Tiffany farba v interiéri: odtiene a kombinácie

Tiffany odtiene sú najobľúbenejšími zástupcami tyrkysovej škály. Jasný a prekvapivo jemný zároveň dokáže premeniť akýkoľvek nudný interiér za nepoznateľné. Len pár šťavnatých nebeských ťahov pomôže zabudnúť na únavu a úzkosť, rozveseliť sa ráno a dobiť batérie na celý deň. Veľkolepé a výrazné odtiene zmäkčujú agresivitu jasných "susedov", čím zdôrazňujú pokoj a jemnosť neutrálnych farieb. Farba Tiffany v interiéri je skvelou voľbou pre milovníkov sviežosti, mládeže, čistoty.

Tiffany Farba: História, charakteristika a opis farby

Bledomodrý odtieň s nazelenalým odtieňom je farbou podpisu spoločnosti Tiffany & Co. Bola zapísaná pod číslom 1837 a spolu s krabicou zviazanou bielym saténovým pásom je súčasťou ochrannej známky. V roku 1837, spoločnosť prvýkrát použil teraz slávny Blue Box pre balenie šperkov. Jemné tyrkysové boxy dostali vážnu úlohu - zvýšiť uznanie značky. Splnili svoje poslanie o 100% a nakoniec sa stali vizitkou spoločnosti. O niekoľko rokov neskôr sa objavil prvý produktový katalóg značky s krytom rovnakej farby.

Tiffany balenie krabice nie sú o nič menej populárne a žiaduce ako ich obsah. Tam je podmienka - pôvodné krabice sa nepredávajú samostatne, a môžu byť prijaté len spolu so šperky. Advokáti spoločnosti sú vždy v pohotovosti, v neustálej pripravenosti bojovať proti nezákonnému používaniu farieb a samotnej krabici.

    

Odtiene a hlavné rozdiely oproti iným podobným farbám

Farba Tiffany má mnoho tvárí. Zástupcovia palety sa líšia v stupni prevahy bielej alebo modrej. Medzi nimi sa nachádzajú aj jemné neba-modré farby a bohaté akvamarínové tóny. Niekedy sa "rodina" Tiffany pripisuje odtieňom mäty, farbe pruskej modrej, vajíčkam drozdu alebo akvamarínu. Ale to všetko sú len blízki „príbuzní“ slávnej značky značky.

    

"Ten" odtieň je kombináciou bielej a modrej s prídavkom striebra a trochou zelenej. Malé množstvo bylinnej farby vám umožní urobiť farbu prirodzenejšou a teplejšou, nie vedúcou k nazelenalému alebo úprimne modrej škále. Preto v interiéri vyzerá šťavnatá a svieža a zároveň nepridáva výzdobu chladu. Vzhľadom k množstvu bielej v zložení, tieň neabsorbuje svetlo, na rozdiel od tmavších tyrkysových zástupcov palety, ale namiesto toho to odráža. Dekorácie v slávnych farbách potrebujú dobré osvetlenie, ktoré pomôže lepšie odhaliť prednosti farby. Aby nedošlo k skresleniu tieňa vo večerných hodinách, musíte použiť halogénové alebo LED lampy s bielym svetlom.


    

Harmonické kombinácie

Farba Tiffany má mnoho výhod a jednou z najvýznamnejších je jej univerzálnosť. Vďaka spojeniu studenej modrej a teplej zelenej farby pôsobí tieň ako plnohodnotný účastník, ba dokonca "sólista" rôznych farebných "súborov".
Varovanie! Najobľúbenejšími partnermi v tieni Tiffany sú snehovo biele, perlové, strieborné, rôzne odtiene béžovej, kávovej, šedej. Jasný „splash“ modrej osviežuje neutrálny gamut, čím sa stáva ešte jemnejším a atraktívnejším.

Vyzerá to zaujímavá kombinácia s kontrastnými odtieňmi na bielom, béžovom alebo sivom pozadí. Červená a oranžová v malých dávkach zdôrazňujú bohatstvo tyrkysovej, pomôžu vytvoriť výnimočný a odvážny interiér. Najpozitívnejšia kombinácia Tiffany - so žltou. Kombinácia týchto odtieňov prebúdza predstavivosť, maľba vo fantázii slnečné pláže, svetlé exotické ovocie, morské priestory. Zlato a striebro, ako vzácny rám, rám tyrkysové prvky, vytvára pocit luxusu a rafinovanosti. Kombinácia s farbou tmavej čokolády vám umožňuje vytvoriť ušľachtilé kombinácie, ktoré sú vhodné v ženskom aj mužskom interiéri. Čierny sa tiež nestal persona non grata. S šikovným použitím môžete s ním vytvárať odvážne a štýlové kombinácie. Spojenie týchto tyrkysových a čiernych vyzerá obzvlášť výhodné na bielom pozadí.

    

Použitie farieb v štýloch

Jemné odtiene Tiffany budú harmonicky zapadať do každého interiéru. Obzvlášť často sa používajú v morskom a stredomorskom dizajne, ale toto nie je jediné štýlové riešenie pre túto paletu. Farba je v týchto smeroch celkom vhodná:

  • Art Nouveau - rafinovaný tyrkysový nábytok s ozdobnými fantáziami bude vynikajúcim zameraním na neutrálnom pozadí;
  • klasické - modrastozelené stenové panely v kombinácii s bielym štukom a vynikajúcim doplnkom dodajú miestnosti jemnosť, zmäkčia závažnosť klasických foriem;
  • High-tech - ideálna voľba pre moderný mestský interiér - lesklé tyrkysové prvky, farbené chrómovanými detailmi, vyzerajú veľmi pôsobivo a sú relevantné;
  • Škandinávsky - hlavnou úlohou tohto štýlu je chytiť a zachrániť čo najviac svetla. Preto je potrebné vniesť do interiéru čo najviac jasných reflexných povrchov. Pre návrh stien je povolené používať len tie najjemnejšie - bielené Tiffany farby. Jasnejšie a nasýtenejšie "zástupcovia" palety absorbujú svetlo. Pre nábytok, to je tiež stojí za to vybrať pastelové neba modrej farby, ale niekoľko svetlých akcenty sú tiež celkom prijateľné;
  • Provence - Tiffany farba je jednoducho vytvorená pre jemné rustikálne interiéry. Tento odtieň vyzerá neuveriteľne organicky vo výzdobe stien, čalúneného alebo skriňového nábytku, textílií a doplnkov;
  • pop art - svetlé výnimočné interiéry budú veľkolepejšie len vďaka tyrkysovým interpersingom.


    

Použitie v interiéri

Nemali by ste predpokladať, že mäkké modré farby sú vhodné len pre kúpeľňu. Tento stereotyp vznikol v dôsledku spojenia s vodou. V skutočnosti, tieto odtiene v rôznych stupňoch, bude vhodné v každej miestnosti bytu. Hlavnou vecou je vziať do úvahy zvláštnosti farby a vybrať si pre ňu spoločníkov správne. Zvážte možnosť použitia odtieňa Tiffany v rôznych miestnostiach.


    

V obývacej izbe

Obývacia izba - spoločný priestor v dome, kde ide celá rodina. Preto pri výbere farieb je potrebné brať do úvahy názor všetkých domácností. Ideálne, ak v miestnosti dominujú neutrálne farby. Iba pár svetlomodrých akcentov môže drasticky zmeniť priestor, premeniť monochromatickú matnú miestnosť na objekt pýchy dizajnéra. Portieres, deky, mäkké pouf, dekoratívne sviečky vám pomôžu vytvoriť jemné a útulné hniezdo pre vás a vašich blízkych.

Ak sa modro-zelená gama nudí, môžete rýchlo zmeniť interiér bez úpravy povrchu. To bude stačiť nahradiť nepríjemné dekor a miesto nové farebné akcenty.

    

V kuchyni

Existuje niekoľko spôsobov, ako predstaviť Tiffany farbu do interiéru kuchyne. To môže byť maľované steny alebo strop, kuchynská zástera a samotný set. Svetlý panel pozdĺž pracovnej plochy, orámovaný radmi bielych skriniek, vyzerá neuveriteľne elegantne a slávnostne. Odtieň môže byť prítomný na fasádach, úplne alebo čiastočne v modrej farbe. Možno kombinácia dvoch odtieňov, napríklad dvere spodného radu - tyrkysové, a top - biela alebo svetlo šedá. Lesklé povlaky sú ideálne pre moderné trendy v dizajne. Pre upokojené interiéry - drevené, umelo starnúce verzie. Originálne riešenie - domáce spotrebiče tienenie Tiffany, zabudované do bielej kuchyne. Napríklad tyrkysová chladnička, rúra, extraktor. Tvrdil, že všetky odtiene modrej redukujú chuť k jedlu. Pre niektorých je to funkcia so znamienkom mínus. Ocení to tí, pre ktorých je dôležité kontrolovať kalórie. Ale aby sme povedali pravdu, krásne podávaný stôl a šikovne varené jedlo s väčšou pravdepodobnosťou povzbudí chuť obyvateľov modrastozelenej kuchyne.


    

V spálni a detskej izbe

Spálne a detské izby - izby, kde je vhodné používať mäkkú tyrkysovú farbu, ako nikde inde. Vzduchové oblaky bielych listov na tyrkysovej posteli sú neuveriteľne jemnou a malebnou kombináciou. Romantické fialové doplnky dodávajú do izby kúzlo. Takáto paleta je zvlášť vhodná na zdobenie budoáru malej princeznej alebo vnútra rodičovskej spálne. V chlapčenských apartmánoch je lepšie použiť kombináciu tyrkysovej so sivou, kávou, červenou alebo oranžovou. Čokoládové a vínové odtiene v kombinácii s akvamarínom budú informovať o závažnosti interiéru mužskej spálne. Teenager určite ocenia škvrny čiernej v celkovom tyrkysovom gamute. Fanúšikovia jasných farieb budú chcieť nasýtiť situáciu odtieňmi všetkých druhov tropického ovocia. Je len dôležité, aby sa toto opatrenie dodržalo. Spálňa je primárne miestom na odpočinok a spánok a dizajn dúhy môže rušiť správnu relaxáciu.


    

V kancelárii

Miestnosť, v ktorej musíte pracovať často a po dlhú dobu, nebude narušená povzbudzujúcimi tónmi farby Tiffany. Ale neobracajte pracovný priestor na romantické marshmallow "kráľovstvo". Príslušenstvo prísnej a vyhradenej formy pomôže zabrániť nadmernému skrášleniu. Situácia by mala prispieť k koncentrácii, prispôsobiť sa pracovnému postupu. Stačí zadať pár doplnkov - vázu, stolnú lampu, sošku, organizátor, zavesiť na okná jemné tyrkysové závesy a ozdobiť podlahu kobercom rovnakého odtieňa.


    

V kúpeľni

V WC miestnosti tyrkysové odtiene vyzerajú obzvlášť organické. Farba môže byť obsiahnutá v interiéri s dekoráciou, nábytkom alebo doplnkami. Na steny sa hodia dlaždice, plastové stenové panely svetlomodro-zelených odtieňov. Strop sa dá natiahnuť. Sklenená umývadlová farba Tiffany zvýrazní interiér. Odtieň možno zadať pomocou tyrkysových textílií do kúpeľne - koberce, župany, uteráky. Modrozelené plastové kelímky na zubné kefky, mydlové riady, žinky, kôš na bielizeň, záclona do kúpeľa budú vyzerať mimoriadne pôsobivo a sviežo. V záchode môžete nainštalovať kryt na toaletu rovnakej farby, držiak na papier, kefu. Ak sú tieto dve miestnosti kombinované, je potrebné dodržiavať jeden štýl. Samonivelačné podlahy Aquamarine a celkový dizajn stien pomôžu zjednotiť priestor.


    

Farba v nábytku, v textíliách a dekoroch

Farba zvolená ako akcent by sa mala nachádzať v interiéri aspoň 3 krát. Je potrebné spojiť rôzne prvky súboru do uceleného celku. Ak si vyberiete tyrkysové závesy, nemali by vyzerať ako mimozemský prvok v šedom alebo bielom interiéri. Preto je potrebné zvoliť príslušenstvo rovnakej farby - dekoratívne vankúše, koberec, podlahový koberec. Tyrkysový nábytok vyzerá veľkolepý v pokojnej, neutrálnej atmosfére. Pohovka alebo šatníková skriňa v Tiffany farbe získajú maximálnu expresivitu proti bielej alebo šedej stene. Môžete si kúpiť tyrkysový toaletný stolík alebo nočný stolík, ozdobiť nábytok mäkkým modrým obrúskom, alebo zdvihnúť neslávny šperkovnicu. Foto rámčeky a zrkadlá rovnakej farby, lampy, kvetináče vyzerajú skvele. Akvamarínový kufrík na notebook prinesie do pracovného priestoru dotyk veselosti. Pomôže technickému zariadeniu dokonale zapadnúť do interiéru a chrániť ho pred mechanickými vplyvmi.

    

Vo farbách Tiffany rozhodujú nielen bežné interiéry v rezidenčných apartmánoch. To je jeden z najobľúbenejších odtieňov pre dekoratívne sály pre svadby. Stoly zdobené mäkkými tyrkysovými obrusmi v kombinácii so snehovo bielymi doskami a krištáľovými sklami na pozlátených nohách vyzerajú jednoducho magicky. Ďalšou možnosťou dizajnu pre stoly je použitie tyrkysového riadu, pohárov na víno, držiakov na obrúsky, váz. Trblietavé príbory a neha bielych kvetov robia obraz skutočne báječným a luxusným.

Dodržiavanie jednotnej farebnej schémy je možné vysledovať v každom detaile - od pozvánok a hosťovských kariet, kvetinových girland a gulí až po družičky a svadobné limuzíny.

    

záver

Farba Tiffany je skvelým riešením pre vytvorenie kreatívneho a jedinečného dizajnu v miestnostiach s rôznymi funkciami.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár