Zaisťujeme interiér vstupnej miestnosti

Priechodná miestnosť v nedávnej minulosti bola považovaná za príklad mimoriadne neúspešného plánu - nie je možné tam odísť do dôchodku, musíte byť v úplnom zobrazení. "Chruščov" funkcionalizačnej éry, s takými nepohodlnými miestnosťami, dokonca stojí o rádovo menej ako pri úplne odlišných. V modernej dobe existuje množstvo originálnych štýlových riešení pre haly, cez ktoré ľudia neustále chodia, berúc do úvahy ich zábery, počet dverí, požadovanú funkčnosť.

Priechodová hala v panelovom alebo murovanom objekte môže prejsť kompletnou prestavbou alebo zostať v pôvodnej podobe - na žiadosť vlastníkov. V súkromných dvojpodlažných domoch je návrh vstupnej miestnosti komplikovaný prítomnosťou schodov vedúcich nahor. Zvyčajne je obývacia izba určená pre spoločnú zábavu celej rodiny, hostí. V tomto prípade sa skutočnosť, že je „cez“, stáva pozitívnou stránkou.

Vlastnosti plánovacej miestnosti

V závislosti od počtu izieb v byte, vo vstupnej hale sú dve až štyri dvere: z chodby, do kuchyne, spálne, šatne, detskej izby. Vchody by nemali byť preplnené - odkaz medzi miestnosťami by mal byť voľný. Jasné zónovanie dáva zmysel len vo veľkých priestoroch - pre najmenších je vhodný otvorený plán, v ktorom je odstránená tretina steny alebo celá stena, ktorá tvorí spálňu-obývaciu izbu alebo kuchyňu-obývaciu izbu. Z haly je tiež možné vyraziť v stiesnenom byte a vykurovaný balkón, lodžiu, je možné jednoducho prepojiť s predsieňou. Individuálny priestor je oplotený v spoločenskej miestnosti so šatníkovou skriňou, s obrazovkou, stojanom, ktorý tvorí len niekoľko metrov štvorcových. V prítomnosti priechodnej miestnosti sa často zvažuje otázka kompletnej prestavby v byte.


    

Všetky vchody vo vstupnej miestnosti sú prednostne riešené rovnakým spôsobom - interiér bude vyzerať pevne.

Umiestnenie a maskovanie dverí

Sú navrhnuté niekoľkými rôznymi spôsobmi, uprednostňujú sa posuvné konštrukcie - toto riešenie nezaberá príliš veľa miesta, pretože s neustálym chodením tam a späť je nepravdepodobné, že by boli zatvorené. Z dverí na chodbu je možné kuchyňu úplne opustiť a zvyšok - pohybovať sa. Nemali by sme zbytočne zneužívať priečky v obývačke - oddelili by len miesto na spanie, pracovňu, ak ich nie je možné umiestniť do uzavretých priestorov.


    

Maskovanie dvierok sa vykonáva lepením, maľovaním vo farbe stien - tak, aby neboli menej viditeľné bez narušenia celkového obrazu. Je zaujímavé pozrieť sa štylizované pod dverami skrine, sú maľované fantasy vzory. Niekedy sú pokračovaním obrazu zobrazeného na stene - priestor sa rozširuje, stáva sa živejším, najmä ak kreslíte les, more, slnečný trávnik, panoramatické okno a horské vrcholy za ním. Zrkadlové dvere sú vynikajúcim pohybom, vizuálne zväčšujú miestnosť, aj keď sú len čiastočne zdobené zrkadlom. Nástenné maľby, veľké plagáty na dverách sa používajú ako doplnok k celkovému štýlu interiéru.


    

Pri akomkoľvek umiestnení vstupov a výstupov by mal priestor vyzerať celý - je neprijateľné „odtrhnúť“ jednotlivé prvky z celkového dizajnu haly.

paralelné

S paralelným, „priechodným“ usporiadaním dverí je vhodné pohybovať sa z jednej miestnosti do druhej, ale priechod sa nepreplní. "Vrecká" na oboch stranách východov môžu byť oplotené obrazovkami, záclonami na elektrocarnise a nábytkom, ktoré tvoria zvláštne oddelené miestnosti. Mali by ste tiež zvážiť možnosť umiestnenia stojana, skrinky pozdĺž jednej steny, jedálenský kút, pohovka, TV - o zvyšných troch. Keď je tu chodba na lodžiu, vyhrievaný balkón, tam je miesto na spanie, kancelária.

uhlopriečka

Táto možnosť je považovaná za najviac nešťastné - budete musieť vyskúšať, aby sa pohodlne miesto čalúnený nábytok, TV, konferenčný stolík, skrine na veci. Ale rozšíriť priestor tu je ľahko možné pomocou presklených alebo svetlých otvorov. Miestnosť so schodiskom v súkromnom dome najčastejšie tiež „trpí“ z diagonálnych priechodov - dve alebo tri dvere sú na rôznych miestach a tiež prístup do druhého poschodia. Keď sú schodisko a hlavný vchod paralelné, je ľahké ich oddeliť clonou akejkoľvek výšky, čím sa vytvára relatívne súkromie.

príbuzný

Toto usporiadanie je najvýhodnejšie, pretože od obývacej izby zaberá len jeden roh, ktorý, ak je to žiaduce, je oddelený prepážkou, sitom, jedným závesom, podlahovými vázami alebo jednoducho dokončený iným spôsobom. Pre klasický interiérový dvojitý alebo jednoduchý. Keď sa v susedných izbách nachádza spálňa a detská izba, je prvoradá organizácia vysokokvalitnej zvukovej izolácie. Územný priestor zvyčajne nie je zložitý - takmer všetko sa dá urobiť rovnako ako s jednými veľkými dverami.

