Drevený box dekor

V posledných rokoch sa takzvané „hacky života“ stali módnymi. Z improvizovaných prostriedkov jednoduchými manipuláciami vytvorte pre dom niečo užitočné. Používajú sa aj drevené boxy, z ktorých je možné ľahko zostaviť originálny multifunkčný nábytok. Najčastejšie používané obalové výrobky: konzervované potraviny, ovocie a zelenina. V bakalárskych apartmánoch by vojenské boxy, v ktorých skladovali zbrane a strelivo, vyzerali dobre. Štýlový, "mužský" dekor nie je špeciálne vymaľovaný, aby udržal štítok a prirodzený ošuntený vzhľad. Samozrejme, takáto neštandardná dekorácia je kombinovaná v interiéri a nie so všetkými štýlmi. Prísne klasické, nekompromisné moderné, lakonické high-tech je ťažké kombinovať s drevenými obalmi. Boxy budú vyzerať roztomilé a vhodné v domácnostiach, kde je realizovaný koncept Provence, Country, Ethnic, Fusion, Scandinavian, Russian, Rustic style. Ak sa pokúsite vyzdobiť, takáto dekorácia môže byť organicky zapísaná do dizajnovej kompozície podkrovia a minimalizmu. Poďme sa porozprávať o tom, ako používať drevené boxy v interiéri a ako z nich urobiť prvky vybavovania vlastných rúk.

Nástenné police

Najčastejšie sa používajú regálové skrine, ale tiež sa nachádzajú preglejkové „modely“. Pre zdobenie miestnosti budú užitočné obe možnosti. V každom dome je potrebný nástenný úložný systém. S pomocou zavesených políc, môžete ušetriť miesto v stiesnenej kúpeľni, obývacej izbe, kuchyni, a dokonca aj v špajze alebo lodžii. Z drevených krabíc z ovocia alebo zeleniny dostanete vynikajúceho organizátora, ktorý vám pomôže udržať veci a predmety v domácnosti v prísnom poradí. Po predbežnej úprave obalu sú moduly upevnené pomocou skrutiek do bočných stien. Ak potrebujete "jednoduché" police s medzerami medzi nimi, rozsah práce sa zníži. Sú natreté v požadovanej farbe, zdobené a pripevnené spodným krytom na stenu vertikálne alebo horizontálne. Strany budú slúžiť ako police. V inom uskutočnení sú škatule usporiadané "prirodzene", to znamená, že jedna zo strán sa opiera o povrch. Tieto police sú priestrannejšie, ale v skladoch sa používajú častejšie, pretože ich obsah sa nezobrazí. Originálnym riešením bude výroba dreveného rámu, v ktorom budú zdobené zásuvky umiestnené ako výsuvné kontajnery. Mimochodom, rovnakým spôsobom môžete usporiadať namontované police z košov. Ak chcete, aby skladovací systém vyzeral krajšie, je zdobený kovanou podporou zdola. Kov ide dobre s drevom. Neobvyklým dizajnovým rozhodnutím bude návrh steny v chodbe pomocou boxov rôznych veľkostí. Stredom kompozície bude zrkadlo v drevenom ráme. Okolo neho sú umiestnené boxy rôznych veľkostí: niektoré sa používajú ako krabičky na kľúče, iné sú umiestnené na klobúkoch a rukaviciach a na treťom - izbové rastliny a drobné ozdoby. Dokončovacie registračné upevňovacie lamely s háčikmi na tašky.

Drevené boxy je možné ozdobiť pod originálnymi policami na uskladnenie fliaš na víno. Vnútri sú rozdelené na sekcie s priečkami, a potom lakované, zdobené motúzom, kúsky pytlov, pripevnené na stenu a položený substrát sena. Tematická polica na uskladnenie vína je pripravená. V ďalšom uskutočnení je otvorená zásuvka vyrobená zo zásuvky. Je umiestnená vertikálne, vrchný kryt je zosilnený pomocou dekoratívnej stolovej dosky z dosiek. Vo vnútri sú umiestnené priečne police pre horizontálne umiestnenie fliaš, ako vo vínnych pivniciach.


    

police

Z drevených krabíc získate vynikajúce regály. Môžu byť striktne obdĺžnikového tvaru alebo môžu mať asymetrické hrany, ktoré dodajú miestnosti osobitný nádych. Ideálny skladovací systém pre domácu dielňu, kanceláriu alebo obývaciu izbu. Boxy sú upevnené medzi sebou pomocou skrutiek alebo skrutiek, natretých a prilepených na stenu. Môžete uložiť všetko na policiach: knihy, veci, dekorácie, jedlo, uteráky a vankúše, domáce chemikálie, malé dekorácie. Dizajny na poličkách, z ktorých sa „potrebné“ veci striedajú s kvetináčmi, sa pôvodne pozerali. Obdĺžnikové regály môžu byť zostavené z identických zásuviek, ktoré sú usporiadané v prísnom poradí alebo vertikálne a horizontálne, ale takým spôsobom, aby sa vytvoril systém pravidelného skladovania.

