Interiér obývacej izby so schodiskom do druhého poschodia

Schodisko je skôr neobvyklým prvkom obývačky. V typických (najmä panelových) domoch prakticky neexistujú dvojpodlažné byty, takže schody v obytnej zóne sa najčastejšie nachádzajú v chatkách. Tento prvok by mal dobre zapadnúť do celkového interiéru obydlia pri zachovaní jeho funkčnosti. To môže byť v obývacej izbe, ak je táto miestnosť dosť veľká. Inak je lepšie nainštalovať tento dizajn do priestrannej haly. Schody by mali byť pohodlné a trvanlivé. Výnimkou sú prípady, keď v druhom poschodí nad obývacou izbou a chodbou sa nachádza špajza, ktorá je veľmi zriedka navštívená. Potom rebrík môže hrať iba dekoratívnu úlohu. Ak však rodina má malé deti, musíte sa postarať o silu schodov a bezpečnosť zábradlia. Miestnosť so schodmi vyzerá štýlovo a veľkolepo, takže by nemala byť skrytá.

Interiér má obývacia izba so schodiskom

Interiér obývacej izby so schodiskom musí byť vopred vypracovaný. Tento návrh by mal byť zahrnutý v projekte dizajnu v prvej fáze vývoja. Miesto pre jeho inštaláciu musí byť zvolené s ohľadom na ergonómiu tak, aby schodisko nenarušovalo funkčnosť miestnosti. Ak si želáte, môžete postaviť malú kuchyňu, štúdio, kúpeľňu alebo špajzu. A malá miestnosť bude mať dokonca dvere a zamknuté kľúčom. V prípade potreby sa môže zmeniť na útulný detský kútik s mäkkými viacfarebnými pohovkami a švédskou stenou. Ale tento priestor môže zostať voľný. Takéto rozhodnutie urobí obývaciu izbu priestrannejšou a ľahšou. Takéto konštrukcie sú umiestnené nielen pri stenách, ale aj v strede miestnosti, ktorá vyzerá elegantne a moderne. Na okrajoch krokov, ktoré môžete zadať:

  • veľké kvetináče;
  • Elegantné stojacie lampy;
  • regály s knihami atď.


    

výhody

Schodisko je originálnym doplnkom k výzdobe obývacej izby. Tento dizajn môže účinne zdôrazniť nápady na dizajn. Široké klasické schodisko robí z obývačky viac stavu a zaujímavý dizajn kovových schodov, ako keby lietali vzduchom, opäť podčiarkuje futuristický a avantgardný štýl interiéru. Odborníci odporúčajú hrať s osvetlením, aby dodali interiéru osobitosť. Napríklad na každom stupni nastavte osvetlenie konkrétnej farby. Prítomnosť v dizajne schodiska obývacej izby rozširuje dizajn miestnosti. Schodisko opticky zväčšuje podlahovú plochu a spája prvé poschodie s druhým. Táto konštrukcia vám umožní harmonicky zapadnúť do vnútorných rozmerových objektov: môžu byť jednoducho nainštalované pod ním bez straty funkčnosti.


    

nedostatky

Prítomnosť schodov v obývacej izbe má svoje nevýhody. Po prvé, táto miestnosť bude vlastne vchodom. To nemôže byť sám, alebo sedieť potichu s priateľmi. Ak len jedno schodisko vedie do druhého poschodia a nachádza sa v obývacej miestnosti, potom nebude možné zostupovať bez povšimnutia. Napríklad, ak niektorý člen rodiny nechce kontaktovať s hosťami. Po druhé, kvôli tejto konštrukcii je izolácia miestnosti výrazne znížená. V obývacej izbe budete počuť všetky zvuky z druhého poschodia. Po tretie, obývacia izba je charakteristickým znakom domu, takže tradične je vyhotovená krásnejšie a bohatšie ako iné izby. Schodisko v obývacej izbe by malo zodpovedať zvyšku interiéru, a preto bude musieť byť vyrobené z drahých materiálov. Ak sa nachádza na chodbe, môžete ušetriť na dizajne.


    

Technické požiadavky

Na schody, inštalované v obývacej izbe, ukladať určité technické požiadavky.

