Štýlové interiéry bytov a domov

Interiér domu odráža postavy majiteľov. Niekedy je veľmi ťažké nájsť „váš“ dizajn. Štýlové interiéry majú vnútornú harmóniu. Ich zloženie je kompletným obrazom, na ktorom sa nachádza každé ozubené koleso. V štýlových interiéroch nie sú žiadne zbytočné detaily, každá vec má svoj vlastný funkčný účel. Preto, profesionálni dizajnéri odporúčajú pred zakúpením niečoho, opýtajte sa na otázku "prečo dom potrebuje túto položku?". Poďme sa zoznámiť s osobitosťami tvorby štýlových interiérov a zvážiť rad dizajnérskych techník, ktoré pomôžu dotvárať atmosféru atmosférou harmónie.

Čo je štýlový interiér

Štýlový interiér - výzdoba miestnosti, ktorá sa vykonáva v súlade s pravidlami dizajnu akéhokoľvek smeru dizajnu. Nezamieňajte si koncept „štýlového“ a „módneho“. Štýl je nadčasový. Môže existovať po stáročia, ako sa to dá ľahko vidieť v príkladoch antických, koloniálnych alebo klasických trendov. Móda diktuje len to, čo je teraz relevantné. Všetko, čo kedysi označila za "zastarané", skôr alebo neskôr dostáva zhovievavosť a vracia sa ako "dobre zabudnutý starý". Po naplnení domu módnymi "vecami", majitelia zdôraznia ich povedomie o populárnych trendoch, ale to neznamená, že interiér sa stane štýlovým v žiadnom momente. Môže zostať bez chuti, ak použijete potpourri z pestrých častí, ktoré nie sú navzájom kompatibilné. V štýlovom interiéri rovnováhy medzi krásou a komfortom. Je vhodný pre majiteľov apartmánu, ale hostia ho obdivujú. Všetky detaily: dekorácia, dekor, typ a usporiadanie nábytku, sú vyberané na princípe identity a vytvárajú jedinú kompozíciu, v ktorej nie sú zbytočné detaily.


    

Ako definovať svoj štýl

Rozhodovanie o preferenciách a výber konkrétneho štýlu je najťažšou úlohou v dizajne. To sa stáva dvojnásobne ťažké, ak pár žije v byte s úplne odlišnými postavami a chuťou. Ak nastane konflikt preferencií, najlepší kompromis bude eklektický štýl alebo fúzia. Obidva tieto koncepty súvisia, ale stále majú určité rozdiely. Eklektický štýl znamená "miešanie", ale symbióza dvoch alebo troch smerov by mala byť harmonická s ohľadom na rovnováhu. Fúzia je viac mladistvý štýl, ktorý zahŕňa kombináciu nekompatibilných, to znamená výbušných, jasných, výnimočných potpourri s vlastnou špeciálnou atmosférou. Vyberajú ho iba odvážni tvoriví jednotlivci, ktorí sa neboja experimentovať s vnútorným prostredím svojho domova.

Mnohí dizajnéri poukazujú na to, že štýlové preferencie vznikajú v osobnom charaktere. Pre expresívnych a ambicióznych ľudí, ktorí sa radi obklopujú krásnymi vecami a demonštrujú svoj status, vyhovujú kráľovsky luxusnému klasicizmu, palácu a starožitným štýlom. Pre tých, ktorí si najviac cenia pohodlie, netrpia materializmom a cítia sa pohodlne v podmienkach Spartanu, vyberajú si high-tech alebo minimalizmus. Tieto oblasti sú dokonale kombinované s tempom života občana, ktorý trávi viac času v práci. Pre jemných estetikov budú milovníci nádhernej krásy vyhovovať baroku, ríši, rokoku. Prísne konzervatívci preferujú konštruktivizmus. Jemné, zmyselné povahy (väčšinou ženy) sú vhodné pre elegantné tváre, provance, romantizmus. Tam je tiež samostatná skupina smerov "pre amatérske". Patrí medzi ne množstvo etnických štýlov: africký, orientálny, japonský, holandský, nemecký. Tieto smery si vyberajú ľudia, ktorí milujú kultúru svojej krajiny pôvodu.

Rozloženie pomôže určiť štýl. Ľudia môžu byť okamžite rozdelení do dvoch skupín: konzervatívci a experimentátori. Stačí sa opýtať, ako sa týkajú štúdií. Ak kombinované priestory spadajú pod tabu, potom ste rozhodne konzervatívny.

    

Niekoľko tipov na vytvorenie štýlového a moderného interiéru

Profesionálni dizajnéri vytvorili univerzálny "podväzkový list", ktorý pomôže začiatočníkom v dizajne a bežným ľuďom správne koordinovať ich činnosť pri vytváraní štýlového interiéru:

 • Nikdy by ste sa nemali vzdávať krátkodobých túžob a kupovať veci (najmä tie celkové) „podľa nálady“. Nákup tovaru pre štýlový interiér je výsledkom váženej voľby.
 • Práca na konečnom výsledku. Predstavte si obrázok - obraz hotového interiéru. Ak je cieľ príliš rozmazaný a dizajnér sa plne spolieha len na to, že "sa usadí na ceste," výsledok môže byť smutný.
 • Venujte veľkú pozornosť organizácii priestoru. Nie je to posledná úloha v skladovacích systémoch. Každá vec musí mať svoje miesto, miesto, ktoré je vopred premyslené.
 • Štýlový interiér by nemal byť príliš svetlý alebo naopak príliš vyblednutý. Pokojná farebná schéma dekorácie je kompenzovaná výraznými akcentmi v dekore. Svetlé farby na stenách, podlahe alebo strope sú „chladené“ pomocou pastelových farieb v nábytku a interiérových dekoráciách.

Na vytvorenie prostredia, ktoré bude vyzerať naozaj štýlovo, sa odporúča kombinovať farby, textúry a materiály. Pri správnej kombinácii bude miestnosť vyzerať luxusne a elegantne.

    

Vytvorenie projektového projektu

Pri vytváraní priestoru je potrebný návrh projektu. Pomáha organizovať opravárenské práce, plánovať čas a peniaze, zvoliť si usporiadanie, nábytok, dekoračné materiály, dekor a farebnú schému. Okrem toho projektový projekt jasne ukáže konečný cieľ - povrchnú skicu alebo 3D model hotového interiéru. Práca s ceruzkou a papierom nie je potrebná. Teraz existuje veľa 3D plánovačov, ktoré vám môžu pomôcť pri modelovaní jednej miestnosti a celého domu:

 • FloorPlan 3D. Program má vysokú úroveň detailov. V hotovej miestnosti, môžete "chodiť" jasnejšie vidieť interiér. Užitočným bonusom je automatický výpočet priestoru miestnosti (po zadaní údajov) a výber nábytku, ktorý do neho zapadne.
 • Sweet Home 3D. Vizualizér je určený pre začiatočníkov. Katalóg detailov interiéru a vybavenia je dosť obmedzený, ale aj dieťa môže zvládnuť rozhranie plánovača. Za pol hodiny môžete načrtnúť trojrozmerné modely interiéru spálne, obývačky, kuchyne, WC a kúpeľne.
 • Plánovač 5D. Populárny plánovač, ktorý je navrhnutý tak pre dizajn miestnosti, ako aj pre krajinu. Program umožňuje vybrať nielen nábytok a dekorácie, ale aj schody, rámy okien, priečky.

Ďalším celkom zaujímavým plánovačom je IKEA Home Planner. Je vhodný pre milovníkov výrobkov z rovnomenného švédskeho konglomerátu. V katalógu nábytku a výzdoby sú len výrobky z Ikea, ale môžete okamžite ísť do obchodu a objednať si svoj obľúbený šatník alebo posteľ. Príprava projektového projektu nemôže byť vykonaná v zhone. Úspech budúcej opravy závisí vo veľkej miere od toho, do akej miery bude zostavená. Trojdimenzionálny model interiéru pomôže nájsť jeho silné stránky a odstrániť konštrukčné chyby v štádiu návrhu, namiesto ich odstránenia po ukončení práce.

Odmietame komplexné formy v interiéri

Prepracované formy v interiéri - znak bohatých štýlov. Sú vhodné pre veľké priestory. Napríklad sacesia sa niekedy nazýva "štýl vĺn". Cikcaky, polkruhy, mnohouholníky, vlnité čiary nie sú kombinované s jasnou a stručnou geometriou moderných štýlov. Jedinou výnimkou bol futurizmus. Tento relatívne nový smer nie je úplný bez „zjednodušených“ foriem, ktoré sú súčasťou jeho koncepcie. V štýlových interiéroch dizajnéri radia dávať prednosť štvorcom, obdĺžnikom, v ojedinelých prípadoch, kruhoch a len priamkam bez zlomov.


    

Výška stropu a jednoduchosť

Strop by mal byť čistý list pokrytý klasickou bielou omietkou. Aj texturálne možnosti by mali byť okamžite zlikvidované. Neodporúčajú komplikovať geometriu stropu s úrovňou sadrokartónových dosiek, ktoré sa často používajú tam, kde je to zbytočné. Maliar by sa mal snažiť udržať maximálnu výšku stien. To pomôže zmeniť vnímanie malej miestnosti a zviditeľniť ju.

Kombinujeme nekompatibilné

Fusion štýl nemusí nutne stelesňovať celú miestnosť. Jeho úloha v interiéri môže byť obmedzená na jednotlivé akcentové zóny, kde kombinujú nekompatibilné. Ak chcete nájsť originálne potpourri, vyberte si z interiérov, ktoré sú zdobené v rôznych štýloch. Potom na každej fotografii označte svoje obľúbené časti. Potom sa premyslia možnosti, ako ich skombinovať do toho istého priestoru, ale takým spôsobom, aby sa kompozícia stala jednoduchým celkom, a nie rozpadajúcim sa obrazom, zostaveným z rôznych hádaniek. Kombinovať to bolo jednoduchšie, držať sa zvoleného rozsahu farieb (najlepšie v troch farbách).

Použitie prírodných materiálov na dekoráciu a dekoráciu

Použitie prírodných materiálov robí interiér nielen ekologickým, ale aj extravagantnejším. Človek bol vždy priťahovaný k prírode, prijímajúc od nej zvláštny náboj energie. Z tohto dôvodu majú prírodné materiály špeciálny "charakter", ktorý im umožňuje miešať sa so svetelnými tónmi do akéhokoľvek konštrukčného zloženia. Vodcom medzi nimi bolo drevo. Drevo sa používa nielen vo výzdobe a nábytku. Dokonca aj dekor je vyrobený z tohto materiálu so špeciálnou textúrou. Z barov zbierajte štýlové panely. Vetvy spojené v kytici budú originálnou náhradou za čerstvé kvety. Pravidelný konferenčný stolík nahradí paluba so skleneným vrchom. Tenké lamely, zostavené v rade, nenápadne rozdeľujú miestnosť na zóny a tkanie koreňov pozdĺž zábradlí schodov v súkromnom dome doplní lakonický minimalizmus. Strom v takej neobvyklej forme je ideálny pre ekologický štýl a krajinu. Samostatne stojí za zmienku bambus, ktorý je niekedy mylne považovaný za strom (av skutočnosti trávu). Stal sa tiež dôležitým detailom minimalizmu a japonského etnického štýlu. Prírodný kameň sa používa v anglickom, klasickom aj modernom smere. Jediný rozdiel je v tom, že staršie štýly rozpoznávajú iba surové povrchy, pričom kladú dôraz na ich textúru a nová vlna sa opiera o leštenie. Ako luxusná výzdoba sa používa koža, kožušina, zvieracie kože, prírodné látky v štýlových interiéroch. Ďalší druh prírodných materiálov - morské dary (kamienky, mušle, kamienky, hviezdy) sú vhodné pre rovnomenný štýl alebo romantické interiéry, ktoré pripomínajú atmosféru plážových domov.

Vysoko hodnotené predmety nábytku a dekorácie, vytvorené ručne z prírodných materiálov, podliehajú minimálnemu spracovaniu.

Viacúrovňové osvetlenie

Viacúrovňové osvetlenie je komplexná sada funkčných svetelných zdrojov, medzi ktoré patria stojanové lampy, nástenné svietidlá, lustre, podlahové a stolné lampy. Tento systém vám umožní naplniť miestnosť teplom, komfortom a úplne zmeniť interiér, dodať mu hĺbku a objem. V závislosti od úrovne svetelných zdrojov sú rozdelené do štyroch skupín:

 • Floor.
 • Desktop. Tí, ktorí stavajú alebo umiestňujú na povrchy nábytku.
 • Nástenné. Navrhnuté iba na zvýraznenie konkrétnej oblasti.
 • Strop. Dajte všeobecné svetlo.

Podľa rozloženia svetla sú lampy rozdelené do dvoch skupín: t

 • Tie, ktoré dávajú rozptýlené (pozadie) svetlo. Lampy svietidiel sú pokryté špeciálnymi matnými odtieňmi. Niekedy nasmerujú svoje svetlo na reflexné povrchy, takže sa množia.
 • Tie, ktoré dávajú priame alebo smerové svetlo. Sú navrhnuté tak, aby sa zamerali na niektoré detaily interiéru. Napríklad na zdôraznenie neobvyklej textúry steny alebo na zvýraznenie pôvodného obrazu.

V poslednej dobe, stmievače sa stali obzvlášť populárne - špeciálne zariadenia, ktoré umožňujú nastaviť jas osvetlenia. Ďalšie "pokročilejšie" možnosti sú pripojené na LED pásy, čo vám umožní hrať s farbami, vrátane iba skupín žiaroviek podľa vášho vkusu. Pomocou stmievačov môžete periodicky nastavovať viacúrovňové osvetlenie a meniť celý obraz interiéru.

Vhodným riešením by boli prepínače. S ich pomocou je ľahké ovládať svetelný zdroj z viacerých miest v byte. Ak chcete napríklad vypnúť stropné osvetlenie v spálni, môžete prejsť k prepínaču pri dverách alebo kliknúť na tlačidlo v čele postele, ktoré je tam umiestnené vopred. Ovládanie svetla bude rovnako jednoduché ako prepínanie kanálov na diaľkovom ovládaní z televízora.

Výber nábytku a doplnkov pre izby

Priestor v štýlových interiéroch by mal voľne dýchať, takže ho nesmiete vrhnúť do nábytku a dekoratívnych detailov. Zároveň sa neodporúča šetriť na tých prvkoch, ktoré by mali trvať dlhý čas (dokončovacie práce, inštalatérske práce, slúchadlá s mikrofónom). Skúste si vybrať multifunkčný nábytok, ktorý v prípade potreby kompaktne zložený alebo vymeniť iný kus nábytku. Neodporúčame kupovať súpravy. Vyzerajú krásne len na stránkach lesklých časopisov, v dome sa takéto prostredie môže zdať príliš nevýrazné a nudné. Voľba dekorácie je najlepšia. Pri posudzovaní takmer dokončeného interiéru je ľahšie nájsť časti chýbajúce v kompozícii.


    

Ergonomické využitie priestoru

V štýlových interiéroch oceníte predovšetkým prítomnosť "vzduchu". Získajte nápady na zdobenie priestoru v minimalizme. Tento štýl je lepší ako iní budú schopní vizuálne ukázať, ako zariadiť nábytok tak, aby bol krásny a kompaktný. Pocit „čistoty“ vnútra prinesie poriadok vo veciach, ktoré ho naplnia. Preto musíte mať potrebný počet skladovacích systémov, čo stačí na všetko. Otvorené police s dekorom je možné striedať so zatvorenými, kde budú preložené osobné veci.


    

Populárne štýly používané v dizajne bytov

Päť najpopulárnejších štýlov k dnešnému dňu patrí:

 • Loft. Tento štýl sa stal rafinovanou verziou amerického priemyselného smeru. Podkrovie prekvapivo dokáže spojiť luxus a nedbanlivosť. Na strop použiť omietku, na podlahu laminát alebo parkety, a steny sú zdobené murivo, ktoré je niekedy maľované v iných odtieňoch. Nábytok vybrať drahé z prírodného stromu a kožené čalúnenie. Komunikačné linky v podkroví sa stávajú súčasťou interiéru, štýlového interiéru. Smer je najlepšie stelesnený v miestnostiach s vysokými stropmi, ktoré pripomínajú dielne tovární.
 • High-tech Smer, ktorý zodpovedá modernej dobe digitálnej technológie. High-tech sa pôvodne objavil v najmodernejších európskych domácnostiach ako experimentálny štýl. Technický komponent hrá pre smer obrovskú úlohu. Domáce spotrebiče sa stávajú dekorom, ktorý organicky zapadá do konceptu interiéru. Nastavenie používa pokojnú farebnú schému, ktorá je založená na kombinácii bielej a šedej.
 • Minimalizmus. Tento poddruh orientálneho štýlu získal vo vyspelých krajinách nebývalú popularitu. Smer je charakterizovaný stručnosťou a jednoduchosťou. Minimalizmus čerpá myšlienky z východnej filozofie. Každý štvorcový meter miestnosti je navrhnutý s osobitnou starostlivosťou: v interiéri by nemalo byť nič zbytočné. Nábytok vybrať kompaktné a multifunkčné. Dekor sa takmer nikdy nepoužíva. Prevládajúca farba v interiéri je biela.
 • Škandinávsky štýl. Vytvorenie podobného interiéru pomôže filozofii spoločnosti Hyugge, ktorá nasmeruje dizajnéra správnym smerom a pomôže vám nájsť nápady pre štýlovú a útulnú atmosféru. Pre škandinávsky štýl sa vyznačuje použitím prírodných materiálov: dreva, kože, kožušiny. Farebnej schéme dominuje biela, ktorá sa riedi modrou, modrou, zelenou, šedou. Niekedy sa do palety pridávajú teplé farby, ale v malých množstvách (béžová, žltá, červená).
 • Námorný alebo pobrežný štýl. Interiérový dizajn je založený na kombinácii odtieňov modrej, zelenej, žltej a bielej. Štýl je niekedy tiež nazývaný "rodina", pretože pripomína dovolenku pri mori. Systém Windows by mal byť veľký. Žiadne ťažké záclony, len ľahké, beztiažové záclony. Interiér využíva malý dekor, ktorý je lepšie nahradiť izbové rastliny. Čalúnený čalúnený nábytok vyrobený z prírodných tkanín s hrubou textúrou. Ich povrch je zdobený prúžkom, klietkou alebo veľkými potlačami.

Varianty štýlových riešení v dizajne nie sú obmedzené na vyššie uvedené oblasti. Je ich toľko, že rozmanitosť dáva každému nádej na úspešné hľadanie vlastného štýlu.

    

záver

Štýlové interiéry sa ľahko stelesňujú vo veľkých izbách aj v malých priestoroch. Princíp "slobody a vzduchu" vám umožňuje bez problémov zdobiť každú miestnosť bez ohľadu na jej námestie. Kombinované izby sú vítané. Zónovanie sa vykonáva komplexnou metódou kombinovania textúr, farieb a materiálov. Не стоит забывать про балконы и лоджии, которые тоже могут превратиться в отдельные дополнительные зоны или мини-комнатки. Чтобы стильный интерьер получился законченным, придерживайтесь выбранного курса от начала и до конца.Akékoľvek odchýlky môžu ľahko narážať na harmóniu priestoru a dizajnu a časom táto "trhlina" rastie.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár