Dievčenská spálňa dizajn: interiér nápady

Keď sa dieťa objaví v rodine, takmer okamžite vzniká otázka usporiadania jeho izby. Špecifickosť tejto miestnosti je, že "scenéria" sa bude musieť meniť každé štyri až päť rokov - ako dieťa rastie alebo viac detí sa rodí. Pre dievčatá a chlapcov sa dizajn veľmi líši. Ak sa pre novorodenca alebo "todler" rozloženie zapadá do rovnakej, potom pre mladšieho študenta alebo teenagera budete potrebovať úplne iný.

Detská izba by mala byť bezpečná, keď sa najprv pokúšate plaziť, chodiť, mladšieho študenta, ktorý sa učí čítať a písať, musíte poskytnúť priestor na rozvoj, dizajn spálne pre tínedžera sa blíži dizajnu pre dospelých. Záujmy a rodové rozdiely majú mimoriadny význam. Ako si vybrať najlepší dizajn spálne pre dievčatá akéhokoľvek veku, podrobne v texte článku.

Farebné a farebné kompozície

Dievčatko málokedy premýšľa o tom, čo presne chce vidieť v dizajne spálne. Dieťa staršie ako desať rokov alebo teenager vie, čo potrebuje. Mnoho dievčat, dokonca aj mladších, okamžite zavolá na svoju obľúbenú farbu. V karikaturách obklopuje princezne, pozitívne ženské postavy, s ktorými sa mladá dáma identifikuje. Môžete si zariadiť priestor v ružovej farbe, ponúknuť ďalšie možnosti na výber.


    

Aktivita, výkon školy, sústredenie pozornosti závisí od farebného prevedenia interiéru. Teplé tóny vytvárajú pocit pohodlia, chlad - relax. Odborníci odporúčajú maximálnu priľnavosť k prirodzeným odtieňom, mierne ich riedia jasnými detailmi.

Vlastnosti rôznych farieb:

 • červená zvyšuje fyzickú aktivitu;
 • oranžová vyvoláva sebaúctu;
 • žltá zvyšuje zvedavosť;
 • zelené upokojuje;
 • modrá pomáha prekonávať obavy;
 • fialová prispôsobuje snívanie;
 • ružová redukuje agresivitu;
 • hnedé pacifies;
 • čierna pomáha sústrediť.

Neodporúča sa zdobiť interiér úplne v jednej farbe, najmä ak je tmavý, príliš nasýtený odtieň - je lepšie použiť dva alebo tri ako základ. Tyrkysové tapety sú kombinované s bledozeleným, azurovým nábytkom, svetložlté prikrývky sú v súlade s koralovými záclonami, ružové motýle vyzerajú skvele s okrovými fasádami, béžovou podlahou.

Keď okná v spálni majú výhľad na slnečnú stranu, farby sú uprednostňované zeleno-modrej, ak nie je slnko zjavne dosť, tapeta a nábytok by mali byť biele a ružové, svetlohnedé, oranžové. Je zaujímavé pozrieť sa na spálňu-more - farbu piesku na linoleu, v podlahových vázach - kamienky, veľké mušle, oblohu s mrakmi - na strope, obrazy na stenách v rámoch s výhľadom na more, celovečerný nástenný papier zobrazujúci pobrežie oceánu s palmami na strop.

Výber osvetlenia je tiež dôležitý: strop prísnych foriem pre miestnosť dospievajúceho dievčaťa, žlté a ružové kvety pre školáčky, lampy - zvieratá - najmenšie.

zónovania

Pri plánovaní dieťaťa by mali zvážiť niektoré body:

 • disciplína - správna štruktúra miestnosti učí udržiavať poriadok;
 • pohodlie - ak je dieťa psychicky pohodlné, dobre sa vyvíja;
 • všetko, čo potrebujete - komoda na hračky, stôl na lekcie, šatníková skriňa, regály, atď.
 • individuálny priestor - ak je dieťa rozdelené na dve deti alebo viac;
 • rodové sebaurčenie - keď sa plánuje umiestniť deti rôznych pohlaví do jednej miestnosti, miesta na spanie a prezliekanie by mali byť oddelené priečkami.