Dve dvere na jednej strane

Obidva vchody sú na tej istej stene, čo umožňuje efektívne využiť celú miestnosť. Medzi nimi umiestňujú dekoratívnu imitáciu krbu, políc na knihy, fotografie alebo maľby v rámoch, plazmovú televíziu, ktorá je namontovaná vysoko na stenu. Ak to vzdialenosť dovolí, tu si môžete dať úzku rozkladaciu pohovku a TV - naproti. Symetrické usporiadanie pozdĺž stredovej osi tu bude čo najpohodlnejšie, ale rýchlo sa môže otravovať - ​​aby sa tomu zabránilo, interiér sa „riedi“ niektorými jasnými prvkami dekoru.

Preniesť dvere - vytvoriť samostatnú miestnosť

Na prenos prvku je najčastejšie potrebný samostatný projekt - ak je stena nesená, bezmyšlienkovite ju zbúja, aj keď je čiastočná, hrozí zrútením stropu. Toto je obzvlášť nebezpečné, ak susedia nad alebo pod zvolili rovnaký spôsob zlepšenia. Niekedy môže byť potrebné zosilniť dvere kovovými konštrukciami alebo betónovými stĺpmi. Najčastejšie sa dvere prenášajú z obývačky do kuchyne, čistá časť steny, vytvára sa otvorený kombinovaný priestor miestnosti a chodby. V trojizbovej "veste", keď je potrebné úplne oddeliť jednu miestnosť, je postavená ďalšia tenká stenová priečka - vstupná hala "stráca" jeden z troch dverí a výstup zo spálne je spojený úzkou chodbou s chodbou.


    

Umiestnenie nábytku

Ak je priestor úplne symetrický, môže byť nábytok usporiadaný symetricky. Vo veľkej hale - na ploche 20 m2. m., vitajte ostrov usporiadanie pohovky, jedálenský kút v centre. To je obzvlášť výhodné, ak je viac ako dve dvere. Ak je miestnosť malá, je lepšie ju nepreťažiť. Ideálny - skladací, posuvný, kabrioletový nábytok, ktorý sa v prípade potreby dá ľahko zložiť, dať do rohu.


    

Veľké objekty sú umiestnené v blízkosti stien, kde nie sú žiadne vchody a východy, kompaktnejšie pozdĺž zvyšku. Je lepšie kúpiť nábytok okamžite so sadou v jednom štýle, pre veľkú obývaciu izbu budete potrebovať pohovku, stôl dostatočnej veľkosti, aby sa zmestili do celej rodiny, nástenná skrinka alebo regál. Ak nie je dostatok miesta, potom namiesto skrine, používajú úzke kĺbové police so svetlom, skladací alebo sklenený stôl a stoličky.

Ak je to možné, nemali by ste klásť pohovky, kreslá, stoličky späť do žiadnej z dverí - ľudia na nich nebudú psychicky pohodlní.

Dekorácie, dekor a osvetlenie

Pre uzavreté priestory je vhodnejšie mať jasné, teplé osvetlenie, jednoduché, jasné, väčšinou monotónne prevedenie. Farebná schéma sa nesmie líšiť od iných miestností, ale vzhľadom na množstvo dverí, aj obrovská sála sa zdá byť oveľa menšia, pretože tmavé akcenty sú použité na minimum, ako každý objem dekor.


    

Najlepšie farby pre obývaciu izbu:

  • biela
  • slnečno žltá
  • svetlo oranžová
  • béžová,
  • smotana,
  • striebro,
  • blue,
  • ružová.

Tieto farby sú vhodné pre steny, strop, podlahu, ale stropy by mali byť aspoň o niekoľko tónov ľahšie ako podlaha. Pre podlahu vo vstupnej hale je lepšie použiť náter odolný proti opotrebeniu - koberce sa rýchlo opotrebujú, opotrebujú sa. Ak sa rozhodne pridať jasné kontrasty, potom sa odporúča maľovať jednu zo stien v burgundskej, tyrkysovej, oranžovej, šedo-fialovej, pričom necháva zvyšok svetla. Dekor sa používa tak málo, ako je to len možné - ak je toho veľa, hala vyzerá príliš preplnená. „Heavy“ dekorácia okien nie je vítaná, vhodnejšie sú svetelné rolety alebo svetelné závesy.


    

Často sú problémy so svetlom v chodbe, najmä ak je okno len jedno a malé, alebo vôbec nie sú. Osvetlenie je prednostne bodové - okolo obvodu haly, centrálne - uprostred stropu, lokálne - nad každou zónou, ak existuje. Centrálne lustre by mali byť ploché, kompaktné, nie neporiadok uprostred miestnosti, nepodceňujte strop.

Akékoľvek krehké predmety by nemali byť umiestnené uprostred cesty z miestnosti do miestnosti, čo je obzvlášť dôležité, ak sú v dome malé deti, a starší zrakovo postihnutí ľudia.

záver

Mať prechádzku priestor nie je najhoršia vec, ktorá sa deje v byte. So správnym prístupom má tento priestor každú šancu stať sa najpohodlnejšou, najkrajšou a útulnou. Je dôležité, aby bol celý, harmonický, dobre zapadajúci do všeobecného konceptu bytu alebo domu. Ak samo-dosiahnutie vyššie uvedenej miestnosti spôsobuje nejaké ťažkosti, potom by ste sa mali obrátiť na odborníkov zapojených do dizajnu interiérov a mať skúsenosti s návrhom práve takých "nepohodlných" miest.

Zanechajte Svoj Komentár