Neobvyklé obrazy pre interiér: 75 dizajnérskych nápadov

Dokonca aj typický interiér sa stane kreatívnym, ak k nemu pribudnú nezvyčajné dekoratívne prvky. Obrazy sú štýlové nástenné dekorácie, ktoré môžu zvýrazniť silné stránky dizajnu, zmeniť vizuálne vnímanie priestoru, vytvoriť perspektívu alebo jasný akcent. Obrázky umiestnené v rámoch môžu byť veľké, malé, majú zložitú konfiguráciu a rôzne štýlové grafy. V poslednej dobe sa módne stali modulárne obrazy pozostávajúce z niekoľkých segmentov. Do-it-yourself plátna sú tiež populárne, pretože ručne je teraz cenený skôr vysoko. V luxusných apartmánoch používajte dizajnérske maľby - drahé, jedinečné interiérové ​​dekorácie. Moderná maľba sa neobmedzuje len na olej a plátno. Ak chcete vytvoriť, môžete použiť rôzne materiály: od tlačidiel až po piesok. Hlavná vec v tomto podnikaní je inšpirácia. Zvážte sériu workshopov o vytvorení neobvyklých obrazov pre interiér.

Pieskové maľby

Na vytvorenie pieskových malieb môžete použiť svoj vlastný talent ako maliara, ako aj šablóny.

Pre prácu budete potrebovať:

 • Farebný piesok (možno zakúpiť v obchodoch pre kreativitu);
 • PVA lepidlo;
 • List z hrubej lepenky;
 • Značkovač a vzor;
 • Kefa na lepidlo (štetiny).

    

Začnite prenosom obrysu obrazu na hárku kartónu. Šablóna sa nanesie na papier a zakrúžkuje sa markerom. Potom sa oddelené časti obrazu, ktoré by mali byť natreté v jednej farbe, potiahnu lepidlom. Budúci obraz je posypaný pieskom, ktorého prebytok je privádzaný späť do nádrže. Teraz musíte počkať, kým lepidlo zaschne a môže byť vzaté na nasledujúce fragmenty obrázku. Dôsledne pieskujte celé plátno. Aby sa obraz časom nerozpadal, je pokrytý vrstvou číreho laku. Obrazy z piesku vyzerajú neobvykle a kreatívne. Obchody pre kreativitu predávajú celé sady, v ktorých môžete nájsť nástroje, šablónu a lepenkové plátno. Tento dekor je ideálny pre zdobenie detskej izby alebo kuchyne, ak je centrom pozemku šťavnaté zátišie alebo malebná krajina.

Pieskové maľby sa považujú za pomerne komplikovanú techniku. Čím vyššia je čistota obrazu, tým viac farieb bude treba použiť a čím menšie budú jednotlivé detaily.

    

Z plstenej techniky

Craftswomen pomocou techniky plstenia vytvoriť svoje vlastné originálne majstrovské diela vyšívanie: roztomilé zvieratká s krásnymi očami, originálne bábiky a svetlé, farebné maľby, ktoré fúka domáce teplo a útulnosť. V úlohe hlavného materiálu v tomto druhu kreativity je vlna. Jej rolka dvoma spôsobmi:

 • Mokré plstenie. Obrazy sú ploché, ako maľované plátna.
 • Suché plstenie. Obrázky sú objemnejšie, načechrané a vytvárajú svetlý 3D efekt.

Ak chcete pracovať s vlnou, potrebujete špeciálnu plstiacu ihlu. Najprv sa na plátno nakreslí náčrt. Postupne je naplnený kúskami vlny rôznych farieb, ktoré sú potom zamotané a zhutnené ihlou.

    

Kreslenie vláknami

Kreslenie závitom je druh vyšívania, ktorý zahŕňa mnoho techník. Obrázky môžu byť pletené a prilepené na plátno, vyšívané, vytvorené z kúskov vlny, ktorá sa jednoducho nanesie na plátno a potom sa pevne pritlačí sklom. Relatívne nedávno sa objavila ďalšia neobvyklá technika, ktorá zatiaľ nedostala „oficiálne“ meno. Niť sa ponorí do akvária a potom sa opatrne nanesie na čistý list papiera. Je potrebné mať zložité s ohybmi a slučkami. Potom je budúci obrázok pokrytý druhým listom papiera, zatlačeným na niečo ťažké. Teraz je potrebné vytiahnuť špičky a ostro vytiahnuť závit z dvojvrstvovej štruktúry. Okrem hlavného obrysu zanechá na papieri rozmazané stopy. V tejto technike sa odporúča kresliť kvety alebo abstrakcie, to znamená fuzzy obrazy. Takáto výzdoba bude vyzerať originálne v high-tech, minimalizme, štýloch podkrovia.


