Dizajn štúdio apartmán o rozlohe 23 m2. m

Keď človek získa jednoizbový malý byt, myslí si: ako ho vybaviť tak, aby kuchyňa, spálňa, obývacia izba, kúpeľňa zapadli? Táto otázka je obzvlášť akútna v prípade, že byt je malý - iba 23-25 ​​m2. Takáto miestnosť je vhodná pre pár bez detí, študenta, na prechodný pobyt matky s deťmi.

Plánovanie dizajnérskeho štúdia o rozlohe 23 m2. m, musíte sa postarať o jeho funkčnosť, praktickosť, estetický vzhľad. Apartmány by mali byť pohodlné pre normálny život. Garsónka je izba takmer bez priečok, len kúpeľňa s WC je oddelená stenou. O najlepších projektoch dizajnu "odnushki", na ploche dvadsiatich metrov s trochou, podrobne v texte článku.

Vyvíjame projektový projekt

S niektorými zručnosťami, pochopením toho, čo presne chcem robiť, môže byť interiérový projekt 23-metrového štúdia vytvorený nezávisle, ale je lepšie obrátiť sa na profesionálnych dizajnérov. 13-18 metrov vyniknúť pre obytný priestor v takomto byte, zvyšok je kúpeľňa, vstupná hala, miesto pre varenie jedla.

Nepochybné výhody malého bytu:

 • bude to trvať oveľa menej času, úsilia a stavebných materiálov, aby sa zorganizovala úplná oprava než renovácia väčšej miestnosti;
 • náklady na "extra" veci, predmety, príslušenstvo sa výrazne zníži - jednoducho nebudú mať žiadne miesto na uskladnenie;
 • Platby za verejné služby budú tiež relatívne malé.

Ak chcete vizuálne rozšíriť priestor, použite veľké nástenné zrkadlo, minimum nábytku, svetlé tapety. Veľmi dobré, ak má byt vyhrievaný balkón, lodžiu. V kombinácii s hlavnými priestormi, budú dávať ďalšie dva až štyri metre, ktoré sa používajú na usporiadanie rekreačnej oblasti, pracovné mini-office. Na rozšírenie kuchyne, "vziať" kus chodby, obývacia izba je v kombinácii so spálňou, oddelené od kuchyne úzky skladací stôl, bar.

Ak rodina žijúca v malom apartmáne vlastní garáž alebo ďalšiu malú izbu v suteréne, všetok prebytok je tam uložený - tabuľka, v prípade veľkého príjmu hostí, bicykel, kufor na kolieskach atď.

    

Stylistický smer

Štýly navrhnúť malý byt sú rovnaké ako veľké:

 • klasika - interiér zdobia sivé, hnedé, bronzové, béžové tóny, luxusné závesy;

 • minimalizmus - veľmi minimum objektov. Použité farby sú svetlé alebo svetlé, kontrastné, matné. Dekor je takmer neprítomný, nábytok je čo najfunkčnejší, v ktorom je skryté všetko zbytočné;

 • Škandinávsky - veľa prirodzených svetlých, bielych a pastelových odtieňov, prírodných materiálov;

 • high-tech - množstvo chrómovaného kovu, sklo, lesklé povrchy, vstavané spotrebiče. Tam sú lesklé žalúzie na oknách, čiernobiele fotorámčeky na stenách;

 • Podkrovie - ideálne pre podkrovie. Steny s murivom alebo imitáciou, zámerne podčiarknuté vodovodné potrubia, radiátory, otvorené stropné trámy;

 • Provence - drevené podlahy, posteľné prikrývky, prútený nábytok, panely z prírodných materiálov na stenách, rohož na podlahe. Veľmi "v predmete" bude spadať kvetinové výtlačky;

 • fúzia - zmes mnohých štýlov. Mal by sa používať opatrne, s mierou, aby sa nepohadzoval priestor.

Barokový štýl pre stiesnené štúdio nie je vhodný - predpokladá nadmerne objemný nábytok, doplnky.

Neodporúča sa ničiť a reštrukturalizovať nosné steny sami - hrozí zrútením celej stavby.

Farebné riešenia

Svetlejšie farby použité v dizajne, tým priestrannejší je malý byt. Priestor na spanie je zdobený pastelovými farbami - mala by tu byť pokojná atmosféra, ktorá by prispela k zaspávaniu. Tiež by ste sa mali riadiť svojimi vlastnými pocitmi - jeden je „čierny“ čierno-hnedou farbou, druhý fialový, tretí je drevený. Jasné odtiene sú povolené len ako dekoratívne prvky.

Koberce v ktorejkoľvek časti štúdia sú vhodnejšie ako obyčajné - pretože „nezakrývajú“ priestor. Je možné položiť celý byt v jednofarebnom lamináte av strede obývacej izby, spálne, chodby, zvýrazniť koberce rôznych farieb.