    

V dievčenskej spálni zaujíma dôležité miesto. Priestor na spanie oddeľte umiestnením na mólo alebo pod taký módny atribút ako baldachýn. Môže to byť zakrytie niekoľkých vrstiev, vrátane obojstranného, ​​minimalistického riešenia z organzy. Tón vrchlíka by mal byť kombinovaný s inými textíliami dostupnými v miestnosti. Často je posteľ oddelená sitom. Mnoho dievčat sa rád pozerá z okna - môžete tam dať posteľ, ale okno by malo mať dobrú zvukovú izoláciu, odtiaľ by nemalo fúkať.

V pracovnom priestore sa konajú lekcie, toto je miesto na čítanie, písanie, prácu na počítači, ktorý možno umiestniť aj do detskej izby. Tu, rovnako ako v rohu kreativity, organizovať dobré osvetlenie. Miesto hry majú v akejkoľvek časti miestnosti, tam dať mäkký koberec. Územné plánovanie sa vykonáva pomocou farieb, obrazoviek, sadrokartónových priečok, nábytku, miestneho osvetlenia. Ak má byt vysoké stropy, môžete si vytvoriť dvojúrovňový priestor.

Výber nábytku

Pri výbere detského nábytku dodržujte určité pravidlá:

 • musí byť vhodný pre vek a výšku dieťaťa;
 • vyrobené z ekologických a bezpečných materiálov;
 • by mala byť ľahká, ale stabilná;
 • výhodne bez ostrých rohov;
 • zdobenie nábytku pre dievčatá sa bude líšiť od chlapca dekor.

Približný súbor nábytku v detskej izbe:

PosteľJedná sa o detskú postieľku s barmi, dospievajúce, lôžko, v kombinácii so šatníkom.
skrinkaSkladuje oblečenie na vešiakoch a policiach, čiastočne môže byť nahradené komoda.
stôlV prípade, že to priestor dovoľuje, je žiaduce nainštalovať dva stoly - na pracovisku av herni.
Iný nábytokJedná sa o regály, boxy na hračky, sklopné police, rohové skrine, stoly, herný nábytok.

Lôžko by malo mať tvrdý, lepší ortopedický matrac, aby dieťa dostalo dostatok spánku, nemá zakrivenie chrbtice. Ak je posteľ dvojpodlažná, rebríky by mali byť klzké a dobre upevnené. Šatník je preferovaný všestranný, schopný pojať veľa dievčenského oblečenia, posteľnej bielizne, hračiek. Stôl by mal byť zvolený s maximálnym počtom zásuviek, výška operadla by mala byť nastavená v blízkosti stoličky. Herný nábytok - šmýkačky, hojdacie stoličky, hojdačky, rebríky sú vybrané bezpečné.

Z materiálov najlepšie masívne drevo - masívne drevo je trvanlivejšie. DSP môže byť toxický, MDF a preglejky sú bezpečnejšie. Prútený nábytok je šetrný k životnému prostrediu, ale nie je trvanlivý, plast - ľahký, kompaktný. Všetky položky nábytku sú vybrané nie traumatické - žiadne ostré rohy, otrepy, rozbitné okuliare, potiahnuté bezpečnou farbou.


    

Dekor a doplnky

Dekoratívne doplnky pre deti zahŕňajú:

 • lampy vo forme zvierat;
 • police domov;
 • výškomery a 3D nálepky;
 • Postavené vankúše s očami a vreckami;
 • Organizátory na zavesenie textilu;
 • nástenné dosky na kreslenie kriedou;
 • mobily a chaty;
 • Bezpečnostné príslušenstvo;
 • Dekoratívne zásteny.

Steny sú zdobené tapety, tapety, nálepky. Pri výrobe dekoratívnych omietok zohľadnite, že by mal byť čo najhladší, ľahko sa čistí. Zásuvky, okná, ostré rohy inštalujú poistky a zástrčky tak, aby malé dieťa nenarazilo tvrdo, nestlačilo prsty, nespadlo z okna a nič do zásuvky nevložilo. Dekoračné svetlá sú preferované nerozbitné.


    

Možnosti dizajnu

Dajte dieťaťu danú povahu, preferencie dieťaťa. Ak je miestnosť kombinovaná s vyhrievanou lodžiou alebo má arkýřové okno, je lepšie umiestniť tam pracovnú plochu. Keď je priestor malý, je vizuálne rozšírený veľkým zrkadlom, miesto na spanie je oddelené skladacou clonou. No, ak miestnosť pre dievča má veľký šatník alebo stojan - tam sa zmestia početné bábiky, plyšové hračky, oblečenie a tak ďalej.

