

    

svietnik

Svietniky môžu byť vytvorené od nuly sami alebo ozdobiť existujúce. Najjednoduchšia a najrýchlejšia možnosť: použitie sklenených nádob. Soľ, ktorá imituje sneh, sa do nej naleje a ozdobí malými vetvičkami. Sviečka je umiestnená v strede kompozície. Krk pohárov obmazyvayut lepidlo, ktoré nalejte soľ. Nad vrstvou snehu opravte pár ozdobených šišiek na šnúrke alebo saténovej stuhe. Pre zložitejšie kompozície budú vyžadovať:

 • lepenka;
 • Jeden veľký výstrel;
 • Lepidlá a nožnice;
 • Malý kontajner pod sviečkou zo skla;
 • Glitter na dekoráciu.

    

Otvorený kužeľ opatrne rozobratý do jednotlivých váh. Malý kartón je vyrezaný z kartónu dvakrát tak veľký ako spodok skla sviečky. Na papierový podklad lepia prvý rad „šupín“. Medzi nimi ponechajte medzery, pretože povrch bude mať šachový poriadok. Potom sa postupne každý ďalší prilepí na každý riadok, čím sa vytvorí hrudka. Škály bližšie k špičke smerujú hrotmi dovnútra, aby sa opakovali obrysy vzorky. Potom svietnik je ozdobený „snehom“ alebo jiskrami a v strede je umiestnený kontajner so sviečkou.

Na slávnostnom stole sú umiestnené nielen zdobené svietniky, ale aj kytice semien, malé ihličnaté vetvičky v blízkosti jedál alebo miniatúrne vianočné stromčeky.

Detské remeslá

Kužele - vynikajúci materiál na výrobu ručných výrobkov s vaším dieťaťom. Robia dôstojnú konkurenciu hliny, plastelíny a lepenky. Z sadeníc často vytvárať vtipné málo ľudí a zvierat (morčacie slimáky, pavúky, lišky, psy). Hlavná vec v tomto procese je spojiť fantáziu a vidieť v obrysoch kužeľov tváre, chrbta alebo labiek. V tejto práci sa hlavný materiál, tkanina pre návrh kostýmu, lepidlo, drôt a drôt (špáradlá) používajú na vzájomné spojenie častí. Ďalej sa používa povraz, perie, gombíky na oči alebo nosy a vetvičky.


    

Kužele nesú

Pre medveďa je lepšie vziať si veľký jedľový kužeľ. Zviera bude sedieť ako človek. Nohy borovice sú k nej pripojené. Na tento účel použite drôt, ktorý je navlečený do vopred pripravených otvorov. Papuľa šelmy je ozdobená čiernym korením alebo korálkami, ktoré nahradia tlačidlo nosa a oči. Uši môžu byť vyrobené z plsti alebo slučiek z vlnenej nite. Ak chcete vytvoriť iný model, semeno, ktoré napodobňuje telo, je obalené povrazom. Pazúry sú k nej pripevnené tenkým drôtom (je viazaný okolo „tela“). Hlava je tiež zdobená šnúrkou a pripojená k zvyšku tela medveďa kusom tvrdého drôtu, ktorý bude pôsobiť ako kostra. Ready-made zvieratá sú oblečené v malých kostýmoch, čiapky sú nasadené na ich hlavách a saténové luky sú zviazané okolo krku. V sofistikovanejších modeloch remesiel, uší a labiek sú zostavené z ošúpaných a novo lepených „šupín“. Ak chcete, aby hračka mäkká, päty a ušnice sú zdobené pom-poms, predmontované z vlákien svetlých odtieňov.

    

Kužele a gaštany

Kaštany vytvárajú vynikajúce stopy a keď sú spárované s kužeľmi, napodobňujú hladké hlavy remesiel. V zložení Nového roka tieto plody prúdia organicky. Predčistené sú z ostnatého plášťa. Park "matice" možno ľahko umiestniť na drôt alebo špáradlá. Výsledkom je improvizovaný „bud“, ktorý je tkaný do veniec a kytíc. Výplň z gaštanovej orechy môže ozdobiť kôš kužeľov. Používajú sa aj na vytvorenie veľkých vianočných stromčekov: povrch ovocia je pokrytý umelým snehom.


    

Kužele a žalude

Klobúky žaluďov sa zvyčajne používajú na vytváranie nôh a rukovätí v remeselných výrobkoch, ktoré napodobňujú ľudí a zvieratá. Môžete z nich urobiť aj úžasný objemový veniec. Celé žalude, ich prázdne čiapky a šišky sú prilepené na hustý papier alebo lepenkový podklad. Hotový veniec je pokrytý brilantným prachom alebo farbou a zabalený povrazom. Z žaluďov a kužeľov dostanete originálne topiarii. Vrcholy takýchto "stromov" nie sú špecificky maľované, pretože kompozícia s rôznymi odtieňmi hnedej samotnej vyzerá harmonicky. Spolu s vlašskými orechmi a lieskovými orieškami z žaluďov rozoznávajte ďalšie dekoratívne prvky v zimných kyticiach.


    

Ako urobiť košík

Kôš sa vykonáva v dvoch verziách:

 • Jednoduché s lepenkovou podložkou;
 • Komplexné zloženie vyrobené výlučne zo semien.

    

Pre prvú možnosť si vezmú kúsok lepenky a prilepia ju dohromady tak, že sa objaví valec. Na jednej strane je jeho okraj vertikálne vyrezaný na malé kúsky, ktoré sú preložené dovnútra. Budú potrebné na zabezpečenie dna. Potom vyrežte kruh z rovnakého materiálu a prilepte ho na valec. Šišky sú pripevnené v radoch k základni a smrekové môžu byť umiestnené vertikálne. V zložitejšej verzii sú semená zviazané tenkým drôtom. Prechádza pod rozkvitnutými šupinami. Výsledkom je niekoľko "kĺbových" kruhov, ktoré sú spojené pomocou rovnakého drôtu. Následne môže byť maskovaný stuhami. Rukoväť koša sa vyrába podobnou technológiou.

    

Môžete tiež vytvoriť polkruhový kôš. Penová guľa je napoly zabalená do fólie vo viacerých vrstvách. Na ňu sa nalepia hrče a po vysušení sa odstráni podklad. Nevýhodou takýchto remesiel je jeho krehkosť.

Darčeková dekorácia z borovice

Zabalený darček môže byť vyzdobený v „zimnom“ štýle. Na luk, ktorý tradične zdobí vrchol darčekov, pripojte zloženie smrekových vetvičiek a jedno alebo dve semená. Tieto sú pre-maľované, posypané flitrami alebo zdobené vatou. Zhromaždite mini-zväzok s jednoduchou niťou: upevňuje "odrezky" kužeľov a špičku vetvičiek. Doplňte kompozíciu hviezdičkou alebo vianočný stromček z lesklej lepenky, na zadnej strane ktorého napíšete meno darcu. Môžete vytvoriť pásku samotnú a samotnú pásku, jednoducho sa prilepia na jej konce.

Pôvodne v podobnej „kytici“ budú vyzerať miniatúrne loptičky z vlnených nití. Sú vopred navinuté na vzduchu "relatívne", rozmazané lepidlom. После высыхания шарик прокалывают, а остатки удаляют из «нитяного» каркаса.

Зимний букет

Для создания букета или топиария вам не понадобятся глубокие познания во флористике. Z týchto dekoratívnych prvkov vytvoriť skutočné zimné záhrady a záhony v dome. Pôvodný prírastok bude taká kompozícia v rukách nevesty na svadbe. Na výrobu topiary (obrazne narezaných stromov) tvorí papier-mâché guľu. Je prilepené kužeľmi a prepichnuté zdola drôtom, ktorý napodobňuje kmeň. Nalejte zeminu do hrnca alebo nalejte do nej sadru a umiestnite niekoľko hotových „vetiev“ rôznych výšok a veľkostí. Sú predfarbené alebo zabalené povrazom. Hotovú kompozíciu zdobia doplnky, stuhy a iskry. Tieto stromy sú umiestnené v dome, pretože sa verí, že lákajú šťastie. Na vytvorenie miniatúrnej kytice bude potrebné:

 • kužele;
 • Hladké vetvičky alebo drôt;
 • Lepidlo, nožnice;
 • Stuhy na dekoráciu;
 • Korálky, farby a iskry.

    

Ako základ kompozície sa používajú reálne vetvy alebo drôty, ktoré sa budú musieť dodatočne zamaskovať. Kužeľky a korálky sú pripevnené k vrchu tyčiniek lepidlom. Predtým sú natreté alebo posypané trblietkami. Potom sa jednotlivé vetvy zbierajú v kytici a tesne uprostred stužkami. Možné "dutiny" v hotovej kompozícii naplnené saténovými luky v tóne. Pre väčší „zimný“ efekt sa do kytice pridávajú pravé vetvy smreka alebo thujy. Majú čisté ihly, ktoré nepokazia miniatúrny dekor.

záver

Kužele - praktický a cenovo dostupný materiál. Tvorba remesiel z nich zahŕňa zber materiálu, jeho predbežnú prípravu a stelesnenie nápaditých dizajnov. Proces vlastnej dekorácie miestnosti pre dovolenku oddiali aj tých najzávažnejších ľudí, ktorí už dávno zabudli, ako veriť v vianočné zázraky. Atmosféra, vytvorená ručne, bude pýchou majiteľov a skutočnou mágiou pre deti.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár