Spálne v tmavých farbách

Pochybnosti - je to stojí za to robiť spálňu v tmavej farbe? Všetko záleží na vašich preferenciách. Ak potrebujete interiér, v ktorom ľahko zaspíte, zobudíte sa a prebudíte sa - nebojte sa vzdorovať temnote.

Výhody tmavej farby

Vzhľadom k príbehom, že takéto interiéry vyzerajú pochmúrne a nepohodlné, väčšina z nás sa neodvažuje navrhnúť spálňu v tmavých farbách. Táto konvenčná múdrosť nemá dostatočné dôvody. Rovnako ako skutočnosť, že tmavá povrchová úprava a plnenie odoberajú vzduch z miestnosti a „kradnú“ priestor vizuálnym posunom stien. V skutočnosti, nasýtené povrchy slúžia ako priaznivé pozadie pre svetlé neutrálne a kontrastné príslušenstvo. Dekor vyniká, vyzerá neuveriteľne chytľavo a veľkolepé. Zdá sa, že samotné povrchy pozadia sa rozpúšťajú a „idú“ hlboko do miestnosti. Dokonca aj malé kúpeľne s tmavými stenami sa zdajú byť oveľa väčšie ako v skutočnosti.

    

Jednou z veľkých výhod tmavých tónov je ich všestrannosť. Dokonale sa „dostanú“ s akýmikoľvek paletami farieb. Jasné, pastelové a neutrálne tóny pozoruhodne „vychádzajú“ s čiernou, grafitovou, čokoládovou, tmavomodrou, slivkovou, myrtovou. Tieto farby sú veľmi blízko a zároveň kladú dôraz na krásu a expresivitu. Tmavé odtiene sú vítanými hosťami v každom interiéri. Sú obzvlášť populárne v štýloch Art Deco, Modern, Classic, Hi-Tech, Neoklasic, Loft, Pop Art. Na antracitovej alebo čokoládovej stene sú vyrezávané pozlátené rámy, sochy, zrkadlá, pochrómované doplnky, svetlé plagáty sú ešte zreteľnejšie a jasnejšie.

    

Tmavé farby na stenách menia geometriu priestoru. Majúc v týchto odtieňoch zvýraznenú stenu, je možné skrátiť príliš dlhú miestnosť, aby sa jej tvar priblížil k námestiu. Pokrytie všetkých stien s hlbokými odtieňmi môžete dosiahnuť rozšírením priestoru za predpokladu, že používate biely, svetlosivý, mliečny alebo pastelový nábytok a dekor. Správna kombinácia tmavých a svetlých farieb môže ozdobiť aj malú spálňu v Chruščove.


    

Dizajnové pravidlá pre spálňu v tmavej farbe

Výber podobných tónov pre dekoráciu v spálni by ste mali dodržiavať niektoré pravidlá:

 • Tapeta na steny je lepšie zvoliť monochromatický, takže vzory neodvádzajú pozornosť od dôležitých detailov. Ornament bude vhodný len na prízvukovú stenu.
 • Nábytok a doplnky by mali kontrastovať s pozadím. Hnedé alebo čierne steny sú ideálne vybavené bielym alebo mliečnym nábytkom a naopak - pri použití tmavého nábytku je lepšie vybrať materiály s ľahkou úpravou - aspoň pre akcentovú stenu.
 • Posteľná bielizeň je lepšie vydržať v jemných pastelových alebo neutrálnych svetlých odtieňoch. Bude to ďalší úder, ktorý umožní, aby bola miestnosť jednoduchšia, vzdušnejšia a výraznejšia. Textílie by mali byť kombinované s inými vnútornými akcentmi.
 • Tmavé steny a podlaha oživia biely strop a štukové dekorácie - rôzne výlisky, panely buazeri, stĺpy a krby. Svetelné prvky sa dostanú do popredia a zatemnené sa presunú a stanú sa menej viditeľnými.
 • Spálňa v tlmených farbách by mala byť umiestnená na slnečnej strane. Do miestnosti vstúpi dostatočné množstvo svetla a nebude to príliš ponuré.
 • Voľba takéhoto interiéru je plne odôvodnená v izbách s veľkými panoramatickými oknami, pretože dodatočné svetlo tu nebolí.
 • Mali by sa poskytnúť rôzne scenáre osvetlenia. Správne umiestnenie rôznych podlahových lámp, spotov a svietidiel môže zmeniť tmavú miestnosť na majstrovské dielo dizajnérskeho umenia.

