Bežné chyby v interiéri

Ľudia, ktorí neboli vystavení výzve vážnej opravy alebo prestavby priestorov, považujú za potrebné mať všetky potrebné nástroje a materiály na to, aby to urobili ľahko, rýchlo a výsledok je vždy vo výške. Ale dostať sa do čerstvo postaveného bývania, získať sekundárny, oni chápu: nestačí, aby listoval prostredníctvom dizajnérskych časopisov, nakupoval stavebné materiály a zdobil ich interiéry. Čo vyzeralo skvele na obrázku sa nezmestí do výšky stropov, veľkosť okien, šírka chodby nového bytu. Vážnym chybám v interiérovom dizajne sa možno vyhnúť dodržiavaním jednoduchých pravidiel, dodržiavaním niektorých jednoduchých princípov.

Farba gamut - ako sa vyhnúť chybám

V jednej miestnosti nepoužívajte veľké množstvo rôznych farieb. Najlepšie je kombinácia troch: hlavná farba bude trvať 60-70% priestoru, 20-30% - pomocné, až 10% - menšie ďalšie akcenty. Príliš jasné farebné kombinácie opotrebovávajú oči, tmavé farby zužujú miestnosť, svetlé sa rozširujú.

Niektorí chcú priniesť čo najviac farby do interiéru - nevyzerá to veľmi dobre, ale viacfarebné prvky sú prípustné. Koberec, záclony z dúhových farieb sú vhodné, ak je zvyšok pozadia väčšinou monochromatický. Je veľmi nežiaduce používať akékoľvek kvetinové tapety, početné farebné maľby. Nadmerne prísne farebné kombinácie „všetkého so všetkým“ sú tiež nevýhodné, ale aj v monochromatickom interiéri sa môže vyskytnúť niekoľko prvkov, ktoré sa navzájom dopĺňajú.

Farba stien je optimálne zladená s farbami nábytku, hlavnými prvkami dekoru, ale striktne monochromatická miestnosť vyzerá matne, vyžaduje samostatné akcenty - doplnky, výtlačky, svetlé farby.

Nepokoje alebo prebytok častí

Príliš veľa extra nábytku, "obzvlášť unikátne" dekor, bohaté dekorácie vytvára chaos. Všetky rodinné fotografie, usporiadané na niekoľkých policiach, početné suveníry z Egypta, Afriky, Číny, desiatky vlastných vyšívaných panelov na stene, vyzerajú ako výkladná skriňa v obchode alebo múzeu. Nákup vázy, políc, skriniek, hlinených zvončekov a iných rytierov na veľtrhoch a predajoch je zlým návykom mnohých ľudí. Ak sa tento odpad pravidelne nevydáva priateľom, nevydáva sa chudobným, skôr alebo neskôr obsadí celý dom. Niektorí sa pretiahnu do bytu, vidieckeho domu, všetko, čo známi známi vyhodia alebo dajú zadarmo na internete: možno to bude vhodné. Z takejto "choroby" by sa tiež mali zbaviť.

Príliš minimalistický interiér bude príliš nudný. Ideálna možnosť návrhu nie je umiestniť viac ako tri homogénne prvky do jednej miestnosti. Nech je to dva alebo tri dekoratívne vankúše na posteli, jedna veľká mozaika dlaždíc v kúpeľni, jediný vyrezávaný panel v dizajne chodby, dva obrazy v krásnych rámoch na stene obývacej izby.

Územný - optimálny počet recepcií

Nesprávne plánovanie vytvára komplexné bludisko priečok, nábytku, stojacích svietidiel. Medzi objekty je potrebné ponechať dostatočný priestor pre voľný pohyb - keď jeden alebo dvaja ľudia žijú v byte, 70-80 cm je dosť.Ak je viac obyvateľov, 100-120 cm bude potrebné.

Oddelenie priestoru by sa malo vykonať pomocou:

 • Nábytok;
 • sadrokartónové priečky;
 • obrazovky;
 • oblúky;
 • záclony;
 • koberec;
 • osvetlenie;
 • barový pult.

Územné členenie sa často vykonáva s použitím inej farby podlahy, kontrastnej výzdoby stien. To nie je najlepšia voľba - taký kontrast rýchlo nudí, začne obťažovať.

