Transformácia postelí

Veľký počet obyvateľov malých bytov by som chcel vytlačiť do potrebného počtu metrov. Nábytok prístupný transformácii, takmer jediná cesta von. Transformačná posteľ je schopná vyriešiť problém pohodlného prenocovania pre veľkú rodinu a neskorých hostí, ktorý bude zároveň praktický a harmonicky zapadajúci do interiéru.

Výhody a nevýhody transformácie lôžok

Model, ktorý je možné podľa vlastného uváženia transformovať, má nasledujúce výhody:

 • Zobrazí sa viac voľného miesta. Priestor uvoľnený z lôžka slúži na iné účely.
 • Výrazne šetrí čas v procese skladania a skladania.
 • Funkčnosť predmetov sa zvyšuje: posteľ sa zmení na šatník, komoda, pohodlná pohovka.
 • Vlastnosti matraca umožňujú použitie nábytku na každodenné spanie.
 • Vďaka spoľahlivému mechanizmu, prítomnosti pohodlnej rukoväte sa dá posteľ ľahko zložiť a zasunúť.
 • Poskytuje priestor na skladovanie.
 • Dizajn miestnosti netrpí. Estetický multifunkčný transformátor sa zmestí do každého interiéru.

     

Za zmienku stojí aj existujúce nedostatky:

 • Hlavnou nevýhodou tohto nábytku je jeho cena. Je priamo úmerná stupňu bezpečnosti, ktorý môže štruktúra poskytnúť. Priemerná rodina bude musieť utrácať peniaze, ale istota, že nikto nebude trpieť počas manipulácie, je dôležitejšia.
 • Možnosť plánovania miestnosti je zúžená tam, kde nie je možné umiestniť nástenný transformátor kdekoľvek. Je upevnený len na hlavnej stene, ktorá je schopná odolať príslušnému zaťaženiu.
 • Kedykoľvek budete chcieť pohodlne sedieť na posteli, musí byť položená a potom znovu zostavená. Netrvá toľko času, ale prináša nejaké nepríjemné pocity. Podobný problém zmizne, ak má kotvisko možnosť zmeniť sa na pohovku.

Závažné nedostatky, ako napríklad: poruchy mechanizmu, rýchle opotrebovanie, chyby čalúnenia, vŕzganie počas prevádzky, sú charakteristické len pre modely s nízkou kvalitou.


Odporúčania na použitie

Staré malé byty, bývanie nového formátu, ktorý vstúpil do internetu av televízii pod názvom inteligentný byt, si vyžaduje maximálnu racionálnosť v prístupe k plánovaniu. Moderný štúdiový apartmán, ktorý sa nachádza na ploche do 20 m², má plnohodnotné funkčné priestory, kde nie je správne zvolená len farba. Symbióza obývačky s kuchyňou a spálňou je najlepším spôsobom, ako realizovať transformujúci multifunkčný nábytok.

Kufrík je často zdobený potlačou, zrkadlom. V malých apartmánoch a štúdiách nastaviť šatníková skriňa, komoda. Existuje mnoho možností pre detské izby: od detských postieľok s prebaľovacími pultmi, vybavených pohodlnými zásuvkami, až po poschodové postele pre školákov.

 

Ak potrebujete pracovať v kancelárii v noci, tam sú umiestnené kompaktné transformátory-poufs alebo lavičky. Zaneprázdnený manažér môže spať priamo na pracovisku jednoduchým otočením stola, pod ktorým sa počas dňa skrýva mäkký matrac a vankúš.

Skladacia posteľ alebo umiestnená v skrini zabezpečí mobilitu interiéru spálne dospelých. Roll-out model pre deti je pohodlný, šetrí využiteľný priestor. Pohodlným riešením pre mladistvých je transformačné lôžko, ktoré sa stáva vhodným pracoviskom na prípravu do školy, pre mladú krajčírku - stôl na strihanie.

Klasifikácia transformačných mechanizmov

Posteľné modely sú vybavené mechanizmami, existuje ich niekoľko typov:

 1. Pružina. V noci sa model stáva posteľou a vo dne sa stáva napríklad pracovným stolom. Pre veľkú časť spotrebiteľov, ktorí nemajú slušnú fyzickú silu, je pružinový mechanizmus zbytočnou vecou. Mladý a silný otec rodiny sa rozpustí večer a ráno a položí miesto na spanie. Je však nepravdepodobné, že by starší ľudia alebo ženy mali takéto cvičenia.
 2. Zásuvka. Trh je plný ponúk, medzi ktorými môžete nájsť komplexné a jednoduchšie zariadenia. Jednoduchosť transformácie nezaručuje dlhodobú prevádzku.
 3. Skladací. Zvyčajne sa pripája na stenu. Riešenie pre malý byt, ale len v prípade, že je spoľahlivá hlavná stena. Ďalšou nevýhodou takéhoto nábytku je, že pri zdvíhaní a spúšťaní lôžka môže dôjsť k poraneniu. Dizajn sa ľahko stáva súčasťou nábytku: steny v obývacej izbe, prvok knižnice v detskej izbe alebo knižnica v kancelárii.
 4. Plynový výťah. Sú vybavené väčším počtom moderných modelov. Nábytok je jemne transformovaný, posteľ je fixovaná v akejkoľvek polohe. Tento proces je tichý, bezpečný. Lietať v masti je cena lôžok s takýmto mechanizmom. Okrem toho by ste mali vždy dávať pozor na to, aký materiál je model vyrobený, urobiť nákup len od renomovaných výrobcov.

Rozmanitosť modelov

Bez ohľadu na dizajn lôžka môžu byť všetky rozdelené do dvoch typov:

 • horizontálne;
 • vertikálne.

V prvom prípade je zdvíhací mechanizmus umiestnený na dlhej strane. Druhá možnosť je vybavená špeciálnym zariadením, ktorým sa lôžko zdvíha vertikálne k stene.

Typ lôžka je zvolený s prihliadnutím na vlastnosti miestnosti, funkcie, ktoré mu budú pridelené.

Pri výbere veľkosti lôžka sa berie do úvahy vek, výška, hmotnosť jedného alebo tých, ktorí na ňom budú spať. Dieťa v predškolskom veku má minimálnu šírku 60 cm, štandardný detský model má šírku až 80 cm, dospievajúce lôžko môže byť už jeden a pol, od 90 do 165 cm na šírku. Ľudia s priemernou postavou akéhokoľvek veku môžu kompaktne sedieť na výrobku s rozmermi 160x200. Široká manželská posteľ so šírkou 140-180x200, ktorá má silnú základňu a spoľahlivý zdvíhací mechanizmus, je vhodná pre osoby akejkoľvek veľkosti.

Šatníková posteľ

Pri výrobe šatníkových skríň sa používajú moderné automobilové technológie. Väčšina z nich je vybavená tlmičmi výťahov. Deformácia lôžka nie je zabezpečená. V prednej časti skrine sú dvere, ktoré sa ľahko zložia a umožňujú prístup k vstavanej posteli. Dizajn sa ľahko stáva súčasťou nábytku alebo skriňového nábytku.


     

Spodok postele je fasáda v čase, keď je ukrytá v skrini. Na rozšírenie priestoru izby je zrkadlo. Veľká skriňa môže pojať viac ako jednu sekciu. Potom sa stáva multifunkčným: v jednej z častí sa rozkladá posteľ, zatiaľ čo ostatné majú príslušenstvo na spanie alebo šatník.

Navyše, tento druh nábytku - nedostatok švov v matraci, prečo jeho ortopedické vlastnosti prospech. Upratovanie miestnosti je veľmi uľahčené, skladacie lôžko uvoľňuje priechod. Kvalitné výbojové mechanizmy nie sú lacné, ale pohodlie stojí za to.

Rozkladacia pohovka

Tento typ transformátora je ideálny pre spálňu, obývaciu izbu alebo štúdio. Skladací mechanizmus má možnosti: delfín, akordeón alebo euro akordeón, môže byť zložený s knihou alebo eurobookom, môže to byť rollout alebo skladacie lôžko. Táto možnosť tiež uloží maximálnu použiteľnú plochu. Posteľ nebude musieť byť vykonané, vankúše a matrace sú ľahko skryté, pretože fixované špeciálnymi popruhmi. Lôžko môže byť jedno alebo dvojité, skladacie vertikálne alebo horizontálne.

Keď manželská posteľ rozhodne nie je zabudovaná do interiéru bytu, taká pohovka je tá správna vec.

Stolička

Modely boli vždy žiadané, relevantné dnes. S ich pomocou sa priestor ušetrí, nezasahuje do iných častí nábytku. Moderné možnosti sú spoľahlivé, verzie s jednoduchým ovládaním. Valcovacie formy majú malé valce, čo uľahčuje manipuláciu so stoličkou. Škatuľa na uloženie posteľnej bielizne je najčastejšie neprítomná.


 

Posuvná konštrukcia na kovovom ráme sa zdá byť spoľahlivejšia, hoci každá môže vydržať malú hmotnosť jednej osoby. Ako pohodlný je tento alebo tento model, môžete posúdiť, keď ste sa zoznámili so schémou, ktorá podrobne popisuje, ako rozoberať alebo zostavovať, ak je to potrebné, miesto na spanie.

Bed-bielizník

Skladací mechanizmus je podobný mechanizmu používanému v skriňových lôžkach, len otočený horizontálne, povrch nadväzuje na stenu s dlhšou bočnou časťou. Spravidla sa posteľná bielizeň stáva jedným a pol - a jedno, majú tajné miesta na skladovanie. Na stolovú dosku sú umiestnené domáce spotrebiče alebo ozdobné predmety. Môžete vybaviť prístelkou niektorú z izieb v dome, či už je to obývacia izba alebo dokonca balkón. Balenie dopĺňa mezanín, nočné stolíky alebo stôl. Proces sklopenia nezbavuje veľa času ani úsilia, pretože výrobky sú vybavené vhodným mechanizmom.


Posteľný stôl

Optimálne riešenie pre materskú kanceláriu alebo teenagera, bude študentom posteľný stôl, ktorý so svojím pohodlím nezaberie toľko miesta. Počas dňa, prítomnosť postele nebude trápiť hosťujúci priatelia, a položky na stolové dosky nemusia byť odstránené zakaždým pred odchodom do postele. Druhá verzia dizajnu zahŕňa umiestnenie stola priamo pod posteľou. So zostavou sa vyrovnala každá z domácností.

Vyklápacie postele

Posteľ zaberá veľa miesta v izbe. S malou veľkosťou spálne by kabriolet roll-out možnosť bola ideálnou alternatívou k pravidelným lôžok. Zasúvacie druhé lôžko vyzerá dobre v detskej izbe a spálni pre dospelých, poskytuje plnú druhú posteľ, nevyberá hodnotnú oblasť.

Najpraktickejšia možnosť - dizajn s pódiom, vybavený krokmi. Klasický model je spravidla vybavený valčekmi, čo zaručuje pohodlie pri pohybe. Prístelka nad kolenami alebo príliš nízka bude ľahko ovládaná chlapcami alebo dievčatami, ale nie je vhodná pre starších ľudí.

Detské modely

Pre najmenších, existuje niekoľko možností pre posuvné rastové lôžka, ktorých uzavretie má okrúhle, bezpečné tvary, sa časom odstraňuje. Samotná posteľ sa zväčšuje na dĺžku, posteľ sa vďaka modulárnym úsekom mení na dvojicu vysokých stoličiek alebo pohovku. Prebaľovací stôl niektorých modelov, keď dieťa vyrastie, je upravený na stojan na hračky, knihy, nočný stolík na kvety, televízor.

Pre mladších študentov môže byť transformačné lôžko veľmi jednoduché, skladajúce sa ako harmonika. V miestnosti pre dve deti sú postele optimálne, pohybujú sa pod sebou a nachádzajú sa na rôznych úrovniach.

Starší študenti sa viac zaujímajú o modely, ktoré sa podobajú kancelárii pre dospelých, skladacie pohovky. To pomôže loft posteľ, ktorá bude poskytovať sladký spánok pod stropom, miesto pre uloženie hračiek, šatňa, vám umožní voľne miesto v miestnosti stôl pre triedy. Takýto nábytok je vybraný pre akýkoľvek interiér je pomerne lacný, IKEA sieť ponúka veľký výber.

Výroba materiálov

Okrem typu skladacieho mechanizmu lôžka, jeho vonkajších vlastností, by mal mať kupujúci záujem o druh materiálu, z ktorého je vyrobený. Najdostupnejšou bude výstavba drevotrieskových dosiek, MDF dosiek. Je však potrebné pripomenúť, že lepidlo, ktoré sa používa pri výrobe nábytku z nich, môže vyvolať alergickú reakciu.

Ekologické drevené opcie z masívneho buku, borovice, dubu, iných druhov, aj keď v cene, ale vyznačujú sa vysokou pevnosťou, schopnosťou dlhodobo slúžiť.

Nesporným lídrom na trhu sú posteľné skrine, stoly, prenosné stoličky a kreslá, v ktorých je rám vyrobený zo železa. Výrobky nepotrebujú ďalšiu starostlivosť, škodcovia nie sú hrozné, v porovnaní s modelmi z iných materiálov, sú spoľahlivejšie a bezpečnejšie. Jediný negatívny je ich ťažká váha.

Ďalším populárnym materiálom je plast. Nemá strach z vlhkosti, dobre odoláva mechanickému opotrebeniu.

Kombinovaný rám je estetickejší a trvácnejší, vyžaduje však lepšiu mechaniku, ktorá bez problémov udrží vážnu hmotnosť dreva a kovu.

Hlavné kritériá pre výber vhodného modelu

Trh transformátorov je reprezentovaný celkovými kombinovanými skriňami, ktoré sú vybavené posteľami a šatňami. Malé úzke kanistre, skromné ​​rohové modely, nezaberajú veľa miesta v malej miestnosti. Pri výbere skladacieho lôžka by sa mali riadiť nasledujúcimi kritériami:

 1. Po prvé, sú určené s typom stavby, premýšľať o tom, čo kus nábytku modulárny posteľ by sa mala premeniť.
 2. Požadovaný počet lôžok. Ovplyvňuje veľkosť a typ skladacieho mechanizmu.
 3. Je funkcia dôležitá? Tam budú police a zásuvky na modeli len s falošnou, alebo vnútri môžete skutočne skryť určité množstvo oblečenia, a miesto knihy a čačky mimo.
 4. Zvláštna pozornosť - skladací mechanizmus. Transformačný proces by nemal vyžadovať dodatočné úsilie ani od krehkého dievčaťa. Všetko by sa malo rozvinúť a otočiť ako hodinky. Bezpečnosť prevádzky závisí od tohto bodu.
 5. Ktorý matrac si vybrať, je súkromná vec, ale pre dobré držanie tela, odborníci dôrazne odporúčajú tvrdé plnivo.
 6. Optimálny tvar nôh pre ťažkú ​​konštrukciu - v tvare g alebo vo forme širokej dosky.
 7. Módne ekologické kokosové výplne nie sú tou najlepšou voľbou pre transformátor, vytvoria nadmernú hmotnosť. Nedeformujte, nezaťažujte mechanizmus ortopedických latexových matracov.

 

záver

Nie vždy ideálny model existuje pri predaji. Niektoré budú vyžadovať vážne investície, výroba na špeciálnu objednávku. Hlavným znakom transformátorov je schopnosť uspokojiť akékoľvek požiadavky. Na želanie zákazníka sa veľkosť dizajnu najlepšie hodí do zamýšľaného interiéru, zapadne do béžovej, modrej alebo čiernobielej škály iných kusov nábytku v priestrannom vidieckom dome alebo v skromnom mestskom byte. Detská postieľka, skriňa posteľ je možné zakúpiť ready-made. Pre niektorých bude obzvlášť atraktívne objednať si model individuálneho vzhľadu a potom ho zostaviť vlastnými rukami.

Zanechajte Svoj Komentár