Izba Magic

Kúzelná dievčenská spálňa je vyrobená na základe vašich obľúbených rozprávok, karikatúr. To môže byť posteľ pod baldachýnom, v štýle orientálne príbehy Shakherizada. Rozprávkové postavy sú prítomné všade - škriatkovia na tapete, anjeli na posteli, elfovia a víly na záclonách. Pohádková izba je zdobená pomocou nábytkových doplnkov - komody alebo toaletného stolíka, štylizovaných ako predmety z bábikových domov, stojacích lampičiek s čipkou. Princezná vo sviežich šatách, lietajúce poníky sú tiež trendy u dievčat vo veku od 6 do 10 rokov. Mali by ste si vybrať obľúbené farby dieťaťa, čo z nich robí hlavnú.

Veselé malé tapety s farebnými motýle, vážky, lienky, namontované na záclony alebo lustre, tváre zvierat pre vešiaky na ozdobu, stadiometer. Posteľná bielizeň a tapety si môžete vyzdvihnúť so širokouhlými obrázkami vašich obľúbených zvierat a vtákov - mačiek, papagájov, dinosaurov atď. Rodičia, ktorí pozorne sledujú, čo ich dcéra zaujíma, okamžite pochopia, ako nakresliť obrázok škôlky. Môžete osobne vytvoriť koláž postavy svojich obľúbených postáv, vyrezať ich z časopisu a vložiť ich na veľký hárok vo forme panela.


    

Provensálsky dizajn

Charakteristické vlastnosti štýlu Provence pre deti:

 • svetlé farby - biela, sivá, béžová, ružová, fialová;
 • dekor s obrazmi dedinských a morských výtlačkov, zvierat, vtákov;
 • na podlahe - laminát "pod stromom" alebo ľahké parkety;
 • tapetu "pod bielymi tehlami" alebo svetlo s malým vzorom;
 • biela stropná rohož alebo svetlé stropné trámy;
 • ľahký drevený nábytok "pod klasikou".

Posteľ je drevená alebo s kovanými železnými prvkami, svetlý baldachýn je tiež "vizitkou" štýlu Provence. Skrine sú zdobené rezbami, decoupage, tam môže byť truhla s pokladom, toaletný stolík, hojdacie kreslo v miestnosti. Aby bola izba pohodlnejšia, používajú sa vankúše, textilné záclony, rímske záclony, krajkové prehozy. Vynikajúce svietniky, stojanové lampy, vintage hračky.


    

Dizajn pre novorodenca

Dizajn izby dieťaťa prvého roka života je navrhnutý s ohľadom na pohodlie jej matky. Je lepšie stlmiť posteľ, dať ju nie na slnku alebo pri dverách, vedľa nej je stolný šatník na výmenu, skladovanie detských doplnkov. Ochrana pred hlukom, prievanom, prijateľnou vlhkosťou má mimoriadny význam. Na podlahu by sa mal položiť teplý, ľahko čistiteľný koberec, na ktorom sa dieťa bude hrať, plaziť sa, robiť prvé kroky. Vzdelávacie hračky sú umiestnené na prístupnom mieste. Tu je umiestnený gauč, stolička na dojčenie dieťaťa a odpočinok pre matku.


    

Dizajnové prvky pre dievčatá od 3 do 7 rokov

Zóna hry v tomto veku zaberá veľkú časť miestnosti - miesto pre jazdu na šlapacích strojoch, umiestnenie železnice, bábiky, vonkajších loptových hier. Športový areál so švédskou stenou, lanom, hojdačkami bude veľmi užitočný. Na dobre osvetlenom mieste umiestnite stôl so stoličkou, kde sa dievča bude zaoberať kresbou, modelovaním, čítaním, písaním. Stôl a stolička by mali byť regulované podľa výšky - mnohé spoločnosti ponúkajú nábytok, ktorý „rastie s dieťaťom“. Miesto na spanie by malo byť pohodlné, a pre dve deti v malej spálni dostať poschodovú posteľ.


