Interiérový dizajn 4-izbový byt

Štvorizbový dom je skvelou voľbou pre veľkú priateľskú rodinu. Takéto usporiadania sa nachádzajú v "Stalin", "Brežnev", moderné panelové výškové budovy KOPE-M "Parus". Pôvodný dizajn 4-izbového bytu sa vykonáva v akomkoľvek interiérovom štýle, počet izieb je zredukovaný na dva, apartmán na štúdio alebo prestavaný na jednoizbový.

Realizujeme projekt

Projekt dizajnu interiéru 4-izbového domu alebo mestského bytu sa vyznačuje veľkou plochou, umožňuje vám umiestniť všetko, čo potrebujete pre štyri až šesť osôb, alebo zariadiť oddelené izby a obývaciu izbu pre tri osoby.

Kompetentnou prestavbou, štyri izby sú získané z trojizbového bytu série n-44t, s celkovou plochou cca 80 m2. Z troch izieb "Chruščov", bude oblasť asi 60 "štvorcov" bude tiež prepustený štyri. A naopak - dvojizbové alebo dokonca priestranné štúdio je vyrobené z viacmiestneho bývania.


    

Je dôležité určiť, kde sa v byte nachádzajú priestory na uskladnenie odevov, domácich spotrebičov a príslušenstva, pracovné miesta každého člena rodiny, priestory na prijímanie hostí, spoločný odpočinok atď. v jednej miestnosti a dospievajúci, najmä tí s rôznym pohlavím, budú potrebovať oddelené miestnosti. V tomto prípade bude potrebná rekonštrukcia alebo správne členenie dostupného priestoru.

Pre dvojicu alebo mladú rodinu s jedným dieťaťom je možnosť vybavenia v oddelených izbách kancelárie alebo domácej knižnice, šatne alebo hosťovskej izby. Pre milovníkov otvorených priestorov je takýto byt premenený na veľké štúdio, kde sú rôzne zóny od seba oddelené obrazovkami, policami, závesmi, pódiami atď.

Určite štýl

Rozloha domu štyroch izieb sa pohybuje od 57 do 103 metrov štvorcových. m. a niekedy až do 120-160 m2. Štýl interiéru závisí od veľkosti dostupného priestoru - v malom byte s stiesnenými izbami, štýlov ako barok, podkrovie nebude vyzerať, a Provence, country hudba nebude fungovať pre viac ako priestranné štúdiá.

 

Najpopulárnejšie štýly:

 • klasické - prírodné materiály dekorácie, kvalitný nábytok z ľahkého dreva, lakované, čalúnené velúrovým alebo tapisérie, symetrické usporiadanie interiérových predmetov;
 • Provence - skromné, svetlé dekorácie, nábytok, rustikálne ozdoby na domácom závese, decoupage, hlinený alebo drevený riad;
 • Art Deco - dvojstupňové stropy, drahé, prevažne prírodné, dokončovacie materiály, lesklý nábytok, svetlé farby;
 • Empire - luxusné "stavové" zariadenie, zdobené rezbami, patinou, viac stropnými krištáľovými lustrami, množstvom nástenných štukov, maľovaných stropov;
 • ekologický - drevo, kameň, bambus, ratan, ľanové závesy, živé rastliny v kvetináčoch, jednoduchý hrubý nábytok;
 • podkrovie - vhodné pre otvorené priestory, je tu veľa ľahkých, tehlových alebo omietkových stien, hrubých stropných trámov, rúrok a drôtov, starožitného nábytku, okien bez záclon;
 • high-tech - množstvo skla, chrómovaného kovu, high-tech vybavenia, obyčajných závesov, jasného osvetlenia, moderného modulárneho nábytku;
 • minimalizmus - vytvára dojem neobývaného priestoru, minimálny dekor, jednofarebné prevedenie neutrálnych odtieňov, nábytok jednoduchých geometrických tvarov;
 • Umenie Veriť - najjednoduchšie dekorácie, domáci nábytok z europaliet, pletené alebo prútené závesy, zámerne vo veku dekor.

Vo výnimočných prípadoch je každá izba v apartmáne vyhotovená vo vlastnom štýle. Potom, aby sa zabránilo chaosu, na rovnakom poschodí, dverách, soklových lištách sa vyrábajú všade, niektoré podobné detaily sú namontované.

    

Farby interiéru

Farbenie interiéru závisí od zvoleného štýlu, priestoru izieb, ich osvetlenia. Čím priestrannejšia je miestnosť, tým vyšší je jej strop, čím širšie sú okná, najmä tie, ktoré sú orientované na juh, juhovýchod, v dizajne sa používajú tmavšie, svieže kontrastné farby. Keď sú miestnosti veľmi malé, stropy sú nízke, jediné okno je orientované na sever, severozápad, je potrebné dodržiavať najjasnejšie, teplejšie odtiene.

Súčasne je v miestnosti žiaduce používať najviac dve hlavné farby a malé farebné detaily.

Najvhodnejšie kombinácie:

 • červenooranžová s čokoládou;
 • púpava s jade;
 • káva s mliečne bielym;
 • fialová s pšenicou;
 • olivovo žltá s perlou béžovou;
 • broskyňa s platinovou sivou;
 • levanduľa-ružová so zafírom;
 • sépia s purpurovo-čiernou farbou;
 • paradajka červená s prepravným zeleným;
 • špargľa s tmavou hruškou;
 • kvetinové biele s jasnou modrou farbou;
 • lila s javorom;
 • tehla s vŕbovo-hnedou;
 • amarantová fialová s antracitom;
 • zlatožltá s nebesky modrou.

  

Všetky izby je ťažké vykonávať v jednej farbe. Odporúča sa brať ako základ každú neutrálnu farebnú schému, „riedenie“ teplými alebo studenými odtieňmi v závislosti od veľkosti miestnosti, množstva pouličného denného svetla v nich.

Obývacia izba

Pod halou je najväčšia miestnosť, často je to vstup do ďalších dvoch alebo troch alebo viacerých izieb - spálňa, detská izba, chodba, šatník, šatňa alebo pracovňa. Nepostrádateľné atribúty obývačky - pohovka a TV, ktorých veľkosť závisí od priestoru obývačky, ako aj od počtu obyvateľov. Pohovka je preferovaná modulárna, pod televízorom kúpil úzku konzolu alebo celú šatníkovú stenu. Medzi nimi je konferenčný stolík. Ak to priestor dovoľuje, kancelária s písacím stolom alebo počítačovým pultom je umiestnená v tej istej miestnosti, oddelená od zvyšku miestnosti plátnom, regálom alebo umiestneným na pódiu. Koberec pre obývaciu izbu je zvolený veľký - elegantne kombinuje všetky položky nábytku, nedosahuje steny 15-20 cm, strop je zdobený veľkým lustrom.


Ak niekoľko dverí vedie do miestnosti, všetky sú vyrobené v rovnakej farbe a prevedení.

kuchyne

V kuchyni je pracovný, jedálenský kút, miesto na odpočinok alebo práca na notebooku. Každá zóna je individuálne osvetlená - lampy na koľajnici sú preferované a na hornej alebo spodnej strane náhlavnej súpravy sa spúšťa LED pás. V prítomnosti vyhrievaného balkóna alebo lodžie je tu umiestnený jedálenský stôl so stoličkami alebo pohovka s chladničkou a miesto, kde sa stena predtým stala barovým pultom, ďalšia pracovná plocha. Pre pohodlie hostesky by mala nasledovať "pravidlo pracovného trojuholníka" - drez, sporák, chladnička umiestnená vo vzdialenosti nie väčšej ako 1,5-2,5 metra od seba. Varenie vo veľkej rodine sa často musí vykonať, pretože je tu potrebný výkonný kryt, na uloženie dostatočného množstva riadu, riadu sa vyberie čo najviac, v rohovej pohovke sú umiestnené ďalšie sekcie.


 

Táto miestnosť je žiaduce čerpať v "lahodnej" farby, a väčšina z náterov urobiť umývateľné.

spálne

Spálňa - miesto pre nočný spánok, denný odpočinok. Hlavným detailom je posteľ, najčastejšie manželská posteľ. Ak je potrebné zóna, priestor je pridelený baldachýnom, kobercom, umiestneným na pódiu. Interiér je vyzdobený v upokojujúcich farbách, ktoré vás zaspia, zatemňovacie závesy sú zavesené na oknách tak, aby ranné slnko nespávalo spáč príliš skoro. V tej istej miestnosti je umiestnená šatňa - šatníková skriňa vrátane rohu, komoda. V miestnosti manželského páru alebo čisto ženskej spálne musí byť umiestnený toaletný stolík so zrkadlom. Môže byť vo forme úzkej konzoly alebo plnohodnotného stola, vhodného nielen na aplikáciu make-upu, ale aj na prácu na notebooku, čítanie kníh. Osvetlenie je nielen centrálny strop, ale aj nočný priestor, šatníková skriňa. Pod obrysom make-upového zrkadla sú na vrchu skrinky namontované LED svietidlá.


 

Vstupná hala

Táto izba je prvá vec, ktorú hostia uvidia pri vstupe do domu. Dokončovacie materiály sú ľahko umývateľné, pretože na ulici je veľa nečistôt. Tu je vhodný vešiak alebo šatníková skriňa na šaty, banket alebo pohovka, pre pohodlné nasadenie na topánky, zrkadlo s plnou dĺžkou, niekoľko políc, nástenných organizátorov pre rôzne maličkosti. V dlhej chodbe sú namontované dve alebo štyri identické stropné svietidlá, šatníková skriňa a zrkadlo sú zvýraznené samostatne.


 

Deti pre chlapca

V jeho izbe by malo byť pre dieťa zabezpečené všetko potrebné - miesta na spanie, odpočinok, hranie, vrátane mobilných, tréningov, tvorivosti a koníčkov, skladovanie hračiek a oblečenia. Okrem iného umiestňujú malý športový kútik so švédskou stenou, hojdačkami, horizontálnymi tyčami. Tréningové miesto svieti najjasnejšie, nad každou logickou zónou sú samostatné lampy. Vhodné farby sú modro-biela, fialovo-modrá.


   

Pre dve deti usporiadať individuálne, najviac izolované spanie, pracovné miesta.

Detské pre dievčatá

Dievčenská škôlka pre dievčatko predškolského veku sa prakticky nelíši od chlapčenského dievčaťa, pre staršie dieťa sa vytvára interiér pripomínajúci spálňu dospelej ženy. K dispozícii bude nielen posteľ na odpočinok a spánok, stôl na hodiny, kútik na hry, miesto na vyšívanie, ale aj kompletná šatníková skriňa s veľkým zrkadlom, ako aj toaletný stolík na uskladnenie prvého kozmetického doplnku. Farebná schéma je preferovaná biela-ružová, žltooranžová. Miesta uskladnenia oblečenia, kozmetiky pre dve dievčatá sú vybavené samostatne.


 

Svetlo na pravotočivom pracovisku by malo padať doľava pre ľavákov, vpravo.

Kúpeľňa, WC

Kúpeľňa pre veľkú rodinu je preferovaná ako samostatná, v kúpeľni, ak je voľný priestor, umiestnia vaňu a sprchovací kút. Na WC - WC s bidetom alebo pseudobid. Povrchová úprava by mala byť ľahko umývateľná - keramická dlažba, kameň, linoleum. V prítomnosti malých detí, starších ľudí, WC a kúpeľňa sú vybavené zábradlím, protišmykovými rohožami.


 

V dvojúrovňovom súkromnom dome, v mestskom byte, je kúpeľňa umiestnená na spodnom poschodí pod schodmi, a ak je na každej úrovni dostatok voľného miesta.

šatňa

Niekedy pre všetky veci rodina vyhradí jednu samostatnú miestnosť. Tu nájdete:

 • tyče a pantografy na vrchné odevy;
 • regály na krabice s topánkami;
 • pletené výrobky; klobúky;
 • Háčiky na remienky;
 • skrinky, komody, šperky;
 • jedno alebo viac zrkadiel s plnou dĺžkou;
 • samostatné sekcie pre malé, zriedka používané domáce spotrebiče;
 • Poličky na knihy, časopisy, disky;
 • škatule, boxy, stojany na športové potreby, stolárske náradie atď.

záver

Štvorizbové apartmány vo veľkom meste alebo v malej dedine budú vyzerať inak, ale každý majiteľ ich môže urobiť útulným. Je dôležité určiť štýl, plánovanú veľkosť rozpočtu, farebný gamut. Čas na usporiadanie takéhoto priestranného domu bude potrebovať veľa - oprava bude musieť urobiť všetko spoločne alebo si najať profesionálnych finišerov. Ak sa však vyskytnú problémy s výberom dizajnu, špecialisti na interiérový dizajn prídu na záchranu.

Zanechajte Svoj Komentár