Pódiá sú vhodné vo veľkých izbách - obývacia izba, ktorá je v kombinácii s kuchyňou, apartmán. V miestach, kde často nejdú - zakaždým, keď skočíte na krok, je veľmi nepríjemné. Územné členenie pomocou rôznych výšok stropu je prípustné, ale veľký počet úrovní v blízkej miestnosti je stlačený.

Príliš veľa logických zón v jednej miestnosti je nežiaducich, okrem prípadov, keď v tom istom byte žije veľa ľudí. Potom každý bude musieť prideliť samostatný pracovný priestor. Nesmie sa kombinovať viac ako dve alebo tri metódy: priestor na spanie bude oddelený od skrinky a od skrine od obrazovky. Kúpeľ a WC budú oddelené toaletným stolíkom, kuchyňa bude oddelená od obývačky oblúkom, miestom, kde sa jedlo pripravuje z jedálenského priestoru - pri bare. Na detskom koberci je určený hrací priestor, miesto na spanie je oddelené závesom a pracovisko každého dieťaťa je označené tabuľkou. V chodbe svetlo vyžaruje šatník, zóna okolo zrkadla.

Zásuvky, prepínače - navrhujeme vo fáze plánovania

Čas uplynul, keď boli spínače namontované takmer vo výške priemernej výšky dospelého, zásuvky boli meter nad podlahou, pričom každý prvok bol prítomný v jednej alebo dvoch kópiách na izbu. Ukázalo sa, veľa drôtov z domácich spotrebičov, dieťa alebo nízky dospelý musel stáť na stoličke zapnúť svetlo na WC, spálni.

Moderná doba vyžaduje veľa samostatných prepínačov pre každé osvetlenie interiéru zariadenia. Predajne tiež vyžadujú veľa:

 • v kombinácii kúpeľňa, kúpeľňa - pripojenie práčka, sušič vlasov, sušič rúk;
 • v kuchyni - zapnite mixér, hriankovač, rýchlovarnú kanvicu, chladničku, umývačku riadu;
 • v spálni - nabíjanie telefónu, tabletu, notebooku, pripojenie lampy;
 • počítač, kancelárske vybavenie, stolná lampa budú pripojené v kancelárii;
 • v obývacej izbe - TV, ozvučenie, všetky druhy pomôcok;
 • v detskej izbe - počítač, stôl, nástenná lampa, dekoratívna nočná lampa, v lete - komár fumigátor;
 • na chodbe - nabíjanie prístrojov pred odchodom von, zrkadlové osvetlenie;
 • v šatni - pripojenie žehličky, niekedy - sušič vlasov, kulma na vlasy.

Ak chcete začať premýšľať o umiestnení určitých zariadení by mala byť vo fáze návrhu - dokonca aj s najskromnejším počítanie, každý človek musí účtovať jednu alebo dve tablety telefónu, notebooky, prať oblečenie v písacom stroji, zapnúť svetlo nielen nad miestom na spanie. Spínače a zásuvky sú namontované vo vhodnej výške - nie viac ako meter nad podlahou.

Metódy dokončovania - rekvizity, nepraktické materiály

Množstvo nefunkčných typov stĺpov, umelých fontán, sadrových výliskov, falošných krbov v každej miestnosti, obrazov v ťažkých rámoch vyzerá dobre vo výstavných sálach, divadlách, ale nie v byte. Textúrovaná povrchová úprava dokonale zbiera prach, ktorý si vyžaduje dennú starostlivosť. Veľký počet sadrokartónových konštrukcií, ktoré nemajú žiadnu praktickú funkciu, vyzerá smiešne.
Umelé rastliny v bytovom interiéri by nemali byť umiestnené - aj tie najrealistickejšie, nevytvárajú pohodlie, nečisťujú vzduch, ako čerstvé kvety. Ale pre dočasný dekor na dovolenku, kancelárske priestory, to je celkom prijateľné.

Vkladanie papiera tapeta kuchyne, kúpeľňa, WC - zlá možnosť. Vysoká vlhkosť miestností urobí všetko re-stick doslova za rok. Dokončenie s clapboard vytvoriť etnický štýl zmení byt do krajiny chata, textúrované omietky dáva dojem z továrne lobby, množstvo fotografií tapety s širokoformátovými obrazmi sa rýchlo stáva nuda.

Dekoratívny kameň je vhodný len v niektorých interiérových štýloch, ale pre podlahovú krytinu v spálni je nadmerne studený, kamenná stena v detskej izbe je traumatická.

Okenné dekorácie - správny výber textilu

Čím menšie okno, tenšie a transparentnejšie záclony sú. Ale príliš krátky vzhľad je zlý, príliš dlhý, prekážky ležia na zemi. Veľmi "bohatý" povrch s viacvrstvovými závesmi s partiou záhybov, garáží, ozdôb, detských detailov, je prijateľný len pre určité štýly interiéru, priestranné izby. Malé okno s takýmto dekorom vyzerá smiešne. Okná úplne bez akýchkoľvek závesov sú povolené, keď robia minimalistický interiér, podkrovie, priemyselné. Žalúzie sú vhodné pre high-tech dizajn, rolety budú tiež nádherné akvizície.

Záclony by mali dobre zapadnúť do celkového dizajnu - sú prispôsobené farbe koberca, čalúnenia, vankúšov. Najčastejšie záclony kontrastujú s farbou stien, ale môžu sa s ňou spojiť, ak sú takto koncipované.

Vertikálne pruhy na závesy vizuálne "zdvihnúť" strop, ľahká textilná rozširuje miestnosť.

Bez nich, nepohodlné - dekoratívne vankúše, výber koberca

Koberec do spálne, detskej izby, obývačky by nemal byť príliš malý - to je hrubá chyba. Keď je malý kúsok textilu smutne umiestnený uprostred miestnosti, naznačuje to, že majitelia nemajú chuť ani neschopnosť si dovoliť väčší koberec, ktorý zaberá až 90% povrchu podlahy, čo úspešne skombinuje všetky prvky nábytku. „Chodník“ zdobí dlhú chodbu, schodisko „bohatého“ dvojúrovňového bytu. Koberce nie sú umiestnené v blízkosti steny - nechávajú aspoň 10 centimetrov, inak sa zdá, že miestnosť bude stiesnená. Príliš pestré teraz z módy, preferované monochromatické, ale v kombinácii s inými textíliami.

Nemalo by byť príliš veľa vankúšov - maximálne tri alebo päť, rôzne veľkosti môžu byť. Farebné, bohato zdobené výšivkou, sú prípustné len na obyčajnom gauči, posteli. Môžu byť kombinované s farbením koberca, ale nie duplikovať jeho výkres. S pomocou viacfarebných poťahov na vankúše so zipsami menia interiér podľa svojej nálady - načechraná umelá kožušina sa hodí na zimu, v lete sa nahradí bielizeň, bavlna. Štvorstranné vankúše sú vhodné pre štvorcovú pohovku, zaoblené postele pre zaoblené lôžko, vo forme rozprávkových postáv, zvierat pre škôlku.

Chyby osvetlenia

Stropné svietidlo, jediné pre celú miestnosť, je už dlho irelevantné - osvetlenie je vytvorené pre každú zónu, pričom významné prvky interiéru majú často individuálne osvetlenie.
Množstvo veľkých lámp vo výzdobe každej malej miestnosti, či už ide o kúpeľňu, kuchyňu alebo obývaciu izbu, porušuje harmóniu miestnosti, zaplňuje ju. V priestrannej miestnosti osvetlenie je povolené veľa, ale rôzne - stropný luster, LED pás na nábytok, stolná lampa.

S pomocou svetla je ľahké zmeniť tvar miestnosti - príliš roztiahnutý priestor potrebuje osvetliť „dlhé“ steny, lampy na dlhých šnúrach sú namontované na príliš vysokých stropoch, doslova každý roh svieti v stiesnenej miestnosti.
Množstvo svetla v priestore na spanie zabraňuje zaspávaniu, je lepšie nastaviť nastaviteľné osvetlenie. Užitočné je aj špeciálne diaľkové ovládanie, na zmenu jasu a vypnutie podsvietenia na diaľku.

Pre obytné priestory je vhodné zvoliť si teplé svetlo, ktoré simuluje slnko. V osvetlení chodby, kúpeľne, lodžie nechal studený svetelný tok.

Výber, usporiadanie nábytku

Mnohé nábytkárske spoločnosti ponúkajú hotový nábytok pre každú miestnosť - predávajú sa okamžite vytáčaním. To nie je najlepšie riešenie - sused si môže kúpiť presne ten istý nábytok, pretože má podobné usporiadanie. Originalita bude nulová.

Rozmery nábytku sú vybrané podľa miestnosti: pohovka, šatníková skriňa, kuchynský set, okrúhla posteľ, ktorá zaberá takmer celú miestnosť, nie sú vhodné, ako malý stôl pre obrovskú obývaciu izbu a spálňu nie je vhodný.

Nábytok by mal zodpovedať rastu: pre škôlku, "rastie spolu s dieťaťom" je vybraný, nemali by ste príliš visieť kuchynské skrine, police v obývacej izbe - pre krátke osoby sa dostať k nim je problematické.

Nábytok pozdĺž stien je veľmi zriedka k dispozícii - územné členenie je teraz populárne. Polica v kombinovanej kuchyni - obývacia izba, štúdio oddeľuje priestor na spanie, barový pult - kuchyňa a sprchovací kút v kombinovanej kúpeľni oddeľuje toaletný stolík od WC.

Pred nákupom nábytku v obchode sa odporúča sedieť na ňom, otvoriť zásuvky, skontrolovať použiteľnosť skladacích prvkov. Pohovka je celkom nepohodlná, zdvíhacia konštrukcia skrine skrine je neporovnateľne ťažká.

Stylistické chyby

Nevhodný interiér - hlavný problém, ktorý chce obnoviť dizajn lesklého časopisu. Je nemožné, aby plnohodnotný palác v typickom jedno-izba "Chruščov" - to bude vyzerať smiešne, vyrezávaný nábytok, trojrozmerné štuky jednoducho neopustí priestor pre život. Tiež, podkrovie dizajn v 25-30 m2 byt nebude vyzerať. m. s malými oknami na sever, nízky strop. Prázdne tehlové steny, množstvo svetla, vysoké stropy s odhalenými trámami sú jej hlavnými črtami, komplikovaný kovový dekor v takomto preplnenosti je traumatický. Country štýl v dome, veľkosť hangáru, nie je tiež voľba - je problematické vytvoriť tu pohodlie. Riešením takýchto problémov je zvoliť jednoduchší štýl, vhodnejší, ale úhľadne používať jednotlivé prvky, ktoré sa vám páčia.
Nadmerné miešanie rôznych štýlov je nežiaduce - to je veľká chyba. Nedostatok jednoty štylistiky, nejednotnosť jej prvkov vedie k chaosu. Ak naozaj chcete kombinovať rôzne štýly v rovnakom byte, to sa deje v rôznych izbách, aj keď návrhári stále odporúčajú udržať celý byt v rovnakom štýle.

Stylistický dizajn, predovšetkým, by mal byť ako nájomníci, takže môžete vždy nájsť kompromis.

Nedostatok dekorácie alebo dekoru by mal byť

Prítomnosť určitého množstva výzdoby robí z apartmánu útulný, čo mu dáva jedinečnosť. Ale výzdoba je dôležitá pre správne usporiadanie. Tapeta so zvislými pruhmi robí miestnosť vyššie, s horizontálnymi pruhmi - širšími. Príliš veľké kreslenie je povolené len v priestranných izbách. Neodporúča sa duplikovať rovnaký vzor na mnohých rôznych objektoch. Nadmerne „striktný“ interiér, úplne bez výzdoby, je nepríjemný, vyzerá ako kancelárska miestnosť.

Príliš vysoká na zavesenie obrázkov, fotografií - nie je možnosť, pretože bude musieť zdvihnúť hlavu, čo je veľmi nepohodlné. Toto sa netýka prípadov, keď sa pripojí skupina obrázkov, ktoré zaberajú väčšinu výšky steny. Jeden veľký jasný obraz je umiestnený na takmer prázdnej stene - na ňu je umiestnený prízvuk miestnosti.

Funkčnosť, praktický interiér

Dobrý interiér - pohodlný interiér, ergonomické, bezpečné. Nerobte domáce múzeum, kde sa nemôžete dotknúť nič, na riziko rozbitia alebo sfarbenia. Obrovský luster v obývacej izbe, ktorý najvyšší člen rodiny vždy bije, lakťová opierka pohovky v kuchyni, dvere skrinky otvárajú na nepríjemnú stranu, vrzavá podlaha je znakom nepraktického interiéru.
Ak každé dieťa nemá samostatný stôl alebo hrací kútik pre každé dieťa, problém by sa mal odstrániť. Mali by sa vyriešiť aj otázky týkajúce sa dostupnosti požadovaného počtu úložísk. Osvetlenie bytu je dostatočné pre normálnu prácu, odpočinok, varenie, remeslá, použitie make-upu.