Tmavý interiér urobí neuveriteľne expresívny a luxusný prízvuk v podobe zrkadlovej steny dlaždice, mozaiky alebo celého plátna. Reflexné povrchy zachytávajú svetelné lúče a saturujú miestnosť s nimi. Môžete pridať dizajnové zrkadlové nálepky.

    

osvetlenie

Spálňa v tmavých farbách vyžaduje kombináciu rôznych možností osvetlenia. Kombinácie všeobecného a akcentačného svetla pomôžu vytvoriť jedinečnú atmosféru. Reflektory, závesné lustre s matnými odtieňmi sú ideálne pre všeobecné osvetlenie. Toto svetlo nedráždi oči a rovnomerne sa šíri po miestnosti. Kontrastný dekor vyžaduje ostré smerové osvetlenie. Práve v tmavej miestnosti bude tento spôsob zvýraznenia príslušenstva obzvlášť vhodný. Osvetlenie obrazov, sôch, unikátnych dizajnérskych výtvorov umožní dosiahnuť ich osobitnú expresivitu. Toto osvetlenie je možné usporiadať pomocou nástenného svietidla, stojanového svietidla, koľajnicového systému a stolných lampičiek.

Lampy sa môžu stať kontrastnými akcentmi na pozadí hlavnej škály. Biele odtiene vynikajú na tmavej farbe. Nebojte sa ísť príliš ďaleko s podsvietením. Úvod do interiéru veľkého množstva rôznych svetelných zariadení len zdobí priestor. Vyzerá to skvelá LED pás obálky čelo alebo zabudovaný do stropu a steny výklenky. Ak umiestnite svetelné zdroje pod posteľ, budete cítiť, že sa vznáša vo vzduchu. Takéto techniky pomáhajú uľahčiť tmavý interiér, aby boli beztiažové. Romantika a ešte viac svetla dodá elegantné sviečky, najlepšie bezpečné - s LED diódami.

    

Textúra a textúra povrchových materiálov

Aby steny miestnosti nevyzerali ako tmavá škvrna, môžete hrať nielen farbou, ale aj textúrou. Kombinácia nerovnomerných povrchov umožňuje, aby povrch bol originálny a expresívny. Zvyčajne na dekoráciu stien pomocou hladkých monochromatických materiálov - tapety alebo farby. Samostatné zóny - napríklad - časť steny nad čelo postele a ďalšie významné oblasti sú izolované textúrami. Na to sú vhodné dekoratívne omietky, mäkké panely, tapety s objemovým vzorom, slinky a umelý kameň.

    

Vyberte si konkrétnu oblasť steny, ktorú možno použiť nátermi s expresívnou potlačou. Dnes v katalógoch tapiet si môžete vybrať kolekciu plátna a výrobkov s dekoratívnym vzorom. Možnosti zvýraznenia budú vyzerať úžasne na pozadí základných náterov. Ešte veľkolepejšie sú tapety s fototlačou - obrazy nočných megalopolíz, lesné húštiny, hypertrofické farby v tmavej spálni vyzerajú neuveriteľne veľkolepé a realistické.

Podlaha, ako aj steny, sú zdobené tmavou farbou pomocou laminátových, parketových a vinylových dlaždíc. Nábytok sa spája s podlahou a nezdá sa tak ťažké. Je lepšie maľovať stropnú bielu farbu alebo zvoliť ľahké natiahnuté plátno. Biely povrch bude vhodne ozdobený ornamentom vyrobeným v rovnakom odtieni ako stena. Nemusíte ich obsadiť celým povrchom. Stačí ozdobiť oblasť okolo lustra alebo v rohu. Rozdelené zrkadlové alebo chrómované stropné konštrukcie prispejú k rozšíreniu priestoru a jeho nasýteniu svetlom.