Boxy upevnené na špeciálnych nohách s priestormi medzi modulmi budú vynikajúcim doplnkom do kuchyne v rustikálnom štýle. Skladujú zeleninu (zemiaky, cibuľu, mrkvu), poháre s uhorkou alebo konzervované potraviny. Je dôležité, aby každá škatuľa bola upevnená vo svojej prirodzenej polohe, tj dole. Tým sa zvýši pevnosť skrinky, pretože obal bol pôvodne určený pre ťažké bremená.


    

Skrinka na topánky

Obrubník pre obuv sa zhromažďuje podľa rovnakého princípu, ako aj stojan z krabíc. Jediná vec, ktorá by mala byť zvážená: rôzne výšky tenisky, topánky, členkové topánky a zimné topánky. Pre prvé dve, police zo zásuviek umiestnených vodorovne bude robiť, a pod vysokými topánkami sú umiestnené vertikálne. Ak urobíte domáci podstavec zo starého kontajnera, ktorý je nerovnomerne farebný, potom tento prvok doplní sálu v štýle Provence.


    

Nočné stolíky a stoly

Zo zásuviek môžete vyrobiť skrinky, konferenčné stolíky a boxy na uloženie malých predmetov namiesto plastových alebo prútených košíkov. V druhom prípade vyberte kontajner s vysokými bočnými stenami. Je jednoducho brúsená, lakovaná alebo maľovaná a vybavená bočnými rukoväťami pre ľahký pohyb. Nočné stolíky sú zostavené z dvoch prepojených zásuviek. Ukladajú fotografie, hodiny, telefóny, časopisy a knihy a vrchný kryt sa používa ako polica pre lampy alebo izbové rastliny. Ak chcete vytvoriť konferenčný stolík, budete potrebovať:

  • Štyri zásuvky;
  • Listy z preglejky;
  • Samorezné skrutky;
  • Kolieska (voliteľné).

Štvorcová paleta je vyrezaná z preglejky. Šírka jeho plôch musí zodpovedať súčtu dĺžky jednej škatuľky a výšky druhej. Ak chcete, môžete pridať malé odsadenia niekoľko centimetrov. Na palete najprv pripevnite kolesá a potom škatule v špirále, to znamená, že bočná stena ďalšieho spočíva na zadnej stene predchádzajúceho. Prázdny stred zdobí aranžovanie kvetov, skupina sviečok alebo lampa. Tento konferenčný stolík môže v lete ozdobiť obývaciu izbu alebo dvor. Je doplnená o ležadlá, zbierané z paliet alebo pufov zo starých pneumatík, zdobené lanom.

Z miniatúrnych krabíc si môžete urobiť ozdobné šperkovnice alebo kvetinové boxy na slávnostnom stole.

    

Osmanská chodba

Ak chcete vytvoriť pohovku pre chodbu alebo obývaciu izbu, budete potrebovať:

  • box;
  • Na vrchný kryt nechajte silné drevo;
  • Penová guma;
  • Poťahový materiál;
  • Stavebné zošívačky;
  • Kolesá.

Krabica je brúsená a lakovaná. Kolesá sú pripevnené ku dnu a kryt je upevnený na vrchu. Ak potrebujete použiť pohovku, ako aj skladovací systém, potom sa dá na závesy, aby bolo možné sedadlo neskôr otvoriť. Potom sa pena upevní na veko a potiahne sa látkou pomocou zošívačky.

    

