Bytový dizajn 32 námestí. m

Majitelia malých bytov vždy čelia množstvu ťažkostí, ktoré vznikajú v dôsledku nedostatku metrov štvorcových. Malý priestor vytvára veľké problémy a neustále konfrontuje výber: čo pridať a čo by sa malo vyhodiť. Kompetentný dizajnový projekt pomôže vyriešiť množstvo problémov, ktoré sa na prvý pohľad zdajú byť slepou uličkou. Byt by sa mal používať nielen na spanie a jedenie, ale aj na to, aby bol „domovou pevnosťou“ pre osobu, kde počas odpočinku dostane emocionálnu úľavu a bude môcť pokojne trénovať hobby, prijímať hostí a organizovať sviatky. Samozrejme, neexistuje žiadna mágia „odtlačiť stenu“ od seba, ale existuje množstvo otvorov a trikov, ktoré pomôžu oklamať vizuálne vnímanie priestoru alebo zhutniť situáciu do stiesnenej miestnosti. O tom, ako plánovať dizajn jednoizbový byt 32 metrov štvorcových. m. a hovoriť v tomto článku.

Všeobecné odporúčania

K dispozícii sú apartmány s rozlohou dvadsaťdva metrov štvorcových. m dva typy:

  • Jednoizbový v typickom Chruščove. Takéto byty sú zvyčajne „darom“ stavby sovietskej éry.
  • Studio. Nájdete ich v moderných novostavbách.

Druhá možnosť sa považuje za optimálnu pre malé priestory. Podľa princípu "dole s bariérami a stenami", môžete vytvoriť originálny interiérový dizajn a kompaktne namontovať potrebný nábytok v jednej veľkej miestnosti rozdelenej do zón. Samozrejme, sanácia nie je vždy možná. Ak sa majitelia chcú zbúrať nosnú stenu, potom celý projekt možno dať na kríž, pretože žiadna kontrola bývania schváli takéto architektonické zmeny. Mimochodom, aj keď úspešný, budete musieť byť trpezlivý a navštíviť mnoho prípadov pred získaním povolenia na prestavbu. Ak chcete vytvoriť útulné, pohodlné apartmány v blízkosti bytu, mali by ste si vypočuť názor profesionálnych dizajnérov a prijať niekoľko tipov:

  • ak má byt príjemný prírastok v podobe lodžie alebo balkóna, sú v kombinácii so zvyškom námestia. K dispozícii je tu študovňa, dielňa, oddychová miestnosť, knižnica alebo jedálenský kút.
  • v dizajne používajú svetlé odtiene a povrchy s horizontálnymi pruhmi, aby sa priestor zdal väčší a miestnosť širšia;
  • v štúdiách alebo apartmánoch s upravenou dispozíciou sa používajú iba svetelné priečky alebo podmienené územné členenie. Monumentálne steny rozdrvia miestnosť do samostatných malých zón, ktoré sa veľmi ťažko spoja do jednej kompozície. Okrem toho bude priestor ako puzzle, zostavený z oddelených fragmentov;
  • používať multifunkčný nábytok. Posteľ sa zmení na kompaktnú pohovku, stolová doska je upevnená priamo na stenu, pohovky sú zložené a vstavané skrine skrývajú nedostatky nepravidelného tvaru miestnosti a umožňujú použitie väčšieho priestoru na usporiadanie úložného systému;
  • Neodporúčame experimentovať s jasnými, honosnými a mierne chaotickými štýlmi, v ktorých sú interiéry naplnené maličkosťami a dekorom.


    

Venujte pozornosť aj tvaru hlavnej miestnosti. Ak máte čo do činenia s námestím, je možné umiestniť zóny pozdĺž obvodu alebo centrálne umiestnenie akcentovej oblasti s ďalšími na stenách. Obdĺžnikové miestnosti budú musieť byť upravené tak, aby ich vizuálne priviedli do správneho tvaru. V takýchto prípadoch nemôžete použiť paralelné usporiadanie a umiestniť nábytkové súpravy proti protiľahlým stenám.

Priestorové usporiadanie - ergonómia a územné členenie

Ak bola schválená prestavba, potom je kuchyňa v kombinácii s obývacou izbou a samostatný kútik pri okne je pridelený na posteľ. Kancelária sa vykonáva na balkóne alebo vedľa postele. Pri kombinovaní je dôležité dodržiavať jednoduché pravidlá pre kombinovanie funkčných oblastí:

  • Spálňa by mala byť oddelená od zvyšku priestoru čo najviac, aby nič nezasahovalo do pokojného spánku.
  • Medzi kuchyňou a obývacou izbou je vhodné umiestniť jedálenský kút, ktorý bude pôsobiť ako „nárazník“.
  • Obývacia izba môže byť kombinovaná s pracoviskom, pretože obe platformy sú určené na aktívnu zábavu.

    

Nábytok si vyberá ergonomicky, kompaktne a plní niekoľko funkcií naraz. Racionálne používanie každého merača by malo byť hlavným krédom projektanta. V materiáloch pre konečnú úpravu nie sú žiadne obmedzenia, ale odborníci neodporúčajú kombináciu veľkého množstva rôznych textúr v apartmánoch s malým metráži. To negatívne ovplyvní vnímanie priestoru. V kuchyni-obývacia izba môže byť zónovanie pomocou kombinácie omietky alebo muriva a vinylové tapety. V drahých bytoch sa používa dyha, korok alebo masívne drevo. Vo viacerých rozpočtových možností, použite plast, tapety, omietky. Vysoké stropy sú ukončené sadrovou doskou pomocou technológie rámu. Pre minimalizmus fit stručné biele omietky. Stretch stropu svetlých odtieňov s lesklým povrchom naplní vnútorný priestor voľnosťou a ľahkosťou. Na podlahy používajte linoleum, laminát alebo drahšiu podlahovú dosku. V kuchynskej časti sa odporúča použiť keramické obklady, ktoré sa ľahko čistia a vydržia viac ako jeden rok. Kotvisko je možné postaviť na pódiu, ktorého obrysy budú opakovať rámový strop. Územné plánovanie sa vykonáva pomocou obrazoviek, záclon, tenkých priečok z matného skla alebo plastu. Alternatívne, cez stojan, stôl, pohovku možno použiť na oddelenie zón.

Kombinácia rôznych farieb podľa princípov kontrastov alebo analógií tiež nepriehľadne naráža na to, kde jedno ihrisko končí a druhý začína.

Kombinácia rôznych textúr a dvojice dekorov, umiestnených symetricky po stranách podmieneného okraja, nezaťaží miestnosť, ale ovplyvní vizuálne vnímanie miestnosti ako jedného priestoru rozdeleného do sektorov.

Vstupná hala

Do malej chodby sa stal útulný "tvár" bytu, ktorý sa prvýkrát stretáva s hosťami, je navrhnutý v súlade s princípmi minimalizmu. Svetlé odtiene vo výzdobe stien a stropu môžu kontrastovať s tmavou podlahou. Veľké čierne dlaždice sa stane štýlovým rozhodnutím. Ak to rozmery chodby dovoľujú, bude v nej umiestnená vstavaná skriňa, ktorá sa stane hlavným úložným systémom v byte. Namiesto masívneho nábytku sa dáva prednosť otvorenému závesu. Pre dáždniky a vychádzkové palice je vedľa nej inštalovaný kovový kontajner, podlhovastý tvar. Nízka hmotnosť alebo lavička dokončí návrhovú kompozíciu. Topánky môžu byť skryté v skrytých policiach pod miestom pre pereobuvaniya.

Priestor na spanie

Každý chce mať k dispozícii priestrannú, luxusnú posteľ, kde môžete spať v akejkoľvek pohodlnej polohe bez rizika pádu na zem. Veľká posteľ pre malý byt nie je najlepším riešením. Nanešťastie to zaberie príliš veľa využiteľného priestoru, čo je v podmienkach nedostatku metra neprípustné. Z tohto dôvodu je lepšie dať prednosť skladacej pohovke. Ak je dostatok miesta, potom v priestore na spanie vložte šatník s ergonomickými posuvnými dverami. Možnosti swingu sa vôbec neberú do úvahy. Spálňa je tradične vyhotovená vo svetlých odtieňoch. Na dekoráciu sa používajú prírodné, hypoalergénne materiály. Optimálne drevo a jeho bezpečné deriváty, pri výrobe ktorých sa nepoužívajú toxické viažuce prostriedky. Vo svetlých štýloch (Provence, Chebbi chic, classic) aplikujte tapetu s kvetinovými vzormi. Podlaha je ukončená laminátovou alebo drevenou podlahou.

    

Usporiadanie priestoru na spanie na balkóne alebo lodžii bude nezvyčajnou voľbou, ak ich šírka, samozrejme, vám umožní dať plnú posteľ.

Rekreačná oblasť a hosť

V obývacej izbe pohovka, pár poufs a konferenčný stolík je dosť pre pohodlný pobyt. Naproti nábytku nastaviť veľký stojan s výklenkom pod TV v centre. Pôdorysná stena je zakončená tehálou alebo murivom svetlých farieb. Tradičná hnedá farba materiálu môže vizuálne zmenšiť priestor. Drevené a plastové panely budú vyzerať dobre v kombinácii s klasickým a moderným interiérom. Tapetová a reliéfna benátska omietka zdôrazní solídnu situáciu.


    

Usporiadanie pracoviska

O pohodlné kancelárie v byte 32 metrov štvorcových. Musím zabudnúť. Malé miesto s počítačovým stolom sa pohodlne nachádza v rohu pri okne vedľa spacích a obytných priestorov. Ak je knižnica tiež spojená s pracovnou plochou, potom stojí za to premýšľať o premiestnení skrinky na balkón. Tu si môžete vybaviť dielňu na vyšívanie. Knihy sú tiež umiestnené na nízkych policiach pod pohovkou alebo gaučom pri parapete. Alternatívne môže byť pracovisko zamaskované vo falošnej skrinke. Jeho vnútorná výplň sa bude skladať z dosky stola s potrebnými atribútmi a poličky pre maličkosti budú umiestnené na dverách.

kuchyne

Kuchyňa je oddelená od obývačky jedálenským kútom. Vinylové, keramické obklady a niekedy aj PVC panely sa používajú na dekoráciu stien miestnosti. Podlaha je pokrytá linoleom alebo pokrytá dlažbou. Vo výzdobe kuchyne sa neodporúča používať drevené, textilné alebo papierové tapety. Tieto materiály sú nedostatočne kombinované so špeciálnou mikroklímou. V obývacej izbe sa tiež snažte minimalizovať používanie textílií, ktoré je ťažké odstrániť a umyť. Vzhľadom k tomu, že hranica medzi zónami bude podmienená, pachy z jedál na varenie sa budú nepretržite šíriť po celom štúdiu a budú absorbované látkou. Pre návrh kuchyne s použitím niekoľkých dispozícií, ktoré zohľadňujú umiestnenie vrcholov "pracovného trojuholníka" (sporák, drez, chladnička):

paralelnéDve pracovné zóny sú umiestnené na jednej stene a tretí na opačnej strane.
tvaru UKaždý vrchol pracovného trojuholníka sa nachádza na jednej z troch stien.
L-tvarovanýKuchynský set a pracovné priestory zaberajú iba dve steny.
ostrovDispozícia je zvyčajne stelesnená v priestranných izbách, ale v štúdiu môže byť kuchyňa oddelená od obývačky barom alebo pracovnou doskou, ktorá sa mení na jedálenský kút.


    

V mnohých moderných štýloch je táto izba zdobená mramorom alebo imitáciou a fasády náhlavnej súpravy sú vyrobené z pochrómovaného materiálu s lesklým leskom.

Kúpeľňa a WC

Kúpeľňa je ukončená dlažbou, umelým kameňom alebo plastom. Umývadlo je lepšie použiť faktúru, pretože misa vytvorí priestor na uloženie v skrini pod ňou. Okrem toho toto riešenie vyzerá štýlovo a neobvykle v high-tech, ekologickom štýle, škandinávskom smere, minimalizme. Od kúpeľa odmietame v prospech kompaktnej sprchy. Ak miestnosť nemá veľké rozmery, potom použite úložný systém úzkych nástenných skriniek. V kombinovaných toaletách je toaleta oddelená od zvyšku priestoru pomocou matnej priečky zo skla alebo plastu. Strop si vyberte úsek. Táto možnosť ochráni miestnosť pred záplavami zhora a zdôrazní štýl interiéru.

Stylistické smery

Takmer všetky štýlové rozmanitosť služieb pre majiteľov malých bytov. Neodporúča sa, aby ste stelesnili klasiku, futurizmus a podkrovie v stiesnených izbách. Tieto štýly sú lepšie zverejnené v priestranných apartmánoch súkromných domov alebo luxusných apartmánoch s veľkými zábermi. To však neznamená, že ich nemožno použiť. Je to možné, ale vyberať s veľkou starostlivosťou kompromisné riešenia bez toho, aby bola dotknutá hlavná koncepcia smeru. Konzervatívci a priaznivci tradícií si vyberajú moderný, art deco, Biedermeier, koloniálny, stredomorský, starožitný štýl, retro, gotický, súčasný. Pre tých, ktorí sú mladí v srdci a sledujú všetko nové, high-tech, avantgarda, minimalizmus, grunge, konštruktivizmus, fúzia, škandinávsky smer bude robiť. Milovníci útulných, "teplých" interiérov by mali venovať pozornosť provensálstvu, eklekticizmu, country hudbe, chebbi chic, románskemu štýlu.


    

Rozsah farieb

Vo farbách prevládajú svetlé odtiene. Jedinou výnimkou môže byť jasný akcent dekor a tmavá podlaha (v prítomnosti vysokých stropov). V moderných priestoroch používajte "lahodné" odtiene, ktoré sú podobné dychu čerstvého vzduchu: olivy, mäty, mandarínky, horčice, čerešne a orechov. V klasických interiéroch majú v celej svojej rozmanitosti hnedú stupnicu: kávu s mliekom, béžovou, mahagónovou, terakotovou, čokoládovou, vanilkovou, okrovou farbou. V high-tech štýloch použite kombináciu bielej s tmavou (asfaltovou) a svetlou (halois, strieborná) sivou. Aj v palete platí modrá, žltá, ružová, zelená, koralová. Ak je v miestnosti málo prirodzeného svetla, potom je teplejšia škála. Naopak, studené tóny sú vhodné pre izby s oknami do slnečnej strany.


    

Osvetlenie

V štúdiovom apartmáne je centrálne osvetlenie buď úplne opustené alebo doplnené skupinou svietidiel umiestnených nad každou z týchto zón. Ak je stropný luster stále prítomný, vyberte si jednoduchý, nie príliš masívny model. Nezabudnite nainštalovať miestne osvetlenie v podobe podlahových a stolových svietidiel, nástenných svietnikov. Dekoratívne žiarovky, bodové svetelné zdroje sú umiestnené na strope po obvode miestnosti alebo na stenách. V zónových priestoroch sú niektoré oblasti čiastočne zbavené prirodzeného svetla, preto musia byť kompenzované umelým umením. Ak má miestnosť pódiový alebo rámový strop, jeho reliéf je nevyhnutne zdôraznený pomocou reflektorov.


    

záver

Poslednou a možno najpríjemnejšou fázou opravy bude leštenie interiéru dekoratívnymi prvkami. Na tieto účely sa používajú vázy, boxy, koše, boxy, sochy, izbové rastliny, maľby, zarámované fotografie, plagáty, hodinky, riady, zrkadlá a suveníry z ciest. Umiestnenie dekoratívnych dielov v byte by malo byť jednotné. Je potrebné sa vyhnúť množstvu drobných ozdôb, aby sa miestnosť nestála ako sklad zbytočných vecí. Byť majiteľom bytu 32 metrov štvorcových. m., nezúfajte a ukončite jeho krásny a racionálny interiér. Malý priestor môže byť vždy transformovaný nad rámec uznania, ak využijete autoritatívne zdroje informácií o navrhovaní projektov projektov a čerpáte z predstavivosti, aby ste rozvíjali svoje vlastné kreatívne nápady.

Zanechajte Svoj Komentár