Dizajn kuchyne s ventilačným potrubím

Výstupok vetracieho hriadeľa v kuchyni je pre skúsených dizajnérov trochu ťažší a začiatočníci niekedy ani nevedia, čo s tým robiť. Najčastejšie, v tomto prípade, dizajn skryté vetranie, stavať na falošný krb alebo stĺpec, v závislosti na umiestnení architektonického prvku. Pôvodný dizajn kuchyne s vetracím boxom oprávnene tvrdí, že je jedinečný, pretože existuje mnoho možností pre jeho dekoráciu, úspešné zamaskovanie.

Význam ventilačných kanálov

Tento objekt, ktorý zabezpečuje normálnu výmenu vzduchu, sa montuje hlavne v miestnostiach s vysokou vlhkosťou - kúpeľňa, WC, kuchyňa. Je to jeden z najdôležitejších inžinierskych systémov bytového domu, ktorý zabraňuje nadmernej koncentrácii vlhkosti, akumulácii prachu a prítomnosti cudzích pachov.

Výrobné materiály:

 • pozinkovaný kov - používa sa v obytných a nebytových priestoroch, prvok je trvanlivý, odolný voči korózii, ľahký, má pravouhlý alebo kruhový prierez;
 • azbestové cementové dosky - v modernej dobe sa používajú veľmi zriedka, pretože materiál je príliš ťažký a konštrukcia má nízku tesnosť;
 • železobetónové bloky - tieto prvky majú špeciálne otvory na usporiadanie prirodzených ventilačných kanálov, majú vysokú pevnosť, sú navrhnuté pred začatím výstavby;
 • PVC sa používa najčastejšie pre organizovanie vzduchovodov pre kuchynské priestory, trvanlivé, lacné, odolné voči agresívnemu prostrediu, takmer tiché, ľahko sa inštaluje, prichádza v rôznych tvaroch, veľkostiach, farbách, ale má nízku odolnosť voči ohňu.


    

Nezávislá rekonštrukcia potrubia hrozí poškodením potrubného systému a tým aj podstatnej pokuty. Na sanáciu alebo demontáž bude potrebné zvláštne povolenie.

Lokalizačné prvky, tvar, veľkosť

V apartmánoch série P-44T, na rozdiel od svojich predchodcov P-44, nie je vetrací box umiestnený štandardne - na chodbe. Viacúčelové výškové budovy radu KOPE, P-111M, P-55M a mnoho ďalších boli vybavené prirodzenými výfukovými systémami cez ventilačné jednotky umiestnené v sanitárnych zariadeniach av kuchyni. Plocha kuchynského priestoru v domoch série P44 je 8-10 m2, ale objemové potrubie, potrubia, aby miestnosť bližšie.
Vo vnútri konštrukcie sú dva alebo tri kanály, ktorými sa z bytu „vytiahne“ vzduch obsahujúci prach a produkty spaľovania. Ventilačné kanály pozostávajú z horizontálnych, vertikálnych úsekov. Prítok čerstvého vzduchu nastáva pri vetraní otvoreným oknom.
Často sú v domoch umiestnené plastové ventilačné prvky s iným vnútorným prierezom, okrúhle, pravouhlé. Najbežnejšie sú okrúhle, majú priemer:

 • 80 mm, časť 50.3 štvorcový. cm.
 • 100 mm a 78,5 m2. pozri, resp.
 • 125 mm a 122,7 m2. cm.
 • 150 mm a 176,7 m2. cm.

    

Obdĺžnikové vetracie systémy sú ľahšie umiestnené v interiéri, nad kuchynskou súpravou, za strešným stropom. Ich obvyklé veľkosti sú:

 • 110 až 55 mm, časť 60,5 štvorca. cm.
 • 120 až 60 mm a 72 m2. cm.
 • 204 až 60 mm a 122,4 m2. cm.

Samotná krabica je obdĺžnikového alebo nepravidelného tvaru a nachádza sa v rohu vpravo, alebo v strede miestnosti, menej často - pri samotnom vstupe do kuchyne. Aby sa zabránilo zamrznutiu a hromadeniu nadmernej vlhkosti, ventilačný systém sa nachádza iba v interiéri.


    

Široký výber farieb vám umožní vybrať si dizajn pre akýkoľvek interiér a pre zložité tvary sú odbočky, adaptéry a ďalšie prvky.

Čo je potrebné zvážiť pri dokončovaní

Krabica v kuchyni je zvyčajne roh, kde väčšina komunikačných prejazdov - to je dosť elegantný, aby sa zmestili do interiéru dosť ľahko. Menej často sa nachádza uprostred jednej zo stien, potom je o niečo ťažšie skryť prvok.

Pri dokončení tohto návrhu je dôležité zvážiť:

 • rozmery škatule;
 • jeho umiestnenie;
 • miesto v celkovom projekte;
 • výrobné materiály;
 • štýlový dizajn kuchyne;
 • požadované finančné náklady.


    

Pri navrhovaní kuchyne by ste mali zvoliť povrchovú úpravu v závislosti od umiestnenia vetracej štruktúry. Pri umiestnení v priestore plynového sporáka je zakázané dokončovať papierové tapety, vinylové obklady, pretože ide o nadmerne horľavé materiály. Keď tento prvok sa nachádza vedľa umývadla, dekoratívne omietky sa neodporúča, tapety, okrem špeciálnych vodotesných.

Keď nie je box sám, ale komunikačné potrubia prechádzajú celou kuchyňou pozdĺž stropu, vykonáva sa nezávisle od sadrokartónu alebo kovu.

Metódy maskovania

Maskovanie dizajnu je možné rôznymi spôsobmi:

 • „skryť“ sa za čelo náhlavnej súpravy - ak to umožňuje konfigurácia nábytku;
 • zariadiť s rôznymi funkčnými prvkami;
 • poťahy so sadrokartónovými a plastovými dekoráciami;
 • súbor ako centrálny "zvýraznenie" interiéru;
 • aby bol takmer nepostrehnuteľný alebo odvrátil pozornosť svetlým dekorom.


    

Kombinácia dvoch alebo troch metód maskovania súčasne vám umožní vytvoriť útulný, originálny interiér. Ak chcete odvrátiť pozornosť od vyššie uvedeného elementu, pri vizuálnom rozšírení miestnosti pomocou rôznych svetelných techník. Napríklad, objemová lampa je namontovaná priamo na krabici alebo naopak, jej umiestnenie je zatemnené, jasne osvetľujúce ostatné významné prvky.

Pre kuchynský dizajn v štýle priemyselnej, techno, art-veriť, nie je nutné maskovať vetrací box vôbec - to je individuálny rys miestnosti. Pre štýl podkrovia sú všetky komponenty dizajnu špeciálne zdôraznené, zvýraznené farbou, textúrou.


    

Kuchynský nábytok na mieru

V prítomnosti volumetrického ventilačného systému je niekedy nutné vyrábať kuchynský nábytok na objednávku. Vykonáva sa s prihliadnutím na tvar, veľkosť, hĺbku, umiestnenie konštrukcie, najčastejšie takmer úplne zakrýva potrebné prvky. V tomto prípade odborník meria všetky dôležité detaily, berie do úvahy tvar miestnosti.
Ak priestor miestnosti umožňuje, jednotlivé prvky sú pomerne objemné - pre kuchyne s arkýřovým oknom alebo v kombinácii s vyhrievaným balkónom je to celkom prijateľné. Potom sa stolová doska hladko ohýba okolo krabice, mení sa do parapetu alebo vytvára barový pult. Pri umiestnení škatule do jedného z rohov sa odporúča umiestniť kuchyňu pozdĺž jednej steny, najlepšie dlhšiu. Suita v tvare L je vhodná pre veľmi malú kuchyňu, architektonická rímsa potom bude tvarovaná plytkou podlahovou skrinkou, rovnakým príveskom, ktorá má z väčšej časti dekoratívny účel. Menej často sa box „schováva“ úplne za dverami jedného zo skríň, ale účelnosť takéhoto prvku vyvoláva mnoho otázok.

    

Funkčné zamaskovanie

V závislosti od prevedenia kuchynskej miestnosti je box navrhnutý:

 • veľa políc - umiestňujú suveníry, poháre s korením, korenie, cereálie, drobné riady;
 • držiak pre televízor alebo malú obrazovku namontovanú priamo na krabici;
 • barový pult v jedálni - pohodlne, ak je box umiestnený pri samom vchode, potom sú na ňom zavesené rôzne obrázky a tapety;
 • portál falošný krb alebo imitácia okna, ktoré vytvárajú dojem, že projekcia tu nie je náhodou.


    

Televízor by nemal byť umiestnený v priestore plynového sporáka alebo umývadla, pretože pravdepodobnosť poruchy takéhoto zariadenia je veľmi vysoká v dôsledku vysokej vlhkosti, teploty.

Varianty dekoratívneho maskovania

Existuje mnoho možností pre nefunkčný, ale veľmi estetický dizajn:

 • starožitný stĺp - tento typ dekorácie je vhodný pre bytový dizajn v stredomorskom štýle. Prírodný alebo umelý kameň, dekoratívne obklady, sadrokartónové výlisky sú vítané. Kolóna je umiestnená priamo pred zvislou krabicou, ktorá zodpovedá jej šírke;
 • výklenok zo sadrokartónu - vyrobený z podlahy na strop, krabica je mierne zvýšená, čo umožňuje, aby bola otvorená alebo zatvorená skrinka na kuchynské drobnosti;
 • centrálny prvok - pre podkrovný štýl, dizajn je vyrobený z panelov pod bielou alebo červenou tehlou, high-tech prijíma zrkadlové dlaždice alebo matné sklo, barok - malá farebná mozaika;
 • dekorácie s jednotným materiálom - krabica a blízke steny sú pokryté rovnakou dlažbou, natreté jednou farbou alebo prelepené tapetou. Takže výstupok sa stáva veľmi jemným;
 • kombinácia s kuchynskou zásterou - skrinkou prechádza vodorovný pásik, ktorý je pokračovaním zástery a je s ňou rovnako lemovaný;
 • zdobenie umelým kameňom alebo dlažbou "pod tehlou" je vhodné pre klasický štýl interiéru, dizajn je uzavretý v plných alebo jednotlivých svetlých prvkoch;
 • bridlica - prvok je vyrobený z tmavého materiálu, na ktorý môžete písať kriedou alebo z kovu, potom je ozdobený dekoratívnymi magnetmi;
 • vzory, ozdoby - vhodné pre country štýly, orientálne. Dizajn je zdobený ručne maľovanými, rustikálnymi motívmi, čínskymi znakmi. Háčiky na uteráky, cvočky sú pripojené k jednej z rovín.


    

záver

Kuchyňa je multifunkčná miestnosť, je dôležité ju vybaviť čo najpohodlnejšie a esteticky. Existuje mnoho dizajnérskych nápadov na zdobenie, skrývanie ventilačných boxov v malých alebo veľkých kuchyniach. Keď self-design v žiadnom prípade zlyhá, vznikajú viaceré technické, estetické otázky, v tomto ohľade by ste sa mali obrátiť na profesionálneho projektanta so skúsenosťami v oblasti dispozičného riešenia bytu s rôznymi typmi výfukových systémov.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár