Manikúra izba a salón dizajn

Vytváranie krásy je umenie, ktoré vlastnia len skutoční majstri. Tieto slová sa v plnej miere týkajú virtuózov prípadu manikúry, ktorí každodenne robia svet krajším. Túžba pozrieť sa na 100 na dosah ruky priťahuje ženy, ktoré poznajú svoju hodnotu pre dizajnové skrine na nechty. Ale transformácia rúk nie je jediným dôvodom návštevy takejto inštitúcie. Môžete pozvať majstra doma a uložiť ho. Každá návšteva salónu je ponorením do atmosféry krásy a rafinovanej chuti. Tento faktor priťahuje krásnu polovicu ľudstva v štýlových a pohodlných izbách.
Samozrejme, mnohí povedia, že hlavná vec nie je kde, ale ako dostali manikúru. A to je pravda. Verte mi však, že atmosféra kabíny ovplyvňuje nielen celkový dojem, ale aj postoj majstrov k ich práci. Preto by sa pri výbere dizajnu nechtovej kancelárie malo postupovať čo najšetrnejšie.

Výber izby

Súčasný vzhľad kabíny a zručných remeselníkov - dôležité kritérium pre návštevníkov. Ale aby bol podnik skutočne úspešný, musíte si vybrať tú správnu izbu.

Hlavné kritériá:

 1. Area. Ak je štúdio majstrom 15 metrov štvorcových. m. bude stačiť.
 2. Lokalita. V oblastiach s vysokou prevádzkou zabezpečte nepretržitý tok zákazníkov mnohokrát jednoduchšie.
 3. Ubytovanie. Kancelária môže byť organizovaná v samostatnej miestnosti, v budove nákupného centra alebo v byte na prvom poschodí bytového domu. Ten je nerentabilný - nájomné je vysoké a nevyužité plochy budú prázdne. Byt bude musieť byť prevedený do nebytového fondu, a to sú ďalšie výdavky a úsilie.
 4. Dopravná dostupnosť.

    

Je výhodnejšie umiestniť nechtový salón do nákupného centra. Nemusí utrácať peniaze za dokončovanie a papierovanie a nepretržitý prúd návštevníkov poskytne stabilný príjem. Pracovný čas obchodného centra by mal zodpovedať pracovnému harmonogramu kabinetu na manikúru.

Hygienické normy a požiadavky na skrinky

Vzhľadom na konkrétne návrhy by sa malo zamerať na súlad priestorov so zákonnými normami.

Štúdiové priestory musia spĺňať nasledujúce požiadavky:

 • odkazujú na „nebytový fond“;
 • plocha pre jedného alebo dvoch majstrov by nemala byť menšia ako 15 m2. m;
 • výška stropu - najmenej 3 m;
 • potrebné priviesť studenú a teplú vodu - oddelené pre manikúru a pedikúru;
 • dokončovacie materiály musia byť bezpečné.


    

Aké štýly sú vhodné pre manikúru skrine

Hlavná vec, ktorá robí štart z výberu štýlu je cieľová skupina. Salon, ktorého cieľom je slúžiť bohatým zákazníkom, je lepšie vydať úctyhodný. Nadčasový klasický, veľkolepý moderný alebo art deco. Bohatí návštevníci, zvyknutí na luxus, sú ohromení týmto prostredím. Pre mládežnícke štúdio si vyberte netriviálny interiér. V atmosfére pop artu, podkrovia alebo hi-tech bez konvencií sa mladí ľudia cítia ako ryba vo vode. Pre štúdio v ekonomickej triede bude robiť minimalizmus alebo škandál. Vytvorte také podmienky pre svojich klientov, aby im bolo príjemné, aby sa k vám vracali znova a znova.

Bez ohľadu na koncept, ktorý si vyberiete pre štúdio na nechty, je lepšie zveriť vývoj projektu profesionálnemu dizajnérovi. Špecialista premyslí a vypočíta každú maličkosť a urobí interiér harmonickým a úplným.


    

High-tech

Izba v tomto štýle poteší každého klienta. Jasnosť a jednoduchosť línií spolu s luxusným leskom povrchov a veľkolepými kontrastmi. Chrómové a sklenené doplnky fascinujú a dizajnérsky výnimočný nábytok udivuje a zostáva v pamäti. Interiérová dekorácia bude jeho vizitkou a umožní nielen udržať si verných zákazníkov, ale aj získať nových. V takejto atmosfére, každý bude cítiť vôňu úspechu, a túžba pripojiť sa k nemu sa znovu a znovu ponorí do tohto šumivého sveta.

Pop art

Štýl je jednoducho vytvorený pre veľkolepé objekty módneho priemyslu. Jasné farby, odvážny dekor, kombinácia nekompatibilného prispievajú k vytváraniu tvorivej atmosféry, pripravenosti na odvážne experimenty. V akom inom štýle sa svetlé graffiti na stenách môžu stretnúť s vyrezávanými palácovými stoličkami, portrétmi hviezd s pohovkami pneumatík pre automobily a muriva s kresbami z komiksu. V tomto interiéri by ste nemali hľadať logiku. Pop art je výstava mimoriadnych nápadov a vecí, a čím viac extravagantné sú, tým lepšie. Skvelý nález v štýle pop art - pohovka pre zákazníkov, vyrobená vo forme ženských pier.

japonský

Interiéry v štýle krajiny vychádzajúceho slnka sa vyznačujú prísnou jednoduchosťou a nenápadnými detailmi. Tacky akcenty a syntetické materiály sú tu neprijateľné. Vnútri vládne minimalizmus a pokoj. Japonské obrazovky, hieroglyfy na stenách, strop rozdelený na štvorce s drevenými trámami, bambusové slamené rohože, sakura obrazy, gejša, obrázky krásnych japonských žien, posuvné okná na oknách, nízka pohovka a stôl v čakárni pomôže určiť tému.

klasický

Pre manikúru je dôležitá aj nestarnúca klasika. Interiéry lákajú svojou eleganciou. Starožitný nábytok z drahých materiálov vyhrá majiteľom dobrého vkusu. Krištáľové lustre v kombinácii so sofistikovanými architektonickými riešeniami - stĺpy, štuky na strope, krby, boiserie panelov vrhajú do atmosféry palácovej hlavnej sály. Klasický štýl netoleruje neusporiadané usporiadanie nábytku. Pre každú položku existuje dobre definované miesto. Lopta je ovládaná symetriou a poradím.

Provence

Sladké do srdca mnohých Provence - priateľské a útulné. V tomto interiéri si môžete naozaj oddýchnuť, cítiť sa ako doma. Je plná jemných pastelových a nebeských farieb, očarujúcich historických gizmos. Drevený nábytok vo veku, jemný chintz v kvetinových vzoroch, ručne pletené obrúsky vám umožnia zabudnúť na dynamiku mestského života aspoň hodinu. Stropné nosníky surového dreva vám pripomenie rustikálny život. Duševná atmosféra nenechá ísť, tu chcete počúvať príjemnú hudbu, zdieľať svoje sny. Príjemný dojem bude fixovaný šálkou voňavého čaju ponúknutou klientovi.

Rozsah farieb

Umelci nechty služby pre prácu s farbou. Správny výber odtieňov je kľúčom k dosiahnutiu vynikajúceho výsledku a tým aj vďaka spokojným zákazníkom. To znamená, že by mali byť vylúčené všetky možné faktory, ktoré môžu narušiť farbu v pracovnom priestore. Nechajte svetlé tapety a graffiti na recepcii a čakárni. Zlikvidujú reflexy, čím menia skutočné farby. Preto by v priestoroch pre procedúry mali byť steny ľahké.

Výber farebnej palety pre manikúru. Princípy farebnej kompatibility

Achromatická gama - kombinácia čiernej a bielej farby, zapĺňa interiér pravidelnosťou a poriadku. Táto farebná schéma je použiteľná v každom interiéri. Najvhodnejšie bude vyzerať v dynamickej high-tech technológii, výnimočnom podkroví, umiernených klasikách, afrických etnicách, asketických japonských a škandinávskych štýloch. Pri použití čiernej a bielej škály, hlavná vec je nepreháňať ju s jednou z farieb. Hojnosť bielej môže štúdio vyzerať ako liečebňa, a nadbytok čiernej môže vytvoriť tmavý žalár.

Monochromatická gama - šikovne vybrané odtiene jednej farby. Napríklad modrá v spojenectve s kobaltom, nevädza a bledomodrá. Alebo zelené v spoločenstve s jemnou mätou a veselým vápnom. Myšlienka jednofarebného interiéru sa môže zdať nudná, ale s zručným výberom farieb a textúr bude prekvapivo výrazná. Rovnaký odtieň na lesklých, matných, kovových povrchoch av textíliách vyzerá úplne inak.

Podobná kombinácia - spojenie dvoch alebo troch farieb v susedstve kruhu Ittena. Táto technika vám umožní získať zaujímavé kombinácie. Napríklad fialová so studenou ružovou a modrou alebo bordó s baklažánom a červenou hrdzou. Neutrálne odtiene mlieka, bielej, šedej, béžovej a čiernej farby sa riedia paletou.

Kontrastné tóny sú dve farby umiestnené na opačných stranách farebného kolieska. V opačnom prípade sa nazývajú komplementárne - kedysi spolu zvyšujú jasnosť. Tento efekt možno dosiahnuť, ak kombinujete fialovú a žltú, zelenú a červenú. Pre interiér nechtového salónu je lepšie používať svetlé kontrastné odtiene, nebudú preťažovať dizajn a zároveň sa prejavia čo najviac. Tandem nasýtených farieb bude vhodný v prízvuk dekor.

Materiály a metódy konečnej úpravy

Hlavnou požiadavkou na konečnú úpravu je, aby bola vyrobená z vysokokvalitných bezpečných materiálov, aby nedošlo k poškodeniu zdravia zamestnancov salónu a jeho návštevníkov. Druhá podmienka - nátery by mali byť vyrobené z hladkých a odolných materiálov.
Steny v štúdiovej manikúre pokrývajú rôzne materiály. Môžu byť natreté alebo dokončené obkladačkami, mozaikami, tapetami, prírodným kameňom, textúrovanou omietkou, sklom, zrkadlovými maľbami.
Pre podlahu je potrebné zvoliť bezpečný protišmykový povrch. Matná dlažba, laminát, porcelánová dlažba, samonivelačné podlahy, parkety, metlahskaya dlažba, tvrdené sklo ako prízvuk fragment.


    

Materiály používané na konečnú úpravu musia byť sprevádzané certifikátmi potvrdzujúcimi ich bezpečnosť a súlad so stanovenými normami.

osvetlenie

Špecifickosť činnosti určuje špeciálne požiadavky na osvetlenie manikúrnej miestnosti pomocou bežných svetelných a prídavných zariadení. Umiestnenie lokálnych osvetľovacích zariadení závisí od umiestnenia manikúrových stolov a stoličiek. Na kompenzáciu nedostatku svetla môžete použiť stolnú lampu. Recepcia tiež vyžaduje dobré osvetlenie. Ak sa bodové svetlá nedokážu vyrovnať, je potrebné zabezpečiť závesné zariadenia. V čakárni je vhodná stojaca lampa vedľa stoličky pre zákazníkov. To nielen uľahčí čítanie módnych časopisov, ale aj vytvoriť útulnú domácu atmosféru.


    

Nábytok a vybavenie

Dizajn Salon nechtov vyžaduje špecializované vybavenie vysokej kvality. Moderný, funkčný nábytok, luxusné nástroje značne uľahčujú prácu pána a zvyšujú prestíž inštitúcie. Klienti s potešením vedia, že salón drží časy a investuje do nákupu najnovšieho vybavenia.

Na vybavenie skrinky sú potrebné:

 • manikúrové stoly - sú jedno a dvojité. Sú doplnené bočnými stolíkmi, kapucňami zabudovanými do stola, stolovými lampami, lakmi a ručnými vankúšmi;
 • otočné stoličky pre remeselníkov a zákazníkov - je žiaduce získať pohodlné, mäkké, ľahko umývateľné modely ekologickej kože;
 • pedikúra;
 • recepcia a nábytok do čakárne;
 • UV skrine, vozíky pre manikúru - je vhodné zakúpiť pre malé miestnosti a pre organizovanie workshopov mimo ateliéru;
 • sterilizátory a rúry na dezinfekciu nástrojov;
 • UV lampy, voskové vosky a parafínové kúpele, elektrické stroje na manikúru a pedikúru.


    

Prvky výzdoby v kancelárii

Príslušenstvo pomôže oživiť interiér ateliéru, vdýchnuť do neho náladu, urobiť dizajn kompletným. Voľba dekorácie závisí od štýlu realizovaného v miestnosti. Môžu to byť svetlé plagáty, fotografické panely, maľby, falošné panely, rôzne lampy, sviečky, inštalácie, vázy, čerstvé kvety. Najlepšou dekoráciou budú fotografie diel majstrov a certifikátov.


    

Vybavenie pracoviska v byte

Pre zákaznícky servis doma je potrebné prideliť pracovný priestor. Môže byť umiestnená v obývacej izbe, priestrannej chodbe a dokonca aj na presklenej lodžii. Pre domáce mini štúdio je dôležité dodržiavať hygienické požiadavky. Zariadenie je potrebné dezinfikovať po každom návštevníkovi a dennom mokrom čistení celého bytu. Nedodržiavanie hygieny môže spôsobiť negatívnu reakciu zákazníkov až po sťažnosť na SES. Zahŕňa jednorazové uteráky, kryty na topánky a samostatný stojan na kabáty.

záver

Kvalitný servis, dizajn, ktorý zvyšuje hodnotu klienta, prvotriedne vybavenie a súlad s hygienickými normami pomôžu spoločnosti na návrh nechtov dosiahnuť úspech.

Zanechajte Svoj Komentár