Remeslá z vínnych korkov to robia sami

História výskytu korku úzko súvisí s hroznovým alkoholom. Keď sa ľudia naučili vyrábať víno, čelili problému skladovania vína. Nádoby, do ktorých sa nalial alkoholický nápoj, museli byť zasunuté. Najprv boli použité hobľované kusy. Samozrejme, že neopakovali tvar hrdla nádob na najbližší milimeter, preto víno rýchlo pokazilo. Všimlo sa však, že pri hermetickom utesnení nápoj nielenže udržal svoje chuťové vlastnosti dlhšie, ale tiež ich časom zlepšoval. Konvenčné drevo bolo opustené v prospech mäkšieho. Ľahšie sa strihalo a prispôsobilo sa požadovanej veľkosti. Avšak, keď mokré kvôli opuchnuté "kryt" praskla krku džbány a fľaše. Zátky boli utesnené živicou.

Oveľa neskôr začali robiť dubovú kôru. Kónicky tvarovaná forma bola v tom čase rozpoznaná ako optimálna. Bolo ľahké namontovať taký korok pod rôzne veľké krky a bolo celkom ľahké odlepiť fľašu. Len s vynálezom vývrtky sa jeho tvar stal valcovitým. Samotný korok bol vháňaný do krku až na okraj, čo zaručuje výbornú tesnosť. Stále sa vyrába kortikálnou metódou dubu, hoci sa začali objavovať lacnejšie plastické analógy. Víno korok dekor môže vyzerať štýlovo a drahé. Z toho, v skutočnosti už zbytočné veci, robia hračky, kúzla, stojany, rámy, perá, zdobia vázy, lustre a boxy vlastnými rukami. Existuje veľa možností, ako používať dopravné zápchy, snažme sa pochopiť ich rôznorodosť a zvážiť najobľúbenejšie workshopy.

Kľúčenky

Kúzla, možno najjednoduchšie, ktoré možno vyrobiť z nepotrebných vínnych korkov. Ak chcete získať kreatívnu výzdobu namiesto gazdiná, trvá približne päť minút. Pre prácu budete potrebovať:

 • Kotevná skrutka so slučkou;
 • Kovový krúžok;
 • Cork.

Uprostred posledného metodicky zaskrutkujte skrutku. Potom je slučka navlečená do slučky. V skutočnosti je kľúčenka už pripravená, ale môžete dodatočne pripevniť ešte menší cetku na reťaz, prilepiť jej povrch kúskami látky, natrieť ju. V zložitejších prípadoch sú kovové kotúče, perličky alebo gombíky navlečené na kotevnú skrutku pred skrutkovaním.

Niektorí kvalifikovaní pracovníci namiesto skrutky používajú na konci bezpečnostný kolík s podobnou slučkou. Toto sa neodporúča, pretože rýchlo odpadne a môže dokonca poškodiť držiak kľúčenky. Vkruchenny skrutka bude sedieť v dopravnej zápche tesne.

    

rámec

Z vínnych korkov vytvárajú taký originálny rám, že nie je hanbou prezentovať takú vec aj ako darček na špeciálnu dovolenku. Pre prácu budete potrebovať:

 • Korky zo šampanského alebo vína;
 • Clay;
 • Drevená alebo preglejková základňa.

Môžete znížiť základňu sami, alebo kúpiť lacný, domácky rám, ktorý v budúcnosti nebude škoda, aby sa blízko s korkovou veľkoleposťou. Takže najprv sa musíte rozhodnúť, ktorá strana korku bude „pozerať“ na hostí: bočné valcové alebo dolné koleso. Druhá možnosť sa používa menej často. Ak chcete vytvoriť originálny rám a ozdobiť ho „takmer voštinami“, korok bude musieť byť narezaný na 4-5 kusov rovnakej výšky. Ak padne nabok, potom sa jednoducho rozdelí. Potom je základ potretý lepidlom a zátky sú pritlačené proti nemu. Ich umiestnenie nemusí byť striktne horizontálne ani vertikálne. Použite kombinované možnosti, keď sa časť dopravných zápch pozerá v jednej a druhej časti v opačnom smere. Varianty vyzerajú originálne, kde zo základného materiálu „splietajú ocas“, to znamená, že ho vkladajú do dvoch uhlopriečok, ktoré sú umiestnené v pravom uhle k sebe. Takmer hotový rám môžete doplniť umelým strapcom hrozna, miniatúrnymi vrecúškami s kravatami alebo drobným slameným klobúkom koketne zaveseným na rohu. Takéto remeslá zdobia dom a perfektne zapadajú do francúzskej Provence.

Obzvlášť živo sa pozeráme na rám, v ktorom je korková časť „vtlačená“ do základne. Aby sa takáto krása urobila, je potrebné dodatočne prilepiť na vrchu tenkú drevenú hranu a centrálnu časť (PART) pod fotografiou. Mali by byť pred korkovým pozadím, ako keby mali 3D efekt. Takýto rám dokonale zapadne do vnútra kuchyne a na stene bude vyzerať originálne.

    

Svietniky

Sviečky z korku si môžete vyrobiť niekoľkými spôsobmi. Pre najjednoduchšie sú potrebné len sklenené obaly a základný materiál. Zátky jednoducho naplnia nádobu na polovicu a na vrchu nastavia sviečku s vôňou vo vlastnom kovovom stojane. Tento spôsob pre "lenivý" je bez milosti, takže zvážte inú majstrovskú triedu:

 • Vezmite 6-7 zátky a nalepte ich na okrúhlu základňu;
 • V predstihu je potrebné vykonať merania tak, aby sviečka presne vstúpila do stredu kompozície;
 • Navyše, aby sa korková časť nerozpadla, je zviazaná úhľadnou saténovou stuhou s koketným lukom.

Svietnik je navyše ozdobený zvieracími figúrkami, malými loptičkami a smrekovými vetvami (ak stojí vedľa vianočného stromu na nový rok). Dopravné zápchy môžu byť natreté v požadovanej farbe.

    

hračky

Z dopravných zápch vytvoriť zaujímavé hračky. Hmotnosť výkonného technika. Ak chcete urobiť jednoduchého človeka, môžete držať malé rukoväte, nohy a krk do určitých zón. V niektorých prípadoch nie sú tieto končatiny zdobené a ponechané v pôvodnej podobe. Takže tá zvláštna práca niekedy vyzerá ešte lepšie. V iných prípadoch môžu byť zabalené látkou alebo zabalené do nití rôznych farieb. Aby sa had hodil aj plastové zátky. Každá z nich bude hrať úlohu oddelenej časti v segmentovanom tele plaza. Medzi sebou sú spojené s ihlami, reťazami a skrutkami.

Ak chcete žirafa alebo jeleň, musíte zásobiť lepidlom alebo všetky rovnaké ihly / drôt. Jeden korok bude malé telo, ku ktorému sú pripevnené časti rezu, ktoré slúžia ako nohy. Ďalšia polovica bude tlama. Ak chcete, aby sa remeselné výrobky podobali žirafe, budete musieť pridať drôtený krk. Niektorí kvalifikovaní pracovníci jednoducho kreslia vtipné tváre na kravu, a potom zviazať telo, vytvárať časti tela z nití. Ak chcete urobiť korkový raft, jednoducho prilepte niekoľko zátky k sebe a držte plachtu so stožiarom špáradla v strede. Loď je vyrobená z jednej rúry, narezaná na polovicu. Taká hračka loď je vynikajúca na vode a vydrží viac ako jednu búrku v pohári.

    

Očarujúce vázy

Korkové vázy sa vyrábajú dvoma hlavnými spôsobmi:

 • Nalepte materiál na sklenenú podložku;
 • Zapojte zástrčky navzájom bez rámu.

Môžete tiež zasadiť drobné kvety do "diery", vyrobený s nožom v poddajnom materiáli. Je ľahké usporiadať miniatúrne záhrady z dvojice zátky. Materiál môžete nalepiť na sklenenú nádobu rôznymi spôsobmi: v uhloch, uhlopriečne, kombinujúcich štvorce s horizontálne a vertikálne umiestnenými zátkami. Každá zátka je vopred narezaná na polovicu a prilepená k sklenenej základni plochou stranou. Ak to vzor umožňuje, môžete pridať zloženie „kruhov“. Hlavnou vecou nie je vytvárať medzery, cez ktoré bude základňa svietiť. Lepenie zátky medzi nimi pripomína proces tkania z vŕbových vetvičiek. Budete musieť pracovať dlho a veľmi opatrne, pretože takéto vázy sú zvyčajne „priesvitné“ a zakrivené riadky negatívne ovplyvnia vizuálne vnímanie celej kompozície.

Extravagantný luster

Korkový luster má svieži a netriviálny vzhľad na strope jednej z izieb poľovníckej chaty alebo vidieckej chaty. Princíp vytvárania takéhoto dekoru je jednoduchý: početné korky sú navlečené na ráme. V jeho úlohe môžu byť vlákna, vlasec, drôt, kovové tyče. Často lustre zdobia len zátky, ale v niektorých prípadoch je vnútri každej z nich umiestnená malá žiarovka. Predtým bolo jadro takejto miniatúrnej lampy vyrezané nožom. Na ráme obyčajného lustra môžu štíhle korkové riadky voľne visieť, podobne ako krištáľové „cencúle“ v retro verziách, alebo sa môžu natiahnuť spolu s vláknovým základom medzi rámovými krúžkami. Tu sa používa iba fantázia. Zväzky korkových rebier "vetvičiek" zdobia kreatívne stropné svietidlá, ktoré sa používajú v štýloch, ktoré vítajú neobvyklé tvary.


    

Písmená a slová

Písmená s 3D efektom sa ľahko vyrobia. Môžu byť malé veľkosti s dlaňou alebo tak veľké, ako takmer polovica ľudskej výšky. Aj keď abeceda môže byť statická, ak je pripevnená na stenu alebo mobil. V druhom prípade budú písmená pripojené k nosnej základni. Recept na vytvorenie takéhoto dekoru je obscénne jednoduchý: prilepte korok s kruhovými základmi na stenu, preglejku alebo sadrokartón. Táto dekorácia je užitočná pre oslavy, keď potrebujete zobraziť meno osoby, ktorej gratulujeme. V ostatných prípadoch bude drevená abeceda ozdobiť interiér, vyzdobený v jednom z moderných štýlov. Navyše, malé kvety sú zdobené korálky, kúsky látky, korálky, luky, listy, kvety.


    

Náušnice, náhrdelníky, prívesky

Náušnice z tohto materiálu sú okrúhle. Jeden korok stačí na dva alebo tri páry šperkov. Náušnice sú maľované alebo zdobené malými doplnkami. Upevňujú zástrčky k upevňovačom pomocou ihly s očkom-očkom, alebo do nich vŕtajú diery a naviažu drôt do nich. Náhrdelník je vyrobený na princípe "spojiť fantáziu". Korky v ňom môžu byť hlavným materiálom alebo len dekoratívnym prvkom. Spojte ich navzájom pomocou vlasca. Je pripevnený na ihlu, ktorá prechádza každým kusom budúceho náhrdelníka. Krásne nevyzerajú "nepretržité" možnosti a šperky s medzerami, medzi ktorými sa natiahne pásik, prúžok perličiek alebo reťaz. Prívesky zátky sú zdobené farbou, umiestnené v kovovom ráme rámu, zdobené korálkami, luky, figúrkami hmyzu a kovovými krúžkami.

Náušnice s prázdnym stredom, v ktorom je korálka veľkosťou podľa veľkosti, originálne. V ojedinelých prípadoch je dekorácia obdĺžnikového alebo štvorcového tvaru. Korok je rezaný v strede tak, že náušnica je konvexná, získava úľavu.

    

Organizátor šperkov

Organizér na šperky, aby tento materiál pomerne jednoduché. Vezmite si kúsok preglejky požadovaného tvaru a držte sa jej korku z fliaš vína. Ktorá strana sa pripája je individuálna otázka. Tento improvizovaný stojan je umiestnený v ráme. Korkové základne sú pripevnené k čapom alebo skrutkám. Na nich budú visieť náušnice, korálky, náramky. Tento stojan môže byť zavesený na stenu alebo k nemu pripevnený špeciálny držiak na zadnej strane tak, aby zostal na stole kolmo. Rovnaké remeslá, ale menšie veľkosti, môžu byť zavesené v hale pod kľúčmi.


    

Stojan na perá a ceruzky

Stojan na kancelárske potreby sa vyrába dvoma spôsobmi:

 • Na sklenenej tyčinke korok. Stojan bude veľmi objemný;
 • Zátky sú pripevnené k kruhovej / štvorcovej základni, čo im dáva vertikálnu polohu.

Výrobky vyrobené oboma metódami vyzerajú originálne. Takýto stojan je možné doplniť o mäkký „koberec“ zátky alebo s držiakom pod listami pre záznamy. Vytvorí sa pomocou jednoduchého zárezu, do ktorého sa vloží papier. Dno korku musí byť odrezané, aby bola stabilná.

Rada pre poznámky

Doska pre bankovky je vytvorená rovnakým princípom ako stojan na šperky. Jediným rozdielom je, že sa mu zvyčajne snažia dať originálnu podobu: srdce, strom, kvet. Fotografie a upomienky pripojené k doske pomocou bežných tlačidiel. Pôvodným riešením by bolo umiestniť základňu do starého rámu zo zrkadla.

Jednoduché, ale luxusné bude vyzerať doska v tvare srdca, maľované efektom ombre. Spodná časť dekoru je vyhotovená v tmavých odtieňoch a postupne sa presúva na svetlejšiu. Farebná gradácia vyzerá štýlovo a originálne.

    

Jedinečný stojan na mobilný telefón

Stojan na mobil má dva hlavné spôsoby:

 • Prilepia zátky medzi sebou a tvoria „pól“ pravidelného trojuholníkového tvaru. Jedna z jej strán bude podporovať zadný kryt telefónu. Aby sa zariadenie udržalo v správnej polohe na samom spodku, je upevnená prídavná zástrčka, ktorá mierne vyčnieva a porušuje geometrickú správnosť kompozície.
 • Tri zátky sa zapínajú. V ich povrchu rozrezať hlboké prehĺbenie pod telefónom. Približne uprostred takého "voru" sa lepia ďalšie tri zátky, ale v horizontálnej polohe. Telefón na spodnej strane pôjde do drážky na základni. Zadná stena, bude sa opierať o korkovú podporu.

Z tohto materiálu sa dajú vyrobiť aj luxusné stoličky pre mobilné telefóny. Okrem toho sú zabalené do zamatu alebo kože, ale takéto možnosti budú trvať veľa času a úsilia.

Kuchynské tácky

Zo zátky zlepené dohromady, aby podnosy pre horúce, ktoré sa používajú v kuchyni. Dubová kôra zle vedie teplo, takže bude chrániť citlivý povrch stola pred tepelnými "popáleninami". Na tieto účely nie je možné použiť plastové zátky. Pri pôsobení teploty sa roztavia a pevne sa prilepia na dno horúcej panvice a súčasne naplnia kuchyňu neopísateľnou arómou spáleného plastu.


    

Nový rok dekor

Hlavným predmetom novoročné výzdoba v byte sú vianočné stromčeky. Ak je v hale inštalovaný centrálny ihličnatý strom, zvyšok izieb môže vyzerať osamotene. Dopravné zápchy ušetrí deň. Sú uviaznutí v chaotickom neporiadku na kartónovej základni. Potom je vianočný strom zdobený hviezdicovou špičkou, párom korálkov, guličkami a miniatúrnym vencom. Drobné smrekové vetvičky sa vkladajú do zátky na drôte. Potom sa umiestnia do misky s bavlnou, ryžou alebo inou látkou, ktorá simuluje sneh. Parapet zdobí celá smreková alej v miske. Zelený strom na stene môže byť vyrobený z korku a rámu. Sú prilepené na hustý podklad a umiestnené v ráme správneho tvaru "jedľa". Dizajn je ozdobený girlandou a zavesený na stenu. Ak sú zátky navlečené na vlasci, môže byť z nich urobený objemový veniec na dverách alebo stene. Je navyše zdobená luky, dážď, pozlátko a lesklé kovanie. Korkový jeleň a snehuliak visia na vianočnom strome spolu s loptičkami a svietniky vyrobené z tohto materiálu vytvoria atmosféru Nového roka na Silvestra.


    

Obraz pre interiér

Maľba vínnych korkov je plnohodnotným umeleckým predmetom, ktorý sa v niektorých prípadoch označuje aj ako vysoké umenie. „Draw“ môže byť reliéf, iná farba povrchov materiálu, kombinácia týchto dvoch možností alebo farieb. Napríklad na pozadí dubových „kruhov“ lepia „tmavý“ strom z celých dopravných zápch, ktorých zhluky napodobňujú kmeň a osamelé línie - vetvičky. V jednoduchšej verzii jednoducho maľujú farbami na podobnom pozadí. Aby obraz mal osobitnú farbu, nie je zdobený čírymi čiarami, ale jednotlivé korkové "segmenty" sú maľované spôsobom mozaiky.


    

záver

Z korkov môžete vyrobiť plaváky, kohútiky na topánkach, vlhkosť absorbujúce kúpacie rohože, matrice, visačky, držiaky na obrúsky (karty s menami) a dokonca aj perá na dezertné lyžice alebo nábytok. Zdobenie miestnosti z tohto všestranného materiálu bude vyžadovať len zlomok predstavivosti a minimum ďalších detailov. Môžete sa odkloniť od konvenčných receptov a prísť s originálnou dekoráciou pre seba. V každom prípade budete potrebovať veľké množstvo materiálu a nadmerné požívanie alkoholu je škodlivé pre zdravie, preto pri snahe o tvorivý dekor by ste sa nemali príliš unášať s vinárskymi stranami.

Zanechajte Svoj Komentár