Elegantný interiér - ako vytvoriť a navrhnúť

Hoci elegancia a luxus spôsobujú pretrvávajúce spojenie s drahými domami, môžu byť stelesnené aj vo výzdobe skromného vidieckeho domu alebo bytu v Chruščove. Vnútorný obsah nie vždy zodpovedá vonkajšiemu obalu. Ako sa hovorí, nemôžete zakázať žiť krásne. S cieľom obnoviť elegantný interiér vo vašej domácnosti, je lepšie najať profesionálne, pretože takýto dizajn je založený na detailoch a netoleruje diletantizmus. Luxusný interiér apartmánu si vyžiada impozantné investície a originálny dizajnový talent. V elegantnom prostredí, chcete nielen žiť, ale aj nekonečne prijímať reťazec hostí, pretože dom má čo vidieť a čo obdivovať. Luxusné bývanie by malo vyzerať drahšie, elegantne a veľkolepé, ako by bolo z obalu časopisu o módnych trendoch v dizajne. O tom, čo nuansy je potrebné vziať do úvahy, so zlepšením drahé byty a hovoriť nižšie.

Ako to urobiť

Luxus je relatívny pojem, hoci pravidlá nie sú pre neho cudzie. S cieľom získať taký interiér doma, budete musieť vyzbrojiť sa s chuťou a financiami. Buďte pripravení na veľké investície, pretože realizácia skvelých nápadov v lacných materiáloch nepovedie k ničomu dobrému. Zlá chuť tiež nepriaznivo ovplyvňuje vnútorné zloženie. Jednota štýlu sa musí rešpektovať v každej miestnosti. Aby sa celkové zloženie nerozpadlo na samostatné kúsky, každá miestnosť sa zdá byť navlečená na neviditeľnú spoločnú niť a zároveň si zachováva svoju jedinečnosť. Napríklad v kuchyni by sa mali podobať izby, ktoré sa používajú len zriedka na ich zamýšľaný účel, pretože bohatstvo majiteľov vám umožňuje stravovať sa častejšie v reštauráciách ako doma. Kúpeľňa môže pripomínať priestranný pavilón kozmetického salónu, kde si môžete oddýchnuť pri pomalej hudbe alebo si vybrať z množstva kozmetických procedúr. Odporúča sa zabezpečiť vírivku alebo parný kúpeľ.

    

V spálni je ideálny kút pre relaxáciu, v ktorej si môžete prečítať knihu alebo si vychutnať v luxusnom budoári s veľkým komfortom. Obývacia izba je určená pre veľké otvory hostí a trochu sa podobá tým miestnostiam, kde skupiny priateľov hrajú monopol a sledujú futbalové zápasy. Povinným prvkom interiéru bude barový pult. Kancelária je navrhnutá v klasickom štýle s množstvom prírodnej kože. Hlavným atribútom tejto miestnosti je knižnica. V priestranných chatkách je miesto pre jedáleň s dlhým jedálenským stolom. Avšak taký priestor pre stelesnenie dizajnérskych myšlienok je veľa súkromných domov. V jednoizbových apartmánoch alebo moderných štúdiách nie je miesto pre takéto manévre. To nie je dôvod na opustenie sna o drahom dizajne. Hoci luxus a úzke priestory sú zle skombinované, ale množstvo trikov a techník umožní stelesniť myšlienky krásneho interiéru v stiesnených rámoch.


    

Kľúčové faktory a štýl

Tajomstvo luxusného interiéru spočíva v šikovnej kombinácii farieb, správnom výbere a usporiadaní nábytku, kombinácii textúr materiálov a leštení nábytku a dekoru. Zvolený štýl bude hrať zásadnú úlohu v dizajne. Že dá dizajnérovi medzník. Linka elitných štýlov zahŕňa klasické aj moderné trendy. Hoci odborníci častejšie berú ako základ pre interiéry francúzskych vidieckych domov. V ich štýle bola zaznamenaná trojica nadčasových klasík: ríše, rokoka a baroka. Štýly sú podobné a využívajú množstvo elegantného dekoru, mäkkých kvetinových vzorov na drahé textílie, starožitnosti, štuky a pozlátenie. Nábytok je vybraný z prírodného dreva. Steny vložiť cez drahé tkaniny tapety s kvetinou kreslenie. Tieto destinácie sú ideálne pre apartmány s veľkým počtom izieb, ktoré v usporiadaní pripomínajú paláce. Uvoľnenejšia klasika preferuje hlboké čokoládové odtiene v kombinácii s bielymi, hladkými tvarmi a líniami, mäkkými tkaninami zo záclon, obrusov a čalúnenia nábytku. Z stropu visia ťažké lustre zdobené krištáľmi a pozlátením. Steny sú zdobené reprodukciou obrazov slávnych umelcov. Podlahy sú pokryté drahým drevom a kobercami so vzormi v upokojujúcich hnedých tónoch.

    

Koloniálny štýl tiež patrí do línie luxusu, ale jeho chic sa prejavuje trochu inak. Smer víta jasné dekoratívne detaily na pozadí upokojujúcich pastelových odtieňov. Zo štuky a množstvo náročných detailov tento štýl odmietol. Stále častejšie sa objavujú hranaté formy, podobné detailom moderných trendov. Koloniálny štýl je harmonickou kombináciou klasiky a etnicity, pretože tieto domy boli usídlené na cudzom území. Vplyv miestnej kultúry sa stále rozširoval do vnútorného kúta vlasti, čo viedlo k nezvyčajným dizajnovým detailom: originálne plátna na stenách, exotické izbové rastliny, ručne vyrábané vázy a džbány, záclony s národnými motívmi.

    

Neoklasicizmus je módna zmes, ktorá kombinuje staré princípy na pozadí nových dizajnérskych techník. Eko-štýl môže byť aj luxusný. Prírodné materiály sú vždy drahé. Samozrejme, panoramatické okná, drevený nábytok a minimalizmus v detaile sú trochu ako klasický luxus, ale koncept „chic“ sa časom mení. Dokonca aj zrubový dom môže vyzerať drahý a štýlový, ak stelesňuje kánony alpského štýlu chaty alebo priemyselného podkrovia.


    

Vlastnosti organizácie priestoru

Luxusné ubytovanie znamená prítomnosť veľkých plôch. Nábytok majú v pohode a zároveň využívajú jeho minimálny set, pretože nie je potrebné nútiť každý meter miestnosti. Vitajte v centrálnom zložení. Napríklad kuchyňa s rozložením ostrova, obývacia izba s hlavným priestorom uprostred miestnosti alebo posteľ bez štandardnej prízvukovej steny za čelo postele v spálni. Vizuálne zväčšiť priestor pomocou veľkého množstva reflexných povrchov: zrkadiel a okuliarov.


    

Glamour v interiéri

Jednou z možností pre elegantný moderný interiér je očarujúci štýl. Nie je zameraná na estetiku, ale na hodnotu. Dekorácia používa iba najdrahšie, značkové položky:

 • Drahé kamene;
 • starožitnosti;
 • Originálne maľby;
 • Koža a kožušiny;
 • Exkluzívne detaily, ktoré sú vytvorené iba v jednej kópii.

    

Samozrejme, že všetky tieto drahé nádhera, v neprítomnosti chuti, môžu byť zmiešané do smiešnych kombinácií, preto je lepšie pozvať profesionálneho dizajnéra na dizajn. Bude štýlovo zariadiť očarujúcu zbierku po obvode areálu a interiér bude vyzerať organicky.


    

Farebné prevedenie

V palete farieb by mali dominovať pokojné odtiene, ktoré sú kombinované s ušľachtilými, hlbokými tónmi. Druhý typ obsahuje:

 • Farba nasýteného vína;
 • Hlboký odtieň modrého zamatu;
 • Šťavnatý čokoládový tón;
 • Smaragdovo zelená;
 • Svetlá fialová farba levandule;
 • Žltá žltá;
 • olivový;
 • Oceľ šedá;
 • Svetlý broskyňový tieň.

    

Vnútorná paleta by mala podvedome spôsobiť asociatívne pole s drahými vecami. Napríklad gaštanovo-červená pripomína tieň drahého vína v krištáľovom skle a modrý zamat sa tradične používa v čalúnení palácového nábytku.

Pri výbere farieb sa riadte svojimi vnútornými pocitmi. Situácia by mala byť nielen v súlade s kánonmi chic a márnotratnosti, ale mala by byť tiež pohodlná, pretože majitelia v nej budú musieť žiť a príležitostne sa počas osláv nezúčastňovať. Je to farebná paleta, ktorá má obrovský vplyv na tvorbu nálady a „aury“ určitej miestnosti.

    

Nábytok a príslušenstvo

Nábytok je vyrobený len z prírodných materiálov. V luxusnom prostredí nie je možné použiť žiadne imitácie (drevotrieskové dosky, MDF). Odporúča sa vybrať sady nábytku, ktoré sa zriedia jedinečnými starožitnosťami. Rukoväte sú vyrobené z bronzu, mosadze alebo iného kovu so zlatým listom. Tento náter sa používa aj v rámoch zrkadiel, rámových obrazov. Fasády nábytku sú zdobené rozetami, lištami a elegantným vyrezávaným dekorom.


    

Nezabudnite na osvetlenie

Osvetlenie hrá dôležitú úlohu v správnom vnímaní priestoru. V luxusných apartmánoch je to zvyčajne veľa, pretože takýto interiér a priori nemôže mať nedostatky, svetlo musí preniknúť do jeho najvzdialenejších kútov. Vyššie spomínané sklo a zrkadlá, ktoré sa používajú v elegantnom dizajne na zvýšenie ich reflexného efektu, osvetlenie je kombinované s týmito prvkami. V kurze sú nielen stropné lustre, ale svietniky, lampy (podlaha, stôl) a skryté lampy, ktoré dávajú rozptýlené svetlo.

    

Štýlový doplnok k výzdobe bude inštalácia skrytých žiaroviek v priestore stropu, ak miestnosť bola použitá v dizajne stropu. Toto dodatočné osvetlenie s vypnutým lustrom vytvorí mystický súmrak.


    

Dôležité detaily interiéru

Dizajn je vždy pripomenutý pomocou dekoratívnych drobností. Pripomínajú finálne úpravy takmer hotovej maľby, keď umelec ustúpi o pár krokov, vyhodnotí svoje stvorenie kritickým okom a pridá niekoľko ťahov štetcom, ktoré robia plátno kompletným. V luxusných štýloch sa nezachráni na maličkostiach, hoci celková výzdoba miestnosti je už plná ručnej práce a početných dekorácií. Pohovky a lôžka určite zdobia vankúše z drahých tkanín s elegantnými vzormi. Podlahy sú pokryté kobercami. Napríklad, perzské, ak si ich môžete kúpiť. Horizontálne povrchy by nemali byť plytvanie, preto sú na ne umiestnené starožitné telefónne súpravy, lampy so sochami namiesto nôh, elegantné vázy z porcelánu alebo kameňa s čerstvými kyticami a rodinné fotografie v úhľadných rámoch. Socha muža v plnom raste bude skutočnou výzdobou každej miestnosti. V klasických štýloch to môžu byť sochy gréckych bohov av moderných - obyčajných ľudí v neobvyklých pozíciách.


    

záver

Luxusné interiéry zostávajú pre mnohých, ktorí nemajú financie na realizáciu svojich fantázií, nedosiahnuteľným snom. Nanešťastie neexistuje žiadna alternatíva rozpočtu na vytvorenie takéhoto dizajnu. Nekompromisná je jednou z vlastností chic. Ak to financie umožňujú, prevládajú pochybnosti o ich vlastnej chuti, je lepšie hľadať pomoc od profesionála. Ak objasníte všetky nuansy a vyberiete si kompetentného špecialistu, bývanie bude nielen vyzerať drahšie, ale aj ubytovať vás, aby ste tam žili natrvalo. To je koniec koncov mnoho luxusných interiérov: vyzerajú krásne, ale v múzejnom štýle sú chladné a nepohodlné.

Zanechajte Svoj Komentár