Spálňa pre teenagera

Dospievanie je považované za najťažšie štádium v ​​procese osobného rozvoja. Dokonca aj včerajšie dieťa začína hľadať seba samého, niekedy vyzvať rodičovskú autoritu a prehodnotiť hodnoty. V čele komunikácie so svojimi rovesníkmi. Je to v spoločnosti, že sa tínedžer snaží usadiť, ako človek a formovať dospelé seba-vedomie. Najťažším prejavom dospievania sa stáva mladistvý maximalizmus. Dieťa prestáva robiť kompromisy, rozdeľuje svet len ​​do čiernej a bielej bez polovičných tónov, stáva sa priamočiarom a ponáhľa sa k záverom. Rodičia sa často stávajú jeho „osobnými nepriateľmi“ kvôli stretu generácií, tzv. Konfliktu otcov a detí. Atmosféra domu sa zahrieva, pocit pohodlia sa stráca Je nevyhnutné, aby sa detská izba stala „jeho pevnosťou“, kde sa bude cítiť v pohode. Dizajn spálne pre teenagera by mal byť nielen organicky spojený s dizajnom iných miestností v byte alebo dome, ale aj apelovať na obyvateľov tejto izby.

Vlastnosti rozloženia miestnosti pre teenagera

Zmena situácie detí na dospievajúcich by sa mala uskutočniť, keď sa dieťa otočí o 13-14 rokov. Hoci moderné generácie vyrastajú skôr a obdobie maximalizmu v niektorých prichádza už v 11-12 rokoch. Spálňa dieťaťa by nemala byť pevná alebo nudná. Pred zmenou niečoho by rodičia mali venovať pozornosť tomu, čo ich dieťa zaujíma. V jeho izbe by mal mať teenager príležitosť na sebavyjadrenie, ktoré bude vykonávať v každom prípade, ak nie doma, tak na ulici. Ak rodičia nechcú, aby ich dieťa neustále mizlo v „zlých spoločnostiach“, mali by počítať s jeho chuťou a zabudnúť na ich preferencie. Ak urobíte izbu iba na vlastnú vôľu, potom bude teenager vnímaný ako dôvod protestu. Psychológovia v tomto prípade odporúčajú konzultovať s malým nájomcom vo všetkom, aby mu dali možnosť samostatne si vybrať štýlové smerovanie interiéru, sadu nábytku a pridať svoje obľúbené farby do farebnej palety.

Aby sa dievča cítilo zapletené do procesu navrhovania, je možné šiť záclony alebo obliečky na vankúše pre vankúše, prešívané prikrývky. Dospievajúci chlapec bude mať záujem, aby si svoje vlastné police alebo stoličky vlastnými rukami. Byť priamo zapojený do procesu dekorácie pomôže dieťaťu zlepšiť sa vo svojej novej miestnosti a vybudovať dôveru medzi ním a jeho rodičmi. Nemôžete uložiť svoj názor, bez ohľadu na to, ako je to správne, pri výbere dokončenia alebo funkcie osvetlenia. Ak teenager trvá na rozhodnutí bez chuti, mal by byť v tom podporovaný. Nech je v praxi presvedčený o nesprávnosti svojich rozsudkov a vyvodí závery, že rodičovská podpora ho bude vždy sprevádzať.

Územné členenie

V detskej izbe je zachovaný počet funkčných zón z detskej izby. Miestnosť musí byť prítomná:

 • Pracovisko pre štúdium.
 • Detské ihrisko na hry a zábavu.
 • Kútik pre kreativitu a hobby.
 • Posteľ, ktorú možno kombinovať s pasívnym odpočinkom.


Ak napríklad rozmery miestnosti, napríklad v Chruščove nechávajú veľa, aby boli žiaduce, potom niektoré oblasti podobnej funkčnosti budú musieť byť kompaktne skombinované do jedného celku. V tomto prípade sa zón vykonáva iba podmienečne alebo podmienečne. Môžete oddeliť záclony, mobilné obrazovky, posuvné dvere z matného skla. Zónovanie sa tiež vykonáva podmienečne pomocou svetla, farebných kombinácií, kombinácií rôznych textúr povrchových materiálov, párových dekoračných prvkov. V priestranných izbách, keď sa spálňa pre dieťa nachádza v súkromnom dome a zaberá napríklad celé podkrovie, je lepšie používať nábytok, falošné steny, klenuté klenby alebo statické priečky.

Stylistický smer

Nenechajte sa mýliť, že len moderné, progresívne štýly sú vhodné pre tínedžerov. Akýkoľvek smer môže byť prispôsobený vkusu malých cestujúcich v miestnosti. Medzi najúspešnejšie možnosti patria dizajnéri:

 • Loft. Smer ocenia mladí muži. Interiér, vyrobený v štýle podkrovia, má dotyk elegancie. Izby majú sofistikovaný systém osvetlenia, v ktorom sa osobitná pozornosť venuje dekoratívnemu svetlu. Zariadenie kombinuje staré prvky a ultramoderné detaily. Vysoké stropy sú zdobené komunikačnými systémami. Murivo na stenu prízvuk zvýrazní moderný štýl. V odtieňoch prevláda hnedá, čierna, biela a sivá. Hoci podkrovie patrí k slušným štýlom, osloví mladých povstalcov.


 • Klasický štýl. Je to vhodnejšie pre dievčatá. S cieľom zdôrazniť kúzlo interiéru vo farbách, používajú biele a odtiene ružovej, čím sa pohybujú od kanonickej hnedej, ktorú dieťa môže nájsť príliš nudné. Nábytok je vyrobený z dreva a v textíliách prevládajú drahé tkaniny s luxusnými vzormi.


    

 • High-tech. Univerzálny štýl, ktorý osloví dievčatá aj chlapcov. Množstvo bielej a šedej farby robí miestnosť jasnejšou a priestrannejšou. Chrómované povrchy a sklo zdôrazňujú „studenú“ eleganciu techno štýlu.

 • Minimalizmus. Vo výzdobe používajú iba svetlé odtiene a vo farbách nábytku a dekorácie - diskrétne, kontrastné farby. Štýl je ideálny pre malé miestnosti, pretože ich vizuálne zväčšuje o pár metrov a vytvára ilúziu slobody. Smer adolescentov sa bude páčiť tomu, že čas na vyčistenie miestnosti s malým množstvom nábytku a vecí bude minimalizovaný.

 • Provence. Mäkký, teplý, elegantný smer vhodný pre dievčatá. V Provence používame pastelové odtiene, drevo, starý nábytok. Dekorácie použité tapety v malých kvetov, ktoré sú v súlade s čipkou a čipky.


 • Škandinávsky štýl. Hlavnou koncepciou smeru je priestorová sloboda a množstvo svetla. Drsná severná klíma sa odráža v interiéri: biely povrch pokrytý snehom je kombinovaný so vzácnymi zelenými ihlami a modrými odtieňmi ľadu.


  

 • Americký štýl. Hoci smer je v mnohých smeroch podobný klasike, jeho koncepcia je demokratickejšia. Monotónne nábytkové čalúnenie svetlých odtieňov je kombinované s pestrým textilným dekorom, zdobeným geometrickými vzormi. Podlaha je zdobená drevom a steny sú konzervatívne omietky. Ako dekorácia môžu pôsobiť skupiny obrazov na stenách, klasické lampy, zrkadlá, vankúše na spanie. Kombinácia niekoľkých zón v jednej miestnosti je charakteristická pre americký štýl, takže v dospievajúcej spálni bude vyzerať primerane a ekologicky.

 • Avangard. Smer je považovaný za symbol mládeže a spurného ducha. Pre avantgardu je charakteristické použitie netradičných povrchových materiálov (hlavne plastov), ​​čo umožňuje výrazné úspory. Vo svetlom interiéri je dôraz kladený na geometriu. Trojuholníky, kruhy, štvorce sú prítomné vo forme stoličiek, konferenčných stolíkov, dekorov, textílií a fototapiet. Štýlovým doplnkom interiéru budú skupiny svietidiel netradičných foriem, svetlé plagáty, dvojfarebné kontrastné závesy.

     

To tiež kombinuje dobre s dospievajúce izby morského štýlu a eko-smer. V druhom prípade môžu rodičia nenápadne naučiť dieťa oceňovať prírodu a starať sa o svoje zdravie tým, že ho obklopujú výlučne prírodnými materiálmi.

Rozsah farieb

V palete farieb by ste mali zvoliť strednú zem. Na základe toho je lepšie použiť neutrálne, pokojné odtiene: biela, sivá, broskyňa, modrá, žltá. S tínedžerom možno dôverovať voľbe akcentačných tónov. Zelená, fialová, modrá, fialová, koralová, červená, čerešňová, mäta, horčica môže hrať svoju úlohu. Teens milujú jas. Konzervatívni rodičia nie sú vždy schopní porozumieť takýmto preferenciám, ale voľba konceptu kombinácie zostáva s nimi. Najlepšia možnosť je považovaná za trojicu z kombinácie svetlého pozadia, nádychu podobného duchu a jasných kontrastných tónov v dekore.

Materiály a metódy konečnej úpravy

Vo výzdobe stien je lepšie dať prednosť tradičnej verzii - tapety. Odtieň a povaha obrazu sú prediskutované s dieťaťom.

Ak je konflikt chuťou varí, potom rodičia si môžu vybrať hlavné krytie, a dizajn prízvuk stenu s fotografickými tapetami s pôvodným obrazom je ponechaný na teenager.

Strop môže byť urobená sadrokartón alebo napätie, bude sa hodí všetky štýlové smer. V prvom prípade takýto dizajnový krok vytvorí komplexný osvetľovací systém. V miestnostiach s nízkymi stropmi sa neodporúča používať rámovú konštrukciu, opláštenú sadrokartónom. Podlaha je zvolená v súlade so štylistickým rozhodnutím. Vhodné pre Provence, klasické, avantgardné parkety. V škandinávskych, amerických a moderných štýloch sa používa laminát. Ak je teenager rád šport, alebo je príliš aktívny, potom môžete pokryť podlahu koberec, ktorý zmäkčí rany a pomôže vyhnúť sa konfliktom so susedmi nižšie.

Výber nábytku

Pri malých miestnostiach by mal byť nábytok nastavený na základe ergonómie a multifunkčnosti. Štandardné prvky pre dospievajúce spálňa bude posteľ, šatníková skriňa, kreslo alebo stolička a stôl. Veľkosť úložného systému bude závisieť od bohatstva detského šatníka. Ak existuje veľa vecí, potom je lepšie kúpiť vstavaný šatník, na zákazku. Jeho dizajn ušetrí priestor, ale dá vám možnosť vybaviť skutočnú šatňu v miestnosti. Pracovisko je možné kombinovať so spálňou, ak si kúpite špeciálnu súpravu. V ňom je posteľ umiestnená na druhom poschodí a pod ňou je umiestnený stôl s stoličkou. Pôvodnou možnosťou bude párovanie regálov s knihami a učebnicami, inštalovanými na oboch stranách postele.

Dekor a textílie

Zdobenie dospievajúci spálňa zahŕňa výber stropného osvetlenia pre osvetľovacie zariadenia, lustre, záclony, podložky, koberce a maľby, fotografie. Textílie by sa mali vyberať z prírodných: bavlny, ľanu, hodvábu, chintzu, aby sa starali o zdravie dieťaťa. Syntetika sa rýchlo stane bezcenné. Ak je teenager záujem o hudbu, potom sa gitara alebo bicie súprava môžu tiež stať súčasťou dekoru. Mladí vedci ocenia veľké bridlice. Mimochodom, môže byť umiestnený na prízvuk stene v čele postele. Geografická mapa sveta pomôže vo vašich štúdiách a stane sa jedinečnou výzdobou miestnosti. Ak je teenager rád klasickú literatúru, potom je stena zdobená starou verziou s „spálenými“ hranami a odermi. Budúci entomológovia budú mať radi možnosť umiestniť na stenu svoju zbierku sušeného hmyzu umiestneného v rámoch. Dekor možno starostlivo kombinovať s koníčkom dieťaťa, ktorý ho bude len podnecovať k novým objavom v jeho obľúbenej činnosti.

Spálňa pre teen boy

Chlapci majú vždy špecifické koníčky. Medzi najobľúbenejšie patria:

 • Vojenský obchod
 • Športové aktivity.
 • Počítačové hry.
 • "Muž" veda (fyzika, chémia).
 • Prípad lode
 • Kino a hudba.


Pre plnohodnotný odpočinok, mladá mládež potrebuje vyčleniť samostatnú zónu, kde môže byť schopný pokojne robiť to, čo má rád. Ak rodičia počúvajú záujmy dieťaťa, pomáhajú pri vykonávaní úloh, potom ťažké obdobie dospievania nebude také násilné.

Spálňa pre dospievajúce dievča

Pre dievčatá musíte vytvoriť luxusnú skriňu. V šatni je najlepšie umiestniť šaty, nohavice, blúzky a sukne. Mladá móda sa bude páčiť oddelenej miestnosti určenej len na oblečenie. Medzi štandardné záľuby dievčat:

 • Šitie (vyšívanie, pletenie, šitie).
 • Varenie.
 • Hudba a filmy.
 • Design.
 • Kreslenie alebo sochárstvo.
 • Výroba mydla, výroba sviečok.
 • Tvorba bábik.
 • Šport (jóga, fitness, pilates).

V miestnosti pre dospievajúce dievčatá by mal byť pre tento koníček samostatný kútik. Pre malé miestnosti bude kompaktná dielňa ukrytá vo falošnej skrini spása.

Nezabudnite na toaletný stolík alebo malú bielizeň so zrkadlom a stoličkou, pretože sa o jej vzhľad vždy stará každá dievčina (aj tá najmenšia).

Spálňa pre dvoch tínedžerov

Ak sú v detskej izbe umiestnené párované sady postelí a pracovísk, potom v miestnosti, kde žijú dvaja tínedžeri, princíp identity už nefunguje. Každé dieťa by malo mať osobný priestor, kde sa bude venovať svojmu koníčku. Ak je miestnosť malá, potom je posteľ vyrobená vo forme poschodovej postele a dve pracoviská sú spojené do jedného dlhého stola. Skriňa môže byť rozdelená na priehradku medzi policami. Ak dievča a chlapec žijú v miestnosti, potom bude musieť byť rozdelená do zón. Najlepšia možnosť by bola stena z matného skla, šatníková skriňa alebo stojan s knihami. Aby sa zachovala jednota kompozície, každá zóna je usporiadaná tematicky, ale v rovnakom štýle.

záver

Správne zvolený dizajn dospievajúcej izby môže významne prispieť k vzťahu medzi dieťaťom a rodičmi. Ak budete počúvať názor detí a umožníte im, aby si sami vybrali, budú mať pocit, že ich záujmy a chute sú rešpektované a zaobchádza sa s nimi ako s dospelými. Ak sa teenager bude pohodlný a útulný doma, potom obdobie formovania osobnosti pôjde hladšie. Nebude hľadať dobrodružstvo na ulici alebo v pochybných spoločnostiach, keď vo svojej izbe čaká na svoj vlastný svet, kde sa môžete bezpečne zapojiť do záľub, študovať alebo si len tak oddýchnuť s priateľmi, ktorí sa nehanbia navštíviť.

Zanechajte Svoj Komentár