Dizajnové štúdio o rozlohe 29 m2. m.

Vykonať príslušné dizajnérske štúdio o rozlohe 29 m2. m pomôže pri príprave projektu s uvedením prípustnej veľkosti všetkých priestorov bytu. Okrem hlavných častí - miestností na varenie, jedenie a spanie, so starostlivo premysleným usporiadaním si môžete vybrať časti pre voľnočasové aktivity, prácu doma. Prítomnosť balkóna v štúdiu umožňuje preniesť jedáleň do tejto časti bytu alebo zorganizovať tam pracovisko. Neprítomnosť balkóna si vyžaduje kompetentné a premyslené územné členenie. Pri vytváraní štýlového a racionálneho interiéru zohráva dôležitú úlohu zvolený nábytok. Vybrané kompaktné výrobky by mali byť priestranné. Prítomnosť veľkých vnútorných priehradiek v čalúnenom nábytku, rôznorodé plnenie skrinky zabezpečí pohodlie pri ukladaní osobných vecí. Zvýraznite originalitu usporiadania tiež pomôže pri výbere tematických dekorov, výber vhodných pre dizajn a vlastnosti svietidiel.

Populárne štýly pre štúdiové apartmány

Pri výbere štýlu pre dizajn 29-štvorcového štúdia by sa mali uprednostniť smery s prevládajúcimi svetlými a pastelovými farbami. Najlepšie možnosti registrácie budú:

 • Škandinávsky: hlavná biela farba povrchovej úpravy prispeje k vizuálnemu nárastu v oblasti, vytvorí útulnú atmosféru;
 • mestská a moderná: svetlosivá alebo béžová diskrétna dekorácia na stenu spolu so svetlým nábytkom zabezpečí vytvorenie štýlového a praktického dizajnu;
 • Provence: jednoduchý a ľahký štýl v bielej a pastelovej farbe (svetlo modrá, svetlo zelená môže byť dodatočná) umožní zdôrazniť pohodlie bývania;
 • podkrovie: napriek malej ploche bytu, zahrnutie niekoľkých akcentov vo forme červeno-oranžovej tehly v bielej dekorácii zdôrazní pohodlie a nebude redukovať priestor vizuálne;
 • eco: win-win pre malé štúdiá, vrátane bielej povrchovej úpravy, vyžaduje použitie prírodného ľahkého dreva a živých rastlín (pre zvyčajnú výzdobu alebo pre tvarovanie stien).


    

Farby a povrchové úpravy

Ako už bolo spomenuté vyššie, hlavná farba jednoizbového štúdia s rozlohou 29 m2. m by mala byť biela, svetlá smotana alebo svetlo béžová farebná schéma. Ako doplnky môžu byť rôzne pastelové farby. Napríklad pre mestský a moderný štýl budú optimálne škvrny svetlomodrej, svetlosivej alebo fialovej farebnej schémy. Pre podkrovie - svetlo hnedá, červenohnedá alebo oranžová. Neprítomnosť veľkého počtu akcentov zabráni preťaženiu interiéru a jeho vizuálnej redukcii.

    

Ako konečná úprava sa odporúča použiť jednoduché materiály:

 • farba alebo obyčajná tapeta (tapeta so vzormi nebude robiť, maximum, ktoré môže byť povolené - obyčajná tapeta s reliéfnymi ornamentmi);
 • laminát, linoleum, marmoleum (parkety môžu vizuálne zmenšiť plochu miestnosti);
 • bielenie (s výškou steny viac ako 2,7 m, je prípustná inštalácia sadrokartónového jednoúrovňového alebo strečového stropu v bielej farbe).

    

Zonácia bytu

Pre správne rozdelenie štúdia by mali okamžite vybrať potrebné zóny. Napríklad, majitelia nebudú robiť bez kuchyne. Jedáleň môže byť samostatný stôl alebo byť prezentovaný ako čistý barový pult. Obývacia izba s pohovkou môže tiež fungovať súčasne s priestorom na spanie. Táto možnosť kombinácie je optimálna, ak je potrebné prideliť miesto na prácu alebo štúdium. Ak je to potrebné, zóny sa môžu trochu prekrývať. Medzi pohovkou a televízorom je možné nainštalovať napríklad barový pult pre jedlo. Na vytvorenie praktického rozloženia sa odporúča urobiť niekoľko plánov s výkresmi, vrátane presného zónovania a označenia približnej plochy každej časti.


    

Priestor na spanie

Vytvorenie skutočne pohodlnej a elegantnej izby v štúdiu nie je ľahká úloha. Vybraná posteľ na spanie musí byť nevyhnutne oplotená z kuchyne a obývačky. To si zachová čistotu a poriadok vo vybranej oblasti a navyše majitelia budú cítiť skutočné pohodlie. Ako oddeľovač sa môže použiť otvorený alebo uzavretý regálový celok. Vhodná je aj inštalácia posuvnej skrine (s mezanínom). Ak to priestor dovolí, môže byť medzi posteľ a delič inštalovaný nočný stolík. Odporúča sa zavesiť miesto alebo stropné svietidlo nad lôžko na spanie.