    

Kontrastné roztoky

Použitie opačných odtieňov v interiéri ho robí originálnym a moderným. Kombinované farby v takýchto kombináciách zdôrazňujú vzájomné prednosti. Čierna a biela, tlmená farba machu a čerešne, červenej a čiernej, grafitovej a žltej, tmavo modrej a ružovej farby spolu vyzerajú neuveriteľne štýlovo. Nedostatok hladkých prechodov možno korigovať zadaním tretej farby do kompozície pomocou vzorov a ornamentov. Achromatický interiér vyzerá príliš prísne. Prežiť ju pokojným alebo svetlým vínovým, červeným, modrým, čučoriedkovým, mrkva, tyrkysovým, šalátovým alebo žltým farebným akcentom. Zloženie dvoch nasýtených farieb je možné zmäkčiť použitím neutrálnych farieb - béžovej, mliečnej, snehovo bielej.


    

Príslušenstvo a dekor

Tmavé steny - luxusný "rám" pre kontrastný alebo neutrálny dekor. Najlepšie miesto na umiestnenie fotorámčeky, plagáty, maľby je stena nad posteľou. Môžu byť namontované na povrchu, umiestnené na polici alebo v dekoratívnom výklenku so svetlom. Biela sviečky, figúrky, skrinky, knihy budú tiež skvele vyzerať. Stenu môžete ozdobiť svetlým nápisom alebo zrkadlovou dekoráciou vo forme motýľov, slnka alebo hodín. V moderných interiéroch nie je možné bez chrómových prvkov. Vrcholom môže byť rozdelenie veľkých sklenených perál, ktoré odrážajú svetlo a vizuálne zónu priestor. Tmavé spálne netolerujú veľké množstvo náhodne nastaveného príslušenstva. Vzhľad každého prvku dekoru by mal byť starostlivo naplánovaný. Je potrebné určiť štýl objektu, premýšľať nad umiestnením, organizovať jeho osvetlenie.


    

Výber nábytku

Kráľovná v spálni - posteľ. Že je východiskovým bodom v interiéri. Z toho, čo to bude záležať na výber zvyšku dekorácie. Nie je nutné tieniť tmavé steny s ľahkým čelom. Posteľ môže byť čierna alebo hnedá, a prízvuk, ktorý jej umožní vyniknúť oproti všeobecnému pozadiu a kombinovať s inými dizajnovými prvkami bude textílie - svetlo alebo kontrast. Skrinky sa vyberajú v súlade s miestnosťou dokončovania. Biely nábytok, mliečny alebo slonovinový, čerešňový, zo svetlého dreva, vyzerá veľkolepé na tmavých stenách. Toaletný stolík, komoda a stolička môžu byť vyrobené v rovnakých odtieňoch.

Tmavé povrchy absorbujú svetlo ako špongia. Aby ste to mohli opraviť, musíte v čo najväčšej možnej miere vstúpiť do lesklých častí. Lakovaný nábytok dobre odráža svetlo, vyzerá štýlovo a draho. S riadnym osvetlením a šikovnou kombináciou s inými odtieňmi nebude interiér preťažený. Výber coverages závisí od toho, aký priestor chceme dostať. Lesklý, sklenený, kožený povrch a vstavané zrkadlá urobia interiér dynamickým a luxusným. Semišové alebo zamatové čalúnenie, matné fasády zaplnia miestnosť teplom a komfortom.

    

Tmavé steny

Keď budeme zdobiť spálňu v tmavých farbách, nevyhnutne musíme čeliť otázke, ktorá farba je pre steny najvhodnejšia. Zvážte rôzne možnosti pre hlboké odtiene, ktoré môžu byť vaše obľúbené.

