Klietka v modernom interiéri

V posledných rokoch sa v interiéri pevne posilnil trend smerom k monotónnosti. Krédom moderných štýlov je praktickosť a prirodzenosť. Poradie otravných farebných riešení sa však postupne rozriedilo s opakujúcimi sa vzormi, ktorých móda sa opäť vrátila. Geometrické vzory boli populárne v minulom storočí, a kvetinové nezmizli z povrchov ešte dlhšie. Samozrejme sa zachovali tradičné štýly, v ktorých sa vždy používali pestré vzory. Klietka v akomkoľvek interiéri vyzerá sviežo a kreatívne. Má jedinečnú vlastnosť, že robí veci drahšie, čo pomáha veľa s opravami rozpočtu. Varianty vzorov od pretínajúcich sa v pravých uhloch k líniám hmoty av niektorých krajinách táto postava zaujíma osobitnú úlohu v dejinách. O štýloch, v ktorých sa bunka používa a ako ju organicky zapadnúť do vnútra, a poďme si pohovoriť ďalej.

Typy klietok v interiéri

Klietka nie je tak nudná, ako si myslia obyvatelia mesta. Tento vzor má mnoho variácií a odlišuje sa nielen farebnými kombináciami, ale aj špeciálnym usporiadaním čiar, ich hrúbkou a jasnosťou.


  
 

Zoznam základných károvaných vzorov používaných v interiéri zahŕňa:

 • Škótsky tartan. "Rodina" vzor jedného z národov obývajúcich hmlistý Albion.
 • Svetlo Guinea, ktoré sa používa v romantických interiéroch.
 • Francúzsky Vichy. V 70. - 80. rokoch minulého storočia boli takéto ozdoby široko používané v odevnom dizajne. Teraz starostlivo zachovala Provence.
 • Burberry. Táto ozdoba dostala svoje meno na počesť spoločnosti, ktorá ho prvýkrát použila. Vzor Burberry prišiel ochutnať v anglických futbalových fantáziách, preto je vždy spojený s motívmi hooliganov a zároveň zosobňuje všetko, čo Briti. Na pozadí zvyčajne svetlého tienidla v pravom uhle sa pretínajú skupiny širokých a tenkých čiar.

 • Šachová kombinácia podľa princípov kontrastu a analógie.
 • Vzor "husacia noha", ktorý sa stále používa v dizajne vrchného oblečenia a nohavíc, bundy z hustých prírodných tkanín. Ozdoba sa zdala byť vytvorená maľovanými vtáčími nohami, ktorých majitelia vyleteli z klietky a pošliapali dobre na plátne.
 • Štýlový argyle. Tento "lem" je zvyčajne zdobený klasickými svetre a pulóvre, ale harmonicky sa hodí aj do striktných interiérov. Argyle kombinuje tmavé odtiene.


 
  

Každý z vyššie uvedených károvaných vzorov je vhodný len pre určité štýly a môže byť na niektorých povrchoch výhodný a na iných je úplne nevhodný.

Škótska klietka alebo tartan

Ornament sa vyrába tkaním vlákien z vlákien, ktoré sa farbia vopred. Hmotnosť tartanu. V Škótsku používajte špeciálne "kódovanie", ktoré môžu čítať iba miestni obyvatelia. Rôzne druhy ornamentov hovoria o príslušnosti k určitej organizácii, lokalite alebo klanu. Vzor sa stal charakteristickým znakom nielen Škótov, ale aj ich osobitného oblečenia. Slávne kilty sú vyrobené z tartanu.


    

Vzor sa skladá z horizontálnych a vertikálnych pruhov, ktoré sú kombinované s oblasťami šikmo. Šírka čiar môže byť odlišná. Vzor je populárny ďaleko za hranicami svojej vlasti. Hoci farebné variácie Tartanu sú takmer neobmedzené, kombinácia čiernej s červenou a zelenou sa považuje za "najobľúbenejšiu". Tartan môže byť asymetrický a symetrický. Jasné možnosti sú kombinované len s monochromatickými povrchmi. Napríklad, pohovka čalúnenie v sukulentnej klietke sa stane prízvuk v interiéri, preto sa neodporúča pridať ďalšie svetlý dekor a rozptýliť pozornosť. Tartan sa používa nielen v textíliách, ale aj v tapetách, podlahách, v doskách a dokonca aj v nábytkových fasádach.

Hoci tartan je staroveký vzor, ​​má množstvo napodobenín. Jedným z nich bola bunka "krajiny", ktorá je vytvorená z nití, namaľovaná v neutrálnych odtieňoch a nie je charakterizovaná kontrastom.

Kontrastné šachy

Šachová bunka - klasický spôsob zdobenia povrchov. V závislosti od farebného riešenia to môže byť:

 • Podobne, to nie je pozoruhodné, kombinujúce odtiene v blízkosti spektra.
 • Contrast. Kombinácia farieb v takejto klietke je chytľavá a farebná. Ak je vzor malý, potom sa doslova začína "prehrabávať v očiach."

Medzi variáciami kontrastného šachu je populárna čierno-biela verzia. Bezchybne sa prelína s high-tech, podkrovím, minimalizmom, chatou, konštruktivizmom, futurizmom a dokonca aj modernými interiérmi. Ak sa zdá, že kombinácia je príliš chytľavá, potom si môžete vybrať trikolornú verziu, kde je neutrálny tón pre vyváženie: sivá, béžová, hnedá.

Výrobcovia dlaždíc majú veľmi radi šachy. Tento vzor zdobí mnoho interiérov kuchyne a kúpeľne.

Francúzsky vichy

Vichy je „ľahký“ bunkový vzor, ​​ktorý sa používal na ozdobenie prevažne ženského letného oblečenia. Vymyslel v rovnomennom francúzskom meste. Ozdoba má neuveriteľnú ľahkosť, ktorá sa dosahuje kombináciou bielych a šialených, romantických odtieňov: modrej, zelenej, modrej, žltej, ružovej, červenej, fialovej. Vo vzore sú tri typy buniek: dva hlavné tóny a jeden medziprodukt, ktorý sa získa ich zmiešaním. Vnímavosť vyzerá neuveriteľne jemne a jemne, s jemným prelamovaním. Vzhľadom k tomu, vzor pochádza z Francúzska, bol prvýkrát integrovaný do interiéru v tejto krajine. Okrem toho, ľahkosť a vzdušnosť ornamentu sa neodvolávali na striktné elitné štýly, ktoré boli populárne vo veľkých mestách.


    

Vichy nastúpil do Provence - smer francúzskeho zázemia, a tak tam zostal. Organicky vzor nevyzerá na pevných povrchoch, ale v textíliách záclon, obrusov, čalúnení, poťahov na nábytok, vankúšov, prikrývok, obrúskov, uterákov.

Air Guinea

Guinem je typ Vichy. Ozdoba sa líši iba špeciálnym jasom a veľkými bunkami, ktoré vyzerajú veľkolepé buď na širokom povrchu alebo vo veľkých priestoroch. V anglicky hovoriacich krajinách sa Vichy nazýva "gingham", čo spôsobuje zmätok v názvoch vzorov pre rusky hovoriaceho človeka. Guinem sa zase približuje vzoru "pepita". Je vytvorený na rovnakom princípe, ale bunky sú tvorené na základe kombinácie bielej a čiernej, hnedej. Pepita je vhodná na dekoráciu prísnych miestností: kancelárií, dielní, nekompromisných obývacích izieb alebo priestranných chodieb.

zlátanina

V technike patchwork robiť deky, prikrývky, obliečky na vankúše pre vankúše, uteráky a koberce. Mnohé viacfarebné kúsky (obyčajne rovnakej veľkosti) sú jednoducho zošité. Môžete sledovať princíp tradičnej kombinácie troch farieb alebo urobiť neuveriteľne svetlé a farebné dekorácie pre váš domov. Takéto prvky vyzerajú organicky vo svetle, príležitostné štýly (Provence, fusion) a množstvo etnických trendov. Mimochodom, patchwork neukladá obmedzenia tvaru záplat, ale zaujímame sa len o malé štvorce. Neuveriteľne "teplý" vzhľad palčiakov na horúce, uteráky a obrúsky, v ktorých sú monochromatické kúsky kombinované so vzorovanou tkaninou.


    

Príklady kockovaného interiéru

Kockovaný vzor môže obsahovať:

 • V interiéri (najobľúbenejšia možnosť).
 • V povrchových úpravách materiálov.
 • V čalúnení nábytku alebo poťahov na to.

