Spálňový dizajn v štýle minimalizmu

Minimalistické interiéry sú dnes najobľúbenejšie. Neexistujú žiadne ďalšie položky, dostatok voľného miesta, veľa svetla. Prísne a lakonické, expresívne a jednoduché prevedenie spálne v štýle minimalizmu je vhodné do všetkých priestorov, vyzerá to jednoducho aj v starých stiesnených bytoch. To sa nelíši nadmerné farebné odrody, ale vyzerá to krásne a veľmi funkčné.

Hlavné črty, charakteristika

Tento dizajn je najvhodnejší pre domov jednej osoby, pár. Ťažké, ale môžete postaviť štýl vo veľkej rodine s deťmi. Hlavné znaky minimalizmu:

 • „skromná“ farebná paleta - zvyčajne sa používa jedna alebo dve, menej často - tri farby. Väčšinou neutrálny - čierny, sivý, biely, béžový alebo svetlý, "čistý" - červený, žltý, modrý;
 • dokončovacie materiály - takmer všetky sú vhodné, ale bez vzoru, nadmerný dekor;
  jednoduchý pohodlný nábytok - pravidelné geometrické tvary, žiadne hladké čiary, detaily textúry sú neprijateľné;
 • osvetlenie je jasné, ale nie je veľa svietidiel. Pouličné osvetlenie je vítané, okná sú veľké, záclony sú takmer vždy neprítomné;
 • nedostatok pohodlia - "správny" minimalistický interiér vyzerá neobývaný, nie je tam žiadny jemný, sladký dekor.

  

Ak chcete jasne vydržať štýl, odmietnuť všetky malé gizmos, suveníry, obrázky, odhadzovanie miestnosti. To všetko sa odstráni v skrini, odkryje maximálne dva alebo tri rôzne objekty v rôznych častiach miestnosti.

Rozsah farieb

V minimalistickom interiéri je najčastejšie jedna hlavná farebná schéma, ktorá predstavuje 60-70% celkovej výzdoby miestnosti, jedna navyše, ktorá zaberá 30-35% priestoru. Zostávajúcich 5-10% sú malé farebné akcenty, ktoré sa vykonávajú v jednom tóne, ich prítomnosť nie je povinná. Plne monochromatická izba je tiež povolená.

Najvhodnejšie kombinácie:

 • snehobiely s čiernym;
 • fialová s grafitovou sivou;
 • čokoláda hnedá;
 • mlieko a káva;
 • bodliak s kamzíkmi;
 • jantárovo-čierna s olivami;
 • kvetinová biela s chrómovou zelenou;
 • množstvo s terakotou;
 • béžová s titánom;
 • mierna oranžová s matným sivým;
 • paradajka červená s prepravnou čiernou farbou;
 • sivohnedá s tmavomodrou;
 • gaštan s ľanovým semienkom;
 • okrov s oceľou;
 • krémová so signálom hnedá;
 • betón s pieskom;
 • bledo fialová s rubínom.

Pri výbere farieb pre interiér, zvážte veľkosť spálne, výška stropu, prítomnosť denného svetla. Pre úzku miestnosť s jedným úzkym oknom smerujúcim na sever alebo na severozápad budú len veľmi svetlé, teplé farby. Ak existuje niekoľko okien, ktoré čelia na juh alebo juhovýchod, strop je vysoký, priestor je obrovský, potom všetky farby sú prijateľné, a tmavé, studené tie sú vhodnejšie.

Materiály, spôsoby konečnej úpravy

Materiály na výzdobu budú vyhovovať tradičným aj moderným - drevom a plastom, kovom a kameňom, sklu a tapetám, farbám a keramike.

Strop je omietnutý, natretý bielou, béžovou farbou - zvyčajne sa zhoduje s farbami so stenami. Napätie často svetlé, zavesené - zrkadlo. Ak to priestor dovolí, výška stropu je vyrobená v niekoľkých úrovniach, ale úhľadne - zbytočné zaplnenie častí je neprijateľné. Steny sú zdobené tekuté, vinylové, papierové tapety. Vyberajú sa monofónne, razené. Dekoratívne sfarbenie je prijateľné, ale je potrebné vyhnúť sa zložitým vzorom, viacfarebným. Ľahká laminátová podlaha, podlahová doska, hladké linoleum, koberec. Keramické obklady, prírodný kameň na podlahu, steny spálne sú zriedka používané - tieto materiály sú veľmi chladné, aj keď sú pokryté kobercom.

Okná sú uprednostňované čo najširšie - do nich preniká veľké množstvo svetla, tvar parapetov nie je významný, ale niekedy sú široké a organizujú tam pracovisko. Dvere sú vyrobené v rovnakej farbe so stenami - spájajú sa s nimi, menej často - kontrastujú s nimi, potom sú zdobené podľa farby podlahy, soklov, textílií.


Pre spálňu, v kombinácii s obývacou izbou, štúdio apartmán, budete potrebovať kompetentné územné plánovanie. Tieto interiéry sú často plánované v podkroví - podkrovné izby s vysokými stropmi, šikmou strechou s panoramatickými oknami, množstvom voľného, ​​riedko obsadeného priestoru.
Zóny sú oddelené:

 • obrazovky, priečky, priečky - sú vyrobené vo farbe stien, mali by vyzerať nenápadne;
 • pódiá, rôzne výšky stropu - nad priestorom na spanie je vytvorený vyšší alebo nižší strop, posteľ je umiestnená na pódiu;
 • inú farbu, podlahový materiál, steny - je dôležité nedovoliť nadmerné „kvitnutie“;
 • kúsky nábytku - nepotrebujú príliš veľa;
 • priesvitné záclony - zriedka používané;
 • osvetľovacie zariadenia - samostatné svetlo pre každú zónu;
 • posuvné dvere - vyrobené z obyčajného alebo elegantného skla, namontované na kovovom ráme.

 

Zároveň je povolené používať niekoľko zónových možností, ale snažte sa nepreťažiť interiér.

Tipy na výber nábytku

Nábytok do spálne - čím jednoduchšie, tým lepšie je modulárny. Mnoho spoločností predáva nábytok pre túto miestnosť naraz v celých súpravách, štandardná súprava obsahuje:

 • posteľ - jedna, jedna a pol, dvojitá alebo "kráľovská" veľkosť;
 • jeden alebo dva nočné stolíky;
 • písací alebo počítačový stôl so stoličkou;
 • rohovú alebo rovnú skriňu;
 • komoda;
 • jedna alebo dve police.

Tieto položky nemusia nevyhnutne potrebovať všetko. Namiesto objemných nočných stolíkov, police sú pripojené k hlave postele, toaletný stolík môže byť dobre napísaný v rovnakom čase, pre prácu s notebookom, oblečenie dokonale zapadajú do jednej skrine, zásuvky a sekcie sú usporiadané pod posteľou na posteľnú bielizeň, knihy a iné veci. Ako možnosť - v spálni je len široká posteľ a oproti nej je úzka konzola pod TV s plochou obrazovkou so zásuvkami v dolnej časti.

Zóna šatníka je veľká alebo malá šatníková skriňa zdobená zrkadlom plnej dĺžky a zrkadlo je upevnené nad stolom. Lôžko je prípustné okolo, ale nemalo by mať žiadne ďalšie detaily, ako sú kované "šnúrky", vyrezávané čelo, pozlátenie. Počítačový stôl, stolička potrebná čo najjednoduchšia, ale pohodlná. Všetky skladovacie boxy nemajú efektné kľučky, ktoré sa otvárajú jednoduchým stlačením prednej časti.

Z materiálov vhodné drevo (dub, buk, hrab, orech, javor, borovica, smrek, breza, wenge atď.), MDF, drevovláknitá doska, drevotrieska, preglejka, plast, kov. Všetky zariadenia sa zhodujú vo farbe s okolitým interiérom, akoby sa v ňom rozpúšťali, alebo boli kontrastné.

 

V detskej spálni je všetko rovnaké, ale je tu viac miesta na uskladnenie hračiek, najmä ak existuje viac ako jedno dieťa. Krabice pod posteľou, v prítomnosti dvojpodlažných lôžkových častí, sú usporiadané v krokoch vedúcich nahor. Zaoblené rohy sú povolené tu - výhradne z bezpečnostných dôvodov.

osvetlenie

Svetlo tu vyžaduje veľa, je vhodnejšie byť jasné, ale v oblasti kotviska by mala byť regulovaná - mala by byť pridaná a znížená stlačením tlačidla. Každá zóna je vyrobená s vlastným svetelným zdrojom plus centrálne stropné svietidlo, ktoré je vyrobené čo najjednoduchšie - viacpodlažné lustre s plochým objemom sú úplne neprijateľné. Najlepším riešením by boli reflektory namontované v zavesenom strope.

Šatňa sa skladá z jednej alebo dvoch svietidiel, ktoré sú namontované priamo na skrini alebo v jej blízkosti, zrkadlo nad toaletným stolíkom je tvorené „make-upom“ - orámovaným LED páskou pozdĺž obrysu, so štyrmi alebo šiestimi samostatnými malými lampami s otočnými mechanizmami. Je povolená aj jedna lampa-podprsenka nad ňou. Nad manželskou posteľou je svetlo vyrobené z dvoch strán - nad nočnými stolíkmi; Pracovisko s počítačom, písací stôl osvetlí čo najjasnejšie. Detská izba je v celom rozsahu rovnomerne osvetlená, stropné svietidlá sú vybavené ochranou proti otrasom.

 

V prítomnosti plafondov sú vyrobené z najjednoduchšej formy, zásuvky, vypínače, a ak je to možné, skrývajú sa za nábytkom alebo sú vyrobené v rovnakej farbe ako steny.

Dekor, doplnky, textil

Textílie pre minimalistický interiér sa nevyznačujú osobitnou paletou farieb. Prehoz na posteľ je zladený vo farbe so závesmi, kobercom alebo s akcentom. Vankúše budú jasným prízvukom - nie viac ako dve alebo tri sú dosť odlišné, ale vhodnejšie je kombinovať ich tvar. A prehoz, posteľná bielizeň a všetky vankúše sú preferované jednofarebné alebo s jemným, nenápadným vzorom. Okná sú takmer vždy ponechané bez záclon, ale ak potrebujete nejakým spôsobom zatvoriť otvor, použijete rolety, žalúzie, zriedka - jednoduché rovné závesy namontované na strop, presahujúce presne k podlahe.

Koberec je vybraný jednohlasý, skôr veľký - v štúdiovom apartmáne oddeľuje priestor na spanie od zvyšku miestnosti, v bežnej miestnosti, ktorá spája okolo seba všetok nábytok. Malý koberec vyzerá zle - ako keby si vlastník izby nemohol dovoliť nič viac. Nemalo by byť príliš veľké - na steny by malo byť desať až dvadsať centimetrov.

Obrázky na stenách v minimalizme sú možné, ale len v najjednoduchších obdĺžnikových alebo okrúhlych rámoch alebo bez nich. Budú to obrazy abstrakcionistov, kubistov, modernistov alebo „samoobslužné“ kresby v primitívnom štýle. Povolené jeden alebo dva črepníkové rastliny na parapete, ako napríklad kaktusy, majú často najjednoduchšiu formu. V detskej izbe môžu byť veľké hračky na významných miestach.

Na závesy nie sú povolené rôzne čipky, flounces, valances. Posteľ je vyrobená listom na elastickom páse, čo je najjednoduchšia deka.

záver

Minimalistický interiérový dizajn spálne je štýlový, s prvkami luxusu alebo veľmi rozpočtu, ale zároveň krásny. Projekt každej miestnosti v štýle minimalizmu je ľahké kresliť vlastnou rukou - je tu málo prvkov, dokončovanie je pomerne jednoduché. Ale ak hovoríme o plánovaní priestorov komplexného tvaru, podkrovia, je lepšie požiadať o pomoc od profesionálnych interiérových dizajnérov.

Zanechajte Svoj Komentár