Pre rodinu s dieťaťom je dispozičná dispozícia izby založená na umiestnení detskej postieľky. V tomto prípade je lepšie nahradiť veľkú posteľ rozkladacou pohovkou alebo použiť pohovku v obývacej izbe na spanie.

Obývacia izba

Vybaviť priestrannú obývaciu izbu v byte 29 metrov štvorcových. m je pomerne ťažké: majitelia musia nechať dostatok miesta na inštaláciu kuchyne, spanie. Preto je pre obývacia izba zvyčajne pridelená malá časť miestnosti, ktorá sa nachádza v blízkosti okna. Práve tu sa pohodlne zmestí malá pohovka. Ak čalúnený nábytok nie je umiestnený v blízkosti steny s oknom (tam je malá zarážka), tu môžete umiestniť malý otvorený regál, skrinka. Pred pohovkou sa odporúča položiť kompaktný konferenčný stolík. Proti pohovke umiestnite televízor. Ak je to možné, mala by byť inštalovaná na nízkej skrinke (majitelia v nej budú uchovávať časopisy, knihy alebo osobné veci). Ak nie je možné inštalovať skrinku, mali by ste televízor namontovať na samotnú stenu.

kuchyne

Pri absencii balkóna v jednoizbovom štúdiu s rozlohou 29 štvorcov by bolo najlepším riešením inštalácia kuchynského nábytku v blízkosti chodby. V štvorcovej miestnosti oproti kuchyni (cez malú chodbu) bude spálňa. V úzkych obdĺžnikových izbách bez balkóna by bolo vhodné umiestniť kuchyňu bližšie k vchodu. Naproti tomu môže byť inštalovaný desktop alebo šatníková skriňa. Ak máte balkón, kuchyňa môže byť presunutá do ďalekého rohu štúdia. Stačí umiestniť headset by nemal v blízkosti balkónových dverí, a pod stenou, pokiaľ je to možné od vchodu na balkón. To znamená, že jedálenský kút môže byť umiestnený pod oknom v miestnosti.

V vybavenej kuchyni bude potrebné nainštalovať výkonnú kapotu. Zabraňuje usádzaniu tuku na čalúnenom nábytku a eliminuje problém absorpcie rôznych pachov čalúnením.

kúpeľňa

Kombinovaná kúpeľňa je veľmi jednoduchá na vybavenie pomocou kompaktného potrubia. Ak je to možné, vyberte si toaletu so zabudovanou inštaláciou. Pravidelný kúpeľ vymeňte za pravidelnú sprchu alebo 2-nástenný model. Plánovanie malá kúpeľňa by mala byť vykonaná s prihliadnutím na veľkosť kanalizácie sa vám páči. Vhodným riešením by bolo umiestnenie vedľa sprchovacieho kúta práčky alebo komody. Na opačnej stene sú inštalované toalety a umývadlo. To znamená, že všetky rozvody budú umiestnené vľavo a vpravo od vchodu, pohyb v kúpeľni bude jednoduchý. Je pravda, že táto možnosť je vhodná pre predĺženú úzku kúpeľňu. Pri inom usporiadaní priestorov sa odporúča umiestniť všetky vodovody pozdĺž steny oproti vchodu.

Vstupná hala

Malá chodba by mala byť vybavená kompaktným nábytkom, ktorý vám umožní pohodlne ukladať sezónne predmety. Racionálnym riešením by bolo nainštalovať vešiak na podlahu v kombinácii s lavicou. Dobrou alternatívou je malá lavička (alebo lavička) a závesný vešiak (možno aj s poličkou na klobúky). Správne zorganizovaná chodba (podľa tohto systému) zabráni presunu pouličného odpadu do obytnej zóny. Preto sa neodporúča rozširovanie chodby na úkor miestnosti. Inštalácia priestrannej šatníkovej skrine v spálni pomôže vyriešiť problémy s uskladnením nezvyčajného vrchného oblečenia a obuvi. On, podľa poradia, bude hrať úlohu druhu rozdelenia medzi chodbou a spálňou. Ak má štúdio balkón, môže sa použiť aj ako šatňa.

osvetlenie

Organizáciu riadneho osvetlenia v malom byte možno dosiahnuť rôznymi spôsobmi. Vyberte vhodnú možnosť medzi týmito riešeniami:

 • lustre + podlahové lampy: hlavné stropné osvetlenie môže byť doplnené o 2-3 podlahové lampy;
 • lustre + spoty: na rozdiel od obyčajných svietidiel nie je možné pozorovať žiadne jednoduché škvrny, ktoré pomáhajú využívať voľný priestor ekonomickejšie (na rozdiel od bežných stojacích svietidiel);
 • Ploché stropné svietidlá: 2-3 okrúhle, štvorcové alebo obdĺžnikové zariadenia pomôžu osvetliť celý priestor štúdia;
 • bodové stropné svietidlá: môžu byť namontované okolo obvodu stropu alebo usporiadané v dvoch radoch (pozdĺž ľavej a pravej steny).

