Dizajn trojizbového bytu o rozlohe 80 m2. m: príklady interiéru

Obrovské apartmány poskytujú dostatok priestoru pre predstavivosť. Môžete pracovať nielen na zdobenie svojho domova, ale aj na jeho prestavbe. Ak hovoríme o miestnosti 80 metrov štvorcových, potom najčastejšie je to trojizbový byt v typickej výškovej budove, aj keď existujú aj dvojizbové a štvorizbové byty v rovnakej oblasti. Pred začiatkom opráv je potrebné vypracovať individuálny projekt, určiť počet izolovaných miestností a priľahlých miestností, inštalovať kúpeľňu a vybrať si dizajnový štýl. To môže byť vykonané na vlastnú päsť alebo s pomocou profesionálneho dizajnéra. Pri oprave bytu 80 metrov štvorcových. m. je potrebné venovať pozornosť nielen kráse a elegancii situácie, ale aj jej funkčnosti. V bývaní by mali byť pohodlné pre všetkých členov rodiny a dokonca aj domáce zvieratá.

Vlastnosti a možnosti plánovania

Existuje mnoho možností pre plánovanie trojizbových bytov o výmere 80 m2. To všetko závisí od typu domu, v ktorom sa skrinka nachádza (tehla, panel, blok). Najčastejšie sú v týchto apartmánoch všetky 3 izby úplne izolované, je tu veľká chodba a balkón. Spravidla sa jedná o byty-rukávy, aj keď v moderných domoch s touto metrickou oblasťou sú aj lineárne varianty. V typických domoch má takéto bývanie jednu samostatnú kúpeľňu.


 

Na novom LCD sa nachádzajú dvojúrovňové apartmány s dvoma kúpeľňami. Apartmány v domoch Stalina majú zvyčajne malú obdĺžnikovú špajzu, ktorú majitelia vybavia v šatni. Ďalšia prestavba areálu závisí od osobných preferencií majiteľov a počtu rodinných príslušníkov. Ak v byte bývajú iba dvaja ľudia (manžel a manželka), jedna z izieb môže byť prepojená s kuchyňou alebo predsieňou, čím sa vytvorí obrovská izba, ktorá slúži ako obývacia izba a jedáleň.


    

Ako si vybrať štýl

Byt môže byť vykonaný v rovnakom alebo v rôznych štýloch. V druhom prípade bude každá z izieb zariadená v ich vlastnom štýle. Je to typické pre rodiny, v ktorých žijú deti adolescencie, pretože mnohí z nich sa budú vzoprieť proti ružiam a ruchom v ich izbe, ak je v tomto štýle celý byt. Pre treshek, pretože ich veľké plochy zapadajú do rôznych štýlov. Ubytovanie je možné vyzdobiť v kráľovskom barokovom štýle, takže všetky izby sú luxusne luxusné.

Pre trojizbové apartmány vhodný koloniálny štýl kombinujúci etnické a klasické smery dizajnu. V skutočnosti je to kombinácia anglického zadržiavacieho a afrického príslušenstva: ratanový nábytok, koberce z rastlinných vlákien, etnické figúrky atď. Tento štýl si vyžaduje veľa svetla, ale zvyčajne je v okienku veľa okien, a preto je veľmi ľahký. Aj pre trojizbové apartmány budú tieto štýly:

 • high-tech;
 • gýč;
 • gothic;
 • ríša;
 • Secesia;
 • art deco;
 • pop art;
 • country hudba;
 • Japonský štýl atď.


Všeobecné odporúčania pre farby

Farebnosť interiéru závisí od zvoleného štýlu dizajnu. Najlepšie je vybrať 3 základné farby, okolo ktorých sa bude stavať ďalší dizajn. Pokojný odtieň sa najčastejšie stáva podkladom, zatiaľ čo ostatné dve ho dokonale dopĺňajú. Vo veľkých izbách nevyzerajú úplne monochromatické interiéry, nemali by byť zahrnuté do projektu. To platí najmä pre biele. Tiež stojí za to odmietnuť dekorovať interiér v jednej farbe, pretože povrchy rôznych textúr, natreté v jednom tieni, vyzerajú inak a často sa nehodia. Ak sa do interiéru zavedie svetlý odtieň (svetločervená, kyslá žltá, fuchsia), mal by sa riediť neutrálnymi farbami (béžová, sivá, bledoružová). Ak hovoríme o špecifických kombináciách odtieňov, potom v trojizbových bytoch sú tieto farby dobre kombinované:

 • modrá, tmavomodrá a biela;
 • ružová, fialová a modrá;
 • modrá, žltá a zelená;
 • svetlozelená, oranžová a žltá;
 • sivá, fialová a čierna;
 • žltá, sivá a biela.


Všeobecné pokyny pre osvetlenie

Aj keď v trojizbových apartmánoch je veľa okien, nie je možné ušetriť na zdrojoch umelého osvetlenia. Každá z izieb by mala byť vybavená stropnými svietidlami, svietidlami a lampami. V kúpeľni sa môže nachádzať stropné osvetlenie. V spálni na nočnom stolíku by mali byť malé lampy. Ak je v treshke dlhá, ale úzka hala, potom je možné zavesiť niekoľko lámp na rovnakú vzdialenosť v rovnakej vzdialenosti od seba. Svetlo z nich padne na opačnú stranu, ktorá môže vizuálne rozšíriť chodbu.

Vo veľkých apartmánoch je možné integrovať všetky osvetľovacie zariadenia do systému „Smart Home“ a poskytovať pohybové senzory. tj Svetlo v miestnosti sa rozsvieti len vtedy, keď je niekto v miestnosti. To je nielen pohodlné, ale aj ekonomicky prospešné, pretože deti, ktoré bežia z jednej miestnosti do druhej, niekedy zabudnú vypnúť svetlo a inteligentné prepínače sa teraz postarajú o skutočné úspory energie.


 

Príklady dekorácie izieb

Veľký priestor vyžaduje dôkladný dizajn. Dizajn veľkých apartmánov obsahuje veľa nuansy a funkcií, aj keď vám umožňuje aplikovať akúkoľvek neštandardnú myšlienku. Veľa závisí od veľkosti miestnosti, výšky stropu a materiálu steny. Jednou z hlavných výhod trojizbových bytov je ich veľkosť, takže projekt sa môže zamerať na svoju veľkú plochu a nasýtenie miestnosti slnečným svetlom. Treshki sú rodinné apartmány vo väčšine prípadov, takže by mali byť teplé a útulné. V týchto miestnostiach budú pastelové farby, klasické štýly a pohodlný nábytok vyzerať dobre. Na stenách môžete zavesiť obrázky rodinných príslušníkov alebo obrázky, ktoré zapadajú do interiéru (reprodukcie). Presné možnosti dizajnu závisia od zvoleného štýlu dizajnu a funkčného účelu miestnosti.

Hala / chodba

Chodba je prvou izbou, ktorej človek čelí, keď príde domov, takže by mala byť pohodlná a príjemná. Vo veľkých apartmánoch sa zvyčajne nachádzajú skladovacie miestnosti a šatne, takže by ste nemali chodiť chodbou s podlahovými vešiakmi alebo extra nočnými stolíkmi. V blízkosti vstupných dverí môžete dať ševca, ale nie veľkú šatníkovú skriňu. Štvorcové chodby môžu byť vybavené skriňou so zrkadlovými dverami, ktoré opticky zväčšia priestor. Ak je chodba úzka, potom jedna z jej stien môže byť jednoducho ozdobená zrkadlom. To bude vizuálne, aby sa hala priestrannejšie. Aj sála by mala byť vydávaná v svetlých odtieňoch, starať sa o správne osvetlenie. Ak stále chcete dať nábytok do chodby, musíte vziať do úvahy minimálnu pohodlnú šírku chodby - cca 80 cm.

Z nábytku do chodby môžete nainštalovať:

 • obuvnitsu;
 • šatníková skriňa;
 • podnožka;
 • malá úzka pohovka alebo lavička;
 • nočný stolík pre drobnosti (kľúče, okuliare);
 • stoličky;
 • Skladovací regál na dáždniky;
 • taška na stoličky atď.

Obývacia izba

Obývacia izba by mala zaberať najväčšiu miestnosť v byte alebo tú, ktorá má dve alebo tri okná. Mala by byť svetlá priestranná izba, plne ilustrujúca vedúci štýl bytu. Vzhľadom k tomu, že táto miestnosť má usporiadať rodinné stretnutia, musí byť vybavená potrebným množstvom pohodlného a funkčného nábytku, ako aj elektrickým krbom. Obývacia izba je jednou z povinných izieb v apartmáne, ale je možné ju skombinovať s hosťovskou izbou a položiť sklopné pohovky. Aj v tejto izbe sú vhodné knižnice a TV. Okná nemôžu záves alebo zavesiť na ne svetlo priesvitné záclony. V obývacej izbe bude vhodný veľký stropný luster a pár nástenných svietnikov. Stojanové lampy nie sú relevantné vo všetkých interiéroch, takže pred inštaláciou stojacej lampy musíte konzultovať s projektantom. Aj táto miestnosť môže byť ozdobená umelými a skutočnými kvetmi vo váze a hrncoch.

spálne

Spálňa môže byť najmenšia izba v byte, pretože zahŕňa intimitu a súkromie. Malo by byť usporiadané v pokojných, matných farbách, pretože kyslé odtiene môžu byť nepríjemné. Je lepšie zavesiť ťažké závesy na okná, ktoré neumožňujú slnečnému žiareniu prejsť v záclonovom stave.

Len posteľ s kvalitným matracom je vhodná ako posteľ, ak aj v tejto posteli osoba spí sama.

Dokonca aj dobré pevné pohovky majú negatívny vplyv na držanie tela. Posteľ v miestnosti musí byť umiestnená ďaleko od okna a môžete dokonca zatvoriť baldachýn. Ďalšie prevedenie miestnosti závisí od individuálnych preferencií majiteľov. Tu si môžete dať stôl, budoár, stoličku, skrine s oblečením atď. Samozrejme, že by ste nemali nútiť spálňu navyše nábytok, ale táto miestnosť by mala byť funkčná. Pre pohodlie majiteľov, by mali byť dva typy svietidiel: strop (obyčajný luster) a bedside (lampy, nástenné lampy alebo stojanové lampy).

kuchyne

V kuchyni je funkčná miestnosť, ktorá je 80 m2 v apartmánoch, zvyčajne má veľkú plochu. Farba kuchynskej linky by mala byť v súlade s interiérom celého bytu. Ak je bývanie je v klasickom štýle, potom pevné drevené suity s jedálenskou skupinou prírodných materiálov (drevo, keramika, kov, atď) je vhodný do kuchyne. V kuchyni v štýle hi-tech alebo minimalizmu, všetky kuchynské potreby môžu byť ukryté v nástenných alebo podlahových skrinkách. Z odtieňov pre tieto štýly sa hodí chróm, béžová, čierna farba. tj musíte vyzdvihnúť niektoré zaujímavé kúsky a doplnky, ktoré zodpovedajú dizajnu projektu. Ale kuchyňa by mala byť krásna a zároveň funkčná. Všetky dekoratívne predmety musia byť užitočné svojím vlastným spôsobom. Môžete napríklad rezať chlieb alebo zeleninu na štýlových krájacích doskách, pripraviť lahodný pilaf v osobitnom starom kotlíku a pestovať izbové rastliny v zaujímavých nádobách na parapety.

škôlka

Trojizbové apartmány sú často kúpené rodinami s deťmi, preto je dôležitý dizajn detskej izby v treshkah. Pred opravou tejto miestnosti musíte rozhodnúť o počte a pohlaví detí. Treshka umožňuje, aby dve deti mali oddelenú miestnosť, ale rodičia sa často rozhodnú umiestniť ich do jednej. V tomto prípade musí byť škôlka rozdelená do zón. Ak sú deti toho istého pohlavia, potom nie sú žiadne problémy, pretože tieto prvky sa budú môcť ľahko navzájom prelínať, ale pri navrhovaní interiéru pre deti rôzneho pohlavia budú musieť tvrdo pracovať. Po prvé, každé dieťa by malo mať pohodlnú posteľ. Na tieto účely často kladú dvojúrovňové modulárne lôžko, ak existujú dve deti. Po druhé, v detskej izbe by malo byť miesto pre hry a šport. Po tretie, v tejto miestnosti musíte vybaviť pracovisko pracovným stolom. Nemôžete ušetriť na osvetlenie škôlky. Rôzne svietidlá sa hodia tu: strop, stena, podlaha a vstavaný modulárny nábytok.

študovať

Kabinet v trojizbových apartmánoch sa niekedy rozoznáva namiesto dieťaťa alebo obývačky. To sa vykonáva, keď nie sú žiadne deti, alebo keď veľká kuchyňa môže slúžiť ako obývacia izba. Apartmány majú rozlohu 80 m2. stáva sa to pomerne často. Pod kanceláriou si môžete zobrať najmenší z troch izieb. Môžete si dať mäkkú alebo koženú pohovku v ňom, ale to nie je významná časť miestnosti. Hlavným zameraním kancelárie je na pracovisku: písaný (počítačový) stôl a stolička. Musia byť pevné a multifunkčné. Po stranách stola si môžete dať regály s knihami a dôležitými dokumentmi. Úlohou knižnice môže byť čiastočná kancelária. Najlepšie je zariadiť kanceláriu v klasickom štýle a dať kvalitný drevený nábytok, ale veľa záleží na osobných preferenciách majiteľa nehnuteľnosti.

záver

Dizajn trojizbového bytu 80 m2. by mal začať s rozvojom vysoko kvalitných projektových priestorov. V priebehu projektovania sú určené funkčné úlohy miestností a až potom je vykonaná samotná oprava. Zároveň nemožno ignorovať záujmy všetkých členov rodiny. Rôzne izby môžu byť usporiadané rôznymi spôsobmi. Koridor v klasickom štýle je dobre kombinovaný s mladistvým v gotickom štýle, ak do neho vniknú nepriehľadné dvere. Ak chcete, môžete kombinovať rôzne štýly a vytvoriť úplne unikátny interiér bytu. Stačí sa poradiť s dizajnérom v predstihu, takže bývanie nevyzerá alyapisto a chuti. Pri vývoji interiérového projektu je potrebné starostlivo usporiadať farby čo najviac a hľadať podobné riešenia pre byty na internete alebo v tematických časopisoch.

Zanechajte Svoj Komentár