Priečka medzi kuchyňou a obývacou izbou

Kuchyňa je univerzálnym miestom v byte, kde nielen jedia a jedia jedlo, ale aj spolu s priateľmi sedia so svojou rodinou, aby si zahrali lotto na dlhý čaj. tak nikto nezasahoval. Preto je mimoriadne dôležitý kompetentný prístup k usporiadaniu veľkej alebo malej kuchynskej miestnosti.

Funkčný účel oddielu

Kuchynské priečky umožňujú pohodlne zorganizovať priestor malého typického bytu alebo takmer hangáru vidieckeho domu a rozdeliť ich na vhodné funkčné priestory.

 • Hlavnou úlohou dizajnu kuchyne s prepážkou je racionálne rozloženie priestoru, berúc do úvahy všetky pravidlá ergonómie, aby bolo obdobie pobytu v izbe pohodlné a príjemné.
 • V zručne plánovanom priestore každý detail nesie funkčnú záťaž. Priečka medzi kuchyňou a obývacou izbou, chodba zároveň slúži ako komoda, regál, regály. Môže byť nainštalované dodatočné osvetlenie.
 • Okrem užitočných funkcií musí kuchynská priehradka zodpovedať zvolenému štýlu, nie nesúhlasu s koncepciou dizajnu miestnosti. Materiály a farby sú starostlivo vyberané, dizajn by mal byť vhodný, aby potešil oko, aby bol zaistený komfort.

Iba integrovaný prístup k plánovaniu zabezpečí efektivitu a pohodlie kuchynského priestoru. Estetika oddielu stratí svoj význam, ak je nefunkčná. Pohodlné, ale zároveň vypadávajúce z štýlu plátna, bude to vyzerať nevhodné.

    

Typy diskových oddielov

Najvhodnejšie predpoklady pre návrh priečky medzi miestnosťami sú:

 1. Malá plocha malých bytov, ktorá nezahŕňa veľa dekoratívnych prvkov, bohatstvo interiéru, ktorý využíva len tie najnutnejšie kúsky nábytku a výzdoby.
 2. Reverzná možnosť - priestranné chaty a vidiecke domy, apartmány v niekoľkých úrovniach, kde oddiel pomáha vyjadriť pôvodnú chuť, netradične zvládnuť veľký priestor.
 3. K dispozícii sú apartmány, kde veľká obývacia izba susedí s úzkou a plytkou kuchyňou. V tomto prípade je výmena steny priečkou v záujme mnohých domácností žijúcich v ostatných 4-5 izbách.

Ak chcete vybrať správny typ rozdelenia medzi kuchyňou a obývacou izbou, jedáleň je potrebné vziať do úvahy rozmery miestnosti, postupovať z celkového konceptu dizajnu, preferencie všetkých obyvateľov. Všetky návrhy možno rozdeliť do dvoch typov: pevné a mobilné. Ten môže byť zložený, odstránený, odložený.

    

police

Rozdiel medzi stojanom a pevnou priečkou je taký, že takáto stena je čisto symbolická. Neskrýva, čo sa deje za ním, umožňuje dobre vetrať obidve zóny. Vzhľadom k tomu, priechod police nevyzerajú ťažkopádne, robia interiér vzdušnejšie a priestrannejšie.

Stojan vyzerá harmonicky v akomkoľvek štýle, od klasickej až po modernú. Tu si môžete uchovávať knihy a suveníry, rôzne dekoratívne predmety, nádoby s korením. Hlavnou nevýhodou konštrukcie je neschopnosť izolovať pachy a hluk, pridanie ďalšieho priestoru, z ktorého je potrebné odstrániť prach.

    

Posuvné priečky

Tento typ je vhodnejší pre veľké priestory. V priestrannej kuchyni si môžete postaviť jeden z typov dizajnov: skladaciu priehradku, posuvné alebo dvere. V prípade potreby sa otvorí a vytvorí jednu veľkú miestnosť. Pri varení je priehradka zatvorená, čo zabraňuje prenikaniu iných miestností do vône jedla.

Pozitívne vlastnosti zahŕňajú: jednoduchosť konštrukcie, schopnosť rozdeliť miestnosť na dva nezávislé, veľké výbery materiálov na výrobu, v uzavretom stave väčšina hluku a zápachu nespadá do priľahlého územia.

Pokiaľ ide o nevýhody: pohyblivé časti systému sa rýchlo opotrebujú, ľahko sa poškodia, pre rodiny s malými deťmi nie je táto možnosť veľmi pohodlná a bezpečná, najmä ak sú veľké presklené plochy.

    

Dekoratívne priečky

S predstavivosťou a kreatívnou predstavivosťou sa dekoratívny oddiel stáva skutočným umeleckým predmetom. Moderný a funkčný dizajn si bude vyžadovať pozornosť všetkých detailov.

