Interiérový dizajn bytu 45 m2. m

Dizajnérske riešenia, ktoré chcete použiť pri oprave obytných priestorov, sa často stávajú nerealizovateľnými kvôli svojej malej ploche. Majitelia nehnuteľností chcú, aby byt tak funkčné, ako je to možné, ale to nie je vždy možné: nosné steny zasahovať, alebo nie je dosť peňazí pre všetky nápady dizajnérov '. Na opravu nezostala neúplná, mala by byť jasne naplánovaná. Všetky úkony týkajúce sa usporiadania priestorov musia byť natreté, podrobne rozpracované. Ak sa človek plánuje opraviť sám, v tomto štádiu bude musieť konzultovať skúseného špecialistu (projektanta alebo staviteľa). Optimalizácia postupu opravy pomôže ušetriť peniaze vlastníkovi nehnuteľnosti, skrátiť čas strávený na dokončovacích prácach. Veľa závisí od veľkosti miestnosti. Nižšie sú uvedené príklady dizajnu bytu 45 metrov.

Kompetentné usporiadanie

45 metrov je priestor typického jednoizbového alebo dvojizbového bytu. Majú rôzne rozmery, funkčný účel izieb, takže vo fáze plánovania miestnosti musíte okamžite pochopiť, koľko miestností bude v miestnosti, a na základe toho vytvoriť projekt projektu. Ak si človek kúpil byt bez plánovania, potom bude pre neho najjednoduchšie, pretože nebude musieť zbúrať steny, ktoré už existujú, je vo svojich rozhodnutiach úplne slobodný. Môže premeniť 45-metrový byt na jediný priestor, v ktorom nie je ťažké oddelenie do kuchyne a miestnosti, a iba toaleta je oplotená stenou. Ak je v byte sú 3 okná, potom je lepšie premeniť ju na dvojizbový byt alebo euro sedadlo. Pre plánovanie miestností môžete použiť programy:

 • Astron Design;
 • Kuchynský plánovač IKEA;
 • SketchUp;
 • Planoplan;
 • Sweet Home 3D;
 • PRO100.

    

Programrysy
Astronje jednoduchý;

zadarmo;

má vysoko kvalitnú grafiku.

SketchUpmá bezplatnú, platenú verziu;

má jednoduché rozhranie;

umožňuje vytvoriť vysoko kvalitný trojrozmerný dizajn so schopnosťou podpísať veľkosť jednotlivých prvkov.

Sladké domáce 3dideálny pre začiatočníkov;

pomáha vytvárať jednoduché projekty;

Existuje ruská, anglická verzia softvéru.


    

Dizajnové prvky jednoizbového bytu o rozlohe 45m2. m

Bytový dizajn 45 m2. m je najčastejšie spojené s transformáciou odnushki do štýlových apartmánov s veľkou kuchyňou (viac ako 10 metrov), priestrannou halou a útulnou štvorcovou izbou. Jednoizbový apartmán, v ktorom je 45 metrov, sa dá len ťažko nazývať malý, takže je možné v ňom stelesniť mnoho myšlienok, čím sa z nudnej typickej miestnosti stane krásna. Tu veľa záleží na osobných preferenciách majiteľa nehnuteľnosti. Vyberie farebnú schému budúceho interiéru. Pri opravách odnushki v novej budove je najlepšie použiť pastelové odtiene: béžová, biela, popolavá, sivá. To bude vizuálne rozšíriť miestnosť, aby bol čo najviac priestranný. Počas vývoja projektového projektu, je lepšie vopred prideliť hlavné oblasti miestnosti: kuchyňa, obývacia izba, kúpeľňa. Toto je potrebné na výber požadovanej farby. Ak rodina s dieťaťom žije v byte (nie jeden muž alebo žena), potom najlepším riešením interiéru bude zónovanie obývacej izby s pomocou rôznych farieb stien, podlahy a stropu.

Aj pri zónovaní by sa mali vyhnúť kontrastným farbám.

    

Kombinácia dvoch fariebRelevancia pre odnushki 45 metrov
Čierna biela-
Červená zelená-
Fialová oranžová-
Sivá béžová+
Ash ružová perla+
Krém, biela+
Fuchsia, modrá+


    

Dizajnové prvky dvojizbového bytu o rozlohe 45m2. m

Jednoizbový apartmán, v ktorom je iba 45m2. m, je považovaný za malý. Zvyčajne sa skladá z malej kuchyne (6-7 m) a 2 izieb (12-16 m). Vývoj projektového projektu závisí od dispozície izieb. Ak sú izolované, potom nemôžete zničiť stenu, hneď po práci na farebnú schému priestorov. Byt s priľahlými izbami by mal byť upravený. Priľahlé miestnosti sú od seba izolované. Ak to technicky nefunguje, potom môžete prepojiť jednu z miestností s kuchyňou alebo chodbou a odstrániť steny, ktoré ich oddeľujú. S pomocou takejto prestavby, môžete získať moderné evrosvushka. Nedostatok stien dodá miestnosti viac priestoru. Ale zmeny sú nežiaduce, ak rodina s dieťaťom žije v objekte, potom sa musíte pokúsiť izolovať miestnosti. To sa robí niekoľkými spôsobmi:

 • prerezať dvere z miestnosti do kuchyne a položiť vnútorné dvere;
 • znížiť vstupnú halu, zväčšiť miestnosť;
 • znížiť halu, zvýšiť chodbu.

Počet obyvateľovnápady
Rodičia + dieťakombinovaná kuchyňa - obývacia izba;

spálňa rodičov bez okna;

škôlka - s oknom.

Rodičia + dieťa2 deti s oknami;

spálňa rodičov bez okna;

kuchyňa-obývacia izba má 1 okno.

    

Stylistický smer

Ak chcete byt vyzerať harmonicky, musíte vytvoriť interiér všetkých izieb v rovnakom štýle (high-tech, minimalizmus, štýl podkrovia, škandinávsky štýl, barok, krajina, atď). Niektoré štýly môžu byť kombinované, ale toto by malo byť vykonané len po konzultácii s dizajnérom. Ak chcete, aby interiér vyzeral majestátne a dôstojne, môžete si vybrať bielu ako hlavnú farbu a zriediť ju rôznymi farebnými škvrnami. Nasýtené odtiene urobia dizajn kompletným. Nástenné dekorácie by mali byť jednoduché a stručné. Nadmerné vzory a štuky zasahujú len do malých miestností. Pre malé jednoizbové alebo dvojizbové apartmány je ideálny škandinávsky štýl. Interiéry, vyrobené v tomto štýle, vyzerajú celkom jednoducho, ale veľmi pohodlne. V malých miestnostiach tieto kombinácie farieb vyzerajú najlepšie:

 • svetloružová, fialová, modrá;
 • krémová, žltá, oranžová;
 • perlovo šedá, biela, námorníctvo;
 • smotana, pomaranč, čokoláda.

štýlfarba
Country hudbabéžová;

mlieko;

čierny (tón na nábytok);

Art Decomlieko;

slonová kosť;

tmavo hnedá;

klasickýbiela;

zlato;

terakota;

barokozlato;

mramor;

smaragd;

modernýblankyt;

biela;

svetlohnedá.

    

Rozdelenie do zón

Územný plán je dôležitým princípom interiérového dizajnu pre byt 45 metrov. Ak hovoríme o odnushku, je žiaduce rozdeliť miestnosť do samostatných zón spálne a obývačky. To sa vykonáva pomocou oddielu vyrobeného zo sadrokartónu, malej skrinky, obrazovky, alebo jednoducho kvôli rôznym farbám. Napríklad, spálňa môže byť vykonaná v pastelových paletách, a obývacia izba v bohatých a bohatých farbách. Je tiež možné rozdeliť miestnosti do zón pomocou viacúrovňových podlaží a stropov. Posteľ je umiestnená na pódiu a pohovka pripojená k obývacej izbe zostáva na podlahe. Územné usporiadanie miestnosti by malo podliehať základným pravidlám osvetlenia. Ak sú v miestnosti 2 okná, potom by mala byť zónovaná tak, aby v spálni aj v obývacej izbe bolo okno. Ak je okno jedno, potom na neosvetlenej časti miestnosti je potrebné nainštalovať silnejšie svietidlá.


