Zaujímavé interiéry v dizajne bytov

Väčšinu času trávime doma. Zvyčajne sú pohodlie a funkčnosť prvoradé. To je samozrejme dôležité. Ale prečo nie kombinovať pohodlie, obvyklý spôsob života a neštandardné interiérové ​​riešenia, ktoré urobia váš domov skutočne jedinečným? Niektoré z myšlienok prezentovaných v článku sú dosť drahé, ale existujú aj celkom jednoduché možnosti, ktoré si vyžadujú minimum času a peňazí.

Zaujímavé riešenia pre malé byty

Nemali by ste prirovnávať život v malom byte Chruščov a matnú a bezradnú existenciu. Je to trochu predstavivosť - a získate krásny interiér, krásne a ergonomické. Je možné, že niektoré myšlienky, ktoré chcete priniesť do života, najmä preto, že to nie je ťažké.

Posuvné dvere

Toto je štýlové a neobvyklé riešenie. Tento dizajn vyzerá pekne a nezvyčajne. Okrem toho nebude zasahovať. Ďalšie pohodlie: umiestnite nábytok priamo do dverí.


    

Divy ergonómie

Organizácia priestorov v malej jednoizbovej miestnosti s limitovaným námestím. m je krížením medzi vedou a umením. Ale nie je to také ťažké, ako sa môže zdať. Dôležité je len usporiadať veci tak, aby boli mimoriadne funkčné. Aby sa miestnosť nezdala byť ešte menšia, je nežiaduce používať ťažké záclony a veľký nábytok v tmavom odtieni. Farba ružového prášku, biela, mäkká modrá a klasická béžová vytvorí atmosféru pohodlia, pohodlia a vizuálne rozšíri priestor.

Bez ohľadu na to, aký malý byt je, nemôžete robiť bez úložného priestoru. Môžete využiť multifunkčný nábytok (postele so zásuvkami alebo rohové skrine). Interiér sa stane nielen funkčným, ale aj veľmi krásnym. V každom prípade by sa mali uprednostniť otvorené police, vstavané skrine a ich kombinácie. Klasický takýto nábytok sa nedá nazvať, ale v malej miestnosti je to viac ako vhodné.


    

Originálne riešenia

Ak je úspora miesta v popredí, potom sa používajú rôzne triky:

 • Na poschodový apartmán alebo chata - skladovací priestor vo forme krabíc na uskladnenie vecí na schodoch.
 • Použitie nábytku s transformačným mechanizmom. Okrem tradičných rozkladacích pohoviek to môže byť šatníková skriňa s posteľou, rozkladacie kreslá.
 • Stojan na knihy pod stropom s miniatúrnym rebríkom.
 • Existuje ďalšia myšlienka na schodisko do hornej úrovne vidieckeho domu: jeho dizajn s LED osvetlením.
 • Nosič bicyklov na stenu. Tradičné umiestnenie bicyklového stroja je na chodbe alebo na lodžii. Ak však v obývacej izbe zavesíte krásny bicykel, bude hrať úlohu najoriginálnejšieho dekoratívneho prvku.


    

Úspešné riešenia pre priestor sú možné nielen pomocou rôznych vecí, ale aj ich vzájomného usporiadania. Napríklad, podkrovné lôžko je plnohodnotným pohodlným miestom na spanie, pod ktorým môžete umiestniť počítačový stôl.

Môžete ísť ďalej: pôvodná mini-izba pod stropom je veľmi pohodlné, kde sa miesto nielen miesto na spanie, ale aj na pracovisku. Spodná vrstva slúži na umiestnenie oblečenia, kníh, CD.


    

Neobvyklé riešenia v obývacej izbe

Neštandardné vybavenie v obývacej izbe urobí z izby nielen útulnú, ale aj nezabudnuteľnú:

 • Okno pôvodnej podoby, vyrobené vo forme vežových hodín. Vyzerá neobvykle kreatívne, najmä ak okná majú výhľad na staré mesto.
 • Nepretržité príslušenstvo pre sedačkovú zónu - konferenčný stolík. Zaujímavý nápad - nábytok s "split" drevený stôl. Sklenená vložka vyzerá ako rieka.
 • Steny pre skateboarding. Ak vás tento šport fascinuje, môžete o takomto rozhodnutí uvažovať. To nie je len lacné potešenie.
 • Ohnisko, zdobené prírodnými kamienkami. Zároveň tvoria kamene bizarnú špirálu, z ktorých niektoré môžu byť natreté.
 • LED zariadenie vo forme hviezdnej oblohy, umiestnené na podlahe. Takéto pokrytie je zriedkavé. V každom prípade je mimo krabice.
 • Laminát alebo parkety - krásne, ale známe. Oveľa zaujímavejšie - podlaha dreveného "puzzle". Zároveň si pamätajte detstvo.


    

Neobvyklý interiér v spálni

V spálni je miesto na odpočinok a spánok, takže príliš svetlá tapeta alebo nadmerná rozmanitosť je tu nepravdepodobné. Je tu zaujímavý nápad: ozdobiť čelo s otvorenými knihami. Teraz, keď sú e-knihy populárne, sa papierové zväzky, bohužiaľ, začínajú zbavovať. Môžu však nájsť takéto neštandardné použitie. A náklady nie sú potrebné. Mimochodom, toto je dobré riešenie pre študentskú ubytovňu. Tu sú knižnice literatúry nemusia pokaziť. Typický príklad použitia šrotových materiálov.

Ďalšia myšlienka - pre priaznivcov minimalizmu: vstavaná skriňa za hlavou postele, ktorá sa otvára pomocou elektrického pohonu. Zvonka vyzerá ako obyčajná stena z lesklého materiálu.

Interiérové ​​riešenia pre kuchyňu

Neobvyklá možnosť interiéru pre štýl krajiny - stolová doska vo forme guľatiny, rezaná pozdĺž. Takýto nábytok vytvára atmosféru starej kaviarne alebo dedinského patriarchálneho domu.

Abstraktné maľovanie podlahy značky. Samozrejme, aby to vyzeralo krásne, musíte tvrdo pracovať, ako má.

Zaujímavé riešenia pre chodbu

Jedným zo spôsobov, ako navrhnúť steny v chodbe je dekoratívne omietky, dobrá alternatíva k tapete. Ale čo keď to urobíte tak, aby sa jeho štruktúra podobala sústredným kruhom na vode počas dažďa? Vyzerá originálne.

Ďalšia výzdoba pre priestrannú chodbu - stojacie lampy. Z hľadiska praktickosti je to pochybné, ale to, čo je nezvyčajné, je fakt!

Zaujímavé kúpeľňové riešenia

Večná otázka: sú rastliny vhodné v kúpeľni? Väčšina odborníkov vo floristike verí, že sa v tejto miestnosti budú cítiť úplne normálne. Stačí si vybrať rastliny, ktoré tolerujú vysokú vlhkosť a pokles teploty. Kreatívnejšia možnosť je tiež: vytvoriť skutočnú zelenú stenu dekoratívnych machov a papradí. Čo nie je miniatúrna predmestská oblasť?

Nemenej zaujímavý dizajn - kúpeľ v pravidelnom byte, vyrobený v tvare hojdacia sieť. Skutočný darček pre hedonistov, epikuristov a milovníkov dobrého odpočinku.

Škrupina v tvare škrupiny. Je zaujímavý ako sebestačný moderný kus nábytku, ako súčasť "morského" dizajnu.

Škrupina umiestnená na ráme bežného bicykla. Táto myšlienka nevyžaduje žiadne náklady, ale vyzerá dobre. "Žltá ponorka" - dobrý dizajn kúpeľne alebo kombinovanej kúpeľne, založený na slávnej piesni Paula McCartneyho. Štylizovaná lampa v kovovej mriežke, periskope nad umývadlom a mozaikovým vzorom na stenách s rybami, chobotnicami a inými morskými živočíchmi.

Zaujímavé riešenia pre škôlku

Pre rodinu, v ktorej deti vyrastajú, je to najdôležitejšia miestnosť. Tu dieťa rastie, učí sa, hrá, má zábavu a smútok, rozvíja sa a rozmýšľa. Preto je tak dôležité, že kútik pre dieťa bol útulný a originálny v prevedení.

Škôlka je miestnosť v dome, ktorá svojou multifunkciou zanechala aj obývaciu izbu. Izba zároveň slúži ako spálňa, herňa, pracovňa, posilňovňa a miesto na prijímanie hostí. Mnohé matky sa sťažujú, že miestnosť nie je dostatočne priestranná. V skutočnosti sú dôležité nielen metrov štvorcové miestnosti, ale aj relatívna poloha objektov a samozrejme atmosféra v miestnosti. Farebný dizajn - pokojný, s jasnými akcentmi.

Extra nábytok vo výzdobe škôlky nie je miesto. Dieťa potrebuje čerstvý vzduch. Potrebné položky sú posteľ, stôl so stoličkou, šatníková skriňa (ako doplnok, police a police) a samozrejme roh na cvičenie. Výhodné materiály sú prírodné. Teraz - o kreatívnom dizajne. Tu sú niektoré zaujímavé nápady:

 • Ozdobte detskú izbu alebo dospievajúci s realistickým trojrozmerným obrazom stromu. Nie je to však jednoduché, ale tajné. Vedľa neho umiestnite pohodlné schodisko, ktoré vedie priamo do podkrovia. Mimochodom, v podkroví, môžete vydať ďalšiu hru. To bude apelovať na predškolákov a dospievajúcich.

 • Veľká úloha pri tvorbe vnútorného osvetlenia hrá. Luster pôvodnej podoby, ktorá vrhá bizarné tiene na steny, za sekundu premení miestnosť na rozprávkový les.

 • Vlastný dizajn Nightlight. Krásny vzhľad vtipný dizajn sklenených hranolov, ktoré farbia miestnosť so všetkými farbami dúhy. Viac „pozemská“ verzia, ktorej sa budú staršie deti páčiť, je svet so svetlom. Princíp multifunkčnosti je splnený: nočné svetlo a príručka o štúdiu geografie súčasne.

 • Viacúrovňové riešenie malej škôlky môže nikoho prekvapiť. V hornej časti je podkrovie, v spodnej časti je pracovisko a šatníková skriňa. A čo keď nahradiť obvyklý rebrík lianou? Prirodzene umelé a skôr trvanlivé. Nemali by ste však odmietnuť tradičné schody. Sloboda voľby od raného detstva je veľmi veľká.

 • Priestor krajiny na stene - sen každého chlapca. To môže byť ako tapetu a maľovanie na stenách (alebo steny) žiara v tmavých farbách.

 • Deti v "pirátskom" predstavení. V skutočnosti nie je nič nové, len loftová posteľ je štylizovaná ako loď morských lupičov a bežné schodisko je nahradené lanom.

 • Posteľ pre dievčatá vo forme domu. Dizajn je jednoduchý, môžete si takúto konštrukciu vytvoriť sami: z preglejky a dosiek, a potom maľovať alebo lakovať.

Zaujímavé nápady pre interiér, nie? Niektoré z týchto myšlienok nie je tak ťažké realizovať. Choďte do toho! Cítite sa ako dizajnér. Zdobenie vlastného domova nie je jednoduché, ale zábavné. Možno máte vlastné nápady.

Zanechajte Svoj Komentár