Modrá farba v interiéri spálne

V dôsledku prieskumu uskutočneného v roku 1974 americkí vedci zistili, že modrá farba - najmilšia na planéte. Už v našom storočí sa podľa výsledkov opakovaného výskumu ukázalo, že prvé miesto zaujal špeciálny odtieň s názvom marrs green. Rôzni ľudia to vidia ako zelené alebo modré. Táto farba sa často objavuje v interiéroch bytov, kancelárií, kaviarní, obchodov. Je milovaný módnymi návrhármi a chovatelia sa nezastavujú v snahe vyniesť úžasné „nebeské“ ruže. Modrá farba v interiéri spálne, v závislosti od intenzity, môže vytvoriť atmosféru luxusu, mierne zaujímavý dizajn, „zimnú“ dekoráciu a ľahkú, relaxačnú atmosféru. Má mnoho odtieňov s nezvyčajnými a romantickými menami, z ktorých každá pomôže dať miestnosti osobitnú náladu. O tom, ako si vybrať tú správnu farebnú kompozíciu a čo susedia zrieďujú modrú spálňu a budeme hovoriť v tomto materiáli.

Vnímanie a psychológia farieb

Modrá je spojená s večnosťou, zimou, lojalitou, šťastím, morom a oblohou. V staroveku, v Starom svete, portugalskí obchodníci priniesli z východu farby nezvyčajného tieňa, nazývaného indigo. Trvalo dlho, kým sa Európania sami naučili, ako získať tento pigment. Ultramarín, ktorý bol získaný z lapisového prášku, bol považovaný za najvzácnejší odtieň modrej. V mnohých kultúrach bola táto farba symbolom najvyšších božstiev, najmä tých, ktorí boli spojení s oblohou. To je veril, že modrá utopí vášeň, na rozdiel od červenej. Farba sa prispôsobuje filozofickým odrazom, upokojuje, dáva pocit stability. Výskumní pracovníci zistili, že modrí ľudia sú trpezliví, skromní, melancholickí od prírody, ktorí sa vyhýbajú škandálom, uprednostňujú ticho a pokoj s hlukom a domáckosť a čítanie kníh uprednostňujú vonkajšie aktivity a večierky. Význam farby v psychológii je však dvojaký: vo zvlášť citlivých povahách môže spôsobiť depresie a pocit hlbokej depresie, osamelosti a chladu. Modrá pomáha nájsť vzájomné porozumenie, preto sú prerokované v kanceláriách. Ale na výkone to negatívne ovplyvňuje. Pre registračnú kanceláriu je lepšie zvoliť inú farbu.


    

Výhody a nevýhody modrej spálne

Zvláštnosti efektu modrej na človeka z neho robia ideálne riešenie pre spálňu. Odtieň je zakomponovaný do výzdoby, nábytku, dekoratívnych prvkov. Medzi výhody modrastého farebného riešenia patrí:

  • Veľký počet možností tónov.
  • Zlepšenie duševného stavu unavenej osoby, ľahký spánok a vnútorný pokoj.
  • Modrá ide dobre s inými farbami, čo vám umožňuje vytvárať originálne kombinácie.


    

Asi jedinou nevýhodou farby je jej chlad. Nie je možné usporiadať steny v modrej farbe, ak sú okná orientované smerom na sever a slnko sa len zriedka pozerá do miestnosti. Interiér sa ukáže príliš ponurý a pichľavý a studený, bude ťažké a nepríjemné byť v ňom, osoba bude sledovaná túžbou dostať sa do "teplej" miestnosti, aby sa "zahriala" psychicky.

Čo sa považuje za modré

Modrá je považovaná za univerzálnu farbu. V duete sa kombinuje s akýmikoľvek odtieňmi, mení sa iba charakter kompozície. Kombinácia modrej a šedej, striebornej je považovaná za studenú "ideál". Vzhľadom k silnej energii prvej, je jeho neutrálnejší sused stratený. Modrá s ružovým vytvára krásne, jemné prostredie, ktoré stanovuje svetlo romance. Zahrnuté s fuchsie odtieň získava poznámky drzosť a eleganciu. Kombinácia modrej a červenej vyžaduje dodatočný tón, pretože duet je založený na kontraste a je zbytočne nekompromisný. Biela, sivá, svetlohnedá, béžová a matica môže pôsobiť ako tretí účastník kompozície. Ak si zvolíte takú silnú kombináciu v dizajne spálne, potom v modrej a červenej prevedenie posteľ a dekor: prehoz, vankúše, koberce alebo záclony. Kombinácia s broskyňou sa stane kontrastom, kde druhý účastník bude hrať úlohu pozadia. Kombinácie žltej a modrej sú luxusné a dynamické. Aj keď sa používajú teplé a studené tóny, interiér sa zahreje.

Neodporúčame vybrať si honosné odtiene žltej: citrón, kanár, slnečný. Luxusné bude vyzerať zlato a modrá, kde lesk drahého kovu dodá spoločenskej šľachte, šľachte, elegancii. Ak chcete získať "skoré jarné" nastavenie, potom vyberte kombináciu zafíru a chladné zelené. Prvý symbolizuje topenie ľadu a druhý - vrcholky stromov prebúdzajúcich z mrazivého spánku. Kombinácia modrých a teplých odtieňov zelenej farby pomôže vytvoriť jemnejší a veselejší interiér. V kombinácii s modrou získate vynikajúce zázemie pre hranie jasnejších tónov. Modrá a fialová sa považujú za príbuzných. Jediný rozdiel je v tom, že v druhom je prímes červenej. Taký duet je dynamický a má vnútornú silu. Môže sa riediť len malými svetlými škvrnami. Modrá a béžová tvoria silné spojenie s mäkkosťou. V takomto interiéri bude mierne "teplý". V tandeme s hnedou, modrá získava nové aspekty: stáva sa rafinovanejším. Toto farebné riešenie je považované za klasické.


    

Odtiene a ako si vybrať tie

Modrá má rôzne odtiene od svetlom purpurových tónov až po tmavé tóny. Svetelná rada zahŕňa modrú, nevädnutú modrú, aqua (zmiešanú so zelenou), tyrkysovú, blankytnú, nebeskú, sivú (na okraji sivej). Zoznam miernych odtieňov zahŕňa džínsy, kobalt, s náznakmi ocele a kráľovskej modrej. Tmavé farby sa často používajú v interiéroch: ultramarín, zafír, indigo, polnoci a pruská modrá. Rôzne odtiene umožňujú nielen nájsť perfektnú farbu do spálne, ale aj vytvoriť požadovanú "teplotu" a náladu.


    

Aké štýlové smery sa používajú

Modrá farba sa považuje za „natívnu“ pre celý rad smerov dizajnu. Najbližšie v duchu k tomuto odtieňu je námorný štýl. V kombinácii so žltou a bielou, atmosféra spálne bude pripomínať interiéry plážových domov. Ak pridáte tematickú výzdobu vo forme výstroja, mušlí, hladkých kamienkov a morských hviezd, zvuk surfovania a výkriky čajok bude znieť nenápadne vo vašej hlave a vaša fantázia bude kresliť krásnu krajinu, ktorá je hodná Ayvazovského obrazu. Tandem modrej a bielej - základ škandinávskeho štýlu. Tu má farba úplne inú formu. To je spojené s ľadom a inovať na stromoch, pichľavý neba s zriedka vykukujúce slnko. Bielosť hrá úlohu snehu na obrovských rozlohách.

    

Murivo je natreté v modrom alebo azurovom odtieni prirodzene a ľahko. V klasickom smere používajú kombináciu ušľachtilej kráľovskej modrej a zlatej. Luxus a majestátnosť interiéru vám pripomenie drahé byty korunovaných osôb. Blue Provence aplikované dávkovanie, ako štýl by mal mať mäkkosť a pohodlie. Používa sa len na dekoráciu alebo čiastočnú dekoráciu. Pre art deco vyzdvihnúť odtiene tmavo modrej, pretože atmosféra v miestnosti by mala byť vážna a pevná. "Grécky minimalizmus" - stredomorský štýl, ako škandinávsky, dáva prednosť kombinácii s bielou. Ľahké nebeské a nevädza odtiene vám umožní vytvoriť "vzduch" spálňa. Toto konštrukčné riešenie je optimálne pre malé alebo úzke miestnosti. V "vypálenej" modrej farbe steny a priestor prekvapivo rastie vizuálne, naplnené čerstvým vzduchom a chladom požadovaným pre horúce podnebie.


    

Malá prímes modrej farby v šedo-bielom dizajne moderného štýlu, hi-tech a minimalizmu zdôrazní stručnosť a jednoduchosť situácie.

osvetlenie

Chlad modrého interiéru musí byť kompenzovaný teplým svetlom. K tomu budete musieť kúpiť žiarovky s minimálnou hodnotou teploty farby, ktorá sa meria v Kelvinoch (K). Označenie je uvedené na obale. Žiarovky s teplotami do 3500 K budú produkovať teplé biele svetlo. Krásne zdôrazniť vlastnosti interiéru dekoratívne osvetlenie v podobe reflektorov pod stropom po obvode miestnosti, alebo len v blízkosti prízvuk steny v čele postele. Jasné slnko v modrej spálni bude skupina kruhových žiaroviek bez tienidiel, umiestnených nad posteľou. Takéto riešenie by bolo vhodné pre hi - flowing, minimalizmus, škandinávsky štýl. V klasických interiéroch používajte podlahové lampy a svietidlá so správnou geometriou v odtieňoch jasných farieb.

    

Možnosti dizajnu spálne

Modrú farbu v spálni možno použiť v troch variantoch:

  • V cieli.
  • Vo vybavení.
  • V interiéri.

V prvom prípade by mali byť rozmery miestnosti pôsobivé, pretože z chladnej malej modrej spálne bude „do kostí“. Variant s nábytkom je stelesnený v malých miestnostiach. Je možné aplikovať tmavomodré aj svetlé odtiene. Hlavnou vecou je vybrať správny dynamický „sused“ a pozadie. Riešenie Accent sa považuje za najjednoduchšie. Modrý dizajn je ťažké pokaziť. Podrobne zvážte každú z kombinácií.


    

Modré steny a strop

Pred opravou musíte zvážiť klady a zápory použitia modrej v povrchovej úprave. Neodporúča sa vybrať tmavé odtiene, zastavte na svetle alebo neutrálne. V opačnom prípade budete musieť kompenzovať studené steny s jasným nábytkom alebo dekorom, čo je nežiaduce pre spálňu. Akcentová zóna v indigovom, ultramarínovom, zafírovom odtieni je v kombinácii s bielou omietkou na iných povrchoch a hrubých drevených trámoch svetlohnedých tónov na strope. Tmavé variácie modrej sú kombinované so zrkadlami bez rámov a rámov. Téma kombinácie s drevom môže pokračovať pomocou obrázkov alebo fotografií na bielom pozadí v jednoduchom drevenom ráme. Nábytok použitý hnedý, koralový, broskyňový, žltý, biely, svetlo zelený alebo sivý. Modrý strop - odvážne rozhodnutie len pre vysoké miestnosti. Ak je spálňa pre deti, potom je zdobená žltými alebo striebornými hviezdami. Pre modré miestnosti sa odporúča zvoliť biele závesy. Ako voliteľná možnosť sa hodí ľahká, vzdušná tylová sieť svetlého odtieňa, ktorá otvorí prístup k slnku do miestnosti. Ak sa apartmán nachádza na prízemí alebo oknách s výhľadom na ulicu, potom je doplnený žalúziami.

    

Stena, zdobená textúrou tapety v hlbokej modrej farbe, sa stane luxusné dekorácie drahé spálne.


    

Výber nábytku

Modrý nábytok vyzerá elegantne a elegantne na sivom, hnedom a bielom pozadí. Čelo v kráľovskej farbe mäkkého zamatu bude odrážať rovnaký osman, gauč alebo pouf. Ďalšou zložkou kompozície bude krátka podložka. Interiér prilepte s príslušenstvom v rovnakej farbe so zlatým lemom. Strieborný modrý alebo kobaltový odtieň v kombinácii s belosťou postele a záclon. Svoju stoličku doplní modro-oceľovou čalúnená v ráme z ľahkého dreva. Modré kreslo bude vyzerať dobre s miernym žltým dekorom a pieskovitým kobercom.


    

Textil a dekor

Modrá ide dobre s drevom, takže sa často volí na dekoráciu postele. Drevená posteľ bude vyzerať ako luxusná posteľ, ak je pokrytá zafírovým alebo azúrovým zamatovým krytom a ozdobená niekoľkými podložkami so zlatými strapcami. Skupina drahých porcelánových váz s modrým vzorom, lampy s odtieňmi kobaltového odtieňa, džínsová polica, rámy v nevädzovo modrej farbe, sivé alebo neba závesy prinesú prirodzenosť a zdržanlivosť do príliš mäkkého interiéru spálne. Prípadne môžete ozdobiť miestnosť niekoľkými kvetináčmi. Vhodné hyacinty, lisianthus, jemné fialky, sally, pelargónie, agapanthus.


    

záver

Modrá je vhodná nielen do spálne. Najlepšia miestnosť na použitie je kúpeľňa. Kombinácia modrých a bielych dlaždíc je klasickou kombináciou, ktorá pripomína morské a penové čiapky na hrebeňoch vĺn. Svetlé odtiene sa voľne používajú v miestnostiach pre chlapcov a dievčatá, ako aj v spálňach teenagerov. Pokojný dizajn chladí ich horlivosť počas búrlivého obdobia zrenia. Relaxačné, takmer hypnotické pôsobenie farby sa osvedčilo v praxi. V Japonsku sa uskutočnil sociálny experiment. V najviac znevýhodnených oblastiach malého mesta a na železničnej križovatke, kde zúfalí miestni obyvatelia spáchali samovraždy na koľajniciach, boli lucerny so žltou farbou nahradené modrými. O mesiac neskôr sa miera kriminality znížila o takmer 10% a na stanici niekoľko rokov, nikto nespěchal pod vlakom. Takže modrá robí občas zázraky a nepodceňuje možnosť farby a silu jej vplyvu na podvedomie.

Zanechajte Svoj Komentár