Ak existuje niekoľko okien, 3D samolepky s ich obrazom zachráni situáciu - mnohé spoločnosti ich vyrábajú tak veľké ako skutočné okno, s realistickými krajinkami - obrazy za takým oknom.

    

Priestorové zónovanie

Apartmán s obmedzenou plochou nie je tak zložitý, ako sa zdá. Kuchyňa môže byť kombinovaná s obývacou izbou, ktorá sa stáva spálňou v noci, a priestor na spanie môže byť pohodlne umiestnený nad pracovným stolom, kde sa nachádza notebook.

Rozdelenie do zón je:

 • Skladacie zásteny;
 • cez regály;
 • Japonské záclony;
 • Ozdobné mriežky;
 • výška stropnej podlahy;
 • skriňa, stôl;
 • použitie svetla;
 • sklo, sadrokartónové priečky;
 • rôzne farby, textúry.

Námestie alebo obdĺžnikové štúdio je najjednoduchšie plánovať. Pohodlné zónovanie v tvare U s rôznymi výškami podlahy. V tomto prípade, na jednej strane, bude kuchyňa sa nachádza na pódiu, na opačnej strane - miesto na spanie, medzi nimi - malý jedálenský kút, kúpeľňa - bližšie k východu. Niekoľko neštandardných riešení možno aplikovať v asymetrickej konfigurácii - spálni alebo štúdiu v arkierovom okne, detskej miestnosti na lodžii alebo výklenku, kuchynského stola, ktoré je pokračovaním širokého parapetu.

Možnosť dispozície štúdia pre jednu osobu: obdĺžniková izba, vpravo od vchodu je kombinovaná kúpeľňa, vľavo je stojan na kabáty. Pozdĺž pravej steny je kuchyňa s barom, chladničkou, plynovým sporákom, práčkou. Vľavo - rozkladací gauč, rohová skriňa. Okno vpredu je zdobené širokým parapetom. Nad oknom a pohovkou - závesné skrinky.

    

Kuchyňa-obývacia izba

V kuchyni bude zaberať takmer celú stenu - drez, rúra, varná doska, práčka, odsávač, chladnička. Všetky zariadenia sú zakúpené úzky, kompaktný, vstavaný. Priestor pre varenie a stravovanie je spoločný pre bar. Kuchynské náradie, riad, sklad vo vysokom šatníku, mini-pohovka, so vstavanými časťami. Je dôležité nainštalovať do kuchyne silnú kapotu, aby sa zápach nerozširoval. Jedálenský kút sa dá ľahko umiestniť na lodžiu alebo na vykurovaný balkón - potom je stolová doska namontovaná tam, kde bolo balkónové okno s dverami.
Televízor je umiestnený na stene obývacej izby, reproduktorovom systéme a ďalších podobných atribútoch - na policiach, pod alebo nad ním. V rohoch dajte vysoké skrinky. Šatník oddeľuje spálňu od obývačky, ale častejšie je nahradený závesom podlahy požadovanej veľkosti, komoda na bielizeň.

Oblasť parapetu by mala byť použitá na maximum - ak je okno umiestnené v kuchynskej časti, potom mikrovlnná rúra, rýchlovarná kanvica, na to by mal byť umiestnený hriankovač. Knihy, filmové disky, ručný šijací stroj a dom pre domáce mačky budú umiestnené na okne v obývacej izbe.

    

spálne

Miesto na spanie sa vyznačuje pódiom, obrazovkou alebo dokonca baldachýnom. Dali si posteľ alebo rozkladaciu pohovku. Ak by sa v byte mali zdržiavať dvaja ľudia, potom je pre nich celkom vhodná poschodová posteľ. Pre páry nie je táto možnosť prijateľná. V prípade, že výška stropu nie je menšia ako tri metre, zvážte možnosť dvojúrovňového priestoru - v dolnej časti je vysoká vstavaná skriňa, stôl, na vrchole - kotvisko dvoch alebo troch ľudí. Vyliezť na druhé "poschodie" pomocou skladacieho alebo rebríka. Spálňa je perfektne vybavená na lodžii alebo výklenku.

Pre organizáciu spálne-škôlky je zvolený najľahší a najteplejší kútik. Izba je oddelená sitom, pre staršie dieťa je detská postieľka umiestnená na „druhom poschodí“ - nad pracoviskom alebo hracím priestorom. Rodičia môžu spať v týchto prípadoch na rozkladacom gauči v obývacej izbe v kombinácii s kuchyňou.

    

Na chodbe

Je žiaduce opustiť chodbu takmer úplne, zvýrazniť len miesto, kde si môžete zložiť topánky, zavesiť si vrchné oblečenie. Chodba z hlavnej miestnosti je oddelená šatníkovou skriňou, ktorá je otočená "späť" k dverám, na tejto rovine sú závesy na šaty, malé poličky na topánky. Vstavaná skriňa je tiež inštalovaná v chodbe, ak existuje. Územná časť chodby vyzerá originálne pomocou podlahy - kontrastnej farby koberca, laminátu, dlažby. Ak je to možné, miniatúrna chodba je oddelená posuvnými dverami. To je veľmi užitočné, keď byt nie je príliš teplý - dvere budú poskytovať dodatočnú ochranu pred chladom z ulice. Textilné závesy, matné sklo, vitráže, kovové priečky s plazmovou perforáciou - ideálne riešenie. Osvetlenie chodby by malo stačiť nielen na odstránenie topánok a kabátov, ale aj na bežné česanie a líčenie. Pozícia ušetrí špeciálne make-up zrkadlo s jasným osvetlením po obvode. Na chodbe je pridelených najviac 1,5-2 m2.

kúpeľňa

Kúpeľňa a WC je najpraktickejšie kombinovať, prideľovať im najviac 3,5 m2. V ďalšom uskutočnení pod WC vyžarujú až 1,5 m2. uzavretý priestor, a namiesto kúpeľne dal sprchovací kút. Rohová kabína šetrí priestor, rovnako ako miniatúrna vaňa - trojuholníková alebo krátka. Zvláštnosťou kúpeľne je, že môže byť umiestnená len na určitom mieste bytu - v blízkosti „stúpačky“. Umývadlo je tiež preferované uhlové, miniatúrne, v prítomnosti kúpeľa, môžete ho úplne opustiť. Zariadenie tepelne izolovanej podlahy v kúpeľni bude slúžiť ako doplnkové vykurovanie bytu - tu nie je dostatok miesta pre objemové batérie.

Kompetentné usporiadanie nábytku

Priestor s obmedzeným záberom môžete zónovať pomocou nábytku - je uprednostňované byť úzky. Pomerne nízke objekty rozdeľujú miestnosť, vysoko umiestnenú pozdĺž stien. Všetky možné kúsky nábytku sa skladajú alebo skladajú. Žiadne objemné stoly, masívne stoličky - iba „ukradnú“ už obmedzený priestor.

Šatníková posteľ - skvelý nákup. Pred spaním je to posteľ a počas dňa sa spiace lietadlo zdvíha bez toho, aby zaberalo viac miesta. Rozkladacia pohovka v noci bude slúžiť ako spálňa, ktorá je kompaktným miestom na relaxáciu počas dňa. Rohová rozkladacia pohovka dokonale zapadne do malého ateliéru, ktorý ju zdobí. Nábytok s kolieskami je veľmi pohodlný - posteľ sa počas dňa prehýba, „odchádza“ na noc v strede miestnosti. Takmer všetky veci sú umiestnené v uzavretých policiach, aby sa priestor neusporiadal. Dobrým riešením sú regály so zabudovanými zrkadlami. Zrkadlo samo o sebe vizuálne vytvára priestor, vysoké regály sú priestranné miesto na skladovanie.

Je žiaduce vybaviť všetky alebo väčšinu z nich, vybrať rovnakú farbu, podobnú tvaru a štýlu. Vysoký nábytok vizuálne šetrí priestor - priestranné skrine na strop, barový pult s vysokými stoličkami, "podkrovie" postele.

    

osvetlenie

S nedostatkom prirodzeného osvetlenia by mala byť umelá starostlivosť braná dvojnásobne - množstvo svetla vizuálne rozširuje miestnosť. Podsvietenie je zvolené lokálne - pre každú zónu vlastné, ako aj všeobecný, nastaviteľný jas. V "ospalom" pásme sa rozptýlené svetlo - stropné svietidlá, špeciálne stropné svietidlá, svietniky. Pre kuchynské fitingové osvetlenie v kombinácii so všeobecným stropným osvetlením. Hrubé záclony opticky zmenšujú priestor, pretože sú nahradené žalúziami alebo žalúziami, ktoré sa nachádzajú v blízkosti skla. To účinne využije plochu parapetu.

Pracovná plocha by mala byť dobre osvetlená - dosť na úplné čítanie, písanie, prácu na notebooku. V prítomnosti škôlky by mala byť počas dňa veľmi jasná a pred spaním sa rozsvieti nočné svetlo so senzorom okolitého svetla.

    

záver

Pri navrhovaní štúdia s veľkosťou 23 štvorcov sa berie do úvahy, kto v ňom bude žiť a na ako dlho. V ideálnom prípade je táto miestnosť vhodná pre jednotlivcov, ktorí tu budú dočasne a menej pohodlne ubytovaní aj dvaja alebo traja ľudia. Tento interiér kombinuje kompaktnosť s komfortom, originalitou s univerzálnosťou, je to v podstate nový formát bývania. Problém úzkosti rieši dobre zvolený nábytok, zónovanie, minimalizácia počtu dekoratívnych úprav.

Zanechajte Svoj Komentár