Spálňa dizajn 15 metrov štvorcových. m

Spálňa - miestnosť vytvorená pre relaxáciu, noc, denný spánok. Tu človek strávi aspoň tretinu svojho života. Keď je miestnosť dostatočne priestranná, sú miesta na prezliekanie, kozmetické procedúry, cvičenie vášho obľúbeného koníčka, práca na počítači. Ako najlepšie navrhnúť spálňu 15 metrov štvorcových. m., aké farby, štýl, materiály použiť.

Vlastnosti plánovania

Pred vypracovaním projektu opravy spálne by ste mali zvážiť, čo presne sa bude nachádzať v tejto miestnosti. Ak apartmán má dve alebo tri alebo viac izieb, môžete si dovoliť spať výlučne na spanie. V stiesnenom jednoizbovom byte je potrebné, aby sa zmestil nielen priestor na spanie, ale aj kútik na prácu, malá šatňa, a keď sa jedná o obývaciu izbu alebo štúdio, potom recepciu.
Najčastejšie v spálni sú tri logické zóny: v jednej z nich umiestnite posteľ, v druhej skrini, v tretej - stôl. Lôžko je obyčajne umiestnené v strede, čelo postele k stene, do rohu skrine. Ak je skriňa dostatočne priestranná, robia plnohodnotnú štúdiu s počítačom, kanceláriou a ďalším vybavením. V závislosti od jeho veľkosti sa v blízkosti postele umiestni jedna alebo dve nočné stolíky. Pracovná plocha - stôl s stoličkou, stolička, umiestnená pri okne. Namiesto stola v ženskej spálni položili toaletný stolík so zrkadlom - dali si make-up, pracujú na notebooku. Niekedy namiesto pracovnej zóny vytvárajú miesto pre šport. Potom je tu simulátor, špeciálna lavička, činky, gymnastické rohože, vodorovná tyč a tak ďalej.


    

Je žiaduce, aby v miestnosti bolo dosť voľného miesta - človek potrebuje veľa vzduchu na normálny spánok, takže by ste nemali príliš preplniť miestnosť.

Rozsah farieb

Keďže táto miestnosť je určená predovšetkým na relaxáciu, farebná schéma je zvolená tak, aby podporovala maximálnu relaxáciu, pokoj po dlhom pracovnom dni. Pre každú z týchto farieb bude iná - jedna upokojí zelenú, inú ako pastelové farby, tretia je schopná relaxovať len vo fialovo čiernom prostredí.
Pätnásť metrov štvorcových - nie tak málo pre spálňu, ďalšie rozšírenie priestoru pomocou farby je voliteľné. Keď je navyše vysoký strop viac ako tri metre a okná sú orientované na južnú stranu, miestnosť môže byť celkom zdobená v tmavých, studených farbách. Z toho nebude menej pohodlné, vizuálne bližšie. Keď výška stropu nie je príliš vysoká, okná čelia na sever, to znamená, že slnečné svetlo je tu vzácne, farebný dizajn sa vykonáva výlučne v teplých, jasných farbách. Je potrebné vyhnúť sa veľkému množstvu agresívnych kontrastov v každej spálni, medzi ktoré patria kombinácie červenej farby s čiernou alebo zelenou farbou, žiarivo žltej farby s modrou farbou, akékoľvek „kyslé“ odtiene v rôznych kombináciách.


Najvhodnejšie farby:

 • svetložltá s jasne zelenou farbou;
 • tekvica s limetkou;
 • fialová s ružovým;
 • marhule s amarantom;
 • terakota s okrom;
 • Čokoláda so smotanou;
 • olivový s tehlou;
 • fialová s fuchsiou;
 • mierna modrá s bielou;
 • sivej so stlmeným zlatom;
 • snehovo modrá s titánom;
 • denim s platinou.


    

Pre harmonický dizajn interiéru je zvolená jedna primárna farba, v ktorej beží približne 60-70% miestnosti. Približne 30% pochádza z ďalšej farby, do 10% - malé farebné akcenty.

Výber štýlu

Pri výbere štýlového dizajnu by ste sa mali najprv riadiť vlastným vkusom, osobnými preferenciami.
Tu je, ako vyzerajú izby v rôznych štýloch približne:

 • podkrovie - spálňa je kombinovaná s obývacou izbou, steny sú zdobené červenými tehlami, na podlahe sú tabule, okná sú veľké a bez záclon, posteľ je jednoduchého tvaru, je tu veľká masívna skriňa;
 • Industiral - surová omietka na stenách, časti z motocykla alebo počítač ako dekor, domáci nábytok, ako voliteľná možnosť - vystrelené z paliet alebo s kovanými dielmi, na jednej zo stien - foto tapeta s obrazom megapolis;
 • klasický - drevo, kamenná podlaha, drevený nábytok z prírodných farieb, posteľ s baldachýnom, záclonka, orámované obrazy na stenách, ťažké okenné závesy na oknách, elegantný luster, stojace lampy;
 • Barokovo - drahá dekorácia všetkých dostupných vodorovných a zvislých plôch, na strope, stenách, sádrokartónovom štuku, na podlahe, namiesto koberca, zvieracej kože, veľkoplošného nábytku, vyrezávaného, ​​napodobňovania krbu na jednej zo stien;
 • minimalizmus - podlaha je zdobená laminátom, steny - jednofarebná omietka, strečový strop, nábytok jednoduchých foriem, "čisté" farby v textíliách, dekor takmer chýba;
 • Východné - prevažne prírodné materiály na povrchovú úpravu, nízka posteľ, takmer na podlahe, nízky konferenčný stolík, fototapety zobrazujúce rozkvitnúcu sakuru, bambusovú rohož namiesto koberca, bonsajový strom alebo dekoratívnu fontánu na okne;
 • hi-tech - miestnosť je zariadená v strieborných tónoch, kovovým nábytkom, sklom, vstavanou skriňou s kompletnými zrkadlami, roletami z farebnej ocele, množstvom vstavaných svetiel.


    

Moderné materiály, spôsoby konečnej úpravy

Materiály pre spálňu sú preferované prírodné, ale ich výber závisí od štýlu miestnosti. Na výzdobu podlahy sa používajú dosky, ktoré sú zvyčajne maľované, parkety, lakované, laminát vhodných farieb, koberec. Prírodný kameň a keramické obklady sa používajú zriedka - sú veľmi chladné.
Steny sú zdobené tapetou, čiastočne fotografickou tapetou, dekoratívnymi omietkami, drevenými alebo plastovými panelmi. V obzvlášť drahých interiéroch sú steny čalúnené drahými textíliami, majú fragmenty kože, prírodnú kožušinu. Strop je vyrobený z napnutého, zaveseného, ​​viacúrovňového sadrokartónu, vyrobeného z textúrovaných stropných dlažieb, výliskov z peny, sklenených alebo zrkadlových panelov.


    

Nezrovnalosti na stenách by mali byť vyrovnané tak, aby povrch na nich ležal hladko, krásne.

osvetlenie

Prostredníctvom svetla je miestnosť rozdelená na zóny, jej tvar je v prípade potreby upravený. Okrem centrálneho stropného lustra je každá zóna zvlášť zvýraznená. Svetlo nad pracovným stolom je zvolené najjasnejšie - dobre, ak je táto zóna umiestnená pri okne, ak nie, je osvetlená stolovou lampou na šnúre na šaty, podstavci. Pre počítačový stôl s policami sú vstavané svetlá alebo je na stenu namontovaná dlhá žiarivka.
Šatňa alebo šatníková skriňa, ktorá sa nachádza v rohu spálne, je osvetlená pomocou LED alebo svietidiel s pružnými nohami. Priestor na sedenie v hojdacom kresle je tiež osvetlený podlahovou lampou alebo lampou na čítanie nad konferenčným stolíkom. Nad posteľou je nastaviteľný jas, aby sa posteľ pohodlne čítala a zaspávala.
LED pásik, namontovaný po obvode soklov na podlahe, vám umožní neupadnúť na steny, ak budete musieť vstať v noci piť vodu. LED podsvietenie každej úrovne stropnej konštrukcie, vytvára dojem vysokého stropu. Ak sa naopak chce znížiť, centrálny luster sa úplne odstráni alebo zníži, čím sa zvýraznia určité zóny, dôležité prvky výzdoby stien - obrazy, figúrky na policiach a izbové rastliny v rohoch.


    

V detskej spálni sú všetky rohy dobre osvetlené tak, aby sa dieťa neublížilo, niečo zasiahlo pri hľadaní zvinutej hračky a svetlá sa vyberú nerozbitne.

Výber nábytku a nábytku

Nábytok je vybraný tak ergonomicky, ako je to len možné, najmä ak spálňa kombinuje niekoľko rôznych zón. Mnoho spoločností vyrába nábytok v špecifickom štylistickom dizajne okamžite, štandardná súprava obsahuje:

 • posteľ - jednolôžková, jedna a pol alebo dvojitá, najlepšie s ortopedickým matracom;
 • skriňa - najčastejšie šatníková skriňa, niekedy zabudovaná, vrátane rohu;
 • nočné stolíky - zvyčajne dve z nich sú rovnaké;
 • toaletný stolík alebo konzola pod televízorom - vybavené zrkadlom, zásuvkami;
 • komoda - na uskladnenie oblečenia.


    

Často je táto situácia doplnená o pár malých vrecúšok na fazuľa alebo pufs s konferenčným stolíkom. Ak je k dispozícii pracovný priestor, kúpite si písací alebo počítačový stôl a posteľ je niekedy nahradená rozkladacou pohovkou. Nábytkové materiály sú vyberané ekologicky, bez zápachu, vhodné pre zvolený štýl miestnosti.

Textil a dekor

Textilné prvky by mali byť kombinované so sebou - záclony so spathe alebo farebné vložky v skrini, obliečky na vankúše s vankúšmi na stoličky, pokladne s kobercom sfarbenie, tapety. Samostatné interiéry predpokladajú dizajn záhybov textilného stropu, zdobenie stien, ako aj textilných prístreškov, prístreškov nad posteľou, záclonok na spodku postele alebo stola.
Dekor by nemal byť príliš veľa - pár obrázkov alebo fotografií v rámoch na stenách, zaujímavý dizajn zrkadla, "lapač snov" pod stropným svietidlom. Na stene v blízkosti toaletného stolíka alebo bielizne tkanina domáce organizátori sú umiestnené na ukladanie rôznych tajomstiev.


    

Spálňový dizajn rôznych tvarov a konfigurácií

Najjednoduchšie je zdobiť spálňu jednoduchou štvoruholníkovou geometriou. Kombinované izby, ako je obývacia izba - spálňa, spálňa spojená s vykurovaným balkónom alebo lodžiou, nepravidelné tvary s arkýřovým oknom, dispozícia v tvare písmena L sú zvyčajne upravené pomocou nábytku, kompetentného členenia, zrkadiel, osvetlenia. Výklenky a pódiá sa používajú na územné členenie, ak to navrhuje návrh miestnosti.

obdĺžnikový

Čím viac je táto miestnosť predĺžená, tým je pre ňu zvolený kompaktnejší nábytok. Pozdĺž celej krátkej steny je lepšie dať šatník - tak tvar miestnosti bude bližšie k námestiu, čo znamená, že bude vyzerať harmonickejšie. Ďalšia možnosť: umiestniť čelo postele na menšie steny, na oboch stranách - kompaktné nočné stolíky s lampami na nich. Ak sú dlhé steny osvetlené, ale krátke nie sú, miestnosť bude tiež viac štvorcová.
Ak sa plánuje nielen spať v tejto miestnosti, vykonáva sa územné členenie - časť miestnosti s posteľou je oddelená plátnom, závesom, plátnom. Úlohu "hranice" ľahko vykonáva šatníková skriňa, ktorá je umiestnená na opačnej strane lôžka. V tomto prípade je jeho zadná stena pokrytá tapetou, aby sa vytvoril úplný dojem z oddelenej miestnosti, alebo aby sa ozdobil poličkou.


    

námestie

Tento formulár nie je potrebné opravovať - ​​možnosti umiestnenia interiéru sú možné. Skriňa je umiestnená v čele postele alebo pozdĺž steny, ktorá je najvzdialenejšia od okna. Pre zachovanie úplnej symetrie môžete medzi ne umiestniť dva identické kompaktné rohové skrinky - posteľ s nočnými stolíkmi na bokoch. Na nohu alebo bližšie k stene je umiestnený pracovný stôl alebo make-up, je možné použiť hranatý počítačový stôl s policami, zásuvkami.
V inej verzii je oproti lôžku umiestnená objemná komoda, v ktorej je televízor, na jednej strane je stôl, na druhej je podobný toaletný stolík. Tu, pokiaľ je to možné, je tu tiež pozorovaná symetria, pokiaľ nie je uvedené inak.


    

S balkónom

Zateplený balkón môže výrazne rozšíriť plochu spálne - asi tri až šesť metrov štvorcových. m. Najčastejšie tam "vydržať" kancelária, športový areál, a milenci spať pri okne - posteľ. Tam, kde predtým bolo okno, je stolová doska namontovaná, prednostne zaobleného tvaru, takže pri vstupe na balkón, aby sa zakaždým držal za roh. Oni tiež robia miesto pre denný odpočinok na balkóne, pričom sa priestor s kompaktnou pohovkou, pár kresiel s konferenčným stolíkom - tu je vhodné čítať za denného svetla, sledovať západ slnka pri šálku večernej kávy alebo pohárik vína. Nie je však vhodné umiestniť šatňu - kryt skrine sa rýchlo rozplynie pod slnečnými lúčmi, a ak na oknách nie sú závesy, potom ľudia z ulice uvidia, ako sú obyvatelia oblečení.

    

Ak máte v pláne spať na balkóne, mali by ste to urobiť zvukotesné, hrubé závesy.

Spálňa - obývacia izba

Priestor na spanie v takejto miestnosti je oplotený plátnom, závesom, policami, omietnutými inými tapetami alebo usadenými na pódiu. Nad posteľou občas visí baldachýn. Zónu môžete využiť z veľkej pohovky, za ktorou sú police. Niekedy, namiesto samostatnej pohovky a postele, je získaný veľký modulárny dizajn, na ktorom sú hostia ubytovaní počas dňa, a majitelia spia v noci. Posteľná skriňa je tiež veľmi pohodlným objektom - popoludní sa opiera o stenu a vytvára priestor pre stôl, večer spadá do horizontálnej polohy a stôl a stoličky sa presunú do rohu. Televízor je umiestnený na úzkej konzole oproti lôžku.


    

Spálňa s kancelárskym alebo pracovným priestorom

Mini-kancelária v spálni je vhodné, ak práca, pre ktorú je vyrobený, vyžaduje ticho, pokoj, koncentráciu. Pracovisko, ak je to možné, sa vykonáva pri okne, v arkierovom okne, potom sa okenný parapet stane pracovnou doskou. Je vhodné umiestniť počítačový stôl v maximálnej vzdialenosti od postele. Táto zóna je oplotená knižnicou alebo skriňou, premietacím plátnom, prenosným plátnom, zapusteným do akejkoľvek rohovej konštrukcie, vytiahnutým na presklenom balkóne alebo usporiadanom na pódiu. Jasné osvetlenie pracoviska je nutnosťou. Loftová posteľ šetrí priestor a pod ňou sa nachádza štúdia.

    

záver

Pätnásť štvorcových metrov spálňového priestoru sa postará nielen o pohodlnú posteľ, ale aj o ďalšie veci potrebné na prácu a odpočinok. Sú tu interiéry, kde v spálni je aj vaňa alebo sprchovací kút. Krásne ozdobte interiér ľahko vlastnými rukami, ale na realizáciu komplexných dizajnérskych nápadov budete potrebovať pomoc špecialistov.

Zanechajte Svoj Komentár