    

Vo varnej zóne sú potrebné skryté svetlá. Aj napriek odľahlosti hlavného svietidla bude pracovná doska, sporák a drez vždy dobre osvetlená.


    

Výber a umiestnenie nábytku

Výber nábytku na vytvorenie príjemného prostredia by mal prebiehať v súlade s vybavenými zónami jednoizbového bytu:

 • kuchynka: malá kompaktná náhlavná súprava stačí na kompaktné skladovanie riadu a pohodlné varenie, vedľa slúchadiel možno inštalovať samostatnú jedálenskú skupinu (s policami vo vnútri stola);
 • spálňa: priestranná posteľ môže byť úhľadne oddelená pomocou regálu alebo skrine;
 • obývacia izba: rovná pohovka (roh zaberie príliš veľa miesta) + kompaktný konferenčný stolík vám umožní pohodlne relaxovať a tráviť voľný čas;
 • jedálenský kút (vzdialený od kuchyne): môže obsahovať malý okrúhly alebo štvorcový stôl a 2-4 stoličky, ktoré sú zvyčajne inštalované pred oknom;
 • pracovisko: mal by obsahovať písací stôl / počítač, môže byť inštalovaný v prednej časti okna (ak je jedálenský kút v blízkosti kuchyne) alebo umiestnený oproti rekreačnej oblasti (napríklad pod televízorom namontovaným na stene).

     

Okenné dekorácie

Udržiavanie okien čo najotvorenejšie na vytvorenie vysokokvalitného prirodzeného svetla je pri organizovaní štúdií veľmi dôležitou úlohou. Preto sa neodporúča používať ťažké siete alebo si vybrať viacvrstvové štýly záclon. Jednoduchým a stručným riešením budú modely rolí. S ich pomocou, stupeň osvetlenia bytu vo dne je pomerne ľahko regulovať, a vo večerných hodinách je celé štúdio dobre skryté pred zvedavými susedmi (s umelým svetlom zapnutým). Ak chcete zdôrazniť ľahkosť interiéru bytu, môžete zavesiť dlhé priesvitné závesy na podlahu. Pravda, budú potrebovať neustálu starostlivosť. Krátke záclony na parapet v jasných farbách sú výhodné pre Provence a podkrovie. Pre tieto štýly sú vhodné ako bavlnené vzory a záclony z ľanovej tkaniny.

Príslušenstvo a dekor

Použitie iba 2-3 príslušenstvo pre styling pomôže odstrániť neporiadok štúdio bytu. Môžu to byť napríklad čiernobiele alebo pastelové maľby, plagáty s motivačnými nápismi. Môžete ich nahradiť párom malých tematických figurín. Na konferenčný stolík si môžete dať vázu s umelými alebo čerstvými kvetmi. Výber vázy by mal byť založený na vlastnostiach vytvoreného štýlu. Napríklad pre podkrovie sa vytvorí model kocky z čierneho nepriehľadného skla. Pre Provence - opletená juta alebo keramická kruhová váza. Ak sú k dispozícii police, môžete použiť špeciálny pár držiakov kníh z kovu a čiernej farby. Múdrym rozhodnutím by bolo použiť živé rastliny v krásnych nádobách ako dekorácie. Takéto príslušenstvo bude klásť dôraz na pohodlie a pohodlie bývania.


    

záver

Krásne a najpraktickejšie usporiadanie apartmánu s rozlohou 29 štvorcov sa dá ľahko vykonať a starostlivo naplánovať potrebné vybavenie. Majitelia musia najprv určiť, ktorá časť miestnosti bude centrálna (kde hostitelia strávia najviac času), a potom pokračovať v plánovaní zvyšných častí. V závislosti od tvaru a vlastností štúdia sa vyberie optimálny štýl a rozsah farieb. Mali by zdôrazniť originalitu dizajnu a vytvoriť skutočný komfort domova. Osobitnú pozornosť si majitelia musia zaplatiť za správnosť zvoleného osvetlenia. Nakoniec sa vyberie dekor. Vybrané doplnky by mali byť vhodné pre konkrétny štýl, stať sa jeho súčasťou a nie prominentným prízvukom. Ak sa dodržiavajú tieto pravidlá a odporúčania, je ľahké vykonať inteligentné prepracovanie malého štúdia vlastnými rukami.

Zanechajte Svoj Komentár