Zábavný komplex pre mačky a mačky

Z krabíc a kovových rúrok vytvorte zábavný komplex pre mačky. Ako viete, sledoval v bytoch nudné. Aby zviera nepokazilo nábytok a tapetu, môžete si ho vziať so svojou miniatúrnou chalupou, kde mačky spia, hrajú a triasť si pazúry. Niektoré z krabíc sú prekryté preglejkovými krytmi s okrúhlymi vstupnými otvormi, od ostatných nechávajú len dná, ktoré sú pokryté mäkkou penovou gumou a čalúnené látkou a na treťom upevňujú škrabku. Moduly sú vzájomne prepojené v ľubovoľnom poradí. „Dom“ je navyše vybavený rebríkovým systémom, ktorý uľahčuje zvieraťu pohyb po „podlahách“. Namiesto získaného ležadla pre mačku alebo psa z boxu vytvárajú postele. Krabica je opatrne brúsená. Je lepšie, aby ste ho nepokrývali lakom, pretože jeho zápach nemusí potešiť vášho domáceho maznáčika. Potom z jednej zo strán, ktorá bude vpredu, odrežte pár horných koľajníc. Vo vnútri je krabica naplnená penou alebo iným mäkkým materiálom a na vrchole je prikrytá prikrývkou. Posteľ je navyše ozdobená miniatúrnymi ručne šitými vankúšikmi. Samozrejme, že veľkosť krabice a budúca postieľka zapadajú do rozmerov domáceho maznáčika. Na výrobu podávača budete potrebovať misku z nerezovej ocele, drevené obaly a preglejku. Vystrihnite vrchný kryt z posledného listu. V strede vytvorte kruhový otvor pre misku. Potom je preglejka upevnená na krabici. Zostáva len vložiť misku. Vyberte si ho s vyčnievajúcimi stranami, ktoré bude kontajner držať na veku. Miska sa dá ľahko vybrať, aby sa umyla alebo vymenila za inú. Dvojitý podávač je vyrobený z veľkej krabice s rovnakou technológiou s dvomi nádobami na potraviny a pod vodou.


    

Použitie boxov v záhrade

Z boxov sú výborné záhony. Môžu sa jednoducho položiť na podklad, vytvoriť originálnu kompozíciu pred domom, alebo kombinovať do vertikálneho záhonu s niekoľkými poschodiami. Boxy v chaotickej poruche na sebe, paralelné spojovacie skrutky získať stabilnú štruktúru. V zložitejších prípadoch použite štyri lamely, ktoré sú navzájom upevnené v určitom uhle. Namiesto krokov na tomto "rebríku" majú krabice s kvetmi alebo korenené bylinky. Ak je k dispozícii voľná stena konštrukcie pre domácnosť alebo drevený plot, moduly sú na nej upevnené spôsobom, akým sú police, v ktorých sú umiestnené hrnce s rastlinami. Pôvodná verzia bude zložená z piatich boxov, z ktorých štyri tvoria strany obdĺžnika a piaty sa stane centrom v kontakte s ostatnými modulmi. Ak je k dispozícii kontajner rôznych veľkostí, potom je z neho vyrobený viacvrstvový kvetinový záhon. V dolnej časti je umiestnený veľký box a moduly sú umiestnené na vrchu menším spôsobom, takže ten najmenší sa stáva vrcholom pyramídy. Krásna v tomto zložení bude vyzerať striedavo "štvorcovo-kosoštvorcový". Okrem toho sú záhradné lôžka - lokomotívy vyrobené z krabíc, kde sú moduly vybavené ozdobnými kolesami a transformované do kabín a predná sa stáva „vlakovou hlavou“.


    

Ako pripraviť krabice na použitie

Predtým, ako si postavíte niečo z dreveného kontajnera, musíte ho pripraviť. Ak na povrchu škatule zostane stará vrstva farby, odstráni sa špachtľou. Nepravidelnosti s mnohými „trieskami“ sa musia starostlivo obrúsiť, aby sa dosiahla dokonalá hladkosť. Potom je krabica potiahnutá lakom alebo základným náterom, ak sa plánuje farbenie. V prípadoch, keď sa kontajner bude používať na ulici alebo v „mokrých“ priestoroch (vaňa, kuchyňa), musí sa ďalej spracovať špeciálnymi kompozíciami, ktoré upchávajú mikropóry v dreve a zabraňujú vnikaniu vlhkosti.

    

záver

Zásuvky sú vyrobené z lampy, stojany na riad a nádoby na sadenice na jar. Krásne vyzerajúci rozmerový stojan na celej stene v obývacej miestnosti s krbom. Jedna časť je naplnená knihami a dekorom a druhá sa používa na uskladnenie palivového dreva, zloženého v úhľadných radoch na policiach. Môžete ozdobiť pomocou zásuviek akékoľvek miestnosti. Ak má spálňa masívnu drevenú posteľ, potom je ľahké ju vybaviť posuvnými policami pod matracom na uloženie bielizne a náhradného lôžka. Ak je podkrovie, ale nie je kompletný nábytok pre jeho dizajn, potom je zdobený domáci nábytok z paliet a zásuviek, v ktorom po zdobení bude ťažké rozpoznať kontajner pre ovocie a palety pre ťažké bremená.

Zanechajte Svoj Komentár