Pri inštalácii týchto konštrukcií by sa mali riadiť predpismi SNiPs a požiadavkami GOST. Schody by mali byť pohodlné a bezpečné. Podľa GOST by mal byť uhol sklonu v rozsahu od 26 do 45 stupňov a pre skrutkové konštrukcie je maximálna hodnota uhla sklonu 35 stupňov. Veľkosť krokov určuje GOST. Kroky musia mať rovnakú veľkosť. Ich šírka závisí od osobných preferencií, ale neodporúča sa robiť kroky už 60 cm, pre odbočovacie pruhy by táto hodnota mala byť okolo 70-80 cm a pre obyčajné - meter, ale v podmienkach dvojúrovňových bytov alebo malých súkromných domov môže mať kompaktné schodisko šírku pochodu. 80 cm Pri jednom lete musí byť aspoň 3 a najviac 16 krokov, končiac nástupišťami. Dizajn zábradlia sa premieta vopred. Zábradlia a vertikálne regály sa vyrábajú s ohľadom na konštrukčné zaťaženie s malým okrajom.

    

Metódy umiestnenia

Schodisko v obývacej izbe môže byť v ktorejkoľvek časti miestnosti, ale pri výbere jeho umiestnenia je lepšie brať do úvahy individuálne preferencie, zvolený štýl interiéru, dispozičné riešenie a priestor miestnosti. Na zníženie vnímania obývacej izby ako priechodnej miestnosti sa schodisko montuje priamo na dvere. Ak potrebujete zónu miestnosti, môžete ju nainštalovať do stredu miestnosti. Je lepšie inštalovať rebrík bez zábradlia alebo s minimálnymi oploteniami pri stene a mimo ohniska (ak je k dispozícii), aby sa znížilo riziko zranenia. Konštrukcia rebríka by nemala "jesť" použiteľnú plochu alebo prekrývať dôležité prvky (napríklad obyčajný krb alebo elektrický krb). Mala by byť umiestnená tak, aby nad hlavou stúpajúcej osoby (asi 2 m) bolo dostatok voľného miesta. Ak je to možné, tento dizajn by mal byť inštalovaný v blízkosti okna, aby poskytoval pohodlné prirodzené svetlo.


    

Usporiadanie priestoru pod schodmi

Pred usporiadaním priestoru pod schodmi sa musíte uistiť, že tam nie sú dôležité komunikácie. Ak sú prítomné, potrebujú niečo (napríklad sadrokartónové dosky), ktoré treba starostlivo uzavrieť a utesniť zvukovým izolačným materiálom. Pod schodiskom môžete vybaviť plnú špajzu, kútik domácich spotrebičov (dajte práčku a umývačku riadu), šatníkovú skriňu, sklad potravín, malú vínnu pivnicu, ďalšiu kúpeľňu alebo kanceláriu. Existuje mnoho možností dizajnu pre tento priestor. Je potrebné zamerať sa na potreby rodinných príslušníkov a celkový štýl obývačky. Vo výklenku pod schodmi môžete vybaviť prístelku pre hostí s výsuvnou posteľou alebo inštalovať kompaktný kuchynský set bez plynového sporáka, ak je obývacia izba spojená s kuchyňou.

Ako si vybrať

Schodisko môže byť prízvuk miestnosti, ale musí zodpovedať celkovému štýlu miestnosti. Preto sa musíte vopred rozhodnúť o type interiéru obývacej izby. Musíme sa pokúsiť prepojiť izby v prvom a druhom poschodí v štýle s pomocou dizajnu schodiska. Pre obývaciu izbu je vhodné malé kompaktné schodisko, ktoré zaberá málo miesta v miestnosti. Objemné návrhy budú iba rušiť. Vybraný materiál závisí od konštrukčných vlastností miestnosti. Klasické schodiskové konštrukcie sú zvyčajne vyrobené z dreva alebo kovu. Rebríky, vyrobené v renesančnom štýle, sú zvyčajne vyrobené z ekologických prírodných materiálov. Rustikálne motívy v interiéri zahŕňajú inštaláciu schodiska z dreva. Pre high-tech štýl vhodné schodisko z kovu.


    

Montážou a dizajnom

Existuje mnoho typov návrhov rebríkov a typov upevnení pre ne. Štandardne sa schodisko skladá z plotov, schodov, centrálnych podperov, upevňovacích prvkov a ďalších prvkov. Ploty poskytujú bezpečnosť, ale môžu chýbať ako súčasť rozhodnutia o návrhu. Takéto návrhy vyzerajú veľkolepé, ale nie sú vhodné pre domácnosti s malými deťmi alebo dôchodcov. Často schody majú plošiny. Musia byť zriadené, ak sú v rodine starší ľudia, je to len pohodlné. Typ schodišťa a upínacích prípravkov je zvyčajne určený plochou miestnosti, výškou stropov, celkovým štýlom miestnosti a materiálmi, z ktorých sa schody budú robiť. Nosné konštrukčné prvky musia byť čo najodolnejšie a musia spĺňať všetky požiadavky GOST a SNiP. Rebrík by mal byť silný a funkčný a len vtedy krásny a štýlový.

dizajn

Priamy jednosmerný rebrík je považovaný za najjednoduchší a preto je navrhnutý v súkromných domoch. Dobre sa hodí do každého interiéru. Jednorazové nepriame schodiskové konštrukcie s behúňmi na jednej alebo dvoch stranách sú inštalované, keď nie je možné umiestniť pravidelné rovné schodisko, a preto je potrebné mierne zmeniť smer. To je typické pre malé obytné miestnosti. Priamo schodisko s plošinou alebo konštrukciou s navíjacími krokmi a plošinou sú inštalované v domoch s vysokými stropmi. Priamy dvojramenný alebo trojramenný rebrík, ktorý má paralelné pochody a plošinu (alebo dve) medzi nimi, je tiež inštalovaný v domoch s vysokými stropmi pre racionálne využitie podlahovej plochy. Dizajn v tvare l sa vždy montuje proti stene, čím sa šetrí priestor.

Špirálové, oblúkovité, špirálovité a iné rebríky so zabezhny kroky sú stanovené pre racionálnu ergonómiu a pre poskytovanie individuality miestnosti.

    

Držiaky

Existuje niekoľko základných typov montovaných rebríkov. Kosoura je spôsob pripútanosti. Keď je v trámoch, sú rezané vo forme hrebeňa pod behúňom a priblížením. V nich, na boku, môžete vidieť koniec kroku, ak nie je pokrytý panelmi. Tŕň je spôsob upevnenia, v ktorom sú drážky pre schody vyrobené z vnútra v nosných nosníkoch. V tomto prípade je koniec krokov zatvorený. Boltsy sú špeciálne upevnenia beskarkasny rebríky. V skutočnosti, bolse sú veľké kovové skrutky v stene, na ktorom sú kroky. Bolza vyzerať nespoľahlivo, ale sú schopní vydržať hmotnosť 1,5 t! V špirálových schodiskových konštrukciách sa ako nosník používajú silné regály z hrubých kovových rúr s priemerom od 5 cm, ktoré sa montujú vertikálne bez akéhokoľvek sklonu.

materiál

Sklenené konštrukcie perfektne zapadajú do avantgardných štýlov a kovové rebríky sú ideálne pre high-tech technológie. Kovové konštrukcie sú veľmi trvanlivé, spoľahlivé a relatívne lacné. Strom môže byť použitý v takmer každom projekte. Zušľachťuje každú miestnosť a dáva mu pocit pohodlia. Dnešné dubové, bukové, jaseňové alebo smrekovcové drevené schody sú veľmi obľúbené medzi majiteľmi súkromných domov. Betónové rebríky nie sú o nič menej populárne kvôli ich požiarnej odolnosti a schopnosti odolať ťažkým bremenám. Ale sú vhodné len pre domy so silnými stenami (nie drevené!), Pretože betón váži veľa. Tieto schody sú často obložené keramickými obkladačkami. Rebríkové vzory z kameňa majú pevný vzhľad. Rebríky z prírodného kameňa vyzerajú nádherne, ale nákladne, a návrhy z umelého kameňa môžu postupne pod vplyvom slnečného žiarenia vyblednúť. Všetky vyššie uvedené materiály môžu byť úspešne kombinované.

Typy schodov

Výber typu schodiskových štruktúr je daný všeobecným štýlom haly a individuálnymi preferenciami majiteľov domov. Všetky rebríky možno rozdeliť na rovné pochody, krivočiare, skrutky a vzory na skrutky. Priame schodisko je jednoduchá, známa stavba so schodiskami, zábradlím a nástupišťovými plošinami. Zakrivené schody môžu mať jeden alebo viac polomerov otáčania. Konštrukcia skrutiek je tvorená špirálovou špirálou schodov, zábradlia a kovovými upevňovacími prvkami - regály. Ak je nainštalované točité schodisko, potom musíte nainštalovať priamy pochod, pretože Špirálové vzory nie sú vhodné na prenášanie ťažkých predmetov (napr. Nábytku). Rebríky na balíkoch sú moderné konštrukcie, v ktorých sú schody a zábradlia upevnené priamo na stenu pomocou kovových skrutiek.

Dizajn a štýly

Pre každý dizajn existuje spôsob, ako navrhnúť schodiskové konštrukcie. Egyptský štýl predpokladá prítomnosť originálneho veľkolepého ornamentu, grécky dojem štýlovým kreslením zábradlia a románsky dojem svojou dôkladnosťou. Schody v rímskom a klasickom slohu sú lakonické a v gotickom štýle predstavujú nezvyčajnú kombináciu jasných farieb a chmúrnosti. Indické schody sú viacfarebné a japonské (rovnako ako schody minimalizmu) sú jednoduché a funkčné. Dizajny v renesančnom, barokovom, rokokovom, art deco alebo empírovom štýle sú komplexné a kráľovsky luxusné.

Pre schody v secesnom štýle sa vyznačujú prekladacími technikami a dôkladnosťou. Country hudba poteší jednoduchosť a pohodlie. Provence zahŕňa svetlé odtiene a kvetinové motívy. Rebríkové konštrukcie v štýle konštruktivizmu sa vyznačujú jednoduchou geometriou a prítomnosťou otočnej plošiny. Pre hi-tech charakteristickú vyrobiteľnosť všetkých prvkov. A schody v gýčovom štýle obsahujú detaily a materiály, ktoré nie sú pre seba vhodné.

osvetlenie

Všetky schodiskové svetlá by mali byť v prevádzke čo najbezpečnejšie. Osvetlenie môže byť stropné, nástenné, miestne a dekoratívne. So stropnými svietidlami nad schodmi sú lustre zavesené alebo bez závesov. Táto metóda je ideálna pre klasické interiéry. Tiež schody môžu byť osvetlené pomocou nástenných svietnikov. To je najjednoduchší spôsob, ako na svetlo. Miestne osvetlenie sa vyznačuje osvetlením jednotlivých schodísk (napríklad pochodov alebo nástupišťa). Na tieto účely môžete použiť halogénové alebo diódové žiarovky integrované do systému "Smart Home". To znamená, že sa rozsvietia, keď je človek na kroku. Dekoratívne osvetlenie je potrebné, aby dala určitú atmosféru domu. Okrem hlavného osvetlenia je zvyčajne súčasťou všetkých osláv.

záver

Obývacia izba so schodiskom by mala byť štýlovo a krásne zdobená. Nie je potrebné ignorovať všeobecné pravidlá pre konštrukciu projektového projektu. Je potrebné primerane kombinovať farby a materiály. Rebrík by nemal vyniknúť zo všeobecného štýlu. Môže sa zamerať na, ale v rámci existujúceho dizajnu. Je potrebné starostlivo naplánovať umiestnenie schodov v dome, pretože v budúcnosti bude ťažké presunúť ho na iné miesto. Pokiaľ ide o materiál konštrukcie schodiska, jeho výber závisí od finančných možností majiteľa domu a štýlu interiéru miestnosti. Niektoré materiály sa jednoducho nezmestia do už dohodnutého projektu. Ak je na druhom poschodí v obývacej izbe schodisko, ktoré nie je hlavné, potom môžete experimentovať s jeho dizajnom, napríklad urobiť skrutku alebo bezrámové.

Zanechajte Svoj Komentár