V priestranných izbách s viacerými oknami je vhodná každá možnosť. V malých miestnostiach sa uprednostňujú transparentné a mobilné obrazovky.

Výber materiálu pre dekoratívnu priehradku závisí od preferencií majiteľa, funkcií, s ktorými sa plánuje nakladať.

Je neobvyklé používať kmene, vetvy stromov ako oddeľovač. Krásne riešenie problému je použitie jednoduchej obrazovky. Ich rolety sú vyrobené z prelamovaných drevených prvkov, papiera, hodvábu, brokátu. Naneste korálky, bambus, sklo, dokonca aj zrkadlá a plastové rúrky narezané do krúžkov. Brutálne štýlové detaily pre interiér podkrovia - tehlová stena. Nastaví vhodnú náladu v celom interiéri.

Čítač barov ako oddiel

Táto možnosť je vhodná pre malé miestnosti, kde nie je dostatok miesta na inštaláciu kompletného jedálenského headsetu. Barový pult je pripojený k stene, pokračuje v kuchynskej súprave alebo sa stáva samostatným prvkom. Je vhodné jesť tu, použiť povrch stola ako ďalší pracovník, ale tu počas širokých hodov hostesky umiestni občerstvenie.

Rôzne modely barových pultov majú niekoľko úrovní (čo je výhodné v prítomnosti detí), doplnené o skrinky a police, vybavené barom a osvetlením. Stojan je v súlade so zvyškom interiéru alebo sa stáva jeho jasným prízvukom.

    

Imitácia steny

Kombinácia priestoru má niektoré nevýhody, medzi ktoré patrí šírenie hranolkov alebo vyprážaných rýb v celom byte, hluk pracovnej chladničky alebo mixéra. Dobrá kapucňa rieši problém čiastočne, pretože funguje hlučne. So všetkou presnosťou kuchára, prítomnosťou skriniek a políc, v hale sú lyžice, špáradlá.

Kvalitatívne rozlišovať priestor kuchyne pomôže vytvoriť falošné steny. Najčastejšie, na zjednodušenie procesu, je vyrobený zo sadrokartónu, ktorý vám umožní dosiahnuť cenovo dostupné rôzne formy a funkcie. Jednoducho sa montuje a kombinuje s inými typmi diskových oddielov. To obrazovky hluku z domácich spotrebičov, je pomerne lacný. Samozrejme, bude potrebné ďalšie dekorácie. Pri plánovaní je potrebné vziať do úvahy, že hlavná stena aj jej imitácia zakryjú určité časti priestoru, preto je lepšie stavbu kombinovať s inými materiálmi.

    

Akvárium a rastliny

Použitie okrasných rastlín alebo akvária ako rozdelenia je originálny nápad. Ak uvažujete o tvare, veľkosti akvária, nezaberie viac miesta. Okrem toho pod ňou môžete umiestniť ďalšiu skrinku na uskladnenie a obdivovať pohyb obyvateľov vo voľnom čase. Akvárium rieši problém zlého svetla. Nevytvára bariéru prirodzeného svetla, je ďalším zdrojom.

Akvárium - vzácne rozhodnutie o dizajne. Dôvodom pre tento komplexný proces inštalácie, okrem vysokej ceny. Najjednoduchšou možnosťou je akvárium s masívnym podstavcom. Oveľa drahší výrobok zabudovaný do výklenku.

Dračí ploty postavené v "stenochke" vyzerajú naozaj impozantne. Nízko rastúce rastliny sú umiestnené na porastoch. Vyzerá to dobrý zelený oddiel, rastie z dlhej podlahy box. Na zónovanie s ampelous alebo lezenie rastlín, špeciálna polica je upevnená na strop, kde sú umiestnené hrnce s pílou, zebrina, eschinantus alebo pelionia. Zelené vinice sa stávajú oblasťou. Pre ich výhonky sú medzi stropom a podlahou postavené špeciálne drevené alebo drôtené podpery.

    

Štýl a materiál priečok

Mnohé zdanlivo nepodstatné drobnosti zjednodušujú alebo komplikujú výber najlepšieho riešenia. V prvom rade analyzujte veľkosť kuchyne, jej proporcie a funkčné zaťaženie, orientáciu na svetové strany. Ťažké dokončovacie materiály sa snažia nepoužívať, ak je dizajn tenký a ľahký. To nebude trvať na hmotnosti prírodného kameňa alebo keramických dlaždíc. Do oddielu harmonicky zapadajú do štýlu miestnosti, na výber materiálu, farby, dekor dobre zapadajú.

Klasické interiéry sú doplnené svetlými farbami a dekorom v podobe štukových výliskov. Pre minimalizmus vybrať niečo jednoduchšie. V kuchyni-obývacia izba v najlepších tradíciách podkrovia použité omietky, ktorá je zdobená muriva. Moderné high-tech posilňujú používanie skla a kovu.