    

Technika lepenia

Jedným z jednoduchých, ale časovo náročných možností pre kreslenie vlákien je flockovanie. Pre prácu s touto technikou budete potrebovať PVA lepidlo, papierovú podložku, nožnice a farebnú priadzu. Najskôr sa na kartón prenesie náčrt obrázku. Potom sa priadza rozreže na malé kúsky. Jednotlivé fragmenty vzoru sú potiahnuté PVA lepidlom a posypané drvenými niťami. Práca je do istej miery podobná tvorbe obrazov z piesku, namiesto ktorých sa používa priadza. Výsledkom je zaujímavý, krásny dekor, ktorý môže vyzdobiť každú miestnosť.


    

S klincami a niťami

Panel nechtov a nití bez šablóny môže vytvoriť iba osoba, ktorá má určitý talent umelca, ktorý dokáže jemne preniesť odtiene a polovičné tóny. Ak je túžba je veľká, a zručnosť nestačí, potom musíte vyzdvihnúť jednoduché obrázky, ktoré budú vzorky. Základom je drevená doska alebo penová doska. Ak je to žiaduce, je potiahnutá kožou alebo monochromatickou tkaninou, aby sa pozadiu poskytla požadovaná farba. Malé karafiáty sú vhadzované do dosky v rovnakej vzdialenosti od seba. Potom sa používajú ako kolíky, pre ktoré sú závity zaháknuté. Ak je kresba jednoduchá a opakuje len obrysy objektu, potom sú karafiáty vedené pozdĺž okraja obrazu. Ak je potrebné vytvoriť komplexný obraz s množstvom drobných detailov, celé plátno je posiate kolíkmi. Čím viac nití robí vlákno, tým viac bude prvok vyzerať. Viazanie uzlov zakaždým nie je potrebné. Hlavná vec je, že vlákno je tesné, bez previsu, a iba konce sú upevnené. Je lepšie používať priadze pre pletenie, to je považované za najodolnejšie. "Prázdnoty" vo vnútri obrazu sú vyplnené mnohými priesečníkmi nití, ktoré sa "stretávajú" navzájom z rôznych uhlov pohľadu.


    

Obrázky gombíkov, mincí, korálkov a korálkov

Tlačidlá a mince zvyčajne vyplňujú iba akcentové oblasti obrazu. Napríklad pozadie je natreté farbami a štetcom a kytica kvetov je objemná, vypuklá. Gombíky sú upevnené pomocou nití a mince sú zlepené alebo zaháknuté na krúžky, ktoré sú navlečené do predvŕtaných otvorov. Tieto materiály sa často kombinujú so stuhami, perlami a sklenenými perlami. Ak je obrázok úplne vyplnený tlačidlami, potom je potrebné ich starostlivo vybrať farbou. Korálky výšivky na tkanine. Pre prácu použite obruče, ihlu a rybárske vlasce. To je rovnaká tvrdá práca ako vyšívacia niť. Ak chcete vytvoriť malé plátno bude musieť stráviť veľa času. Obraz, ktorý sa mihotá vo svetle, však bude pre majstra hodnou odmenou. Na podobnú techniku ​​vykonávame "diamantové" výšivky. Iba kamienky nie sú šité, ale prilepené k lepkavému základu, na ktorom už bol nákres aplikovaný. Mimochodom, pre začiatočníkov špeciálne tkaniny sú predávané s náčrty, takže je ľahšie vyšívať s korálkami. Mince na obrázku zdobia hlavne svieže koruny stromov a rybie šupiny.


    

Obrázky z tkaniny a čipky

Obrázky z tkaniny vytvárajú plochý a objem. Pre prvú možnosť (nášivky) použite mäkké alebo viacfarebné handry zo zamatu, velúru, polyesteru, hodvábu. Na základe prenosového vzoru, ktorý je následne naplnený kúskami. Upevnite ich lepidlom. Vytvorenie vzoru v štýle patchwork nie je potrebné. Tkanina je šitá z kúskov a potom pripevnená priamo na stenu. Taký útulný dekor zapadá do štýlu fúzie, krajiny, Provence. Je oveľa ťažšie a zaujímavejšie vytvoriť trojrozmerné obrazy. Majstri pracujú v technike kinusayga, osie, mokrej tkaniny a šijú fantastické kvety z hodvábnych stuh. Pre prvú metódu bude potrebné:

 • Pena;
 • Kancelársky nôž;
 • ceruzka;
 • Skartovacie tkanivo;
 • PVA lepidlo;
 • Kefa.

    

Práca v kinusayg technike začína kresbou na základe peny. Potom sa obrysy častí prerezávajú pomocou kancelárskeho noža. Hĺbka zárezu je asi 1 - 2 cm, na separátnych fragmentoch, vopred namazaných lepidlom, naneste textilné náplasti, ktoré sú vopred narezané v požadovanom tvare so zásobami. Teraz sa do zárezov vtlačí kus látky, čím sa okraje zakryjú. Osieho technika je oveľa zložitejšia. Po prvé, obraz je aplikovaný na list papiera, potom je narezaný na jednotlivé fragmenty. Sú prilepené penovou gumou a potom látkou. Na základe obrazu "zostaveného" opäť v jedinom zložení.

Ak chcete pracovať v technike vlhkého tkaniva bude vyžadovať veľký kus textilu, lepidlo, farby, štetce. Najprv roztrite lepidlo do nádrže. Potom sa do neho ponorí tkanina, dôkladne sa namáča kompozíciou. Potom sa textílie ukladajú na podklad, drvia a vytvárajú neusporiadané záhyby. Keď tkanina vyschne, vymaľte ju. Mestské panorámy s objemovými mrakmi, morskými scénkami s reliéfnymi vlnami, malebnými lesmi s impozantnými korunami stromov budú vyzerať originálne a nezvyčajne krásne. Vzorky čipky sa získajú ploché. Zvyčajne nemajú jasný pozemok, len sadu kvetov alebo snehové vločky. Práca bielej čipky, ktorá je vložená na čiernom pozadí, bude vyzerať štýlovo a kontrastne.

    

Modulárne obrázky z tapety

Modulárne obrazy tapety sú vytvorené jednoduchým algoritmom. Najprv musíte získať preglejku základňu pre každý segment budúceho zloženia alebo obyčajné čisté plátna s nosidlami. Potom je tapeta nakrájaná na kúsky požadovanej veľkosti (vždy so zásobami na baliace hrany). Môže byť upevnený na podklad lepidlom na tapety alebo kancelárskymi sponami. V prvom prípade musí byť celé plátno potiahnuté a lepený papier by mal byť opatrne vyrovnaný tak, aby rúrky neboli vytvorené zo vzduchu. Mimochodom, používajú nielen tapety, ale aj tkaniny. Triptych alebo quadriptych bude vyzerať štýlovo, v ktorom sa striedajú moduly s nenápadnými ozdobami a jasnými, šťavnatými scénami. Takéto obrazy budú organicky splynúť s moderným dizajnom kuchyne, spálne alebo obývačky.

Úseky modulárnych obrazov by mali byť zjednotené spoločným sprisahaním. Ak sa použije tapeta, kompozícia sa ukáže ako abstraktná. V tejto situácii musíte kombinovať odtiene a vzory.

Koža ako materiál pre kreativitu

Z pokožky vytvárajú nádherné trojrozmerné obrazy s kvetinovými motívmi. Práca s materiálom bude potrebovať:

 • nožnice;
 • Lepiaca pištoľ;
 • pinzety;
 • Parafínová sviečka;
 • Šablóny.

Po prvé, na kúsku kože sú okolo obrysov zakrivené vzory. Potom sú vyrezané a zapálená sviečka. Každý kus sa privedie na svetlo takým spôsobom, že sa zahrejú len okraje. Pod vplyvom teploty sa mierne ohnutia dovnútra, zmršťujú sa a okvetné lístky sa vykryjú. Zberajú sa v púčikoch a zapínajú sa lepidlom. Hotové kvety sú umiestnené na základni, pokryté vrecovinou. Listy sú jednoducho rozdrvené rukami pozdĺž "žily", aby im objem a lepené v tejto forme na plátno.

    

Kreslíme pomocou spreja a rastlín

Medzi dizajnérmi sa táto metóda nazýva postrekom alebo technikou „rýchleho kreslenia“. Pre prácu používajú farby v plechovkách, list papiera, šablóny (hlavne improvizované prostriedky), škrabky, ostré kovové tyčinky. Obraz sa aplikuje v niekoľkých vrstvách, pričom sa súčasne miešajú farby pomocou nástrojov. Najobľúbenejšou témou pre sprejové umenie je priestor. Fantastické, mierne abstraktné krajiny vzdialených planét sa ľahko vytvárajú zmiešaním farieb, ktoré tvoria nezvyčajné "zvraty" a hry. Ak chcete vytvoriť kvetinový vzor, ​​použite skutočné vetvičky, stonky s listami a kvetmi. Pôsobia ako šablóny. Po prvé, jednotlivé oblasti sú natreté farbou, v ktorej budú rastliny natreté. Potom sa aplikujú na plátno a sprej na vrchole pre pozadie.

Pri tejto práci používajte respirátor. Umelec nevyhnutne vdychuje mikročastice farby, ktoré môžu poškodiť dýchací systém.

    

Ďalšie zaujímavé nápady na tvorbu obrazov

Dizajnové obrazy sú vyrábané technikou quilling, z kávových zŕn a obilnín, z kytíc sušených kvetov, múky, farebných skiel, motúzov, zápaliek, kúskov keramických dlaždíc a dokonca aj mäkkých hračiek. Druhá metóda je originálna. Medvedík posypaný múkou vpredu, a potom stlačil hračku na čierne plátno. Prach z múky sa odlupuje, zostáva „liaty“ medveď. Oprava obrazu s lakom. Z vaječnej škrupiny si môžete urobiť obraz v mozaikovej technike: je nalepený na plátno a potom maľovaný. Tento materiál dokonale napodobňuje textúru kože plazov. Z cigaru luky, znalci tabakových výrobkov, vytvoriť nádherné surrealistické plátna. Obrazy sú jasné a kontrastné. Cigar luky sú prilepené k základni.

    

Ak chcete urobiť vzdušný, dymový obraz tylu, musíte sa hrabať. Materiál sa musí zložiť tak, aby sa získali rozmazané obrysy obrazu. Potom je tyl vyžehlený tak, že sa „roztaví“ na základňu, ale nehorí. Luxusné v tejto technike sú portréty, ktoré ozdobia výzdobu akéhokoľvek domova. Obrázky náhradných dielov (reťaze bicyklov, staré batérie, skrutky, kľúče, čipy) sú vhodné len pre moderné štýly, steampunk, futurizmus. Obrázky z krídel-motýle vyzerajú úplne inak v interiéri. Jemné, mäkké scény sú vyrobené z krehkého materiálu, ktorý je následne maľovaný. Túto techniku ​​vytvoril náš krajan Vadim Zaritsky. Experimentálny umelec vo svojom ateliéri robí originálne diela.

Pre ďalší originálny „recept“ na vytvorenie obrazu použite svetlá Bengálsko, šablónu s malým zvieraťom, vodu s kyselinou citrónovou, fľašu s rozprašovačom a list z preglejky, natretú bielou farbou pre interiérové ​​práce. Striekať kvapalinu na základňu a kresliť abstraktné čiary s kefou. Po vysušení sa preglejka aplikuje siluety zvierat. Potom sú bengálske svetlá zapálené a úhľadne umiestnené v rade na základni, zatiaľ čo ešte horia. Výsledkom je pôvodný „vzor“ s vetvami stromov a bielymi siluetami zvierat. Je pomerne jednoduché urobiť gravírovanie technikou zoškrabania vlastných rúk. Roztavený parafínový vosk sa aplikuje na biele plátno. Po vytvrdnutí je povrch natretý čiernou farbou. Potom na to s ostrým ihlou "poškriabať" kreslenie. Najlepší zo všetkých v tejto technike sú zvieratá, pretože môžete získať vysoké detaily a "kresliť" každú vlnu.

    

záver

Nestačí vytvoriť obraz, stále musí byť správne umiestnený tak, aby obraz priťahoval pozornosť k sebe samému, ale nepotláča iné dekoratívne prvky v interiéri. Použite kontrastnú kombináciu pozadia (steny) a grafu plátna. Ak je tapeta pestrá s jasným ornamentom, potom sa obraz vykonáva v upokojujúcich odtieňoch. Keď je obloženie stien monochromatické, vyblednuté, používajú sa jasné scény s bohatými farbami. Pri umiestňovaní celej skupiny obrazov sa eliminuje potreba dodatočnej dekorácie.

Zanechajte Svoj Komentár