Zrkadlové dlaždice v interiéri: myšlienky aplikácie

Nie je to tak dávno, čo sa na trhu objavil nový výrobok - zrkadlové dlaždice. Reflexné povrchy sú veľmi obľúbené v interiéroch. Po prvé, dávajú dotyk sofistikovanosti. Po druhé, pomocou zrkadiel je ľahké pridať zbytočné iluzórne merače do stiesnených priestorov, zdôrazniť akcentnú oblasť, „duplikovať“ štýlový dizajnový prvok alebo rozptýliť umelé svetlo a transformovať tmavú miestnosť. Okrem toho, žiadna spálňa, budoár, šatňa, kúpeľňa a chodba nemôže robiť bez reflexných povrchov. Sú jednoducho potrebné. Hlavnou výhodou dlaždíc v porovnaní so zrkadlami je jeho univerzálnosť. Tento povlak môže ozdobiť nielen zvislé, ale aj vodorovné povrchy, vrátane podlahy. Zrkadlové dlaždice v interiéri sa používajú v rôznych štýlových smeroch: od luxusných klasík až po moderné hi-tech. Tento dekor je vhodný a krásny v každom prostredí. Hovorme o technických vlastnostiach materiálu, zložitosti jeho výroby, typoch a spôsoboch použitia v rôznych miestnostiach.

Vlastnosti a výhody zrkadlových obkladov v interiéri

Zrkadlo dlaždice má veľa výhod, ktoré prirovnávajú tento materiál k praktickému a odolnému obkladu:

 • Požiarna odolnosť
 • Nedostatok citlivosti na kyseliny a agresívne detergenty. Jedinými výnimkami sú abrazívne látky, ktoré môžu poškriabať akékoľvek sklo.
 • Nenáročná starostlivosť.
 • Jednoduchá inštalácia.
 • Trvanlivosť a pevnosť.
 • Nedostatok citlivosti na zmeny vlhkosti a teploty.
 • Ekologická bezpečnosť. Doska je úplne neškodná pre človeka, ako je napr. Masívne drevo alebo obyčajné sklo.

Najdôležitejšou výhodou zrkadlovej dlaždice je však estetická príťažlivosť. Jediné negatívne je, že povrch môže časom mierne stmavnúť a stratiť časť lesku.


    

Typy a typy dlaždíc

Stavebné obchody ponúkajú širokú škálu tohto materiálu, ktorý sa líši v rôznych charakteristikách. Po prvé, kupujúci venovať pozornosť tvaru fragmentov. Tradične, dlaždice prichádzajú na námestiach. Mierne menej časté sú kosoštvorce, trojuholníky, voštiny alebo obdĺžniky (tehly). Samostatne stojí za zmienku mozaikové dlaždice. Je to sada malých kúskov (zvyčajne rôznych veľkostí), z ktorých polovica má matný povrch a zvyšok - obvyklý reflexný. V závislosti na spracovaní okrajov fragmentov sa klasifikujú do troch typov:

 • S tučným. Doska má na okrajoch charakteristický skosenie, ktoré dodáva materiálu špeciálny dekoratívny efekt. Takýto povrch hrá s tvárami v lúčoch umelého osvetlenia a zdá sa byť objemný.
 • S matnými hranami.
 • S lešteným okrajom.

V druhom prípade tvoria tesne priliehajúce fragmenty jeden pevný pás, na ktorom je ťažké vidieť švy. S pomocou ďalšieho spracovania výrobcovia získajú originálny materiál:

 • S imitáciou kovového povrchu. Zrkadlo dlaždice je ako striebro, bronz alebo zlato. Niekedy remeselníci pridávajú umelé korózne značky na povrch, aby materiál vyzeral ešte viac ako originál.
 • Tónovaný. Materiál má slabý odtieň.
 • Zdobené. Povrchy fragmentov sú zdobené kresbami aplikovanými pieskovačom.
 • Pôsobivé. Snáď najviac výnimočný typ dekoratívnych dlaždíc, ktorý je zdobený reliéfnym vzorom.

    

Čo sa týka veľkostí, štandardný štvorcový fragment má výšku a šírku 9,5 cm, najväčšie dlaždice sa vyrábajú v rozmeroch 30x30 cm.


    

Výroba a technické špecifikácie

Technológia výroby zrkadlovej dlaždice sa líši od keramiky. V druhom prípade sa zmes hlinky a ďalších zložiek lisuje a vypaľuje pri vysokých teplotách. Zrkadlové dlaždice vyrobené z tekutého skla, do ktorého sú pridané tlmiče. Ide o špeciálne zlúčeniny, ktoré dodávajú povrchu reflexný efekt. Potom je zrkadlová vrstva narezaná na kusy požadovanej veľkosti a opatrne vyleštená. Minimálna hrúbka každej dlaždice je 4 mm. Kvalita brúsenia závisí od kvality brúsenia. Ak okraje dlaždíc nie sú spracované správne, materiál sa stáva pre osobu traumatizujúcim, pretože je pre nich ľahké rezať. Reflexná schopnosť materiálu dosahuje 90%. Táto funkcia vám umožní doslova naplniť najtmavšie rohy miestnosti svetlom.

Tam je ďalší typ zrkadla dlaždice - polystyrén. Vyrába sa na úplne inej technológii. Povrch materiálu je pokrytý plastom. Fragmenty sú ľahko rezané doma, ale majú nízku environmentálnu bezpečnosť. Z tohto dôvodu nie je materiál taký, aký by sa vyžadoval ako sklenené dlaždice vyrobené metódou zabíjania.

    

Výzdoba interiéru

Integrácia zrkadiel do vnútra miestnosti je dôležité pozorovať zmysel pre proporcie. Príliš veľa reflexných povrchov vytvára depresívny efekt. Dve zrkadlá, ktoré sa nachádzajú oproti sebe, tvoria nekonečnú "chodbu", ktorú človek tiež ťažko vníma. V niektorých kultúrach je tento "tunel" dokonca obklopený mystickým halo. Dizajnéri odporúčajú umiestniť zrkadlá na rôzne povrchy tak, aby boli bližšie a iné vzdialené od svetelných zdrojov. Umiestnenie dlaždice na strope a stene je povolené, ak má vynikajúcu textúru, farbu alebo vzor. Situácia je iná ako podlaha. Ak je podlaha vyrobená zo zrkadlových dlaždíc, potom sa neodporúča dodatočne používať reflexné povrchy v interiéri. Materiál dokonale vizuálne "zvyšuje" nízky strop. Táto technika nefunguje dobre len v malých miestnostiach, kde sa vytvára nepríjemná ilúzia „studne“.


    

Vnútorná chodba

Ak priestranná hala začína v súkromných domoch za vstupnými dverami, mestské byty sa nemôžu pochváliť takýmto luxusom. Zavrieť chodby zahŕňajú umiestnenie minimálnej sady nábytku. Dlaždice zvyčajne zdobia oblasť, na ktorej by malo byť zrkadlo umiestnené. Keď má chodba pretiahnutý tvar, bočné okraje sa oddeľujú pomocou reflexného dekoru na jednej z dlhých stien. V tomto prípade sa neodporúča použitie zrkadiel alebo lesklých povrchov nábytku. V opačnom prípade bude váha rozrušená. Podobná technika sa používa aj so skriňami, ktorých fasády sú plne zdobené zrkadlami.


    

Dizajn obývacej izby

V obývacej izbe sú obklady zdobené zrkadlovými dlaždicami nad pohovkou, za televízorom alebo pri krbe. Ak je použitý módny tvar diamantu fragmentov, potom to môže pokračovať v podobnom vzore na tapetu, podlahu podlahy alebo "pasu" pasu nábytku. Reflexné dlaždice sú dokonale kombinované so štukovými a reliéfnymi drevenými panelmi palácového štýlu. Ak má obývacia izba priestor pre knižnicu, potom by ste mali zastaviť výber na kreatívnych policiach na knihy s policami-kosoštvorcom. Zrkadlové dlaždice na strope zvyčajne zaberajú len malú plochu nad konferenčným stolíkom. Na bokoch zdobeného povrchu upevnite svetelné zdroje, ktoré priaznivo zdôraznia vylepšenie dekorácie a poskytnú požadovanú úroveň osvetlenia. Ak je stena obložená stenou za pohovkou, potom sa dobre kombinuje s pridaním izbových rastlín. Takéto riešenie sa často používa v modernom podkroví, kde sa murivo považuje za neoddeliteľnú súčasť dekorácie. Obrazy, fotografie, hodiny a iné dekorácie na stene nahradia textúrované fragmenty alebo vzorované povrchy.


    

Kuchynská výzdoba

Pre návrh kuchyne sa zvyčajne používajú mozaikové zrkadlové obklady. Ozdobila zásteru - časť steny nad pracovným priestorom. To môže tiež byť stanovená so zrkadlom tehly alebo populárne diamanty. Tento povrch je kombinovaný so stolovou doskou zdobenou čiernym mramorom alebo žulou. Ak má kuchyňa tvar silne pretiahnutého obdĺžnika, jeho konfigurácia sa dá ľahko opraviť pomocou reflexného materiálu. Sú zdobené jednou z dlhých stien, aby vytvorili perspektívu a vizuálne posúvali hranice miestnosti. Zrkadlová doska dokonale kombinuje biely povrch kuchynského setu a drahý nábytok z masívu. „Studená“ kombinácia je duet reflexného materiálu a odtieňov šedej. Toto riešenie je vhodné len do kuchyne zdobenej v štýle minimalizmu alebo high-tech.


    

Možnosti dizajnu spálne

V spálni sú zrkadlové dlaždice obyčajne umiestnené na prízvukovej stene v čele postele. Je namontovaný buď na samotnom lôžku, alebo na oboch stranách nad dvojitými nočnými stolíkmi. Plátno môže mať striktný geometrický tvar, alebo môže nahradiť obyčajné zrkadlo „roztrhnutými“ hranami. Ak dlaždice zdobia priestor nad posteľou, potom v centre majú diskrétny obraz. Takéto rozhodnutie nepokazí interiér. Doska na bokoch je zvyčajne kombinovaná s jednoduchým, ale rafinovaným dekorom v strede: basreliéf, skupina obrazov alebo fotografií, štýlová lampa. Pre spálne dekorácie častejšie používať diamant-tvarované dlaždice s fatsety. Táto možnosť je kombinovaná s klasickým štýlom, high-tech, secesiou, minimalizmom a provence.


    

V detskej izbe

Zrkadlo dlaždice v škôlke sa nepoužíva tak často. Malé deti sú viac priťahované k jasným farbám, takže použitie reflexných povrchov je relevantnejšie pre dospievajúce izby. V tomto prípade sa k veci pristupuje kreatívne: z malých úlomkov sú zostavené obrysy „mesta“ alebo rozoznateľná panoráma na celej stene. Na jednej strane bude dekor vyzerať "dospelý", a na druhej strane to nie je bez dotyku rozprávky. Neodporúča sa zdobiť pracovný priestor v detskej izbe materiálom, pretože sa to stane rušivým faktorom.

kúpeľňa

V kúpeľni, dlaždice nahradiť tradičné zrkadlo nad drezom. Štýlový, ale nie veľmi praktický bude vyzerať pevná stena, lemovaná bronzovými alebo zlatými reflexnými tehlami za vaňou alebo sprchou. Bude sa musieť pravidelne čistiť od vodných škvŕn. V kombinácii so sivou a modrou alebo modrou v dekore sa na ozdobenie steny nad umývadlom a drobnými fragmentmi mozaiky, ktoré pokrývajú povrch podstavca, používajú veľké dlaždice.

