Graffiti v modernom interiéri

Slová majú veľkú moc. Upokojujú, motivujú, potešia a truchlia. Niet divu, že hovorí: "Dobré slovo je ako vlhkosť v púšti, zlé slovo je ako opustený kameň." Návrhári už dlho oceňujú silu tohto nástroja a úspešne ho používajú vo svojich projektoch. Individuálne slová, populárne výrazy, výroky filozofov, motivujúce frázy, aforizmy a vtipy sa čoraz viac stávajú vnútornými dekoráciami.

Okrem sémantického zaťaženia nápisu má aj dekoratívnu funkciu. Text na stene je vnímaný ako odvážne, štýlové, netriviálne riešenie. Zdôrazňuje mimoriadny spôsob myslenia obyvateľov domu. Rozmanitý štýl písma a materiálov umožňuje vybrať dekor vhodný pre akýkoľvek dizajn. Graffiti v interiéri je skvelým nástrojom na zónovanie miestnosti. S ich pomocou prideľujú priestory s rôznym účelom - na čítanie, pitie čaju, prácu alebo hru. Text nápisu môže byť v akomkoľvek jazyku, ale častejšie používajú anglický alebo ruský výklad.

Typy štítkov

Možnosti registrácie pomocou písmen. Môžete si vytvoriť dekoratívne nápisy vlastnými rukami, alebo si ich môžete kúpiť ready-made alebo na zákazku. Nápis vytvorený farbou alebo permanentným značkovačom alebo vyrobený z rôznych materiálov, napríklad z:

  • plastu;
  • preglejka;
  • vinyl;
  • tkanina;
  • drôt;
  • penový plast;
  • metal.


    

Písmená sa nanášajú priamo na stenu alebo používajú hotové nápisy s nápismi. Rôzne typy takýchto dekorov sú perfektne kombinované v jednom interiéri. Vinylová nálepka vo forme mapy sveta vytvorená z názvov krajín bude podporovať plagáty s číselnými alebo abecednými znakmi. Materiál sa vyberie so zameraním na štýl interiéru. Napríklad americká loft často zdobia pouličné reklamné nápisy.

ťahané

Jedna z najobľúbenejších a lacnejších konštrukčných techník - kreslenie písmen akrylovou farbou. Môžete pozvať umelca, ktorý bude maľovať vašu stenu v akomkoľvek type písma od čo najjednoduchšieho až po kuriózne vyšperkovaný. Výhodou tejto možnosti je, že si môžete vybrať absolútne akýkoľvek text, ktorý vás motivuje a optimalizuje, rozhodnúť, akú veľkosť bude mať, farbu a štýl. Originálny nápis majstra svojho remesla je drahý. Ak nemôžete použiť služby dekoratér, je celkom možné vyrovnať sa na vlastnú päsť so šablónou, farbou alebo markerom.

Šablóny sú zakúpené v hotovej forme alebo vytlačené nezávisle na hárkoch formátu A4 a potom prenesené do hustejšieho základu. Môžete to urobiť s kopírovacím papierom. Ďalšou možnosťou je prelepiť kancelárske hárky lepiacou páskou alebo laminovať tak, aby sa nedostali do vody. Vystrihnite dieru pomocou kancelárskeho noža.

Pod šablónu umiestnite pevnú dosku alebo sklo, aby ste nepoškodili stôl a iné povrchy.

    

Potom upevníme šablónu na stenu maskovacou alebo obojstrannou páskou. Môžete tiež použiť lepidlo vo forme spreja. Má nízku mieru adhézie a po práci sa ľahko odstraňuje. Penový valček, okrúhla kefa alebo špongia aplikujú farbu na voľné zóny. Po ponorení nástroja do náteru odstráňte prebytok s vložkou. V opačnom prípade sa škvrnám nedá vyhnúť. Striekacia farba by sa mala striekať veľmi opatrne. Je lepšie urobiť niekoľko tenkých, ako je to možné, pričom každý z nich má dobré suché. Potom by ste mali obraz zakryť lakom, aby ste ho chránili pred možným vniknutím vlhkosti. S takýmto povlakom sa nápis nebude báť vody a detergentov.

Jednoduchší spôsob je urobiť maľbu markerom. Jasné kontrastné čiary sú neuveriteľne veľkolepé, ale musíte byť veľmi opatrní, aby ste neurobili chyby.
Ďalšou možnosťou je použitie hotových vinylových samolepiek. Vytvárajú úplnú ilúziu maľovaných písmen, a môžete si myslieť, že toto je vlastne odnímateľný prvok len pri bližšom skúmaní.

Obrázky s nápismi

Hlavnou výhodou tejto dekorácie je mobilita. Ak chcete ozdobiť povrch, alebo naopak, odstrániť prízvuk, ktorý je otravné s časom, nebudete musieť vynaložiť veľa úsilia. Zavesenie plagátu je omnoho jednoduchšie ako maľovanie na stenu. Volanie, ktoré časom stratilo svoju relevanciu, môže byť ľahko nahradené iným, alebo môže byť úplne odklonené k životu alebo krajine. Ak ste začali s prestavbou, nápis "sa bude pohybovať" spolu s vašim obľúbeným kreslom alebo pohovkou.Takáto práca môže byť zakúpená, ale nie je nič zložitejšie, aby to urobil sám. Budete potrebovať rám alebo pomocný rám, na ktorom je vytlačená alebo natretá kompozícia „nasadená“. Na rovnaký účel vhodný fotorámik. Obraz môže byť čiernobiely alebo farebný. Odtiene sú vyberané v súlade s paletou interiéru alebo používajú "kričajúce" nečakané kombinácie. Môžete si vytvoriť základ kartónu. Hrany sú zložené dole, ako pri výrobe bežnej škatule a obraz je prilepený na vrchu. Vinylové samolepky so zaujímavými fontami sú na to perfektné.

drevený

Drevené písmená naplnia dom pohodlia a teplo. Tento materiál je optimálny pre použitie v rustikálnom štýle - Provence alebo Country. Drevené listy sú harmonicky kombinované s nábytkom, dekoráciou a dekorom týchto oblastí. Nie sú o nič menej relevantné v etnických interiéroch, naplnených prírodnými a národnými motívmi, v ekologickom štýle, ktorý je doplnený výlučne prírodnými materiálmi. Veľa závisí od tvaru a farby dekoratívnych prvkov. Písmená so zložitými zákrutami, zdobené rezbami a vykladačmi, ktoré sa otvárajú lakom, zaberajú hodné miesto v interiéroch zariadených v modernom alebo klasickom štýle. Jasné, farebné postavy budú vrcholom pop artu.

Umelé starnutie, s odieraním a shcherbinki robia Provence ešte pohodlnejším. Drsný, vyrezaný ako sekera z neošetreného dreva vhodný pre pôdu a krajinu. V detskej izbe sa vaša obľúbená vzdelávacia pomôcka stane drevenou maľovanou abecedou.

Komplexné vyrezávané nápisy je možné vyrobiť pomocou špeciálneho stroja na zákazku. Pre jednoduché možnosti stačí mať k dispozícii skladačku a brúsny nástroj. Môžete jednoducho lakovať písmená alebo maľovať v akejkoľvek farbe. Je zaujímavé pozrieť sa a stať sa zameraním kompozície drevených písmen rôznych veľkostí, farieb a štýlov.

Pena vlastnými rukami

Výhodou pienových nápisov je, že sú vyrezané pomocou pravidelného kliešťového noža. A v prítomnosti špeciálneho termoplotera majú rôzne formy. To znamená, že môžete vytvoriť vhodný dekor pre akýkoľvek štýl. Zdrojový materiál má nízku cenu, a preto nebude pre rozpočet zaťažujúci. Objemové listy sú ľahké, takmer beztiažne, takže sa dajú ľahko namontovať.

Pri výrobe symbolov v domácnosti, môžete použiť hustú technológiu penového balenia. Takmer každá rodina po zakúpení chladničky alebo televízora zostáva a tento materiál je uskladnený roky. Ak nie je k dispozícii, môžete si ho kúpiť v každom obchode s hardvérom. Obrys písmena je položený na povrch a potom je obraz vyrezaný ostrým nožom. Potom musí byť povrch vyleštený, aby sa odstránili škrabance a drsnosť. Ďalšia fáza je sfarbenie. Najjednoduchší spôsob, ako pokryť budúci dekor, je striekanie, ale môžete použiť aj inú možnosť.