Steny v spálni je možné vyrobiť:

 • tmavo hnedá - farba kávy alebo horkej čokolády je upokojujúca, pomáha relaxovať, zaspávať rýchlejšie. V kombinácii s béžovou alebo broskyňou vyplňuje miestnosť pohodlie a teplo;
 • tmavo modrá - zafír alebo polnočná modrá - hlboké ušľachtilé farby, evokujúce myšlienky mora. Podávajte ako luxusné pozadie pre biely nábytok a doplnky. Môžete vytvoriť pokojnú atmosféru s použitím tmavomodrej farby v kombináciách podobných odtieňov - modrá obloha, modro modrá;
 • tmavo zelené - tlmené odtiene sú ideálne pre spálňu, pretože spôsobujú ospalosť. Môžu byť výhodne tienené slonovinou, mliečnymi, béžovými alebo kontrastnými odtieňmi - terakota, víno, rubín;
 • tmavo šedo-grafitové, antracitové tóny vyzerajú skvele v moderných kovových interiéroch ako pozadie pre lila, koralové, modré alebo svetložlté akcenty;
 • čierne - kompetentné použitie tejto farby vám umožní vytvoriť pokojnú a útulnú atmosféru. Celé tajomstvo je vo veľkolepom príslušenstve, ktoré vyniká priaznivo na pozadí čiernych stien. Tradičná kombinácia čiernej a bielej bude ešte výraznejšia. S hnedou kombináciou sa zatemní. Akékoľvek ľahké studené odtiene dodajú eleganciu a zdržanlivosť;
 • tmavo červená je luxusná varianta, ktorá na rozdiel od jasných tónov rovnakej farby nespôsobuje nárast energie. Granátové jablko, mahagón, farba vínnych ruží naproti dávajú pokoj. Steny v týchto odtieňoch vyzerajú neuveriteľne drahé. Tieto farby dobre sivej, hnedej, tmavo zelenej, svetlo ružovej, svetlomodrej, broskyne.


    

Spálňový dizajn s tmavým stropom

Mnohí veria, že tmavé farby nie sú v tomto prípade vhodné. Údajne prinesú strop bližšie, "zjesť" výšku miestností a priestor je nepohodlný a pochmúrny. V skutočnosti je strop zdobený týmto spôsobom stratený na pozadí bielej bagety, lustrov a lámp. Tento efekt je obzvlášť výrazný pri použití lesklých možností. Vďaka ich odrazným vlastnostiam sa vizuálna hranica medzi vnútorným priestorom a náterom vymaže a strop sa stáva bezdôvodným. Tmavý vrch, doplnený doplnkami a textilom v podobných farbách, vyzerá na pozadí svetlých stien veľkolepé. Pozornosť sa presúva na strop a pôsobí ako hlavný akcent interiéru.


    

Ako urobiť spálňu s tmavou podlahou

Tmavé farby robia podlahu neuveriteľne štýlovou a drahou. Svetelný nábytok na jeho pozadí dokonale vyniká a tmavý sa javí ako ľahký a rafinovaný. Podlaha môže byť pokračovaním tmavých stien. V inom prípade - ostro kontrastovať s nimi, podopierať strop alebo byť samostatným prvkom interiéru. Je dokonale vyvážený bielymi soklami a dverami. Hnedá podlaha bude ozdobená béžovými prvkami alebo vyrobená v jednej farbe. Keď obloženie dverí a krídla dverí prúdia do podlahy, vytvára sa pocit jednoty. Táto kombinácia bude vrcholom akéhokoľvek štýlu v závislosti od zvoleného odtieňa a materiálu. Parkety, dlažby z dreva, porcelánové dlažby, samonivelačné podlahy dodajú luxus do každej miestnosti. Hromadné povrchy majú dobrú odrazivosť, čo im dodáva atraktívny lesk a hĺbku. Vyzerajú skvele načechrané koberce vo svetlých alebo svetlých farbách, alebo rohože s kontrastnými vzormi.

Hovorme o praktickosti tejto možnosti. Tmavé podlahy sú pomerne nezafarbené, ale na nich sú jasne viditeľné prach a triesky. Preto vyžadujú dennú starostlivú starostlivosť a presnosť.

    

záver

Možnosti zdobenia spálne v tmavej farbe sú takmer nekonečné. Ale správne vypočítať zostatok a správne plánovať takýto interiér nie je tak jednoduché. Využite naše rady a predstavte do svojho života mimoriadne, odvážne rozhodnutia. Experimentujte a nevenujte pozornosť stereotypom.

Zanechajte Svoj Komentár