    

Kombinácia keramických a zrkadlových tehál, ktoré sú usporiadané chaoticky na stenách, je ideálna pre moderné interiéry kúpeľní. Je žiaduce zvoliť si obkladačku. Ľahké "mramorové" škvrny na jeho povrchu sú povolené. Ďalším originálnym riešením bude kombinácia šedých matných povrchov so zrkadlovými dlaždicami, rozložených pod stropom, v rohoch a nad podlahou.


    

Vlastnosti samo-montáž

Materiál je celkom realistický, aby to urobil sám. Najprv je potrebné zvoliť správne lepidlo. Bežný cement na zrkadlové dlaždice nie je vhodný, pretože ničí amalgám. V stavebných predajniach sa predávajú špeciálne formulácie (zvyčajne na báze živíc), ktoré zabezpečujú dobrú priľnavosť medzi povrchom a úlomkami, bez poškodenia povrchu. Teraz môžete začať pripravovať stenu. Z neho odstrániť zvyšky tapety alebo farby. Z predchádzajúceho pokrytia by nemala zostať stopa. Drobné chyby správne s omietkou. Sadrová lepenka pomôže vyrovnať sa so závažnými nezrovnalosťami. Táto nuancia je veľmi dôležitá, pretože kopce a priehlbiny sa určite ukážu na švoch medzi dlaždicami, ktoré dodajú dekoru nedbalý vzhľad. Na zaistenie lepšieho uchytenia povrchu pred montážou sa odporúča, aby boli zrkadlá naplnené základným náterom. Ak sa práca nevykonáva v najpriaznivejších podmienkach (vysoká vlhkosť), potom je lepšie spracovať stenu antifungálnymi zlúčeninami. Po úplnom zaschnutí základového náteru môžete začať označovať. Pomocou pásky a ceruzky na stene označte čiary usporiadania dlaždíc, aby bola práca ľahšia. Začnite od spodného rohu. Riadky sa vykladajú konzistentne. Nastavenie sa vykoná okamžite. Lepidlo sa veľkoryso aplikuje na zadnú stranu každej dlaždice. Po niekoľkých minútach sa fragment nanesie na stenu a jemne sa stlačí. Po zaschnutí lepidla spoje spárujte. Potom sa dlaždice dôkladne umyjú. Ak je potrebné úlomky rozrezať, použite jednoduchý sklenený rezač.

V kúpeľni av kuchyni, kde sú teplotné výkyvy pravidelné, zostáva medzi úlomkami „technická“ medzera 2 mm. Táto rezerva je potrebná v prípade, že sa povrch základne expanduje pôsobením tepla.

Tipy pre starostlivosť

Zrkadlo dlaždice je veľmi nenáročný v starostlivosti. Ak chcete obnoviť lesk povrchu, stačí ho systematicky utrieť plátnovou handričkou namočenou vo vode s modrými alebo špeciálnymi čistiacimi prostriedkami na sklo. Ak je dekor sa nachádza v kúpeľni v blízkosti umývadla alebo sprchy, potom postup bude musieť vykonávať častejšie, pretože sušená voda ponecháva škaredé belavé škvrny na reflexné materiály. Na premenu vyblednutého zrkadla sa utiera handričkou, navlhčenou tekutým amoniakom alebo zmesou teplej vody a stolového octu.


    

záver

Výrobcovia dokončovacích materiálov neprestávajú udivovať spotrebiteľov a dizajnéri radi vyzdvihnú kreatívne inovácie a odmeňujú ich etiketou „módne“. Nezachránil tento osud a zrkadlo dlaždice. Niektorí dizajnéri ju do interiéru tak elegantne a starostlivo integrujú, že materiál vyzerá vhodne aj v klasickom alebo retro štýle. Jediný hmatateľný nedostatok zrkadlového obkladu možno považovať len za jeho cenu. Toto potešenie nie je zatiaľ lacné. V interiéroch rozpočtu zdobí len malé, akcentačné plochy, aby sa zachránili. V každom prípade materiál dodáva atmosférickým tónom aristokracie, luxusu a ľahkej elegancie.

Zanechajte Svoj Komentár