    

sadrokartón

GKL sú vhodné na vytváranie spojitých priečok, falošných stien. Tento lacný materiál je vhodný na vytváranie zakrivených vzorov oblúkov a výčnelkov. Sádrokartónové výklenky a stĺpiky sa ľahko zmestia do akéhokoľvek štýlu, v kombinácii s tapetou, farbou, materiálmi, ktoré napodobňujú kameň, murivo. S pomocou tohto materiálu s malými investíciami sa miestnosť transformuje nad rámec uznania.

Sadrokartón bude nevyhnutne zakrývať časť priestoru. Treba tiež pripomenúť, že sa bojí vlhkosti a nie je dostatočne silný, vyžaduje dodatočné obloženie.

    

Prírodné drevo

Strom dáva teplo, upokojuje, robí atmosféru doma. Je harmonický v klasickom interiéri, nie je v rozpore s high-tech. Pre milovníkov ekologického štýlu otvára plný rozsah.

Okrem vysokej šetrnosti k životnému prostrediu sú drevené konštrukcie u dizajnérov obľúbené, pretože majú dobrú pevnosť a odolnosť. Ich nevýhodou je vysoký stupeň nebezpečenstva požiaru, neznášajú zvýšenú vlhkosť.

Drevené priečky sú mriežkové alebo pevné. Najčastejšie je drevený rám vyrobený a je už naplnený rôznymi spôsobmi. Dubové výrobky vyrobené z čerešne, hrušky alebo eben sú vysokej kvality. V poslednej fáze spracovania sú potiahnuté lakom a farbami.

Populárne sú také materiály ako dosky, MDF, drevotriesková doska alebo tyč. Originálne výrobky sa získavajú z bambusu.

    

sklo

Sklenené priečky sú pozoruhodné. Sú nepriehľadné, priehľadné, na nich sú vytlačené vzory, pomocou foto tlače sú zdobené rôznymi obrázkami. Sklo pomôže oddeliť miestnosti a zároveň zachovať úroveň osvetlenia, vizuálne zväčšiť priestor. V priestranných izbách viktoriánskeho štýlu, art deco alebo gotické harmonické farebné vitráže.

Musíte byť veľmi opatrní s materiálom, najmä ak máte deti v rodine, mali by ste premýšľať o jeho použití, keď si urobíte domov. Uprednostniť by sa mali tie značky, ktoré po zničení nelietajú do malých fragmentov. Podstatnou nevýhodou je, že nie je možné umiestniť komunikáciu do sklenenej priečky. Skryť, napríklad, stúpačku, nebude fungovať.

Sklenené tvárnice nie sú tak bežné, ale dizajn s ich použitím vyzerá veľmi štýlovo. Vďaka lomu svetla sa dosahuje originálny efekt, pri ktorom sklenený blok vyzerá ako umelecké dielo. Vynikajúci vzhľad, tepelná a zvuková izolácia, spoľahlivosť - to je to, čo odlišuje tento materiál.

Sklenené tvárnice vyzerajú studené a tvrdé, ak nie sú riedené inými materiálmi, nie sú porazené príslušným osvetlením. Od majiteľov bude vyžadovať osobitnú starostlivosť, bude stáť draho.

plastický

PVC sa zriedka používa ako pevná priečka. Vo väčšine prípadov sa stáva rámom alebo rámom pre konštrukcie z iných materiálov. Plast dopĺňajú dizajn regálov, barové pulty. Je trvanlivý, ľahký, nebojí sa vody, slnka, chémie, obľúbený v interiéroch high-tech, fusion, minimalizmu. Na vytvorenie futuristických interiérov sa používa veľké množstvo plastov. Ale to nie je najlepšia voľba pre domov.

textilné

Pre malé priestory sa hodia látkové priečky. Ich úloha môže vykonávať obvyklé záclony. Najlepšou voľbou by boli svetlé priesvitné tkaniny svetlých farieb. Hodváb a satén dodajú do izby luxus a eleganciu. Tyl, šifón vytvorí vzdušnosť, oddelenú od seba. Najvhodnejšie priečky z textilu v byte štúdio, kde kuchyňa, jedáleň, obývacia izba nemajú jasné hranice.

Môžu byť vyrobené vo forme normálnej opony alebo pozostávať zo sady nití, popruhov. Jednou z najvhodnejších možností je roleta. Na rozlíšenie medzi jedálenským a pracovným priestorom je praktická priehradka vyrobená z PVC tkaniny. Je odolný voči absorpcii kuchynských pachov, ľahko sa čistí.

kov

Kovový dekor vyzerá dobre v každej miestnosti, hlavná vec je vybrať správny kov, spôsob spracovania vhodný pre konkrétny štýl.