    

Kuchyňa-obývacia izba

Štúdio apartmán 45 námestí. m, ktorý odstránil priečku medzi izbou a kuchyňou, volal štúdio. Pred vykonaním takejto úpravy by sa mala objasniť možnosť jej legitimizácie. Napríklad v Khrushchev s plynovými sporákmi je nemožné: kuchyňa musí mať dvere podľa zákona. Zónový ateliérový apartmán začína výberom podlahy. V kuchyni by mala byť odolná voči vlhkosti a v obývacej izbe môžete dokonca položiť koberec alebo linoleum. Tým sa automaticky vymedzia 2 zóny. Môžete tiež zónu miestnosti pomocou tapety rôznych farieb a textúr. Okrem toho, kuchynský kút môže byť vyrobený v jasných farbách (rovnako ako kuchynský set), a obývacia izba môže byť premenená v elegantnej miestnosti v klasickom štýle. Niekedy dizajnéri rozdeľujú miestnosti a kuchynské priestory s barovým pultom, ale musia zodpovedať celkovému štýlu interiéru.


    

študovať

V dvojizbovom byte 45 m2 môže byť jedna z izieb vybavená kanceláriou. Pre tieto účely je lepšie zvoliť malú miestnosť a opraviť ju v kancelárskom štýle tak, aby nič nezasahovalo do práce. Ak je v apartmáne nutné opustiť 2 obývacie izby (pre dieťa a rodičov), potom môžete ísť na trik a znížiť veľkú miestnosť, t. rozdeľte ju sádrokartónovou priečkou. Výsledkom budú 2 miestnosti približne 10-12 metrov s oknami a 1 miestnosť 6-8 metrov bez okna. Štúdia je vypracovaná na základe štúdie. Pre pracovnú plochu je okno nepovinné. Táto dispozícia je vhodná pre odnushek, len na konci budú 2 izby: s oknom a bez. V kancelárii ani nemusíte dať pohovku. Postačí dať vysoké skrinky s knihami a potrebnými dokumentmi, ako aj počítačový stôl so stoličkou. Vzhľadom k tomu, kancelária bude vonku bez okna, potom sa musíte starať o osvetlenie. Nie je potrebné zavesiť veľký luster, zapadnúť:

 • reflektory;
 • Stolová lampa;
 • nástenné svietniky;
 • stojací lampa pri stole.


    

spálne

V jednoizbovom byte je ťažké identifikovať miesto spálne bez straty funkčnosti miestnosti. Ak nainštalujete aspoň 1 metrovú posteľ do miestnosti, potom sa celá odnushka zmení na spálňu. Už tu bude ťažké pozvať hostí. Izba s pohovkou bude vyzerať ako obývacia izba, ale je nepríjemné spať na nej. Preto je úlohou projektanta v tejto fáze nájsť rovnováhu medzi funkčnosťou, krásou a pohodlím a nainštalovať posteľ a pohovku v jednej miestnosti bez straty štýlu. Zvyčajne sa problém rieši inštaláciou pódia. Podlaha v jednej časti miestnosti je mierne zvýšená a na pódium je umiestnená posteľ s nočnými stolíkmi. To môže byť uzavretý s baldachýnom (ak štýl umožňuje) alebo vľavo za obrazovkou. Vo zvyšku izby sa nachádza pohovka, konferenčný stolík, niektoré skrinky. Ak používate mólo, môžete pracovať s odtieňmi jednej farby:

 • spálňa priestor vykonávať v jemných odtieňoch (zelená, ružová, ashen, atď);
 • maľovať obývacia izba v nasýtených a dokonca jedovatých odtieňoch.


    

Vstavané a skryté úložné miesta

Izby malých apartmánov sú zvyčajne skladované prevažne z množstva vecí. Preto musíte použiť každý centimeter domova. Optimalizácia priestoru je hlavnou úlohou pri navrhovaní malého bytu. Ak hovoríme o oddelenej spálni s oknom, potom je potrebné použiť priestor pri okne, ktoré je zvyčajne ignorované. K tomu, priamo pod parapetom a po stranách okna, musíte nainštalovať police pre knihy, figúrky a maľby. Bude to vyzerať štýlovo a neobvykle. Všetky skrine v byte musia byť až do stropu. Časť izby je možné oplotiť, aby sa vytvorila šatníková skriňa. Aj v apartmáne nájdete rôzne miesta na uloženie oblečenia:

 • pódium;
 • zásuvky pod posteľou;
 • špeciálne truhly;
 • Podlahové vešiaky;
 • obuvnitsy;
 • Malé skrinky;
 • Stoly so vstavanými skrinkami;
 • nástenné háčiky.


    

Výber nábytku

Nábytok pre malý byt je kúpený ako funkčné. Je lepšie si vybrať manželskú posteľ alebo pohovku, kde si môžete dať celú posteľnú bielizeň. Štýl nábytku musí zodpovedať interiéru domu. Miešanie štýlových trendov je neprijateľné. Je logické kúpiť nábytok pre byt v jednom obchode od jedného výrobcu. Ak je posteľ a šatníková skriňa jeden monolitický set, vyzerá štýlovo a elegantne. Ak to nie je možné, potom by ste mali vybrať nové skrine a stoly, ktoré sú vhodné vo farbe a štýle do postele a do vnútra miestnosti. Musíte si vybrať modulárne skrine a skrine, ktoré môžu pojať všetky potrebné veci. Dnes existuje mnoho výrobcov nábytku pre malé byty. Najznámejšie sú:

 • Ikea;
 • dana;
 • Dyatkovo;
 • Technická služba atď.


    

Dekor a osvetlenie

Dekorácia bytu závisí od celkového štýlového rozhodnutia miestnosti. Interiér miestnosti nevyžaduje vždy prítomnosť povinných dekoratívnych vložiek, figúr, obrazov, izbových rastlín. S minimalizmom budú všetky tieto detaily zbytočné. Ak je byt vyrobený v romantickom štýle, potom budú užitočné malé vecičky. Mali by sa vyberať s chuťou s prihliadnutím na farebnú stupnicu obydlia. Na chodbe je potrebné dať kompletné zrkadlo. Čo sa týka osvetlenia, veľa závisí od účelu miestnosti. Spálňa by nemala byť tmavou miestnosťou, ale veľké množstvo lámp by bolo nevhodné. Je potrebné vyzdvihnúť lampy na nočné stolíky na čítanie pred spaním a namontovať reflektory so stmievačom na strop. Dokonale zapadnú do každého interiéru.

Lustre budú vhodné v obývacej izbe av kuchyni, a môžete zavesiť nástenné svietniky na chodbe.

    

záver

Pri opravách malého bytu na úrovni eura je kľúčovou úlohou vizuálne rozšírenie priestoru. Ak ste správne zóny priestorov, bude bývanie vyzerať oveľa viac ako jeho 45 metrov štvorcových. K tomu je potrebné vybrať si najvýkonnejší exkluzívny apartmánový štýl, funkčný nábytok a kompetentné osvetlenie. Je potrebné pripomenúť, že silný farebný kontrast nie je vhodný pre malé miestnosti, preto je potrebné vyhnúť sa kombinácii príliš jedovatých odtieňov. Tiež sa neodporúča maľovať steny v tmavých odtieňoch, pretože budú vizuálne redukovať byt. Čím jasnejšia je miestnosť, tým viac sa objaví. A ani v odnushke by nemali opustiť manželskú posteľ s ortopedickým matracom. Je len potrebné kúpiť vhodný nábytok a presne navrhnúť umiestnenie v miestnosti dvoch častí: spálňa a obývacia izba. Výzdoba domu naozaj záleží na kvalite nábytku.

Zanechajte Svoj Komentár