Dekoratívne stromy do-it-yourself: nápady a workshopy

Okrasné stromy sú považované za dôstojnú výzdobu domu. Sú vhodné do každého interiéru, stačí premyslieť farebnú schému, ktorá zapadá do hotového projektu. Okrasné stromy nevyžadujú špeciálne podmienky údržby a starostlivosti. Nemusia byť napojené, pretože sú to umelé rastliny. Tieto dekoratívne predmety sú voľne predávané v obchodoch, ale je lepšie robiť topiary vlastnými rukami. Bude to trvať nejaký čas, aby to, ale nakoniec dostanete jedinečný dekoratívny strom, ktorý dokonale zapadá do existujúceho interiéru miestnosti. A je lepšie stavať topiary sami, pretože podľa čínskeho starovekého učenia Feng Shui tento strom prináša radosť do domu. Vytvorenie dekoratívneho stromu, človek účtuje. Podľa legendy môže topiary priniesť šťastie len svojmu tvorcovi.

Topiary: história vzhľadu a významu v modernom interiéri

Slovo topiary alebo topiary pochádza z pojmu "topia" - okrasná záhrada. Koncept pochádzal zo starovekého Ríma a znamenal vyrezané koruny stromov alebo kríkov rôznych postáv. Staroveká rímska civilizácia zanikla, ale katolícka cirkev zdvihla nápady, aby krásne ozdobila záhrady. Potom topiary vstúpil do vysokého života. Prekvitali v 17. storočí: vtedy sa okrasné stromy objavovali v sídlach štátnych panovníkov, vč. av Ruskej ríši. Potom na ne zabudli, ale v XX storočí sa topiary opäť stal populárnym. Teraz už nezdobili záhrady a steny palácov a zasadili sa do kvetináčov. Dnes topiary už nie je zasadená. Môžu byť vyrobené z akéhokoľvek materiálu. Topiary robil najbizarnejšie tvary a farby, často dosť kontroverzne kombinujúce materiály. Na rozdiel od nich sa nazývajú stromy šťastia, pretože si myslia, že prinášajú radosť do domu. Môžu byť vyrobené z:

 • kávové zrná;
 • vlašské orechy;
 • Smrekové kužele;
 • slama;
 • cukrovinky;
 • obrúsky;
 • hodvábne stuhy;
 • plastové vrecia atď.


    

Ako začať s montážou dreva

Zostavenie topiary musí začať plánovaním vzhľadu budúceho stromu šťastia a nájdením správnych častí. Vzhľad topiary je určený štýlom interiéru, pre ktorý je vyrobený. Na začiatok existujú materiály potrebné na vytvorenie základne stromu. V každom prípade budete potrebovať pásku, lepidlo, farebný papier, penu, penu atď. Zoznam častí je obmedzený len predstavivosťou tvorcu. Po zozbieraní potrebných vecí môžete začať vytvárať topiary. Po prvé, trup je zostavený, pretože Je to základ topiary. Okrem toho sa musí nielen posilniť, ale aj natrieť lakom alebo farbou. Potom je jeden koniec kmeňa pripevnený k hrncu, kameňu alebo umývadlu a na druhý visí guľa, ktorá sa neskôr stane korunou stromu šťastia. Pre lepenie všetkých častí topiary je najlepšie použiť lepidlo.

nadácie

Stavať základ stromu šťastia, všetko, čo je v tomto okamihu, je na dosah ruky. Ak chcete vytvoriť základ z novín, na začiatku ich treba dôkladne zmrštiť a až potom vytvoriť guľu podľa daných parametrov. Noviny sa deformujú a pevne pritlačia a potom sa obalia páskou. Základ môže byť tiež z novinových výstrižkov, ale v tomto prípade by mali byť zložené v plastovom vrecku. Ak potrebujete urobiť malú základňu čalúnenia, musíte ju najprv napichnúť do ponožky alebo pančuchy, potom dať potrebný tvar a pevne navinutý niťami na šitie. Je ešte lepšie, aby táto pena základňa, pričom obyčajné obaly z domácich spotrebičov. Ale pena sa rozpadá, je nepohodlné ju navíjať do gule, takže tento základ nie je príliš populárny. Okrem vyššie uvedeného môžu byť základom topiary tieto materiály:

 • polyuretánová pena;
 • pletacie nite;
 • papierová hmota atď.