Zároveň nie sú žiadne obmedzenia pre typy izieb, ktoré sa majú zdobiť. So správnym prístupom, bude bunka vyzerať organicky v podkroví, moderný, proveniencia, krajina, art deco, chebbi chic, etnický, high-tech, minimalizmus, chata, koloniálny, japonský, anglický, škandinávsky, taliansky štýl. Ak sa naozaj pokúsite s výberom farieb, ozdoba sa môže dokonca pripojiť ku klasickej atmosfére, ale bez akýchkoľvek dizajnérskych zručností je lepšie neriskovať bez potreby.

Taký veľký štylistický „rozptyl“ vznikol v dôsledku početných pestrostí variácií: ako v povahe vzoru, tak aj vo farebných kombináciách. Light Vichy je vhodný len pre Provence, Chebbi chic, fusion a "frivolní" taliansky štýl. Použitie ornamentu vytvoreného v technike patchwork je obmedzené len na etnicitu. Low-key tartan môže vyzdobiť interiéry zdobené podľa kánonov podkrovia, krajiny, chaty a art deco. Šach je kombinovaný s minimalizmom, hi-tech, škandinávskym a koloniálnym štýlom.


    

Kuchyňa-obývacia izba

Kockovaný vzor šťavnatých odtieňov je obzvlášť jemný a v kuchyni vyzerá teplo. V tejto miestnosti sa hosteska zvyčajne snaží vytvoriť špeciálne pohodlie, ktoré ju inšpiruje k príprave kulinárskych majstrovských diel. Klietka sa môže objaviť v dekoratívnych prvkoch a textíliách: tienidlá, teplé rukavice, uteráky, obrusy, obrúsky, záclony, tácky, čalúnenie stoličiek a mäkký roh. Tapetu, plastové panely, dlaždice a dokonca aj strop podšívka zdobia neposlušné vzor. Ružové, fialové, modré, červené, zelené a žlté bunky v kombinácii s bielymi a svetlejšími odtieňmi hlavného, ​​jasného tónu. Aby bola dekorácia úplná, ozdoba pokračuje v keramických a porcelánových dekoráciách rovnakých odtieňov.


    

Argyle, burberry, husacie chodidlo a tartan sa bežne používajú v obývacích izbách. Tieto vzory pomáhajú vytvoriť jedinečné prostredie, ktoré na jednej strane povedie k závažnosti, ale zároveň nezbaví miestnosť útoku na pohodlie domova. V priestranných obývacích izbách môžete využiť originálnu výzdobu interiéru - dekoráciu stien prízvuku výhradne klietkou. Aby sa udržala rovnováha v nastavení, zvyšok konštrukcie by mal byť neutrálny pastel, bez šťavnatých nečistôt, inak sa kompozícia vizuálne „rozpadne“ na rôzne kusy. Dekoratívne jasný vzor môže ozdobiť povrch pohovky, stoličky, prikrývky, podložky, koberce.

Hnedo-piesčité burberry na stene dokonale kombinuje s retro-rámované obrazy s jasne modré a modré čalúnenie rohové pohovky na pozadí šedého laminátu.

Vstupná hala

V malých bytoch by mali byť úzke chodby opatrne opatrené klietkou. Pre tieto prípady sú vhodné len neutrálne varianty vytvorené kombináciou svetlých odtieňov. Preplnené izby sú vždy zdobené v jasných farbách, ktoré vizuálne rozširujú priestor. V domoch sú chodby priestrannejšie nahradené luxusnými sálami. V týchto miestnostiach s kockovaným vzorom môžete úplne ozdobiť jednu zo stien.

Pre tých, ktorí dávajú prednosť urobiť minimálne časti, vhodné možnosti s ľahkým dekorom: ornament na rohoži dverí, na kôš pre dáždniky a vychádzkové palice, v čalúnené lavice pre pereobuvaniya.

Kúpeľňa a WC

Kockovaný vzor v kúpeľni a WC sa používa na povrchu dlaždíc. Dlaždice môže byť vybraná v rôznych farbách a "montáž" výkresu sami počas inštalácie, alebo si môžete zakúpiť hotové keramiky zdobené malé štvorčeky. Nie je vhodné skrátiť celú kúpeľňu o kockovaný ornament. Nadmerné spestrenie poškodí miestnosť, ktorá sa zvyčajne nelíši vo veľkosti. S pomocou vzoru, akcenty sú vyrobené nad vaňou alebo v sprche, dve zóny kombinovanej kúpeľne sú oddelené. Bunka môže tiež ozdobiť sprchové závesy, uteráky, koberce a dokonca aj koše na prádlo.


    

Originálny a štýlový vzhľad čierno-bielych šachov na podlahe a čiastočne na stenách v kombinácii s bielymi dlaždicami. Jasné akcenty v takejto dekorácii sú umiestnené výlučne vo forme dekoru. Na takej neutrálnej palete môžete použiť ťahy ľubovoľných odtieňov, pretože sa ľahko kombinujú s akýmikoľvek tónmi.

škôlka

Detská izba je miesto, kde sú vítané pestré experimenty a vhodná je aj svetlá patchwork. Odborníci odporúčajú od útleho detstva obklopiť dieťa s bohatými farbami, pretože to umožňuje rýchlo naučiť svet, lepšie navigovať v priestore, rozpoznať objekty podľa princípu farebných asociácií. V izbe pre dieťa je svetlá klietka zdobená nielen posteľnou bielizňou a prikrývkou, prikrývkou, záclonami, substrátom z papagájovej klietky, knižným klipom alebo čalúnením kresla alebo pohovky.


    

Vzor môže byť stelesnený v úložnom priestore. Napríklad početné police v otvorenom regáli sú natreté v rôznych odtieňoch a v detskej izbe sa objavuje veľká farebná klietka. Takúto originálnu skrinku je možné zakúpiť v Ikea už v hotovej forme. Rozpočtový nábytok je ideálny pre dieťa, ktoré skôr alebo neskôr „vyrastie“ z neho, ako stará kombinéza.

V izbách pre tínedžerov odporúčame používať pokojnejšie tóny. Chlapci, ktorí majú radi futbal, budú liečení chuligánmi Burberry, ale pre dievčatá budú relevantné Vichy alebo Guinea. Stelesnite ozdoby hlavne v textíliách.

spálne

V spálni sa neodporúča používať svetlý, chytľavý kockovaný ornament. Táto miestnosť na spanie a relaxáciu by mala byť postavená v pokojnom spôsobom a relaxácii. Čierny a sivý šach môže ozdobiť podlahu alebo niekoľko vankúšov, ale neodporúča sa kresliť akcentovú stenu s takýmto vzorom. V čele postele používajte Vichy s neutrálnymi pastelovými odtieňmi. V zriedkavých prípadoch aplikujte tartan, argyle alebo pepita, ak štýl miestnosti umožňuje podobnú závažnosť. Mäkká, béžovo-sivá bunka môže ozdobiť hlavu postele. Ornament je kombinovaný s monochromatickým závojom zo slonoviny a luxusnou tapetou s vegetatívnym vzorom rovnakej farby.


    

V prísnom interiéri spálne, môžete voliteľne pridať jasne červené, modré alebo fialové koberec na nohe postele. Je dokonale kombinovaný s podobným vzorom na stropných svietidlách.

Čo kombinovať bunku

Bunka sa označuje ako ornament s intenzívnou, dominantnou "energiou". Bez ohľadu na farebné riešenie potlačí akýkoľvek iný vzor, ​​ak je umiestnený vedľa neho. Kockované povrchy sa najlepšie kombinujú s pevnými prvkami. Kombinácia farieb je zvolená podľa princípu analógie, pretože kontrast nie je najlepšou voľbou pre príliš aktívny vzor. V zriedkavých prípadoch môže pastelka vyzerať organicky v kombinácii s jemným kvetinovým ornamentom, vyrobeným v rovnakých farbách.


    

Klietka je z módy. Cez odmietnutie v dizajne mnohých ozdôb, ktoré sa stali tradičnými, tento vzor nie je starnutie a nezhromažďuje prach na polici, ale zdobí aj ultramoderné apartmány. Vďaka svojej všestrannosti a širokej škále variantov je jednoduché vybrať si klietku pre takmer akýkoľvek interiér. Môže byť pokojná, nezbedná, domácka, neopatrná, vzdušná, prísna a elegantná. Zostáva len vybrať a stelesniť dekoráciu. Potom bude váš interiér ako klanový tartan - jedinečný a nenapodobiteľný.

Zanechajte Svoj Komentár