    

Priestor pre kreatívnu osobnosť

Hlavné miesto v tejto miestnosti - kútik pre kreativitu. Tam by malo byť dobré osvetlenie, dostatok miesta, nie dosť nábytku. Pre kreatívne doplnky potrebujete komodu alebo stôl so zásuvkami, hotové dielo sa umiestni do sklenenej skrine. Mladý umelec užitočné stojan. Na stenách visí obrazy v rámoch, vyšívané obrazy, panely v technike quilling. Pupae sedia na policiach v šatách šitých alebo viazaných dievčaťom, doma vyrobených kníh, remesiel z hliny a prírodných materiálov. Pre hudobnú tvorivosť v miestnosti sú umiestnené vhodné nástroje. Miesto tu vyžaduje rôzne veci - ak je v rohu dosť stoličky na hranie na gitaru, potom pre klavír alebo bicie súpravy budú potrebné dva alebo štyri štvorcové priestory.


    

Farba hrá významnú úlohu:

 • slnečná žltá je vhodná, ak sa dievča zapája do riešenia logických hádaniek alebo projektovania;
 • modro-zelená - pre divadelné predstavenia a mladých rečníkov;
 • fialová sa bude tešiť budúci umelec alebo hudobník.

V interiéri môžete použiť dekoratívne učebné objekty - mapu zemegule na stene, obraz súhvezdí pre strop.

Moderný dizajn pre dospievajúce dievča

Miestnosť dospievajúce dievčatá by mala byť čo najbližšie k záujmom dozrievajúcej osoby, jej temperamentu. Je tu obrovský priestor pre sebavyjadrenie - rôzne farby a vzory, letné farby možno kombinovať s monochromatickými studenými v rôznych verziách.

Pre dieťa vo veku od 8 do 11 rokov je potrebné rozlišovať štyri zóny v priestore: pre spánok, hru, štúdium, tvorivý proces. Pre staršie deti je ihrisko vylúčené.


    

Pre dievča milovníka hudby alebo začínajúceho hudobníka, interiér znamená originálny dizajn. Na stene je miesto pre vašu obľúbenú gitaru, na polici - systém reproduktorov s mikrofónom. Jedna zo stien je zdobená starými doskami alebo kotúčmi, na druhej strane - tapeta s poznámkami alebo plagátmi zobrazujúcimi vaše obľúbené hudobníkov, pódium je umiestnené v rohu. Na posteľnú bielizeň môžete kopírovať hudobné nástroje.

Dievča chce niečo v interiéri, aby jej pripomenula jej vášeň. Fotografie idolov na stenách, police s vlastnými cenami, namiesto skrine - otvorené regály. Na tapetu je možný obraz retro bicyklov alebo zlatých pohárov. To všetko je priľahlé k vašim obľúbeným mäkkým hračkám.


    

Niektoré dievčatá chcú byť stylistami, módnymi návrhármi. Šijú šaty na bábiky, česané, zodpovedné za ich vzhľad. V takejto miestnosti je všetko predmetom umenia šitia, módnej fotografie a pôvabu. Táto izba potrebuje veľké zrkadlo, dobre osvetlené miesto na vyšívanie.

Mnohí tínedžeri v určitom okamihu začínajú milovať čiernu farbu, chcú si ozdobiť izbu úplne čierne. Ide o dočasný jav spojený s mladými subkultúrami, pretože stojí za to robiť kompromis - nie maľovať steny, podlahu a strop v čiernej farbe, ale kúpiť posteľnú bielizeň a záclony tejto farby, podlahovú rohož, čierny počítačový stôl a stoličku. Zvyšok priestoru vytvorením bielych alebo pastelových farieb.

záver

Možnosti designer spálňa pre dievča neobmedzené množiny. Nemali by sme zabúdať, že deti rastú veľmi rýchlo a ich záľuby a preferencie v dospievaní sa môžu meniť takmer denne. Ak dievča už niečo chápe, a ešte viac tak presne vie, čo je v miestnosti potrebné, potom by mala aspoň čiastočne brať do úvahy jej želania, neukladať ju príliš prísne. Koniec koncov, dieťa je budúca dospelá osoba, ktorá chce experimentovať, plnohodnotnú osobnosť v každom veku.

Zanechajte Svoj Komentár