Vyzerá skvelá kombinácia kovu a vitráže. High-tech štýl podporí delenie ocele. Na zónovanie pomocou ražených kovových výrobkov. Budú tiež užitočné pri implantácii do vnútra ohniska a ďalších funkčných predmetov. Kovaná časť vytvorí osobitnú náladu pre Provence, nebude robiť miestnosť ťažšie, umožní prístup k svetlu. Okrem toho môže slúžiť ako sklad pre rôzne suveníry.

Zvýraznenie oddielov

Osvetlenie pomáha zvýrazniť funkčné oblasti. Silnejší zvýraznený pracovný priestor. Plán mäkkého osvetlenia v rekreačnej oblasti. Veľmi úzka hranica medzi kuchyňou a priľahlou miestnosťou je osvetlená bodovo, s ktorou svieti LED osvetlenie. Nemala by odporovať dizajnu miestnosti, ale byť jej doplnkom.

Nepriehľadné priečky bez masívneho zvýraznenia vyzerajú masívne. Krásny dekor a zvýšenie vizuálneho priestoru poskytujú osvetlenie výklenku, vybavené priehradkou. V krabici si môžete usporiadať jedno bodové svetlo a boky, aby ste si to so zrkadlami. Miestnosť osvetlí žiarivé svetlo. Osvetľovacie prvky pod stropom sú nasmerované nahor, takže rozdelený priestor sa objaví vyššie.

Ako to urobiť sám

Väčšina dekoratívnych priečok z rôznych materiálov vlastnými rukami nefunguje, nemá vhodnú zručnosť, kvalifikáciu, nástroje.

Najjednoduchší spôsob, ako navrhnúť oddiel je urobiť to sami zo sadrokartónu. Detaily tohto materiálu sú dokonale tvarované, prečo výrobok nemôže mať len tvarovaný tvar. Bude umiestnený pohodlné výklenky, police, sám sa stáva bar. Odborníkom môžete priradiť oddiel a sami ho nainštalovať.

Na vytvorenie štruktúry potrebujete nasledujúce prvky:

 • základný priečny profil;
 • v prítomnosti postavy - kríž;
 • kovové nožnice;
 • pílový alebo stavebný nôž.
 1. Predurčené s miestom, ktoré sa vykonáva na priereze priestorového okruhu.
 2. Na plánovanú čiaru pripevnite profily skrutkami. Predtým sa vyvŕtajú zodpovedajúce otvory do stropu, steny a podlahy.
 3. Na inštaláciu rámu najskôr nainštalujte profily regálov.
 4. Väčšia tuhosť sa dosahuje pridaním mostov z profilu alebo sadrokartónu.
 5. Ďalej namontujte sadrokartónové dosky. S týmto:
 • medzi vertikálnymi prvkami rámu sa udržiava vzdialenosť 30-40 cm (násobok šírky listu 120 cm);
 • 1,5-2 cm sa musí pozorovať od okraja listu po miesto pripevnenia;
 • medzi skrutkami udržujte 10-15 cm;
 • Čierne uzávery sú žiaduce.

Niekedy sadrokartónu je ponechaný v sadrokartónu inštalovať dvere. Pre spoľahlivosť sa tu používa dvojitý profil.

Aby sa zabránilo hluku z kuchyne, odporúča sa zvuková izolácia. Tesniaca páska v mieste styku profilu a nosných plôch tiež chráni priečku pred možnými trhlinami.

 1. Obvod je upravený perforovaným uhlom.
 2. Konštrukcia je správne tmelená pomocou spevňujúcej sieťoviny. Spider zo sklených vlákien bude robiť.
 3. Povrchová úprava je aplikovaná: omietka, maľovanie v obľúbenej farbe, náter s iným povrchovým materiálom.

Proces vytvárania partície nie je ľahký, takže by ste si mali nastaviť úlohy, ktoré budú mať dostatok sily a zručností.

    

záver

Priečka medzi kuchyňou a ďalšou izbou nie je len cestou k zóne priestoru, je súčasťou celkového interiéru domu. Vyberajú ho, berúc do úvahy nielen osobné preferencie, ale aj charakteristické črty miestnosti. Pre tých, ktorí sú často naklonení zmeniť situáciu, sa odporúča použiť nábytok ako priečku. Zakaždým, keď ho umiestnite novým spôsobom, dostanú aktualizovaný dizajn. Fanúšikovia neštandardných volieb ocenia možnosti sklenených tvárnic. Štýlový a funkčný interiér bude vyžadovať posuvné priečky.

Návrhári ponúkajú použitie rôznych materiálov a ich kombinácií, techník, ktoré sú vizuálne schopné meniť priestor. Pomocou ich rady, vybaviť kuchyňu snu sa stáva skutočnou dohodou.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár