Interiérové ​​maľby v podkroví

Ľudstvo vymyslel, aby pred mnohými rokmi vyzdobil dom maľbami. Prenos vizuálnych obrazov, myšlienok a emócií na plátno s pomocou farieb a štetcov začal doslova na začiatku posledného tisícročia, zatiaľ čo kresby na stenách s pomocou improvizovaných nástrojov boli robené jaskyniarmi.

V modernom svete vám rozmanitosť grafiky, maľby, umenia a remesiel umožňuje vybrať si ten správny obraz, celý rad z nich pre každú miestnosť. Obrázky pre interiér v štýle loftu majú mnoho zaujímavých vlastností, ktoré kladú dôraz na jedinečný dizajn.

Funkcie, štýl funkcie na plátne

Loft sa objavil v 40. rokoch dvadsiateho storočia v Amerike, keď v dôsledku prudkého nárastu cien za prenájom priemyselných priestorov boli mnohí majitelia tovární a závodov nútení presunúť výrobu mimo mesta. Umeleckí umelci, hudobníci, herci, iní umelci začali usadiť uvoľnené dielne, hangáre a podkrovné domy, vybavili tam svoje dielne a štúdiá. Náklady na prenájom časti takejto budovy boli o niečo nižšie ako cena dobre vybaveného obydlia takej veľkosti, vysokých stropov, panoramatických okien, príjemného svetla. V polovici päťdesiatych a šesťdesiatych rokov minulého storočia takéto bývanie získalo elitný status. Teraz je v týchto izbách dostatok bohatých ľudí, luxusných kancelárií, nočných rockových klubov.

Obrazy tejto éry si netvrdili, že vytvárajú radikálne nový štýl maľby alebo grafiky, ale najjasnejšie odrážajú okolitú realitu, postoj rôznych umelcov k nej. Prevažná väčšina plátien sa vyznačuje chladom farieb, závažnosťou línií, absenciou zbytočných detailov. Mnohí z nich tiež elegantne zapadajú do minimalistického interiéru. Je dôležité, aby to, čo je zobrazené na obrázku, nevytváralo nesúlad s objektmi nachádzajúcimi sa v samotnom interiéri, nie je tu „zbytočné“.

Ďalšie vlastnosti dizajnu maľby v štýle loftu:

 • farby sú prevažne ľahké, studené, ale samostatné svetlé kompozície sú povolené ako samostatné kontrasty;
 • pre čierno-biely interiér je vhodný portrét v červenohnedých odtieňoch a sivé béžové abstrakcie sa organicky zmestia do okolia stien červených tehál a osviežia ho;
 • obrázky by mali byť v súlade s inými podkrovnými dekoráciami - dubové stropné trámy, lesklé rúrky, početné drôty, betónové steny, panoramatické zrkadlá v jednoduchých rámoch;
 • Minimalizmus v dizajne - čím menej na plátne, farbách, detailoch, čím primitívnejšie je obraz, tým lepšie sú podrobné obrázky realistických umelcov úplne mimo miesta.

Umiestnenie každého prvku interiéru by malo byť starostlivo naplánované - všetko zbytočné by malo byť okamžite odstránené.

    

Možnosti plátna

Obrázky pre interiér podkrovia sú vyrobené z takmer akéhokoľvek materiálu:

 • na tradičnom plátne;
 • hrubo opracované alebo úplne hladké dosky;
 • akákoľvek tkanina natiahnutá na ráme;
 • na čírom, matnom skle;
 • obyčajný alebo fotografický papier;
 • na zvyšky tapiet;
 • na kartón so základným náterom, sololit, drevotrieskové dosky.

Mnohé variácie obrazov sa ľahko robia vlastnými rukami, dokonca aj bez toho, aby ste boli umelcom. Koláže z kusov lesklých časopisov, detské kresby, zdobené v domácom ráme, abstrakcie z nití a nechtov plnené pozdĺž špecifického obrysu, farebné pečiatky a makrophotoglly zdobia interiér v loftovom štýle.

Výber obrazov

Umelecké plátna sú vyberané v závislosti od chuťových preferencií majiteľov domu, bytu a nastavujú náladu na celú miestnosť, pričom sa pravidelne aktualizujú, nahrádzajú sa inými. Pri výbere interiérových malieb by sa mal brať do úvahy životný priestor - nie každý sa môže pochváliť stovkami metrov štvorcových, stropmi, ako je to v paláci. Čím menšie je obydlie, ktoré sa má zdobiť, tým menšie sú v ňom umiestnené dekoračné predmety, ale veľmi malé obrázky nevyzerajú veľmi vhodne.

Neexistujú tu príliš prísne pravidlá, ale je lepšie, aby obrazy vytvárali jasný kontrast s okolitým priestorom. Vzhľadom k tomu, hlavné farby interiéru v štýle podkrovia sú biele, šedé, tehlové hnedé, je ľahké umiestniť obrovské množstvo umeleckých plátien, takmer všetky plagáty na ich pozadí. Hlavnou vecou nie je preťaženie interiéru zbytočnými detailmi, najmä malými, nie príliš výraznými.

Retro, vintage, barokový - obrazy týchto štýlov pôsobia v štandardných "postsovietskych" interiéroch veľmi šokujúco. Jednotlivé prvky v dizajne podkrovných malieb však budú úplne na mieste. Trojdimenzionálne maľby železných súčiastok, zvyšky motocyklov, potrubí, budíkov sa často veľmi výhodne hrajú, najmä v miestnostiach dostatočného priestoru.

    

portréty

Najčastejšie ide o reprodukcie známych umelcov z polovice minulého storočia, ako napríklad:

 • Kazimir Malevich;
 • Marc Chagall;
 • Pablo Picasso;
 • Gustav Klimt;
 • Vincent Van Gogh;
 • Frida Kahlo;
 • Salvador Dali;
 • Zinaida Serebryakova;
 • Paul Gauguin.

Do tejto problematiky sa dostanú aj mnohé portréty vytvorené modernými hyper-realistami alebo amatérskymi umelcami. Môže to byť širokouhlý obraz tváre alebo jej častí, portréty s polovičnou dĺžkou alebo v plnom raste, vrátane skupinových. Vhodné fotografie domácností a len pár krásnych ľudí v rámci.

    

grafika

Z grafiky, vrátane obrázkov, sa hodia nasledujúce motívy:

 • moderná metropola v šedo-modrých tónoch;
 • čierne a biele kontúry stromov, siluety ľudí, zvierat, vtákov;
 • kontrastné geometrické tvary, šachy, pruhy, cikcaky;
 • písmená, čísla, nápisy, slogany;
 • ukazovatele, logá v rámci;
 • obrazy kreslených postavičiek;
 • fragmenty bezpečnostných pokynov s obrázkami;
 • Sovietske propagandistické plagáty;
 • pin-up fotografie;
 • širokouhlý stôl, čiernobiely stojan na vyšetrenie očí;
 • práce umelcov Roberta Banksyho a Andyho Warhola.

Veľké svetlé plagáty zobrazujúce slávnych rockových hudobníkov, popových hviezd, politikov budú veľmi vhodné. Sieťotlač, sieťotlač dopĺňajú interiér originálnym spôsobom.

    

abstrakcie

Je ľahké kresliť farebné alebo čiernobiele najjednoduchšie abstrakcie na vlastnú päsť jednoduchým výberom farieb, ktoré sa vám páčia. To môže byť nerovnomerný prechod z jednej svetlej farebnej schémy do druhej, miešanie kociek, guličiek, kučier, rozmazaných tvárí, ktoré sa navzájom prekrývajú. Pod pojmom abstrakcie v interiéri, tak či onak, niektoré obrázky slávnych kubistov, fauvistov,

Z reprodukcií maľby umelci zapadajú:

 • "Čierne námestie" od K. Malevicha;
 • "Žlto-červeno-modré" V. Kandinsky;
 • "Fiery Evening" P. Klee;
 • "Maľba" H. Miro;
 • "Harlequin s gitarou" J. Braque;
 • "Ostrov" D. Ismailov;
 • "Čísla v láske" D. Ball.

Obrázky, vo všetkých farbách detailne zobrazujúce pracovné mechanizmy, rôzne textúry, priestorové scény, tiež vyzerajú dobre.

    

Modulárne maľby

Segmentované alebo modulárne obrázky každý deň získava na popularite. Skladajú sa z niekoľkých častí rovnakej alebo rôznej veľkosti, tvaru, reprezentujúcich diptych, triptych alebo polyptychs. Na ich vytvorenie je akýkoľvek obraz rozdelený do niekoľkých samostatných fragmentov. Časti na stene sú namontované v rovnakej vzdialenosti od seba alebo mierne chaotické, ale obraz musí byť ešte uhádnutý.

Veľmi populárne sú diptychy a triptychy napodobňujúce hrdzavé plechy.

    

Obrazové karty

Modernú alebo starobylú geografickú mapu sveta ozdobí centrálna časť steny. Karta je vytlačená zo starej knihy alebo internetu pomocou laserovej tlačiarne, pripevnenej k stene na obojstrannej páske alebo vloženej do rámu. Vyzerá to zaujímavá mapa, kde textúra kontinentov, ostrovov, ako keby z tehál. Modulárne, abstraktné mapy sveta, jednotlivých krajín, kontinentov, krajín "Stredozeme" alebo "Sedem kráľovstiev", svetlé, mierne zbité "starožitnosti" dokonale zapadajú do priemyselného interiéru.

Hviezdna mapa je tiež dobrým riešením. Vykonáva sa na pevnom plátne, od samostatných modulov, vo forme dvoch oddelených hemisfér - južnej a severnej oblohy.

Drevené maľby

Obrazy na dreve vyrábajú decoupage, sláčikové umenie, vypaľovanie, kreslenie ceruzkami a farbami, UV tlač. Takéto obrazy nevyžadujú rámy a kvalita dreva nemusí byť nevyhnutne dobrá. Plátno, spletené v zhone z dosiek zo starých europaliet, bude vyzerať ešte organickejšie ako dobre vyleštený fragment poľa.

Vhodné sú aj objemové vyrezávané panely, ručne maľované, s obrazom priemyselných, priestorových scén. Modulárne obrazy s vyrezávanými ornamentmi vytvoria harmonický súbor s dreveným nábytkom. Môžu byť tiež mierne umelé.

Obraz na drevenom povrchu mapy sveta, pre plné dodržiavanie vnútorného priestoru, je vyrobený "staromódny" - bledý, s chýbajúcimi fragmentmi, na prasknutom plátne, ktorý jedli brouci.

    

Obrazy do kuchyne

V kuchyni, jedno svetlé plátno, celý rad obrazov z jedálenského priestoru. Sú umiestnené nad jedálenským stolom na stene, zavesením políc. Ak je takýto komplexný prvok ako vetrací box prítomný v kuchynskej miestnosti, čo bude v poradí vecí pre štýl podkrovia, jeden alebo dva obrazy ho tiež zdobia. Môžu to byť obrazy zeleniny, ovocia, kytice, rôzne vytynanki, vložené na plátne alebo doske.

Prázdne rámy, kontrastujúce so stenami, môžu byť tiež samostatným prvkom dekoru. Alternatívne vložte do nich prázdne listy papiera alebo natiahnite lesklú kontrastnú látku.

    

Pre interiér obývačky

Vo vnútri obývačky sú najvhodnejšie veľké plátna. Farebný diptych bude jasným rámom pre TV s plochou obrazovkou a séria malých obrazov bude zdobiť krbovú rímsu. Okolo pohovky môžete zavesiť farebné fotografie, obrázky vo forme oválneho, obdĺžnikového, abstraktného tvaru.

Všetky obrázky sú umiestnené na úrovni očí osoby stojacej alebo sediacej - stred práce je potom umiestnený vo výške asi jeden a pol metra. Ak sú zavesené v rade, zarovnajte s horným alebo dolným okrajom. Veľké plátna sú osvetlené individuálnymi lampami, LED pásikom.

Obrovské podlahové maľby budú nádherne zdobiť interiér, ale mali by byť umiestnené tak, aby bolo vhodné pozrieť sa zo vzdialenosti rovnej aspoň jednej uhlopriečke na plátno - pre túto miestnosť by nemala byť príliš blízko, aby nezostala v "zadku" proti stene. Ak nie sú podlahové konštrukcie pevné, malo by sa zvážiť aj ich bezpečné umiestnenie. Ak je to možné, všetko, čo by nemalo byť príliš mobilné, je posilnené s pomocou špecialistov.

Loftový dizajn často zahŕňa krb. Najčastejšie je "falošný", ale niektorí milenci sú dostatočne schopní. Komínová polica vo väčšine interiérov je dosť priestranná - čiernobiele fotografie rodiny sú umiestnené v rámoch, ako aj fotografie posledných rokov z najlepších stredísk na svete.

Ak sú v miestnosti zrkadlá, je potrebné vyhnúť sa viacnásobnému odrazu obrazov v nich - to vedie k obrovskému poklesu priestoru.

    

Výber obrazov v spálni

Nie je vhodné umiestniť v spálni mnoho obrazov, najmä v agresívnych farbách - červeno-zelenej, žlto-fialovej, čierno-oranžovej, preferujúcej pastelové odtiene, čiernobiele kompozície a sépia.

Nad čelo postele je umiestnené veľké plátno. Ak ide o lôžko novomanželov, predmet fotografie by sa mal vzťahovať na lásku - farebné srdcia, verbálne priznania v rôznych jazykoch, grafické obrazy dvojice labutí, hrdličky.

V spálni je často šatňa - malá miestnosť, výklenok za priečkou. Táto obrazovka má zvyčajne svoj vlastný vzor v kombinácii so všeobecným pozadím, ale obrázky na vonkajšej strane majú tiež kontrastné vzory.

Je vhodné umiestniť obrazy na miesta neprístupné pre slnko, inak majú možnosť vyhorieť príliš rýchlo.

    

Pre škôlku

Detská izba v štýle loftu, pokiaľ ide o výber obrazov, dáva obrovský priestor pre kreativitu. Obrazový dekor tu môže byť nielen krásny, ale aj funkčný. Na tomto mieste bude vhodná realistická, podrobná mapa sveta, plagáty s písmenami a slabikami, pre výučbu detí, multiplikačný stôl alebo dopravné značky. Najjasnejšie detské kresby, panely kužeľov a sedmokrásky sa vkladajú do rámu, umiestneného na polici a koláže z kusov lesklých časopisov - na zadnej strane poschodovej postele. Interiér môže byť doplnený o silu hrdinov obľúbených karikatúr alebo veľkých čiernobielych fotografií samotných detí.


    

Umiestnenie obrazov

Umiestnenie obrázkov, plagátov, fotografických koláží môže byť kdekoľvek, je dôležité, aby neprepúšťali interiér, zasahovali do normálneho pohybu. Najvhodnejšie miesta na tento účel:

 • police - vhodné pre všetky: steny, skrine, police, nad krbom. V nich sa nebudú nachádzať príliš veľké obrázky. Možné je umiestnenie celej koncepčnej série;
 • steny - v každej miestnosti, chodby, nad schodmi;
 • strop - širokouhlý obraz hviezdnej oblohy, alebo je tu umiestnená každá jemná abstrakcia;
 • rímsy, výklenky - plachty v ráme sú jednoducho umiestnené alebo namontované na stenu;
 • podlaha - na podlahe sú umiestnené obrovské obrazy v ťažkých rámoch v polohe opierajúcej sa o stenu.

Neodporúča sa umiestniť ich tam, kde je pravdepodobnosť dotyku a pádu, napríklad v chodbe, detskej izbe.

    

záver

Každý dom, mestský byt, zdobený aspoň niekoľkými maľbami, vyzerá veľmi pohodlne, čo je obzvlášť dôležité v priestranných podkrovných izbách. Abstraktné, obrazové, grafické plagáty, ak sú správne vybrané, vytvárajú jedinečné čaro, ktoré dáva dizajnu hotový vzhľad.

Je tiež dôležité dodržať zamýšľanú farebnú schému. Výber farieb pre miestnosti s oknami smerom na sever alebo na severozápad by ste mali vybrať najteplejšie, najsvetlejšie farby. Pokiaľ ide o okná na juh, juhovýchod, chlad, svetlo alebo mierne tmavé farby, ktoré neporušujú celkovú harmóniu interiéru, sú najpríjemnejšie.

Zanechajte Svoj Komentár