kufor

Kmeň stromu šťastia spája základňu s korunou, takže musí byť silný a stabilný. Vo svojej úlohe môže pôsobiť obyčajný drôt, fixné umelecké pásky, motúzy alebo plasty. Pre realizovateľnosť výrobku môže byť tento kmeň zhotovený z drevenej vetvy alebo prameňa. Ale najprv, táto vetva by mala byť vyčistená od kôry, pokryté lakom a škvrny. Ak sa vyrobí nízka topiary, potom ako stonka si môžete vziať tyčinku zo zmrzliny, zošitej spolu na sushi alebo drevené špajdle. Farba a typ stonky závisí od základného materiálu a korunky. Pre topiariya s kávovými zrnami vhodnými bielymi alebo hnedými. Zakrivený kmeň pre európsky strom môže byť vyrobený len z drôtu. Môžete tiež vziať akýkoľvek materiál, ktorý je približne vhodný pre vrchný valec, ozdobte ho a nalejte do omietky.

koruna

Pre výrobu korunky topiary fit absolútne všetky materiály, ktoré sú v súčasnej dobe po ruke. Za týmto účelom si môžete vziať papierové obrúsky, vlnitý papier, zložené origami, nylonovú pásku atď. Potom musí byť korunka ozdobená. Ak to chcete urobiť, vezmite si šišky, skutočné mušle, kávové zrná, umelé kvety atď. Koruna je hlavným prízvukom stromu šťastia, preto by sa k jeho dizajnu malo pristupovať veľmi vážne. Kmeň a stánok len zdôrazňujú všeobecnú tému topiary, takže je vhodné najprv rozhodnúť o materiáli pre korunu, a až potom postaviť zvyšok stromu. Ale príliš veľká korunka topiary nemôže vydržať, takže by nemal byť preťažený. S niektorými prvkami môžete ozdobiť len stojan stromu šťastia.

podpora

Ako stojan na topiary, môžete si vziať obyčajný kvetináč, veľký plochý kameň alebo železo vedro, ozdobiť je pekne a dať ich pod korunu. Výzdoba stánku stromu šťastia môže byť akákoľvek. Je zdobená technikou decoupage, zdobená čipkou alebo svetlými neobvyklými handrami. Na stojan môžete nalepiť kamene, mušle a umelé kvety. Tento prvok topiary je sémantickým pokračovaním koruny, takže jej dizajn musí byť založený na existujúcich prvkoch dekoratívneho výrobku. Ak je strom navrhnutý v námornom štýle, potom budú vhodné mušle a viacfarebné kamienky, a pre topiary v romantickom štýle budú potrebné čipky a srdiečka z farebného papiera. Veľkosť koruny stromu by mala byť väčšia ako jeho stojan, takže kompozícia vyzerá harmonicky.

Dielne na spracovanie dreva

Robiť svoj vlastný topiary je jednoduché. Nemusíte mať umelecký vkus ani vzdelanie dizajnéra. Ideálny strom šťastia je zdobený intuitívne z dostupných materiálov. Existuje mnoho workshopov na internete na túto tému, niektoré z nich sú uvedené nižšie, ale tieto pokyny by ste nemali postupovať krok za krokom. Feng Shui Topiary rýchlo a efektívne aktivuje akýkoľvek sektor bytu alebo domu, okamžite ho naplní potrebnou energiou. Ale pre správnu prevádzku je potrebné ju ozdobiť potrebnými prvkami. Ak chcete normalizovať rodinné vzťahy, mali by ste držať jasper alebo amazonit na topiary stojan. Vyliezť na kariérnom rebríčku pomôže stromu s tigerovým okom, charoite alebo tyrkysom. A na zlepšenie celkovej finančnej situácie, musíte ozdobiť topiary s prúdom alebo sokol oka.

Z kávových zŕn

Pre tento topiariya je potrebné vziať vysoko kvalitné veľké kávové zrná a nalepiť ich na základňu za korunku, položiť ju do stredovej tyče. Lopta je úplne lepená. Ak to chcete urobiť, je lepšie vziať lepiacu pištoľ, aj keď môžete bez nej použiť obyčajné lepidlo z trubice. Keď je guľôčka úplne zapečatená, odoberie sa plastová trubica, ktorá sa po celej dĺžke prilepí obojstrannou páskou, pričom sa vráti z oboch okrajov 2-3 cm a na lepiacu pásku sa nalepí saténová stuha, tkanina alebo vlnitý papier požadovanej farby. Potom je potrebné zriediť alabaster a naliať zmes do hrnca alebo železnej nádoby. Potom vložia kmeň do tejto zmesi a čakajú, kým alabaster nestvrdne. Po vytvrdnutí zmesi sa jej povrch rozprestrie kávovými zrnami v 2 - 3 vrstvách. Na samotnom kmeni je na vrchu nalepená hotová koruna.

    

Výsledný topiary môže byť ozdobený elegantným lukom alebo šperkami.

Kužeľov

Topiary z kužeľov sa vyrába vlastnými rukami podľa podobnej schémy. Malé borovicové polootvorené kužele sa lepia na penovú guľu s malými odstupmi od seba. Ak sú medzery príliš veľké, môžu byť naplnené žalúdkami alebo gaštanmi. Pre dodatočnú fixáciu prvkov môžete použiť zlaté alebo hnedé nite. Na výrobu kmeňa je potrebné spojiť niekoľko (až 10) bambusových špajdlov, zabaliť ich hustou bielou alebo hnedou niťou a ponechať otvorené plochy pozdĺž okrajov tyčiniek. Potom musíte alabaster zriediť vodou alebo odobrať hotovú cementovú zmes, naliať ju do kvetináča a vložiť kmeň stromu do základne. Keď zmes stvrdne, je ozdobená ihlami alebo sisalom, k trupu je pripevnená plne ozdobená stromová koruna šťastia a hrniec je zdobený saténovou alebo čipkovou stuhou.

    

Od saténových stuh a iných tkanín

Ako základ pre topiriya zo saténových stuh, môžete si vziať penovú guľu alebo guľôčku z pokrčený noviny, upevnené s hrubými niťami namočenými v PVA lepidlo. Potom musíte vziať saténové stuhy akejkoľvek farby, otočiť do malých kotúčov, pred-ohýbanie pásky v pravom uhle. Je potrebné niekoľkokrát ohýbať saténovú stuhu, až kým sa neskončí jej dĺžka. V dôsledku týchto opatrení by mal dostať ruže bud. Na konci výroby je potrebné šiť všetky plátky tenkou hodvábnou niťou na základni. Počet takýchto ruží je určený veľkosťou základne. Zvyčajne vyžaduje 20-30 kvetov. Potom ozdobia korunu topiary. Ako stonka pre takýto strom, môžete si vziať obyčajný ratolest, a použiť hlinený kvetináč na stojan. Stojan a kmeň stromu je potrebné ozdobiť elegantné zelené listy saténové stuhy alebo hodváb.

    

Vlnitý papier

Najprv musíte mať guľatý penový loptičku. Potom musíte urobiť ruže z vlnitého papiera. Ak sú veľmi veľké, potom tam bude veľa voľného priestoru medzi kvetmi, ktoré budú musieť byť uzavreté s niečím, takže je lepšie, aby tieto ruže médium. Na jednej malej topiary budete potrebovať 35-45 ruží. K tomu je lepšie vziať papier rôznych farieb, aby sa ďalej striedať odtiene ruží na topiary. Kmeň pre strom šťastia môže byť vyrobený z tradičných sushi palíc, a môžete použiť obyčajný penový plast ako základný náter. Alabaster je ťažké vyrobiť, a polystyrén je ľahko nájsť. Prvýkrát by sa mal vložiť len valec do peny. Zároveň je potrebné ozdobiť korunu, nalepiť ruže chaotickým spôsobom. Potom je koruna pripevnená k trupu a topiary je považovaná za pripravenú. Ak je to žiaduce, pôda v hrnci šíri umelú trávu a kmeň stromu je zdobený jasným lukom.

Topiary v morskej téme

Morský strom šťastia môže byť vyrobený z materiálov prinesených z mora: kamienky, mušle, sušené kraby a perly. Mali by prelepiť nad základňu koruny topiary. Ak sú mušle a kamienky malé, priestor medzi nimi môže byť zdobený sisal, umelé hviezdice a remeslá solené cesto na morské tému. Pri vykonávaní vrchného valca je lepšie vziať sushi paličky zdobené bielymi, modrými alebo pieskovými saténovými stuhami. Ako stojan na strom šťastia by mal mať biely kvetináč, ktorý môže byť zdobený umelými perlami, čipkou a malými figúrkami soľného cesta. V tomto hrnci musíte naliať alabaster a vložiť topiary stopku do tejto alabaster zmesi. Sisal vlákna, morské kamienky a mušle môžu byť umiestnené na hornej strane mrazené výplne.

Peniaze Topiary z mincí a účtov

Tento topiary je zvyčajne vyrobený z falzifikátov, ale pre doprovod môžete pripojiť skutočné mince na korunu stromu alebo stojan. Samozrejme, že je lepšie používať nie obyčajné, ale vzácne, staré alebo cudzie mince. Ak chcete začať, každý účet musí byť zložený na polovicu, mierne pohyblivé hrany, a potom zloženie obálky z neho, zabezpečenie nerovné hrany s obojstrannou páskou. Počet účtov závisí od veľkosti základnej gule, ale tradične vyžaduje približne 20-25 účtov. Kmeň stromu peňazí môže byť vyrobený z vetvičiek alebo tyčiniek na sushi, a ako stojan si môžete vziať cache-pot. Na vonkajšej strane môžete ozdobiť hrnce špeciálnym samolepiacim papierom s obrazom peňazí alebo čipky. Alabaster sa naleje do samotného hrnca, sud sa do neho vloží a čakajú na jeho vyschnutie. Potom je pôda topiary rozložená mincami, pilinami alebo ozdobnými kameňmi.

    

Zo sušených kvetov a prírodných kvetov

Sušené kvety strom je pomerne jednoduchý. Môžete ozdobiť základňu pre korunu topiary so sušenými kvetmi a zažltnuté listy, ale kvety a listy vziať na tento účel musí byť silný a hustý, inak sa jednoducho rozpadne počas práce. Sušené kvety sú upevnené priamo na penovú guľu. Vezmú zakrivenú vetvičku z ulice ako kmeň a obyčajný hlinený hrniec sa zmení na stojan. Nádoba vo vnútri je naplnená alabasterom, predtým upevňujúcou vrchný kmeň. Tento kmeň je vložený do hotovej korunky stromov a sušený alabaster je ozdobený suchými listami a kvetmi. Čerstvé kvety topicals sú zvyčajne vytvorené profesionálne kvetinárstvo, ale môžete skúsiť, aby to doma sami. K tomu, aby púčiky ruží, harmančeka kvety, ľalie alebo chryzantémy, správne a opatrne odrezať ich semená a pripojiť k základni koruny. Zvyšok metódy výroby stromu šťastia a dekor hrniec pre topiary je podobný jeho výrobe sušených kvetov.

    

Korálky, kamienky a iné kryštály pri výrobe dreva

Skôr ako začnete robiť topiary, musíte nakresliť diagram a obrázok. Koruna stromu šťastia môže byť obyčajná viacfarebná guľa alebo kombinácia nezvyčajných textúrovaných výrobkov. Korálky sú veľmi malé, takže nie je pripojený k základni korunky jeden po druhom. Na tento účel sa odoberá tenká niťová niť, na ktorej sa nanášajú korálky určitej farby a textúry. Drôt je trvanlivý a môže si zachovať svoj tvar, takže vrch horného okraja môže byť premenený na celý kvetinový záhon korálok. Koruna sú tiež pripevnené k základni koruny na stuhe. Korálky a kamienky by mali zdobiť kmeň stromu (obyčajné sushi palice) a stáť. Ako stojan, môžete si vziať elegantný kvetináč, železo vedro, veľký kameň, alebo len omietky hmoty na mreží, ktorý je potom maľoval v požadovanej farbe. Potom hrniec pre topiary musí byť ozdobený korálkami.

Výroba bonsai dreva

Bonsai je orientálne umenie pestovaných miniatúrnych kópií pravých stromov. Pre pestovanie vo forme bonsai vhodné hloh, granátové jablko, kalamondín, atď. Ale pre výrobu, skôr než pestovanie okrasných stromov, je lepšie zbierať alebo kúpiť hortenzie kvetenstvo. Zhromaždené kvetenstvo treba dobre vysušiť 5-6 hodín. Potom kvety hortenzie musia byť upevnené na samostatných vetvách a háčikoch, ktoré sú potlačené z opačnej strany penovou guľôčkou. Tieto západky môžu byť nahradené trojžilovým vodičom. Potom v nádobe pripravenej pod stromom (šalátová misa, popolník, hrniec) musíte opatrne naliať do omietky. Potom je potrebné vložiť bonsai základňu do strednej časti nádoby a výslednú zmes zafixovať zmesou sadry a PVA (hustá konzistencia kyslej smotany), pričom súčasne zaistí trup a vetvy. Potom musíte celú konštrukciu osušiť do 24 hodín. O deň neskôr je potrebné maľovať kmeň stromu akrylovou farbou alebo okrom.

    

Po vysušení môžete bonsai ozdobiť zelenými dekoratívnymi prvkami.

záver

Dekoratívne stromy vlastnými rukami dokážu ozdobiť akýkoľvek interiér. Môžu byť vyrobené z akéhokoľvek šrotového materiálu: nite, saténové stuhy, šišky alebo mušle. Tiež šťastie stromy sú vyrobené z čerstvých kvetov, ale takéto skladby nie sú vždy získané non-profesionáli. Oni sú zvyčajne vyrobené pre kvetinárstva pre svadby. Koniec koncov, ich dizajn vyžaduje nielen pevne upevniť korunu stromu šťastia, ale aj správne pripraviť použité kvety. Ak rezáte kvetinu nesprávne alebo ju usporiadate s nepriateľskou rastlinou, rýchlo uschne a topiary stratí svoj štýlový vzhľad. Topiary alebo bonsai sú vhodné na zdobenie obývacích izieb, spální alebo detí. Budú dopĺňať nezvyčajné dizajnérske rozhodnutia a urobia z týchto priestorov útulné a pokojné. A podľa Feng Shui, správne umiestnenie a štýlové dekorácie topiary prinesie šťastie, zdravie a bohatstvo do domu!

Zanechajte Svoj Komentár