S abnormálne veľkým, malým rastom - nad 200 cm alebo menej ako 150 cm nábytku, montážna výška závesných skriniek, dekoratívnych prvkov sa vyberá individuálne. Nízky človek bude potrebovať štafle, špeciálny krok na to, aby si z horných políc získal potrebné veci, vysoký môže naraziť na dverovú zárubňu, hlavou sa dotknúť nízko visiaceho lustra.

Je potrebné sa zbaviť všetkého, čo je zbytočné - podlahové vázy, sošky na nepohodlných miestach, izbové rastliny, ktoré mačka pravidelne konzumuje, stláčanú stoličku, stôl s ostrými rohmi, ktorý sa nedá zasiahnuť. Na prvom mieste by mala byť domáca bezpečnosť.

Prepracované, stohované stropy

Sadrové konštrukcie s niekoľkými úrovňami, vyrobené v troch alebo štyroch kontrastných farbách, sú celkom bežné, ale nie sú vhodné pre žiadnu miestnosť. Ak je strop nízky, zložitá stropná konštrukcia bude utláčajúca, keď je miestnosť malá, bude vytvorený efekt preplneného priestoru.

Hojnosť osvetlenia na rôznych úrovniach, pôvodné prvky výzdoby dá miestnosti jedinečnosť, ale zníži výšku. Viacúrovňový strop je povolený len ako jediný prízvuk miestnosti, pretože odvádza pozornosť od menších dekoratívnych prvkov.

Poskytnite úložný priestor

Interiér, v ktorom všetko leží niekde, vyzerá neupravený, preplnený. Preto sa odporúča, aby špecialisti mali v bytovom dome čo najviac rôznych skladovacích miest - našťastie väčšina modelov moderného nábytku vyžaduje vstavané zásuvky, police a sekcie.

V sovietskych časoch, skladovanie bolo vykonané v miestnosti, veľkosť len pár "štvorcov", tzv "špajzu". Tam bolo všetko uložené na policiach, stoloch, nočných stolíkoch - stolárske náradie a náhradné diely z bicykla, vysávač a lyže, nechty a oblečenie na "dávanie". V sále bola šatníková stena, kde boli knihy, dokumenty, riad. V kuchyni, príborník, "Khrushchev chladnička," nejako vyrovnať s skladovanie;
V modernej dobe je taká vec ako šatňa - zvyčajne samostatná izba, roh v spálni. Skladuje oblečenie, topánky, doplnky, tyče, vešiaky, police, koše.

Ak to priestor dovolí, je tu aj časť zriedka používaných domácich spotrebičov, športových potrieb. Верхняя одежда, повседневная обувь размещается в угловом встроенном шкафу в прихожей, там же иногда хранят инструменты. Кровать в спальне оборудуется ящиками для хранения белья, туалетным, письменным столом, куда складывают все нужные мелочи. В санузле предусматриваются различные полки, в том числе встроенные под ванну.Kuchynská súprava obsahuje riad, kuchynské spotrebiče, obrusy. Neodporúča sa ničiť obývaciu izbu vôbec - stačí jeden stojan alebo dve alebo tri police pod televízorom. Knihy sú tam najčastejšie uchovávané, ale teraz sú ďaleko od bytia v každom dome. V detskej izbe dávajú komodu, stojan s plastovými nádobami na hračky.

záver

Poznať základné pravidlá kvalitného, ​​plnohodnotného dizajnu moderných interiérov, môžete vyzdobiť svoj byt, dom tak, aby vyzeral harmonicky, nemá výrazné nedostatky. Ak zlyhá nezávislé zlepšovanie, chyby sa nedajú v žiadnom prípade opraviť, mali by ste sa obrátiť na profesionálnych dizajnérov - vedia ako ozdobiť voľné miesto bez chýb. Nie je vždy možné presne zopakovať obraz z internetu, ale je možné vytvoriť základný koncept aj v tých najťažších situáciách.

Zanechajte Svoj Komentár