Je potrebné maľovať detaily mimo domu, na čerstvom vzduchu. Po vyschnutí listov je možné ich ďalej zdobiť podľa témy interiéru.

Z tkaniny

Mäkšie a najroztomilejšie sú listy látky. Sú v prvom rade relevantné v detskej izbe alebo v tínedžerskom izbe, ale majú plné právo na to, aby sa v spálni, v kuchyni a dokonca aj v obývacej izbe nachádzali na mieste. Všetko záleží na povahe obyvateľov domu. Písmená dávajú určitý charakter pomocou rôznych materiálov a výtlačkov. Motley bavlnené nápisy s detskými kresbami a veselou výzdobou vytvoria veselú atmosféru v detskej izbe. Jasné, odvážne, odvážne výtlačky zdôrazňujú nezávislosť tínedžera. Obmedzená a elegantná, vyrobená z textílií, opakujúcich sa čalúnenia nábytku, bude mimoriadnym nádychom v obývacej izbe.


Ako vytvoriť objemové písmená z tkaniny? Budete potrebovať vzor, ​​takže nakreslite obrázok na papier a nakrájajte ho nožnicami. Preložte látku na polovicu a pripnite vzor. Zakrúžkujte písmeno na kontúre a nezabudnite ponechať prídavky švu. Mali by sa ukázať dve identické časti. Potom vystrihnite pásku z kontrastnej alebo rovnakej tkaniny. Jeho šírka by sa mala rovnať požadovanej hrúbke hotového výrobku. Dĺžka bočného dielu sa rovná obvodu obrázku, berúc do úvahy prídel švu. Preložte stuhu a prednú časť prednej časti vnútra a zošite. Spojenie koncov "strany" je otvorené. Otvor bude potrebný na vypnutie hotového výrobku a vyplnenie listu polstrovaným polyesterom. Podobne pripojte druhý obrobok. Lepenie rohov lepšie rez. To uľahčí jeho otáčanie. Potom, čo je výrobok naplnený plnivom, šiť otvor s tajným stehom. Potom je potrebné mierne prepáliť švy a list je pripravený. Nechajte ho v pôvodnej podobe alebo ho ozdobte tematickým dekorom - motýle, copánky, retiazky, kvety.

Tapety s nápismi a písmenami

Ak nechcete zvýrazniť žiadnu zónu v miestnosti s nápisom, môžete použiť tapetu s náhodne roztrúsenými písmenami, číslami a nápismi. Táto povrchová úprava je obzvlášť dobrá na prízvukovej stene. Zvyšné povrchy by mali byť neutrálne, aby sa nevytvoril dojem poruchy a preťaženia kompozície. Ak chcete zachovať prízvuk povrch, aby plagáty z rovnakej tapety a zavesiť na susednej alebo protiľahlej stene.

    
Tlač vo forme nápisov môže byť tvrdá, brutálna a jemná, romantická. Znak závisí od zvoleného pozadia a písma. Kaligrafické listy na starom nažltlý papier bude harmonicky zapadajú do vintage interiéru, sa stane ozdobou Provence, Art Deco. Zametacie písmená na čiernom alebo sivom pozadí sú základným prvkom podkrovia. Pokojné jednoduché fonty sú ideálnym dekorom pre minimalistické interiéry. Tam sú špeciálne tapety pre kuchyňu alebo jedálenský kút s kávou-themed slová. Pre deti vyrábajú farebné plátna s jasnými malebnými písmenami. V pracovnom priestore budú vhodné tapety vo forme starých novín.

V obývacej izbe

V interiéri hosťovskej izby sa zmestia rôzne nápisy. Tu sú rovnako relevantné vypracované správy z dreva, vinylu, kovu alebo kože. Všetko záleží na celkovej koncepcii miestnosti. V tradičných interiéroch sú vhodnejšie drevené a maľované prvky. V modernom prevedení - vinyl, plast, kov, pena. Vo futuristickej alebo loftovej - neónovej žiariacej výzve.


    

V obývacej izbe používajte nápisy: „Dom“, „Rodina“, „Šťastie“ alebo aforizmy na podobné témy. Takéto slová povzbudzujú nielen domácnosť, ale aj ich priateľov.

V kuchyni

V tejto miestnosti sú vhodné humorné výrazy: "I Kiss Better Than I Cook", "Queen of the Kitchen", "Bon appetite", "Restaurant of Mom", "Cooked with Love". Takéto nápisy vytvárajú pozitívnu náladu, príjemnú komunikáciu, umožňujú relaxáciu. Pre kuchyňu sú možné všetky dizajnérske možnosti - od samolepiek a fototlač na zásteru a frontoch až po kriedové poznámky na bridlicovom stole. Objemné verzie dreva alebo peny budú tiež fungovať. Pochybnosti spôsobujú len mäkké písmená z látky. Ale ako vankúše tu nájdu svoje miesto. Dobré bude v kuchyni tapetu so slovami "Káva" alebo "Pizza", obrázok s varovným signálom, napríklad "Hot!" alebo s rovnakými slovami v ruskom preklade.


    

V spálni

V spálni je priestor pre lásku a relaxáciu. Tu by ste nemali používať ostré motivačné výzvy a chaotický zmysel písmen. Najlepšie je umiestniť písmená "Láska", "Rodinné šťastie", "Dobrú noc" v tejto miestnosti. Typicky, nápisy rozdeľujú oblasť nad posteľou alebo protiľahlou stenou. Súhlasím, je to pekné, keď sa zobudíte, aby ste otvorili oči a videli dobré ráno. Táto technika pomáha prebudiť sa s dobrou náladou, nabiť vaše batérie na celý deň. V spálni sú vhodnejšie jemnejšie kaligrafické fonty alebo nápisy zdobené kučeravkami a kvetinovými vzormi. Prelamované listy z dreva alebo plastu dodajú interiéru nehu a pôvab. Odtiene pre nápis je vhodnejšie zvoliť kontrast, blízko miesta vo farebnom kolese k hlavným tónom.


    

V detskej izbe

Detská izba by mala odrážať vnútorný svet svojho majiteľa. Nemôžu byť identické spálne s roztomilý princezná a zlomyseľný divoška. Preto bude dekor v týchto miestnostiach úplne iný. Mäkké vankúše a drevené nápisy s obrázkami v pastelových farbách sú vhodné pre jemnú detskú izbu. V spálni chlapca sa môže ubytovať jasná drevená alebo plastová abeceda, alebo maľované graffiti v celej stene. Koniec koncov, dievčatá často nezaostávajú za chlapcami v láske za všetko neštandardné a kreatívne. Tak prečo nie ozdobiť stenu krásnymi neónovými nálepkami alebo plagátmi s výraznými výrazmi. Motivačné frázy pomôžu zlepšiť organizáciu a disciplínu. Ale toto bude fungovať len vtedy, ak si dieťa sám zdvihne múdre slovo.

    
Písmená v interiéri pomáhajú ľahko sa naučiť abecedu, ruskú aj anglickú. Na ten istý účel existujú skrine, z ktorých každá je vyhotovená vo forme jedného z písmen. Ak v izbe býva viac ako jedna osoba, môžete umiestniť mená ich majiteľov nad lôžka. To pomôže určiť vlastnú zónu pre každé dieťa.

Deti milujú kresliť na tapetu, tak prečo by to nedovolili. Zakryte jednu zo stien bielymi plátnami a požiadajte ich, aby napísali, čo chcú. Alebo natrite povrch špeciálnou čiernou farbou a nechajte chlapcov písať pastelkami na improvizovanú dosku. Výhodou tohto riešenia je, že takéto nápisy sa môžu meniť každý deň.

V kancelárii

Akcent vo forme priestrannej frázy nezabráni pracovnej miestnosti. Zvlášť ak obsahuje slová úspešnej osoby. Takýto nápis sa môže stať mottom života a podporou v ťažkých situáciách. Kde inde, ak nie v kancelárii na miesto inštalácie, ktoré pomáhajú s dôverou prechádzať životom. Pre výzdobu pracovného priestoru vhodné nápisy v rôznych technikách, ale najlepšie sa hodia tu drevené, kožené, kovové, plastové možnosti. Pozrite sa na novinové výstrižky a plagáty. Slová a aforizmy môžu byť umiestnené na stenu, ktorá má stôl, na tehlovom povrchu nad krbom a obzvlášť motivujúce - priamo pred vašimi očami.

záver

Vnútorné nápisy môžu byť vynikajúcim akcentom za predpokladu, že sú správne vybrané a umiestnené.

Zanechajte Svoj Komentár